Co Vám na Thalii vadí?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Nalkanar »

Lahvičky obnovy jsou.

Kněz v Ivory je v řešení IC cestou, když to OOC nešlo.
EDIT: v jaké fázi ten kněz je netuším, na konci května jsme dořešili začátek stavby "chrámu". Měl to v rukách Galli. Pokud vím, lokace na update posílal, ale nevím jestli už s knězem nebo jen se stavbou.
.
User avatar
Infra
Rytíř
Posts: 615
Joined: 10:42 30. Nov 2013

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Infra »

Alespoň že tak. Jako chybí mi tam i kořenářka, ale to už neni takový problém. Lektvary se dají nabrat po vícero no, sic je to nepohodlné.

Aha, tak už sem ho našel.
Valghloth - "Darkness from the dark."

Elitní Kazišuk!
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Nalkanar »

To už je o nastavení. Juanina kněžka taky neprodává lektvary, ale když se nastaví obchod ala kořenářka, tak bude dvě v jednom.
.
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by karolina »

Infra wrote: Navíc co jsem si všiml, na povrchu chybí zase standartní lahvičky obnovy, které jsou dole na denním pořádku.
Není možné, obchod na povrchu i dole je stejný, pokud tak tomu není a je v podtemnu nějaký větší výběr lektvarů, tak je to chyba které měla být hlášena.. jinak lektvary obnovy a protijed jsou standardní nabídkou kořenářky.
Na vyžádání.
User avatar
Infra
Rytíř
Posts: 615
Joined: 10:42 30. Nov 2013

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Infra »

Jo, říkám, už jsem to našel. JSem měl za to, že jsou stále v chrámu no.
Valghloth - "Darkness from the dark."

Elitní Kazišuk!
User avatar
Lidda
Měšťan
Posts: 209
Joined: 21:48 01. Mar 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Lidda »

Chtelo by to odendat sekci Požadavky na používání zbraní, zbrojí a štítů z adresy http://thalie.pilsfree.cz/zbrane-a-vybaveni-51.htm. Docela me to zmatlo pri tvorbe postavy na NT :)
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Bahnak »

Je to v plánu, akorát ve velmi daleké budoucnosti. Prostě momentálně má forum přednost před úplně vším.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Barbar321 »

nelogičnost - ač je na NT provedeno mnoho zajímavého a na každém kroku jdou vidět věci, které jiný svět nenabízí, jsou zde věci, které dokážou pěkně lézt krkem. Klasickým příkladem může být nastavení obtížnosti v dungů. Jestliže je celý dung postava prochází skoro nezraněna a vše odpovídá spíše na dung pro low lvl partu a na konci narazí na epickou super past a bosse, kterého by nejeden epický dung mohl závidět, je něco špatně. Podle mě je umístění bosse s AB47, kritikou po redukci za 160 a nejméně 10k životy (spíš více, ale nechce se mi to počítat) do takové jeskyně úlet par excellance.

nezařazenost - ani ryba ani rak. NT se snaží oslovit mnoho hráčů, ale právě to podle mě odporuje rčení že někdy i méně je více. Chybí tu plná podpora typu hráčů, které si chce server udržet. Pokud není schopna plně nabídnout podporu na tento typ, měla by se zamyslet nad možností zaměřit se na jiný typ hráčů.
nepodporovatelnost - z hlediska podpory RP hráčů je zde nedostatek podpory. Záležitost tucetkrát probírána na foru, vinoucí se ve spirála do pekla (hráči nevidí pozitivní reakce a přestává se jim chtít něco dělat a DMka jsou na tom pak obdobně. Zklamání přináší neochotu na obou stranách). Padlo tu i dost návrhů na to, jak zařídit "odlehčení DM", zautomatizování některých záležitostí, ale asi jich nebylo dostatečně využito. Pro mě je tato záležitost okrajová, když někdo bude hrát svou hru a bude mě do ní chtít zapojit, ochotně se přidám, abych si ale vynucoval hru jiných (DMka), na to nemám. Je to jen hra.

vražednost -mě spíš vadí nastavení NPC potvor. Server se chová jako "velkokapacitní" s desítkami ba co víc se stovkami hráčů v každou chvilku, kde si každý vybere své. Tomu ale tak není. Nastavení obtížnosti na party 5+ s tím, že pokud nemáš velkou partu, jsi odsouzen k sezení na židli v hospodě, hratelnosti moc nepřidá. Jsem názoru, ať si velké party procházejí snadněji skrz všechny dungy, ať si NPCčka zabíjejí třeba po stovkách, ale ať mají prožitek ze hry i menší a v současné době (a až na malé časové výkyvy i nastálo) nejčastější party hráčů. Pokud budou chtít hráči výzvu, zkusí dung projít v menší partě. Systémová vynucenost velké party je ale podle mě chyba.

koridorovost -ač je běžný hřích současných her, dost to zamrzí. Povrch je v současné době jen čistý koridor. Žádné paralerní cesty, žádné přijatelné možnosti obejít nějakou oblast. Navíc co malý kus, to hned přehrazeno nějakou pevností/obcí/městem či oblastí s NPC postavami, které není možné (či vhodné) napadnout (a ještě nejlépe zasazené ve skále a s brankou jako jedinou přístupovou cestou). Takže zbývá se jen neochotně se obrátit a stejnou cestou zpět. Možnosti a použitelnost jsou tak zredukovány na minimum.

