Co se porovnává u DEXaře a STR povolání, rovnice by měla obsahovat:černý vlk wrote:...
1) píšeš, že oboustranná zbraň má -2/-2...to je v průměru opravdu nesmysl. Příklad:
AB jednoručka 20, útoky 20 / 15 / 10 / 5 = průměr 12,5
AB dvoustranný meč: 18 / 13 / 8 / 3 / 18 / 13 = průměr 12,2
Jen pro kontrolu - právě jsi spočítal, že v průměru obouručka vede nad oboustrankou. Tj. žádná výhoda pro "DEXaře" s oboustrankou. Navíc STR povolání má v základu plný bonus AB, zatímco DEXař je "rád", když přeleze 15tku, aby si sáhl na 16tku kvůli +útoku navíc (nmátkou mě napadá výjimka s hraničářem)
2) počítáš DMG dextaře ze síly, přitom hlavní dmg dexaře není ze síly, ale (když nejde o rogunu) z elementu zbraně + BOP + specka (6 DMG), jinými slovy, i dexař může dát svými útoky základní dmg srovnatelné se silovým buildem (se 4 útoky)
Kde DEXař předežene STR v dmg?
Oba mají Velkou zbraň (tj. z craftu mají ty samé "bonusy").
Naopak co se týká base dmg, obouručky VEDOU nad oboustrankou.
Cokoli si buffne DEXař, buffne si STR povolání taky a tím dmg output vyžene nahoru.
Specka na zbraň není u DEXaře zrovna běžně k mání, to naopak nahráváš STR buildům s Bojovníkem. DEXař na Thalii je většinou Tulák+SD, Hraničář+něco, bard+AA. Tj. málokterý DEXař je z bojovníka, aby na specku dosáhl, což naopak bývají plechovky).
Takže, kde je podle tebe to "zvýhodnění" DEXaře?
3) "nehrocený silový build" má na 1. lvlu sílu 19? hmm hmm
Řekl jsem nehrocený. Když má někdo sílu 19 (a není Havkaran, apod.) na 1 lvlu, znamená to, že má záporné nebo na desítce minimálně dvě další vlastnosti.
edit: Takže jsi uvedl argument, že STR povolání (s obouručkou) bude mít ještě vyšší bonus za DMG než jsem já uvažoval
4) za pavézu na Thalii je bonus k AC +9 max
Dokonce(ale tohle je trochu OT informace, tady se bavíme o oboustance a obouručce ne o výhodě štítu vs obouručka/oboustranka)
(base dmg zbraně) + (bonus craftové zbraně s očarováním) + (bonus ze STR) ve vztahu k počtu útoků .
Silové obouručky mají 4(+1) útoky. Dexaři mají 3+2(+1) případně 4+2(+1).
Nutno brát v úvahu, že DEXař (pokud to není hraničář, tomu stačí "jeden") potřebuje 3 featy na ty 2 off hand útoky (+1 feat na exoticu). To není zrovna málo.