Tak jsem byl včera zase na jedné akci! Jednalo se o Heiden Fest.
První se představila mladá kapelka z Itálie Krampus. Hráli pěkně, ale prostě mi přišli nedozrálí. Zpěvák vypadal jak když si spletl kapelu (metalcore zpěvák ve folk metalu), celkově byla skupina převlekově rozhozená... byli tam podobné prvky, ale zatímco flétnař vypadal jako pořádný fantazák v kůži a kožešině, zpěvák byl úplně normálně obleček (lehce otrhán) a kytaristovi se u pasu kejvaly plastové řetězy. Velké plus této kapely byla houslistka, takže se bylo na co koukat.

Jednou ale snad budou dobrý! Live nic moc, ale studiovky jsou fajn

.
http://www.youtube.com/watch?v=ooJxnHT4ioc
Pak už ale nastalo peklo! Přišli norští Trollfest! A skutečně se vyznamenali. Převleky byly úžasné! Představte si bandu bezdomoveckých čměláků (zpěvák vapadal jak včelka Mája)! Hudba byla tvrdší, ale rozhodně zajímavá, hlavně kvůli saxofonu, který měl pěkné melodické pasáže do toho nářezu. Tady jsem neměl co vytknout. Neříkám že mi to přesně padlo na slinu, ale byla to zábava!
http://www.youtube.com/watch?v=URnLoP3XUqk
Další kapelka pak byli němečtí Varg. Ty vám moc nepopíšu, protože ty jsem využil na revalitazační přestávku.
Čvrtou kapelou byli známí Korpiklaani. Finové mě letos trošku nakrkli. Nehráli jejich stěžejní songy jako Vodka, Beer Beer a pár dalších. Zpěvák vůbec nehrál na kytaru. A prostě... nevím co bych k tomu řekl. Viděl jsem je asi pětkrát už. Novej houslista je fajn. Oproti MOR kde se moc neprojevoval to tady pekelně rozjel.
http://www.youtube.com/watch?v=DVKgWXeFZBA
Poslední a dle mě také nejlepší kapelkou byli Wintersun. Další finská kapelka. Krásné kytarové pasáže, vokály taky super. Velmi sympatičtí hoši. Tady už se přestalo blbnout a kravit a začal o něco vážnější seveřanský metal. Tahle kapela ani tak neudivovala zjevem, nebo tak... všechno měla v hudbě. Takže snad jen když si to poslechnete...
http://www.youtube.com/watch?v=rEojZNGjJDY
