Co Vám na Thalii vadí?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Nalkanar »

Krysak wrote:Myslím, že současní bossáaci jsou daleko lepší, než ti předchozí....
V podstatě ano.
Asi vím, co nalk myslel ..... Boss by měl mít velkou disciplínu, ale měl by jít srazit..... atd.... Ale musela by to bt opravdu klika.
Přesně takto.
.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by -darkvision- »

Nalkanar wrote:
Krysak wrote:Myslím, že současní bossáaci jsou daleko lepší, než ti předchozí....
V podstatě ano.
Asi vím, co nalk myslel ..... Boss by měl mít velkou disciplínu, ale měl by jít srazit..... atd.... Ale musela by to bt opravdu klika.
Přesně takto.
Zastávám názoru že boss je více než npc a určitě by srazit jít neměl :!: :!: ..pak by postrádaly veškeré úpravy smysl :shock: .. a vážně, váš by to bavilo? Srazit bosse, dávát mu zákeřný atd? Vážně? Prosím další návrhy jak si usnadnit hru .. sem s nima .. :roll: :roll:
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Krysak »

Mit šanci ho srazit ---- ma tolik zivotu ze ho polechtáš.... a Být nesrazitelný je rozdíl....
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by pavad »

Krysak wrote:Mit šanci ho srazit ---- ma tolik zivotu ze ho polechtáš.... a Být nesrazitelný je rozdíl....
Ovsem s tim ze bojovnik muze pokus o srazeni opakovat kazde kolo... Caryfuk ma nekolik (malo) pokusu (vic kouzel na medit nema). :)
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Nalkanar »

Pokud vím...
bossové se staví na určitý ideální rozsah lvlů, kdy by asi měli jít dát a kdy dají postavám určité zkušenosti. Na ST se mi stávalo, že jsem byl poprvé u bosse, ale už na tak vysokém lvlu, že jsem dostal zanedbatelné XP. Předpokládám tedy, že je to dokladem toho, že bosse je vhodné zabíjet na XP jen v určitém rozmezí lvlů, NT to má pokud vím stejně.

Nemělo by tedy být těžké, si pro skupinu lvlově podobných bossů sestavit jakási možná dosažitelná čísla pro postavy v daném rozmezí lvlů. Dle těch čísel pak vyhnat bez imek staty bossů natolik, aby to pro dané lvly bylo téměř totožné s imkou, jen by tam byla nějaká malá šance, že se to či ono haluzoidně povede.

Že je boss něco extra, a proto je třeba ho zaimkovat, neberu - nedává mi to RP smysl. Např. pokud potkám krysího krále na nízkém lvlu, tak mi asi savne kouzlo a nepůjde mi srazit. Ale pokud potkám krysího krále na 40ce, tak očekávám, že zemře jen na pouhý zlý pohled postavy, protože je to pořád jen krysa. Imky toto znemožňují.

Boss je to, co hlásá jeho popisek. Je to náčelník své rasy, matka nějakých potvor, či něco obdobného. Měl by tedy v rámci logiky mít či nemít stejné imky jako jeho rasa běžně má (nemrtvák bude mít samozřejmě pořád různorodé imky, ork bude prakticky bez imek). Samozřejmě jakožto nejelitnější zástupce své rasy bude něco extra, ale pořád nebude zázračně zcela na jiném polobožském lvlu.

Takže místo imunit vychytanější nastavení statistik. Pro ty správné lvly to může být risk, který může přinést nečekaný zisk. A pro vyšší lvl, který by tam náhodou zabloudil, to je o logice věci.
.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by KaTo »

Já bych se Nalka zastal, nejsem si jistý že chce ULEHCIT hru. Spíš mu, stejně jako mě, přijde nuda dívat se pět minut na bezzubýho bosse (= tank ho tankuje), kterak stojí a čeká, než mu tři DD okolo nasází těch 3+ k HP...fakt nuda.

První tah, ok. Druhý tah, ok. Ale desátý, dvacátý, kdy je všem lidem v partě jasný, že prostě bosse ubít je jen otázka pěti a více minut...je nuda.

Btw - a dávát bossovi zákeřňáky by jít mělo (až na nemrtváky). Jinak to akorát shazuje DEXaře a preferuje STR buildy.

