Page 12 of 48
Re: Par dotazu novacka
Posted: 13:04 22. Mar 2012
by Nalkanar
No ono je fajn nezačínat na začátek až příliš mnoho řemesel. Případně máš-li místo v inventáři, tak všecky suroviny alespoň nějak jednoduše zpracovat (myslím, že všechna řemesla mají nějaké to první zpracování - broušení/sušení/osekání/vyčištění), čímž se sníží váha materiálu a je tedy v nositelné podobě.
Prachy jsou prachy... ty příjdou časem jistojistě.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 13:04 22. Mar 2012
by J.F.Payne
Vodit zvířata po městě je odjakživa povolený, pokud to jsou běžní tvorové jako muly a koně... otázkou je, jestli by se dal prostředkem Karathy vodit nákladní medvěd, ale řekl bych, že jo.
Chámstvo jen nesmí ve městě na koni rajtovat

)
Re: Par dotazu novacka
Posted: 13:08 22. Mar 2012
by Nalkanar
A privilegovaní už rajtovat můžou?
Mě osobně by zajímalo jaké jsou ve městě zásady skrz jiná zvířata, např. hraničář a obyč vlk/litý vlk? Případně čaroděj a přítelíčkové (pixie, drak, panter?). U většiny se dá užít zdravý selský rozum (lítý vlk nééé), ale u některých je to takové na hraně (vlk - je to šelma, nebo jen "varianta psa", dráček - je nebezpečný nebo ne?).
Re: Par dotazu novacka
Posted: 13:28 22. Mar 2012
by Amber
Nalkanar wrote:A privilegovaní už rajtovat můžou?

Mě osobně by zajímalo jaké jsou ve městě zásady skrz jiná zvířata, např. hraničář a obyč vlk/litý vlk? Případně čaroděj a přítelíčkové (pixie, drak, panter?). U většiny se dá užít zdravý selský rozum (lítý vlk nééé), ale u některých je to takové na hraně (vlk - je to šelma, nebo jen "varianta psa", dráček - je nebezpečný nebo ne?).
To vážně kladeš otázku, jestli je vlk nebo dráček v pohodě?
Osobně, když to vezmu z pohledu nějakého karathského "civilisty", tak volně se procházející (asi by nikdo nepořizoval vodítko a košík

) masožravá šelma není ok. Naopak taková pixie je celkem roztomilá a předpokládám, že nežere lidi.
Čili z toho odvozuju tím zmíněným zdravým rozumem asi 2 hlediska:
1) estetické, 2) potenciální nebezpečí.

Re: Par dotazu novacka
Posted: 13:32 22. Mar 2012
by Nalkanar
Pff ono i ti dobrmani vypadají dost nebezpečně. Vlk je asi tak stejně velký, ale i když divoká bestie, tak se obecně ve světe snad ví o hraničářích (přecijen Dorn a Dorenští druidové) a jejich schopnostech.
A dráček - dle mě je taky celkem roztomilý mazlíček, ale někdo se může bát no.

Proto se ptám.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 13:38 22. Mar 2012
by Krysak
Kdo četl Pratcheta ví, že takový malý roztomilý dráček může kdykoliv samovolne explodovat a napáchat rozsáhlé škody

. Takže dráček určitě ne neee:)
Re: Par dotazu novacka
Posted: 13:40 22. Mar 2012
by Amber
Nalkanar wrote:Pff ono i ti dobrmani vypadají dost nebezpečně. Vlk je asi tak stejně velký, ale i když divoká bestie, tak se obecně ve světe snad ví o hraničářích (přecijen Dorn a Dorenští druidové) a jejich schopnostech.
A dráček - dle mě je taky celkem roztomilý mazlíček, ale někdo se může bát no.

Proto se ptám.
Sice se o nich ví, ale to nezaručuje, že z nich bude každá měšťanská panička na vycházce šlechtickou čtvrtí nebo na náměstí nadšená, ne? Teoreticky může s docela podobným despektem sledovat i kolemjdoucího člověka z hvozdu.

Neobhajuju svůj názor (s tou roztomilostí snad i jde souhlasit, avšak jen z pohledu dobrodruha), ale všeobecně je dráček dost extravagantní mazlíček na venčení.

A už asi dost spamuju mimo původní dotaz...
Edit:
@ Krysak: good point

Re: Par dotazu novacka
Posted: 13:40 22. Mar 2012
by Barbar321
Nalkanar wrote:No ono je fajn nezačínat na začátek až příliš mnoho řemesel. Případně máš-li místo v inventáři, tak všecky suroviny alespoň nějak jednoduše zpracovat (myslím, že všechna řemesla mají nějaké to první zpracování - broušení/sušení/osekání/vyčištění), čímž se sníží váha materiálu a je tedy v nositelné podobě.
Prachy jsou prachy... ty příjdou časem jistojistě.
Díky moc za informace. S craftama jsem chtěl začít právě z důvodu, abych zjistil, které řemeslo by mě mohlo v budoucnu bavit. Ono když se to vezme kolem a kolem, tak stejně bude potřeba buď znát skoro vše a nebo úzce spolupracovat s někým, kdo k tomu bude ochotný (zatím jsem naprostý začátečník, který to spíš tyto informace zjišťuje z hlediska OOC než samotné IC a tak nemám ani moc možností spolupracovat).
Možná, že právě ten povolovací glejt je jakási pojistka, aby se ještě nezkušení hráči snažili kraftit.
Když už jsme u té nosnosti, trochu mi přijde nelogické, že tu není nějaká absolutní hranice na základě stavby postavy a síly. Není problém, aby slabounká elfka nosila váhu, třeba 600 liber, pod kterou by se jinak zhroutil snad i malej troll. Postihem ji budiž pouze snížená rychlost.
Co napálit aspoň k tomu i zvýšený přírustek únavy?
Re: Par dotazu novacka
Posted: 13:41 22. Mar 2012
by Desmond
Krysak wrote:Kdo četl Pratcheta ví, že takový malý roztomilý dráček může kdykoliv samovolne explodovat a napáchat rozsáhlé škody

