Re: NPC/Hráčské spolky
Posted: 18:36 25. Nov 2012
Uh... status OBČANA? To je něco, co se potulným jen tak nedává. O spolupráci se můžeš snažit a dobrovolnosti se meze nekladou, ale přijít k IC statusu, který dal některým hodně viditelné a jiným méně viditelné práce prostě jen napsáním a fora a/nebo přídáním se k PC uskupení... to asi těžko. Tak maximálně usedlého a i to s hodně IC šoupáním zadnice a zcela jistě ne napsáním požadavku na fora, nebo na DM.
V momentu, co tam máš poslouchání příkazů NPC a zařazení do oficiální struktury, i kdyby na úrovni pomocného oddílu by znamenalo fakticky že hlavou uskupení by opět muselo být DM.
Jo, kdyby to byli chlapci žoldácký, co se občas nechaj najmout armádou, to bych chápal. Stejně, jako bych chápal, že po nějaký době armáda uvidí, že hoši dělaj dobrou práci a tak jim pustěj chlup i v podobě nějakýho uznání a třeba i nějakej ten status, proč ne. Veliteli hoděj nějakýho toho armála, status a odpovědnosti k tomu. Takový případy byly nejen na Thalii a to, jak se ze skupiny otrhanejch vobejdů stala elitní vojenská jednotka zvláštního nasazení vypadá na epickej příběh. Ale každej příběh má svůj začátek a ten je na bodu nula. Nejde začínat zprostředka.
Chceš kasárna - zařiď kasárna IC. Chceš status - zasluž si ho. Chceš dát členům pocit výjmečnosti - niko ti nebrání. Je dobrý, že máš nějakej cíl, kam směřovat, ale nelze rozdávat IC výhody jen na základě OOC žádosti.
Edit: jak říká Molly
V momentu, co tam máš poslouchání příkazů NPC a zařazení do oficiální struktury, i kdyby na úrovni pomocného oddílu by znamenalo fakticky že hlavou uskupení by opět muselo být DM.
Jo, kdyby to byli chlapci žoldácký, co se občas nechaj najmout armádou, to bych chápal. Stejně, jako bych chápal, že po nějaký době armáda uvidí, že hoši dělaj dobrou práci a tak jim pustěj chlup i v podobě nějakýho uznání a třeba i nějakej ten status, proč ne. Veliteli hoděj nějakýho toho armála, status a odpovědnosti k tomu. Takový případy byly nejen na Thalii a to, jak se ze skupiny otrhanejch vobejdů stala elitní vojenská jednotka zvláštního nasazení vypadá na epickej příběh. Ale každej příběh má svůj začátek a ten je na bodu nula. Nejde začínat zprostředka.
Chceš kasárna - zařiď kasárna IC. Chceš status - zasluž si ho. Chceš dát členům pocit výjmečnosti - niko ti nebrání. Je dobrý, že máš nějakej cíl, kam směřovat, ale nelze rozdávat IC výhody jen na základě OOC žádosti.
Edit: jak říká Molly