Prostě když má boss "milion" HP, tak ať je aspoň "rychle" zabitelný. Pokud má bejt každej boss navíc tvrdej jak archilich (imky na všechno, včetně ele zranění), tak ať má zase desetinu stávajících HP.

P.S.
Prosba pro tvůrce spawnů - opravdu je nutné dávat potvory s instant killem do grup? Například bodak (ale platí to i pro "nemrtvý" rytíře a další co nečarují, ale spamují instant killy). Fakt jich musí být na hromadě několik?
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Shaman88 »

Já si myslím že důležitá je logika věci, pokud je boss čaroděj tak mi příjde hloupé aby měl výcvik a nebo nešel srazit....
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by G-ladiator »

Já se tedy s bossama utkávám jen VELMI zřídka, ale vždycky se mi více líbila myšlenka "boss encounterů" více než myšlenka bossů. Místo jednomu hypersilnému NPC by hráči bojovali proti skupině nadprůměrně silných NPC s AI napsanou pro daný encounter.
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by kokosak »

Nebo naskriptovaný boss, u kterého se musí vědět, jak na něj (třeba každé páté kolo kolem sebe hodí hellball ;)

IC imky bossu samozřejmně nedávají smysl. Nicméně OOC ano. Pokud by slaboučcí bosíčci byly pro vyskoké levely na insta kill, znamenalo by to, že vysokému levelu hledajícím penízky by se na čas vyplatilo pufnout něco malého ještě víc, než se to vyplatí nyní. Takže by vysokej level ještě raději vyluxoval lowíkům bosse, na kterého by tak tak měli.

Takže chápu návrh z hlediska logiky světa, ale z hlediska logiky hry bych se spíš snažil high levely demotivovat od návštěv pro ně nízkejch bossíků, než se znažit aby jejich low-boss hunt byl pro ně příjemňoučštější.
PUF!
User avatar
klobouk
Velmistr
Posts: 1400
Joined: 11:21 20. Aug 2011

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by klobouk »

Nalkanar wrote:http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtopic.php?p=223935#p223935
2) Absence alternativních nebojových výdělků
Balíky a sběr?
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by G-ladiator »

kokosak wrote:Takže chápu návrh z hlediska logiky světa, ale z hlediska logiky hry bych se spíš snažil high levely demotivovat od návštěv pro ně nízkejch bossíků, než se znažit aby jejich low-boss hunt byl pro ně příjemňoučštější.
Například tím, že by se nastavil despawn bosse, pokud má postava moc vysoký lvl?
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by kokosak »

G-ladiator wrote:Například tím, že by se nastavil despawn bosse, pokud má postava moc vysoký lvl?
...a jde sama
PUF!
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Puxina »

G-ladiator wrote:
kokosak wrote:Takže chápu návrh z hlediska logiky světa, ale z hlediska logiky hry bych se spíš snažil high levely demotivovat od návštěv pro ně nízkejch bossíků, než se znažit aby jejich low-boss hunt byl pro ně příjemňoučštější.
Například tím, že by se nastavil despawn bosse, pokud má postava moc vysoký lvl?
To nevím, zda je dobré řešení, pak nebude mít bosse nikdo a budou brečet všichni.

A ještě by to někdo dělal schválně. :roll:
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Nalkanar »

Shaman88 wrote:Já si myslím že důležitá je logika věci, pokud je boss čaroděj tak mi příjde hloupé aby měl výcvik a nebo nešel srazit....
Přesně tak.
edit nicméně pro odolnost bossů bych respektoval výcvik, ale ne imunitu
klobouk wrote:
Nalkanar wrote:http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtopic.php?p=223935#p223935
2) Absence alternativních nebojových výdělků
Balíky a sběr?
Třeba.
.
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by G-ladiator »

Puxina wrote:To nevím, zda je dobré řešení, pak nebude mít bosse nikdo a budou brečet všichni.

A ještě by to někdo dělal schválně. :roll:
Myslel jsem to tak, že by se despawnoval v přítomnosti high-lvlu a když by přišel někdo se správným lvlem, tak by se naspawnoval. Nevím, jestli je to možné naskriptovat jestli to nebdue nějak moc zatěžovat server.
Post Reply