. Takže dráček určitě ne neee:)
<spam>Zajímalo by mě jestli se to dá přenést i na RDDčka. Klidně by jich teď pár mohlo vylítnout do luftu.

</end of spam>
Re: Par dotazu novacka
Posted: 13:44 22. Mar 2012
by Caehan
Kdyz jsme u tech pritelicku, umi pes z obchodu bojovat? (i kdyz treba vazne mizerne)
Mne osobne prijde, ze vlk je tak na hrane. Tezko srovnavat dnesni spolecnost s Karathou. Myslim, ze po ulici si vlka klidne vest muzete, pokud ho budete drzet dal od lidi, ale stejne se na Vas budou divat divne a treba do chramu si ho asi nevezmete. O tom, jak jeho pach bude pusobit na kone u brany ani nemluve.
Pixie, no, povercivejsi vesnicani se budou bat, ze jim okouzli dobytek, a najde se asi par takovych, kteri je budou prosit, aby jim splnila tri prani... nevidel bych to tak cernobile.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 13:58 22. Mar 2012
by Krysak
Desmond wrote:Krysak wrote:Kdo četl Pratcheta ví, že takový malý roztomilý dráček může kdykoliv samovolne explodovat a napáchat rozsáhlé škody

. Takže dráček určitě ne neee:)
<spam>Zajímalo by mě jestli se to dá přenést i na RDDčka. Klidně by jich teď pár mohlo vylítnout do luftu.

</end of spam>
<spam}Ty jsi GM, vše je možné ve světě fantasie. Určitě by byla minimáně dobrá půldačí chřipka, kdy by RDD škytali oheň. Úplně vidím takový RDD jak pak stojí a smutně kouká na spáleniště hospody, ve který si škytnul:) "Pane hostinskej, jsem dábelsky bohatá měšťanka, tu drobnou škodu pochopitelně zaplatím" a pak jak by každý RDD s sebou po městě nosilo dva džbery s vodou, pro případ škytnutí.... Fajn zápeltka myslím:) </spam>
Jinak u Pixie, Dráčka je problém při pohledu na jejich inteligenci, která je nad úrovní některých hračských postav. Pokud je takový elf běžne považován za téměř rovnému člověku, měla by mít pixie stejný status.
Edit Desmond : píšu si to jako námět do Questovníku 
Re: Par dotazu novacka
Posted: 14:04 22. Mar 2012
by Absinthorix
Městské paničky mají Žubinku... estetičnost tedy z kritérií směle vynechme
Re: Par dotazu novacka
Posted: 14:09 22. Mar 2012
by Amber
Absinthorix wrote:Městské paničky mají Žubinku... estetičnost tedy z kritérií směle vynechme
Pravda... stačí příšeru pojmenovat infantilně a čáry máry fuk, je roztomilá

Re: Par dotazu novacka
Posted: 14:20 22. Mar 2012
by KaTo
k přítelíčkům:
Pes = domestikovaný
vlk. Btw - mám takový dojem, že některé v Karathě prodávané "bojové" plemena psů (případně přítelíčci hraničáře) jsou (OOC) MNOHEM drsnější než vlk (systémověje to jinak). Pokud vlk poslouchá svého pána nevidím rozdílu mezi psem a vlkem. Mezi náma - půlka "osedlaných" šmudlů z Karathy stejně nepozná rozdíl. Navíc blahé paměti Doc.Mudr.Canisová PhD. s jejím psíma kreatůrama nastavila ve městě laťku dost vysoko, co je "běžný" mazlíček. Koně se umí bát i myší, koček, psů nejen vlků...
Oba druhy pixie co jsou za přítelíčky, případně
dráčci, - pokud jsou v doprovodu "mága/dobrodruha", kteří mají oficialne po Karathe povest jakou maji...chtel bych videt toho vypatlaneho smelce

, ktery by se do nich navážel

. Když do téhle doby dobrodruhum prochazi ledasjake výstřelky. A koneckonců - RDD, tfujflinkové, asimámrýmové a okřídlené elfky tu vegetí (víceméně) v klidu, proč ne dráček?
Re: Par dotazu novacka
Posted: 17:11 22. Mar 2012
by slencak
Co vy a golem u mága?? Sice je asi z masa a kdo ví z jakýho sajrajtu *kouká na elfí uši* ,ale dal sem mu jmnéno *dřevěný golem* a rpim to jako gnomský výtvor. Reakce jseou různé
