Page 112 of 142
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 10:15 07. Feb 2014
by Barbar321
Na ST srazit bossové šli, nevidím důvod, proč to nezavést i na NT
...takže dávám za pravdu Nalkovi
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 10:31 07. Feb 2014
by pavad
G-ladiator wrote:Puxina wrote:To nevím, zda je dobré řešení, pak nebude mít bosse nikdo a budou brečet všichni.
A ještě by to někdo dělal schválně.

Myslel jsem to tak, že by se despawnoval v přítomnosti high-lvlu a když by přišel někdo se správným lvlem, tak by se naspawnoval. Nevím, jestli je to možné naskriptovat jestli to nebdue nějak moc zatěžovat server.
Dabluv advokat: A jak posoudis co je jeste spravny/vhodny level pro bosse? Jsou bossove co si je da war na 10 urovni s prstem v nose - a prskavci si ani neskrtnou. Vim o bossovi (zatim jen jednom), u ktereho si pro zmenu warr neskrtne a prskavec (ac na top levelu) jej "da".
Tzn. WB/skripter by musel mit tabulku (tkerou by musel nekdo vytvorit) a podle ni napsat vetveny skript. A na to bych se Ti, s prominutim vytento a radeji uzil cas jinde...
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 11:04 07. Feb 2014
by Goran
Podle mého bude daleko přínosnější investovat čas tvůrců do tvorby lokací, dungů a bossů. Takovéto restrikce by byly pracné a kdoví jaké potíže by přinesly. Více dungů a bossů snad zabezpečí lepší šance pro každého.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 12:27 07. Feb 2014
by Barbar321
pavad wrote:
Myslel jsem to tak, že by se despawnoval v přítomnosti high-lvlu a když by přišel někdo se správným lvlem, tak by se naspawnoval. Nevím, jestli je to možné naskriptovat jestli to nebdue nějak moc zatěžovat server.
Dabluv advokat: A jak posoudis co je jeste spravny/vhodny level pro bosse? Jsou bossove co si je da war na 10 urovni s prstem v nose - a prskavci si ani neskrtnou. Vim o bossovi (zatim jen jednom), u ktereho si pro zmenu warr neskrtne a prskavec (ac na top levelu) jej "da".
Tzn. WB/skripter by musel mit tabulku (tkerou by musel nekdo vytvorit) a podle ni napsat vetveny skript. A na to bych se Ti, s prominutim vytento a radeji uzil cas jinde...[/quote]
...stejně, jako to šlo na ST, při ochotě by to mělo jít i na NT

Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 12:39 07. Feb 2014
by Caehan
Jak se to posoudí? Snadno - podle toho, jestli jsou za něj ještě zkušenosti.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 12:39 07. Feb 2014
by kucik
Barbar321 wrote:
...stejně, jako to šlo na ST, při ochotě by to mělo jít i na NT

Na ST nic takového nebylo.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 15:09 07. Feb 2014
by Barbar321
kucik wrote:Barbar321 wrote:
...stejně, jako to šlo na ST, při ochotě by to mělo jít i na NT

Na ST nic takového nebylo.
Na ST musel být nějaký jednoduchý přepočet exp z bossů/lvl postavy vč. propočtu, kolikátý kill daného bosse tato postava provedla. Jinak by těžko šlo, že jeden získá z toho samého bosse 4000 exp a druhý 1 exp
Toto mám na mysli,že na ST bylo a od čeho by se jednoduše mohlo odvíjet vše ostatní (např. určení přiměřených vlastností bosse)
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 15:32 07. Feb 2014
by kucik
Barbar321 wrote:kucik wrote:Barbar321 wrote:
...stejně, jako to šlo na ST, při ochotě by to mělo jít i na NT