expovatelnost - je podle mě dost nelogické, aby postava na jednom lvl dostávala 200exp za "hlavu potvory" a o kousek déle už pro ní žádným přínosem nebyla a to i přes to, že je NPC pro postavu stále rizikovou záležitostí. Ono to souvisí i s tou obtížností pro party. Nárůst obtížností ku možnosti zisku jsou tedy dost nevyvážené. Ze začátku je možné obtížnost trochu korigovat výbavou a spolu s nabývajícími schopnostmi postav lze situaci ještě nějak uhrát, později ale ta možnost není. Jít do epického dungu, horkotěžko porazit pár potvor s nasazením života postavy a nakonec zjistit, že posazením postavy k pivu v hospodě je zisk expů vyšší a bez sebemenšího rizika, to dokáže nakrknout. Osobně bych hlasoval pro snížení maxima zisku expů z jedné potvory (třeba i na polovinu), ale s tím, že by expy byly možné v rozumné míře získat po mnohem delší lvl pásmo. Docílí se tak toho, že postavy budou mít rozšířené možnosti, kde se ještě dá nějaký ten exp získat.

ziskovost - zařazuju na konec jen pro připomenutí, neb asi jako u jediného bodu byla přislíbena (pozdější) náprava. Trofeje bossů pro mnohé činí největší část zisků, proto jejich nevyváženost vcelku dokáže ublížit na duši. Není moc vhodné, aby boss, který dělá epické postavě dusno takové, že do sebe leje lektvar za lektvarem stál polovinu toho, co trofej za bosse, kterého postava dá s prstem v nose na 12-tém lvl (obrazně řečeno)
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Nalkanar »

V zásadě (kupodivu) souhlasím (leč kdybych šel do detailů, tak jsou rozdíly)

Vytknu ty pevnosti. Ona pevnost má bránit území proti pronikání nepřítele. To je tak nějak její účel a tak považuju za velký klad NT, že pevnosti mají konečně nějaký účel a skutečně brání království aspoň nějak. Stejně ty pevnosti jdou obejít, ale je to aspoň náročnější.
.
User avatar
Infra
Rytíř
Posts: 615
Joined: 10:42 30. Nov 2013

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Infra »

*podepíše se*
Valghloth - "Darkness from the dark."

Elitní Kazišuk!
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Krysak »

Barbar321 wrote:........
Spousta věcí je dobre postřehnutých a máš pravdu.

Mam jednu technickou připomínku, když jsem kdysi něco podobného napsal, následoval můj první ban:). Opatrně:)
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by J.F.Payne »

Krysak wrote:Mam jednu technickou připomínku, když jsem kdysi něco podobného napsal, následoval můj první ban:). Opatrně:)
Když dva dělají totéž, není to totéž. Důležitá je forma.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Dragon Soul
Obyvatel
Posts: 140
Joined: 01:41 13. Feb 2014

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Dragon Soul »

Nerad ale souhlasím s tím že nutit hráče do existence v partě ještě k tomu o pěti členech, to mi taky příjde trochu mimo.

Na takovou partu má člověk málokdy štěstí i když bude ooc obepisovat celý seznam hráčů, nebo alespoň ty o kterých ví že jsou přibližně na stejném lvl. I přes takové jednání se pravděěpodobně nepodaří dojít k produktivnímu seskupení.

Ale rád bych řekl že přesto mě hraní na NT baví a že je na ní vidět spousta práce, kterou na ní odvedli lidi ve svém volném čase a ZCELA dobrovolně...toho je třeba si vážit;-)
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by karolina »

Dragon Soul wrote:Nerad ale souhlasím s tím že nutit hráče do existence v partě ještě k tomu o pěti členech, to mi taky příjde trochu mimo.

Na takovou partu má člověk málokdy štěstí i když bude ooc obepisovat celý seznam hráčů, nebo alespoň ty o kterých ví že jsou přibližně na stejném lvl. I přes takové jednání se pravděěpodobně nepodaří dojít k produktivnímu seskupení.

Ale rád bych řekl že přesto mě hraní na NT baví a že je na ní vidět spousta práce, kterou na ní odvedli lidi ve svém volném čase a ZCELA dobrovolně...toho je třeba si vážit;-)
To by mě přišlo, kde jste na informaci o partě o 5ti členech přišli.
Na vyžádání.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by KaTo »

Barbar321 wrote:...
Jo, sedí.

Jinak k těm "koridorovým" mapám a nelogickému uspořádání uvnitř lokací (ahoj Karatho, ahoj SSmani v Doubkově, ahoj krátere v Ivory, ahoj minotaurovo bludiště v Tartenu apod.) proti kterýmu jsem se ohrazoval dřív mi bylo řečeno, že NT je zatím jen "torzo", že těch obcházecích lokací bude víc... "Soon (tm)" :confused: . Případně, že TAKHLE si to WB přáli, hrozně se jim to líbí a tak to bude :D .

to krysak: Jon má pravdu..."říci Císaři, že je nahý" se dá ale pojmout mnoha způsoby a tuším tebou použitý způsob "*censored* vygumovanej pohlaváre, co tu máváš *censored* *censored*" :lol: byl poněkud nevhodný.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Post Reply