Page 117 of 142
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 10:37 05. May 2014
by Nalkanar
Pokud řešíme kočovníky, tak bych zrušil ohniště, nechal ho leda graficky bez možnosti spánku. Spací ohniště bych přesunul buď do jiné lokace (např. k dolu, je to zastrčenější), anebo zastrčeněji do lokace.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 10:38 05. May 2014
by -darkvision-
Fryn wrote:Co tak poslouchám, jak často jsou ti chudáci masakrováni, tak bych je nejradši přesunul úplně jinam (nebo zcela zrušil to jejich ohniště).
To néé pro nas je to jedno z mála ohnist které na povrchu jsou pro nas přístupná (znam jen dvě ohniste sumasumarum).
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 10:39 05. May 2014
by Nalkanar
-darkvision- wrote:Fryn wrote:Co tak poslouchám, jak často jsou ti chudáci masakrováni, tak bych je nejradši přesunul úplně jinam (nebo zcela zrušil to jejich ohniště).
To néé pro nas je to jedno z mála ohnist které na povrchu jsou pro nas přístupná (znam jen dvě ohniste sumasumarum).
A pobíjíte je pod dohledem DM?
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 10:43 05. May 2014
by Fryn
-darkvision- wrote: To néé pro nas je to jedno z mála ohnist které na povrchu jsou pro nas přístupná (znam jen dvě ohniste sumasumarum).
Kdyby se zrušilo, tak bych rozhodně uvažoval nebo se minimálně snažil prosadit nějakou náhradu, která by se opět umístila někde v okolí Ivory, ale bez přítomnosti NPC, které zrovna nebyly tvořeni jako součást creepu.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 10:47 05. May 2014
by Bahnak
Ale popravdě moc XP za ně nebylo...
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 10:51 05. May 2014
by kokosak
Nalkanar wrote:A pobíjíte je pod dohledem DM?
Nepochybně. Útok na osadu plnou NPC bez přítomnosti DM a následující trest za zneužití nepřítomnosti téhož by pánové z podtemna asi nerozdejchali

Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 10:56 05. May 2014
by Fryn
Bahnak wrote:
Ale popravdě moc XP za ně nebylo...
Nj, jsou v podstatě nastaveni jako dekorace s možností si "pokecat" (plus pár dalších funkcí).
Btw. původně bylo plánováno, že u nich půjde přespat jen po splnění jednoho pevného questu nebo zaplacení. Což by ale teda v případě podtemňanů a jejich potřeby spánku, stejně nic nevyřešilo

.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 11:02 05. May 2014
by Absinthorix
Fryn wrote:Bahnak wrote:
Ale popravdě moc XP za ně nebylo...
Nj, jsou v podstatě nastaveni jako dekorace s možností si "pokecat" (plus pár dalších funkcí).
Btw. původně bylo plánováno, že u nich půjde přespat jen po splnění jednoho pevného questu nebo zaplacení. Což by ale teda v případě podtemňanů a jejich potřeby spánku, stejně nic nevyřešilo

.
Oni dole postýlky nemají?
Na ten questík jsem se ptal a není prý v plánu to nějak dokončit, což je škoda

tohle je dost zábavná stránka hry
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 11:11 05. May 2014
by Fryn
Absinthorix wrote: Oni dole postýlky nemají?
Na ten questík jsem se ptal a není prý v plánu to nějak dokončit, což je škoda

tohle je dost zábavná stránka hry
Mělo se jednat o "právo/dovolení" se v té lokaci vyspat u jejich ohýnku.
Btw. O tom, že není v plánu ho dokončit nic nevím. Všechny dialogy týkající se toho questu jsou stále ponechány v záloze na aktuálních NPC (pouze jsou pro hráče zablokované). Prozatím ho beru jako odložený, dokud se neudělá nějaká ucelenější koncepce pevných questů na NT (jinak by se s trochou otravování skriptéru mohl udělat už teď, ale těm nechcu brát čas na důležitější věci).
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 12:21 05. May 2014
by Absinthorix
Tak prozatím se dozvíš, že se s tebou budou bavit (budou ti věřit/nechají přespat) když splníš ten úkol co zadají - jenže ten je nesplnitelný, protože ty věci prostě nejsou k sehání

alias nedokončené, jak píšeš
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 12:38 05. May 2014
by D_E_K_A
Přidávání ohnišť vynucením hráčů. Chcete tam ohniště navíc? Tak si to IC odehrajte třeba s DM, nanosit dřevo, udělat táboráček a třeba tam nějakou dobu vydrží.

Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 12:45 05. May 2014
by karolina
Vadí mi chováné některých hráčů, které se stupňuje v poslední době. Neakceptování pravidel, nerespektování DM autority, soustavné napadání ostaních hráčů a členů týmu, vynucování si hovadin a ohýbání systémů svěrem jakým se jim zrovna hodí.
Ano, počítačové hry bedou k narcistnímu a disociálnímu chování... evidentně se to už začíná projevovat.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 13:12 05. May 2014
by Fryn
Absinthorix wrote:Tak prozatím se dozvíš, že se s tebou budou bavit (budou ti věřit/nechají přespat) když splníš ten úkol co zadají - jenže ten je nesplnitelný, protože ty věci prostě nejsou k sehání

alias nedokončené, jak píšeš
V poslední upravované verzi by měly být veškeré dialogové větve odkazující na quest už pro hráče nedostupné. Jinak, o věci k sehnání tolik nejde, spíš o skripty, které by nějak rozumně nastavili celý průběh toho úkolu společně s odměnou. Snad se to někdy v budoucnu dokončí společně s dalšími pevnými questy

.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 13:26 05. May 2014
by Aulus
K útokům drowů na farmy/kočovníky:
Útok na NPC nebo na nepřátelské PC pohybující se v lokaci, která je zalidněna frakčními NPC (jedná se o opevněnou osadu nebo její navazující součást), je bez domluvy s DM zakázán. Takové jednání bude trestáno jako zneužití nepřítomnosti DM ve hře.
Co se týče horníků nebo kočovníků, tak tam nelze útok bez přítomnosti DM považovat za přímé porušení pravidel, jelikož se nejedná o osadu v pravém slova smyslu (ani o těsně přilehlou část oné osady). Pokud se ale vyvražďování těchto míst stále opakuje, na místě je logická reakce světa. U kočovníků se například nabízí přestěhování do klidnější oblasti nebo příchod známého lovce drowích skalpů, strýce Fera (a jeho po zuby ozbrojené bandy), který už si s černou chamradí poradí.
Jelikož je zjevné, že se útoky už mnohokrát opakovaly a ještě opakovat budou, domluvíme se na DM foru a provedeme příslušné kroky jako reakci světa.
Také jsem pro zavedení většího počtu ohnišť nebo ještě lépe možnosti ohniště vyrobit přímo za postavu. Tato záležitost je ve stavu diskuze.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 13:33 05. May 2014
by -darkvision-
Aulus wrote:Co se týče horníků nebo kočovníků, tak tam nelze útok bez přítomnosti DM považovat za přímé porušení pravidel, jelikož se nejedná o osadu v pravém slova smyslu (ani o těsně přilehlou část oné osady). Pokud se ale vyvražďování těchto míst stále opakuje, na místě je logická reakce světa. U kočovníků se například nabízí přestěhování do klidnější oblasti nebo příchod známého lovce drowích skalpů, strýce Fera (a jeho po zuby ozbrojené bandy), který už si s černou chamradí poradí.
Jelikož je zjevné, že se útoky už mnohokrát opakovaly a ještě opakovat budou, domluvíme se na DM foru a provedeme příslušné kroky jako reakci světa.
Za sebe a své Zau'ndary mohu říci že jsme to provedli pouze jednou a to před XY týdny, kdy se řešilo že tam někdo pak umřel na past. Proto mě tyto věty celkem
uráží.
(A to je přesně to za co dostanu BAN, Dm, zde ty Aule si uvedl nepřesnou (dle mého lživou) informaci. Hází to tak na nás špínu, jako kdybychom to tam pojížděli obden - při tom jsme tam byli jednou a pouze jednou ty kočovníky pojeli)
Opakovat se nebudou, pokud se přidají ohniště a imho od té doby se to ani neopakovalo.