Na ST nic takového nebylo.
Na ST musel být nějaký jednoduchý přepočet exp z bossů/lvl postavy vč. propočtu, kolikátý kill daného bosse tato postava provedla. Jinak by těžko šlo, že jeden získá z toho samého bosse 4000 exp a druhý 1 exp
Toto mám na mysli,že na ST bylo a od čeho by se jednoduše mohlo odvíjet vše ostatní (např. určení přiměřených vlastností bosse)
Ano, výpočet xp na základě rozdílu levelu bosse a levelu hráče tu je, ale když si přečteš, na co jsi reagoval, tak zjistíš, že to není zdaleka tak jednoduché.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 17:47 07. Feb 2014
by Aillen
Doplnění některých extrémně výstředních vzhledů u Barvíře - zejména pokud jde o pánevní partie.
Možná jsou vhodné pro rasu Ithilidů - když mají drúzy chapadel kolem tváře, proč ne i doleji že?
Jen nevím, že by na Thalii moc hráčů za Ithilidy hrálo.
Když už takové modely na Thalii musí být, čekala bych, že budou u barvíře spíše někde v nevěstinci v Kel-a-Hazru a ne přímo v Karathě, téměř přímo pod nosem zástupců Církve Bílé dvojice.
Možná ty modely někomu přijdou vtipné, styl 3 v 1 je v řadě oblastí dnes dost populární, ale upřímně řečeno, při pokusu si vytvořit pro postavičku nějaké nové hezké oblečení a muset se přitom proklikávat tolika vzhledy, které tu připomínají tykadla hlemýždě tu panožky stonožek, je dost odrazující.
Nevím jestli by to bylo technicky možné, udělat barvíře pro hráče s extrémními požadavky někde stranou, a nebo když ne, jestli alespoň ty výstřední modely nedat někam na konec řady, dejme tomu od čísla 250 výše.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 18:20 07. Feb 2014
by kucik
Aillen wrote:
Nevím jestli by to bylo technicky možné, udělat barvíře pro hráče s extrémními požadavky někde stranou, a nebo když ne, jestli alespoň ty výstřední modely nedat někam na konec řady, dejme tomu od čísla 250 výše.
Ano, šlo by to. Jen by musel někdo trpělivě projít všechny vzhledy všech ras pohlaví atp a zapsat které mají být nedostupné.
Když jsem to dělal naposledy, tak to byly dva dny klikání a podruhé už to dělat nechci. Všechny podklady k tomu co a jak jsou v topicu barvíř.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 14:11 08. Feb 2014
by Myrpa
klobouk wrote:Nalkanar wrote:http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtopic.php?p=223935#p223935
2) Absence alternativních nebojových výdělků
Balíky a sběr?
Sběr bude za dlouho, tipuju. Balíky budou dřív.
Chtěl bych rozšířit budoucí craft o možnost 2
1) vyrábět produkty ve spolupráci s placeblem (nutnost dílen)
2) vyrábět produkty kdekoliv
malíři, písaři, iluminátoři, řezbáři, brašnáři, kuchaři, ...
Výrobky z bodu 2 se budou dát prodat nějakému npc.
Chci craft, kde produkt se přidá jednou řádkou do db.
Příklad:
Budu hrát malíře a nebudu chtít moc creepit, ale vydělat si na něco taky chci. Nechci otravovat DM tím, že mu budu prodávat obrazy, které na náměstí namaluju, i když bych to rád dělal. Napíšu tedy týmu, že chci craftit obrazy. Tým mi přidá do db řádku produktu (obtížnost, cenu, jak rychle se výrobkem učí, impact ability, atd). Já budu moci ve hře hvězdičkovat, že maluju obraz a zároveň z toho budu mít i nějaké prachy.
Chci kombinovat prostotu a variabilitu v systému.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 14:35 09. Feb 2014
by Nalkanar
Dodatek k bossům - např. dnes jsem dostal omámení od mozka v kanálech. Žiju, on je mrtvý, je mi to celkem fuk. Ale to trvání je naprosto brutální

.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 15:15 09. Feb 2014
by KaTo
Nalkanar wrote:Dodatek k bossům - např. dnes jsem dostal omámení od mozka v kanálech. Žiju, on je mrtvý, je mi to celkem fuk. Ale to trvání je naprosto brutální

.
..to měl myslím i na ST, takže to není NT vychytávka. Jen na ST jsi ho sejmul rychleji, než si stihl podhodit hod

.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 11:55 24. Feb 2014
by KaTo
Staro-nový "námět" k řešení - berte jako feeback lukostřelce. Přešel jsem s postavou (4 útoky za kolo +1 navíc featem a většinou i +1 za haste) na "nové" toulce (váha 5,5 libry, obsah 2000 šípů, +/- cena 300 bez elementu , 2000 za 1k4 element, 3000 za 1k6 element a 5000 za 1k8 element). Tj. cena za "výsřel" 0,15 - 1 - 1,5 - 2,5 gold/kus.
Po zkušenostech z výprav, např. zlobří/orčí dung (nové dungy 15+) bych požádal o zvážení následujících:
1) zvýšení počtu šípů zpátky na 10 000 ks v toulci NEBO snížení váhy toulce na 2 libry a postava si holt bude nosit ty toulce 2-3.
2) přehodnocení ceny. Nerozumím myšlenkovému pochodu (no offence, no troll) týmu, proč byly šípy 5x zdraženy.
Bod č.1 vidím jako prioritu. Pokud je tu nějaký důvod, aby v toulci bylo pro (nevím koho) jen 2 000 šípů, tak poprosím, aby byly někde k dispozici i toulce pro lukostřelce, kde těch šípů bude zase k dispozici 10 000.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 12:04 24. Feb 2014
by Puxina
Aby to bylo prokazatelnější, stálo by za to spočítat. Kolik šípů postava vystřílí v průměru na 1 výpravu. Kolik na té výpravě je schopná vydělat.
A pak to poprovnat s bojovníkem, který bojuje s nějakou elementární zbraní, jeho náklady na 1 výpravu a kolik vydělá.
Výsledně porovnat cenu elementární zbraně na blízko s tím kolik lučišník vystřílí šípů.
Samozřejmá je jedna věc. Bojovník musí na tu zbraň dlouho šetřit a pak má tu zbraň nafurt. Lučišník má ty šípy s elementem hned, ale šípy se spotřebovájí.
Napadlo mě, že by bylo zajímavé (je to zase otázka scriptů), kdyby si lučišník mohl část šípů sebrat z mrtvoly, kterou zabije. Třeba že 50% šípů co vystřelí, by mohl sebrat z mrtvoly.