Page 114 of 142

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 17:31 24. Feb 2014
by sandoftime
Krysak wrote:Osobně bych navrhoval toulce s neomezenými šípy a počítal použití luku, jako u meče, použiješ bod....

A luky bych opravoval jako meče, hratelné, fér. Vahu nekonečného toulce a cenu bych nechal tak 5 liber.
To by se skvěle vyexpovávali kamarádíčci, to je fakt. A hlavně pak ta možnost neomezený toulec zadarmo věnovat další osobě... co na tom že střílí z luku co koupil u vetešíka, hlavně že má 1k10 oheň

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 17:35 24. Feb 2014
by KaTo
Radim wrote:
Krysak wrote:Osobně bych navrhoval toulce s neomezenými šípy a počítal použití luku, jako u meče, použiješ bod....

A luky bych opravoval jako meče, hratelné, fér. Vahu nekonečného toulce a cenu bych nechal tak 5 liber.
Dobrý řešení, pak tedy zbývá navýšit podstatně ceny toulců. Ukažte mi bojovníka co má třeba na 3 lvl element na zbrani :wink:
JJ, to je taky řešení.

Btw - ten bojovník má (většinou) STR build a co má DEXař na ele, má on jako bonus ze síly. Takže bojovník není nijak extra znevýhodněn. A krom toho, kdo PROBOHY na TH řeší expení do 8-10 lvlu? To i lama jako já vytáhne za chvilku.

Mno a cena takového "nekonečného" toulce je pak snadně spočítatelná - rozdíl mezi bojovníkovou +X "holou" zbraní (třeba dlouhý meč) a vylepšenou +X zbraní +1kX elementem. V Kelu běžně k mání.

edit after Rejty: jo, to by bylo nejlepší. Člověk (elfka :mrgreen: ) si pak pořídí čtyři luky, jako má bojovník čtyři (a více) měčů a bude klid.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 17:36 24. Feb 2014
by Rejty
To už by bylo lepší zrušit toulce a dát na luky napevno bonus ke zranění elementem.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 17:39 24. Feb 2014
by mandos
No kdyby se to zvažovalo udělat neomezenou munici tak jestli bude v craftu očarování tak to nastavit jako možnost pro očarování luků vlastnost neomezený střelivo.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 18:18 24. Feb 2014
by sandoftime
Imho pro každý luk neomezenou munici, element a rozsah odlišit dle materiálu. Luky se budou ničit střílením a excesivní dmg bude ošetřený požadavkem na lvl. Jen šípaři holt půjdou o žebrácké holi.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 18:20 24. Feb 2014
by pavad
sandoftime wrote:Imho pro každý luk neomezenou munici, element a rozsah odlišit dle materiálu. Luky se budou ničit střílením a excesivní dmg bude ošetřený požadavkem na lvl. Jen šípaři holt půjdou o žebrácké holi.
Zminovany problem: NPC co je imunni na element dmg luku. Co pak? 4 ruzne luky na 4 ruzne elementy? DEXar nema takovou nosnost jak STR build...

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 18:32 24. Feb 2014
by sandoftime
Nevím vj akém světě žiješ, já moc bojovníků co by sebou tahali 4 meče nepotkal. S rienem jsem se na ST protloukal dokonce uplně bez elementu a šlo to ne že ne. To že si můžou lučišníci přehazovat šípy dle nálady je absolutní luxus. Zrušil bych to.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 19:56 24. Feb 2014
by G-ladiator
Já bych šípy nechal. Upravil je, pokud je to třeba, ale nechal bych je ve hře.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 20:33 24. Feb 2014
by Caehan
Při nastavení ST z mého lučišníka powerbuild ani nošení všech druhů šípů neudělalo. Nějak nerozumím, co je na tom přesíleného? Bojovník nablízko má narozdíl od většiny použitelných lučišníků devast, element může mít také, a proto by se snad měly rušit očarované šípy? Protože jsou podle tebe z nějakého důvodu lepší?

Že se Rien protloukal bez elementu není argument. Mohl si ho sehnat, stále může, a nechápu, proč by neměl moct i někdo jiný.

Celé to srovnání se ST je zavádějící, tam se tyhle věci tahaly v lahvičkách z alchymie... pravda, ale osobně jsem pro zachování.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 20:35 24. Feb 2014
by Radim
sandoftime wrote:Nevím vj akém světě žiješ, já moc bojovníků co by sebou tahali 4 meče nepotkal. S rienem jsem se na ST protloukal dokonce uplně bez elementu a šlo to ne že ne. To že si můžou lučišníci přehazovat šípy dle nálady je absolutní luxus. Zrušil bych to.
Tahat jedinou zbraň je fakt blbost, nevím co se ti na tom nezdá. Zrušil bych tě.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 22:30 24. Feb 2014
by Krysak
Proč jsem navrhl řešení jaké jsem navrhl je dané tím, že si už ted každej přahazuje zranění elementem mezi kamarády. taky jsem yslel, že by toulec automaticky uvolnoval toulec bez možnosti předat nekomu jediný šíp.... jen by testoval, zda je pack šípů v invu. Zcal pohodové řešení je i dát neomezené zranění elementam přím ona luk a dát nekonečno šípů.

Lukař by nepřišel o živnost - opravy luku , jako zbraní a zbrojí bych dal do craftu. Částečná spotřeba suroviny + penez na opravu.


Podle mne nemá na prvním lvl co delat v rukách postavy zranění elementem 1d6 je to nepomer vůči zbraním. Vazba na luk by vedla k zrušení této nefer výhody.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 16:13 25. Feb 2014
by klobouk
Já bych zvedl počet šípů v toulci a nevymýšlel něco novýho. Podle mě si na tenhle systém doteď nikdo nestěžoval a zásadně ničemu nevadil. Hádám, že až diskuze vybudila fantasii.

Prostě 10k vadilo týmu, 2k vadí nám, tak kompromis 9k.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 16:39 25. Feb 2014
by KaTo
Když to (co jsem rozpoutal :oops: ) schrnu. V podstatě vyplynuly tyto "nejsnažší" návrhy na realizaci:
1) vrátit zpátky do toulce 10 000 šípů (a nechat ceny) a nezvyšovat jim váhu (už takhle je pro DEXaře 5,5 libry až moc :lol: ).
2) zavést do hry luky s nekonečným šípy s ele zraněním, odstupňované podle lvlu (NAPŘ.: pro lowíky +1 a +1k4 ele, pro vyšší lvly +2 a +1k6 ele, atd.)

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 16:40 25. Feb 2014
by Pajule
Jo, zvednout počet šípů by bohatě stačilo.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 09:26 04. Mar 2014
by KaTo
Vadí mi nesmyslně vysoké (tj. jako na ST) ceny za lvlupy na vyšších lvlech. Nešlo by ceny "zlidštit/zelfit/ztrpasličtit", prostě srovnat na nějakou "normální" úroveň?

Ta exponenciální progrese je strašná - dávat skoro 45 000 za lvl, když minulý lvl byl cca za 33 000? Představa, že za další 2-3 lvly vylezou ceny přes 100 000 :wall: :wall: ????