Page 13 of 96

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 16:42 07. Aug 2011
by Braenn
Prasokralik wrote:S tím že by zrovna Naruto nebo Bleach bylo něco jako "klasický scénář" anime rozhodně nesouhlasím.
Tím myslím masově nejrozšířenější - styl "ubohý chudák zjistí že má úža schopnosti, učí se je používat, mezitím co díl bojuje s x hajzlíky, prohrává, v poslední chvíli získá sílu, o které netušil že ji má, pak zase bojuje, potká někoho silnějšího, prohrává, získá sílu o které netušil že"... bla bla dokola 300 dílů. Naruto, Bleach, Fate stay night..

Já mám raději víc příběhový. Gunslinger girls, z komediálních výborné Full metal Panic! Fumoffu, Berserk, Death note (první sérka)...

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 17:11 07. Aug 2011
by Prasokralik
Full metal panic byla nehorázná blbost. Zkus Lovely Complex nebo Honey and Clover. Případně Clannad, ale připrav si kapesník.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 20:26 07. Aug 2011
by Nalkanar
Prasokralik wrote:Četnost dílů vůbec není směrodatná. Lepší kratší podařené dílko než sáhodlouhá blbost.
Spíš jsem tím myslel, že FMA se mi natolik líbil, že bych se za další díly nezlobil.

Naruta bych nepodceňoval, když si člověk většinu času ignoruje hlavní postavu, tak je to hned o dost lepší. :mrgreen:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 20:29 07. Aug 2011
by Shaman88
Nalkanar wrote:
Prasokralik wrote:Četnost dílů vůbec není směrodatná. Lepší kratší podařené dílko než sáhodlouhá blbost.
Spíš jsem tím myslel, že FMA se mi natolik líbil, že bych se za další díly nezlobil.

Naruta bych nepodceňoval, když si člověk většinu času ignoruje hlavní postavu, tak je to hned o dost lepší. :mrgreen:
Naruto super :) sledoval jsem anime, před půlrokem mě to přestalo ale bavit a tak jsem začal číst mangu, není to takovej žrout času, mangu zkouknu za 5 minut, anime za 20 kdyz máš těch 500 dílů je to dost znát.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 20:30 07. Aug 2011
by Prasokralik
Já naruta nepodcenuju, ostatně sám sleduju ono druhé "klasické" anime, bleach. Ale anime špičky jsou někde jinde než v těhle akčních soap operách. FMA jsem neviděl bratrství, zatím, původní serie ale je pěkná. Jedna z mála serií které jsem prominul český dabing, který nebyl nejhorší. I když nejlépe nadabované (česky) anime je Med a čtyřlístek.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 20:51 07. Aug 2011
by Shaman88
Prasokralik wrote:Já naruta nepodcenuju, ostatně sám sleduju ono druhé "klasické" anime, bleach. Ale anime špičky jsou někde jinde než v těhle akčních soap operách. FMA jsem neviděl bratrství, zatím, původní serie ale je pěkná. Jedna z mála serií které jsem prominul český dabing, který nebyl nejhorší. I když nejlépe nadabované (česky) anime je Med a čtyřlístek.
Původní FMA bylo těžce v čudu :) neustále kruh z jednoho do druhého světa, posledních 10 dílů jsem se v tom už celkem ztrácel - a film byla děsná fantasmagorie. Ten novej FMA je snad kromě jedné chybějící postavy komplet podle mangy, a je to fakt poznat na tom ději.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 21:38 07. Aug 2011
by Braenn
Clannad znám.. a co teprve Claymore... :)

a Full metal Panic! je kravina, proto odkazuji jen na FMP! Fumoffu, které můžu vidět kdykoli znova a vždycky se řežu smíchy.. mám holt pro militantní chlápky s arzenálem zbraní slabost :)

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 14:26 14. Aug 2011
by Bahnak
Někdo nějaký názor na tento snímek?
http://www.csfd.cz/film/16367-donnie-darko/
Co jsem nemocný tak jsem toho z postele zkoukl dost, ale tohle zatím vede, tak jsem zvědavej jestli to někoho taky alespoň trochu zaujalo a nebo jsem jen mimoň...

