Page 113 of 142
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 12:09 24. Feb 2014
by Nalkanar
Bojovník nemá jiný náklad než pořizovací hodnotu.
Střelec má pořizovací hodnotu zbraně + náklady na toulce, které se načítají průběžně za výpravy.
Oba mají jistou spotřebu lektvarů a jiných věcí, která jsou irelevenatní k problému toulců.
Samozřejmě jen dokud nebude třeba oprav, které nyní ale nejsou pokud vím (nemám bojovníka, nejsem si zcela jist).
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 12:11 24. Feb 2014
by Puxina
Nalkanar wrote:Bojovník nemá jiný náklad než pořizovací hodnotu.
Střelec má pořizovací hodnotu zbraně + náklady na toulce, které se načítají průběžně za výpravy.
Oba mají jistou spotřebu lektvarů a jiných věcí, která jsou irelevenatní k problému toulců.
Samozřejmě jen dokud nebude třeba oprav, které nyní ale nejsou pokud vím (nemám bojovníka, nejsem si zcela jist).
Tak jistě cena luku se musí taky započítat. A spotřeba lektvarů. Bojovník by měl mít asi větší spotřebu léčiva, ale vzhledem jaké to jsou ceny, tak to budou asi minimální hodnoty, ale pro přesnost srovnání proč ne, že?

Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 12:12 24. Feb 2014
by klobouk
Puxina wrote:Napadlo mě, že by bylo zajímavé (je to zase otázka scriptů), kdyby si lučišník mohl část šípů sebrat z mrtvoly, kterou zabije. Třeba že 50% šípů co vystřelí, by mohl sebrat z mrtvoly.
Tohle vůbec. Archetypálně zbytečný script. Scripteři, nečtěte.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 12:13 24. Feb 2014
by Puxina
klobouk wrote:Puxina wrote:Napadlo mě, že by bylo zajímavé (je to zase otázka scriptů), kdyby si lučišník mohl část šípů sebrat z mrtvoly, kterou zabije. Třeba že 50% šípů co vystřelí, by mohl sebrat z mrtvoly.
Tohle vůbec. Archetypálně zbytečný script. Scripteři, nečtěte.
Jen nápad no

Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 12:16 24. Feb 2014
by Nalkanar
Puxina wrote:Tak jistě cena luku se musí taky započítat. A spotřeba lektvarů. Bojovník by měl mít asi větší spotřebu léčiva, ale vzhledem jaké to jsou ceny, tak to budou asi minimální hodnoty, ale pro přesnost srovnání proč ne, že?

No to je už příliš složitá otázka k prohlédnutí, protože je to dost o buildu, kterých může být nezměrné množství, a dalších faktorech. Osobně jsem toho názoru, že bojovník bude mít lepší AC a utrží málo zranění, lučišník to může uběhávat, ale pokud ho něco nějak dočasně chytí, tak dostane o to větší nakládačku.
Celkově silové buildy mají jako obvykle převahu, takže si myslím bojovník vydělá lépe nežli lučišník.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 12:18 24. Feb 2014
by Zeerit
Hlavně kdo by kupoval 2000 obyč šípů za 370g, když může koupit těch 20 stacků po jednom a bude ho to stát jen 40g. Já vím, že obyč po chvíli nikdo nepoužívá, ale přijde mi to právě trochu past na nepozornýho nováčka.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 12:19 24. Feb 2014
by Puxina
Nalkanar wrote:
No to je už příliš složitá otázka k prohlédnutí, protože je to dost o buildu, kterých může být nezměrné množství, a dalších faktorech. Osobně jsem toho názoru, že bojovník bude mít lepší AC a utrží málo zranění, lučišník to může uběhávat, ale pokud ho něco nějak dočasně chytí, tak dostane o to větší nakládačku.
Celkově silové buildy mají jako obvykle převahu, takže si myslím bojovník vydělá lépe nežli lučišník.
I lučišník může mít větší AC než bojovník, takže ano je to v buildu, ale důležité je brát nějaký průměr.
A je třeba to brát z pohled výprav party. Ne to že lučišník nebo bojovník soluje (u lučišníka to někdy moc nejde).
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 12:21 24. Feb 2014
by Nalkanar
Puxina wrote:I lučišník může mít větší AC než bojovník, takže ano je to v buildu, ale důležité je brát nějaký průměr.
A je třeba to brát z pohled výprav party. Ne to že lučišník nebo bojovník soluje (u lučišníka to někdy moc nejde).
Průměrná zkušenost je, že bojovník má lepší AC (holt ty expertízy a všecko, proto tankují tradičně bojovníci, lučišníci ne, že?)
Z hlediska party třeba dle mé zkušenosti oba dva léčí někdo třetí a léčí se na vlastní náklady jen v opravdu výjimečných krizových případech, které se jen těžko dají zpracovat do statistiky. A je hezké, že sám podotýkáš, že za lučišníka to až tolik nejde.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 12:25 24. Feb 2014
by Puxina
Sám lučišnici hraju no

Sice spíš soluje, ale jen to co zvládne a toho fakt moc není. Taky to není kdoví jaký build a bez řádné výbavy.

Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 13:17 24. Feb 2014
by kucik
Nalkanar wrote:Bojovník nemá jiný náklad než pořizovací hodnotu.
a náklady na opravy.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 13:20 24. Feb 2014
by Nalkanar
kucik wrote:Nalkanar wrote:Bojovník nemá jiný náklad než pořizovací hodnotu.
a náklady na opravy.
Už fungují?
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 13:24 24. Feb 2014
by pavad
Puxina wrote:Napadlo mě, že by bylo zajímavé (je to zase otázka scriptů), kdyby si lučišník mohl část šípů sebrat z mrtvoly, kterou zabije. Třeba že 50% šípů co vystřelí, by mohl sebrat z mrtvoly.
Jen to ne. IMHO bys uz mohl rovnou delat ze po spotrebovani 1 baliku streliva se Tve postave objevi balik s 50 sipy (tj. kazdym druhym) zpet v invu... Ale je to... dle meho ... padle na hlavu.
Pokud jde o cenu sipu - zcela souhlasim s puvodnim prispevkem. Ceny/vahy/mnozstvi jsou, IMHO, mimo. Navic uz jako novacek potrebujete nejake s elementem kvuli redukcim NPC (sliz v kanalech je krasny pripad).
Srovnavat warr vs archer - nelze. Archer bude strilet, delat slusny dmg, ale staci aby se k nemu neco dostalo na blizko a konci (jedy, srazeni, prosta sila fyzickeho dmg). Ono staci kdyz se ukaze NPC co je vybavene lukem se silou balisty - lukostrelec (at uz AA nebo bard) nema tolik HP jak tank. Calt by mohl povidat - jak ho odstrelilo NPC s lukem za 2 kola z full HP do podsveti.
---
Pokud chcete pocitat neco jako "spotrebu na jeden utok"- zkuste se podivat na financni naroky nove vzniklych unlimited-cast-per-day povolani. Az pak prilozte strelcum (edit: nebo komukoli jinemul; edit end) dalsi hrudu k tazeni na zada.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 13:31 24. Feb 2014
by KaTo
Zeerit wrote:Hlavně kdo by kupoval 2000 obyč šípů za 370g, když může koupit těch 20 stacků po jednom a bude ho to stát jen 40g. Já vím, že obyč po chvíli nikdo nepoužívá, ale přijde mi to právě trochu past na nepozornýho nováčka.
Low lvl asi ne, ale jinak kdokoli, kdo za "kolečko" vystřílí klidně 8000 šípů. Btw - vzhledem k tomu, že CELÉ Safari je BEZ jakýchkoli trofejí či lootu, takže i tam, pokud lučištník nekrade a chce expit je dneska nutno používat obyčejné šípy a pižlat "sloníky" a spol. po 2-12 dmg

, protože ele šípy jsou těžce ztrátové.
S novými cenami už jen vlez do dungu, pokud se z nějakého důvodu nedá poslední boss je ztrátový. A pokud se dá, tak když jsme šli v pěti dva nové dungy (orci, zlobři) + nějaký ten "marast" na povrchu, jsem po výpravě dostal cca 15k podíl (tj. zisk byl cca 70k z obou) , příčemž moje postava tam nechala cca 8 000 šípů (tehdy to byly ještě staré 1k6 toulce)...dneska by to bylo v nových cenách 4x3000 = 12k ve zlatě? WTF?! Když k tomu mě třeba lvlup mě stojí 27k+

, kde na to jako má lučištník brát?
Prostě ten kdo ty šípy takhle vylepšil, se očividně spletl
. Tímto na to tým "upozorňuji"
. Prostě si to přepočítejte interně a nějako to re-balancuje, aby NT byla i pro DEX lučištníky "user friendly"
. Díky, danke, spasiba. Howgh.
edit after pavad: Pozn.: - černokněžník v ruce většinou nějakou zbraň mívá. Zda se mu opotřebovává, toť otázka. Hlavně by mě zajímalo, zda bojovník po výpravě vysolí za opravu +3 zbraně nebo +2 s k4-k6 elementem co má v ruce na opravách přes 10 000, jako lukostřelec.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 17:18 24. Feb 2014
by Krysak
Osobně bych navrhoval toulce s neomezenými šípy a počítal použití luku, jako u meče, použiješ bod....
A luky bych opravoval jako meče, hratelné, fér. Vahu nekonečného toulce a cenu bych nechal tak 5 liber.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 17:27 24. Feb 2014
by Radim
Krysak wrote:Osobně bych navrhoval toulce s neomezenými šípy a počítal použití luku, jako u meče, použiješ bod....
A luky bych opravoval jako meče, hratelné, fér. Vahu nekonečného toulce a cenu bych nechal tak 5 liber.
Dobrý řešení, ale musí se navýšit podstatně ceny toulců. Ukažte mi bojovníka co má třeba na 3 lvl element na zbrani