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 14:13 15. Aug 2011
by Thuereg
Bahnak wrote:Někdo nějaký názor na tento snímek?
http://www.csfd.cz/film/16367-donnie-darko/
Co jsem nemocný tak jsem toho z postele zkoukl dost, ale tohle zatím vede, tak jsem zvědavej jestli to někoho taky alespoň trochu zaujalo a nebo jsem jen mimoň...
Tak jsem ti teda na to kouk a musim přiznat že jsem z toho krapet zmatenej a asi na to kouknu ještě jednou, ale jinak mi to přijde dobré. Zajímavá haluz :)

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 16:50 15. Aug 2011
by Bahnak
Abych pravdu řekl, tak slovo "zmatenej" bych použil i pro sebe.
Nutno však podotknout že se mi to lehce dostalo pod kůži a čím více jsem nad tím přemýšlel tím více to dávalo či nedávalo smysl.
Každopádně ta koncovka mě docela dostala, obsazení i herecké výkony hodně nadprůměr, hudba podmanivá a kamera úžasná.
No a k tomu dvoumetrovej králík "Frank" :-D a Patrick Švejzí coby perverzní stracholáskový dětskopornoúchylák...
Každopádně snímek co šel svou cestou dost mimo hlavní směry toho co se "normálně" točí.
Nepoužil bych přímo termín SCI-FI, spíše drama stylu šestý smysl... akorát tak nějak naruby.
A ať nejsem OOT tak tu mám něco dalšího:
http://www.csfd.cz/film/142019-zlo-mezi-nami/
Konec mě sice trochu zklamal, nicméně pointa filmu i jeho celková vizáž nikoliv, k tomu obsazení na jedničku, záporáci jsou správně záporní a klaďas není tak kladnej aby to bilo do očí...

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 18:42 15. Aug 2011
by Fryn
Donnieho Darka jsem viděl nedávno a musím teda uznat, že je to pěkně podivná podivnost. Výraz "matoucí" je k tomuto snímku příhodný víc než cokoliv jiného. I přes docela zajímavý děj, se navíc nemůžu zbavit dojmu, že celý smysl tohoto filmu byl pouze v tom, aby diváci ještě dlouho po shlédnutí přemýšleli nad tím, o čem že to vlastně bylo ... .

Jinak. Naruto a Bleach jsou typický mainstream, zato však dost kvalitní. Zejména Naruto mě dodneška překvapuje v tom, jak si neustále dokáže udržovat/zvyšovat svou laťku a to i přesto, že už vychází tak dlouhou dobu. Přiznám se, že ze začátku jsem měl mnohem raději Bleach (hlavně soul society ark, ve kterém se i přes docela předvídatelný a několikrát už omílaný děj, objevilo spoustu originálních a zábavných prvků), bohužel od jisté doby je na něm vidět, že autor začal děj až příliš natahovat a celé dílko začalo podle mě stále víc ztrácet na své původní kvalitě.

Osobně taky preferuji mangu oproti anime, protože není neobvyklým jevem, že animované verze se mnohdy od své kreslené předlohy začnou docela lišit, končí mnohem dříve nebo se musí různě ohýbat atd ... (a krom toho čtení oproti sledování jednoho dílu je obvykle časově šetrnější :) ).
Kromě mangy/anime co tu zazněla bych ještě zmínil tituly jako Gantz (který teď v Japonsku docela "jede"), velmi zajímavé, i když trochu drsnější scifi. Pak Blade of the Immortal, o chlápkovi co jen tak nemůže umřít (ze začátku se zdá, že zápletka nemůže být fádnější, ale postupem času toto dílko dokazuje, že příběh je postaven i na jiných věcech než "schopnostech" hlavního hrdiny) nebo Soul Eater (docela humorná ztřeštěnost, fajn na odreágování, se svou osobitou kresbou - kterou každý určitě jen tak neskousne :) ).

Zajímavých kousků z této oblasti se dá najít tolik, že si někdy člověk na některé tituly hned ani nevzpomene.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 20:18 21. Aug 2011
by Bahnak
Právě jsem se vrátil z kina.
Nová planeta opiček u mě boduje na celé čáře.
Po opravdu dlouhé době důvod jít do kina.
Doporučuji.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 12:48 22. Aug 2011
by kucik
Dokoukal jsem Donnieho Darka. A pořád mi některý věci nejsou moc jasný.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 13:17 22. Aug 2011
by Braenn
Já teď dokoukala takovou zvláštní, trochu romantickou (nenechat se odradit:)) komedii. Je to rozhodně lepší, než popisek napovídá, korejská produkce tomu dává něco originálního, co třeba už americká produkce není schopná svým stylem filmů dát.

Rozhodně jsem se nasmála a protože mám slabost pro odstřelovače a veškeré zbraně, hodnotím více než kladně.

Takový totální oddech:))
Odkaz na titulky je v debatě dole:

http://movie-library.cz/film/238422-kil-mi/

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 11:25 23. Aug 2011
by Troglodyt
kucik wrote:Dokoukal jsem Donnieho Darka. A pořád mi některý věci nejsou moc jasný.
Hehe, tak tam mi neni jasnej skoro celej film, musim to zkouknout ještě aspoň jednou a víc soustředěně :)