Page 130 of 214
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 16:57 12. Nov 2012
by Legition
Jachym wrote:Legition wrote:My rodina Fletcherová bychom rádi uvítaly vařící craft, jehož suroviny, je na Thalii všude dostatek...
Budem pro to bojovat natolik, že jsme ochotni ho sami naprogramovat

:D
Legitione pokud chceš vařit tak můžeš , máš přece hospodu na Sferii . Zřejmě máš už pod kontrolou celou Sferii, nevím jestli funguje a nebo ne , ale musím jí nedoporučit normálním hráčům, protože tam každého bleskově o všechno ale skutečně o všechno okradou místní hráči kterým ze samoty asi už šibe. Takže já bych to na Thalii nekomplikoval , alchymisti vaří až se z nich kouří

Opravdu nevím, kdo jsi či zda jsme spolu na Sferii hrály, ano Sferii jsem chvíly vedl, ale byly technické potíže dlouhé mezitím hráči odešli a skupinově se už nevrátily. Z tohoto důvodu byla Sferie ukončena. Její modul mám stále u sebe a občas z nudy ho rozvíjím. Od původního majitele mám povoleno sním dělat cokoliv, klidně šířit i celé kody na jiné servery.
Co se tvého útoku na mojí osobnost týče, jenž jde z tvého příspěvku krásně cítit. Považuji se za dobrého hráče RP A pokud sobecky, tak se omlouvám. Jestli jsem tě někdy v minulosti něčím naštva, urazil, vytočil tak se omlouvám. Dnes si to již nepamatuji. Sferii nechávám Sferii.
Tento topic je myslím pro každého, aby vyjádřil svůj názor na Thalii, nikoliv na útoky na hráče, takže pokud semnou chceš dále něco řešit, máš tu mojí PM. A mimo téma, po napsání tohoto návrhu mi bylo řečeno, že už se na tomto craftu pracuje.
A pokud vynecháme mě, co ti vlastně na vařícím craftu přesně vadí?
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 20:06 12. Nov 2012
by Fryn
Nejedná se o nic tak zásadního a možná to tu už padlo, ale hodně by se mi líbilo, kdyby mělo podtemno i povrch naprosto odlišnou měnu. To by teprve přepadávání/obírání nabralo docela jiný smysl

(a celkově by použití dvou rozličných měn mělo za následek spoustu nových zajímavých situací, ale je to spíš taková třešnička na dortu).
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 20:18 12. Nov 2012
by Nalkanar
V historii bývalo hodně různých měn no ne? A stejně se s nimi tak nějak obchodovalo. Z nedávné historie si vem situaci po roce 1945 v Be-Ne-Luxu. Tam byly dvě měny na tři státy s pevným kurzem a fungovalo to.
A docela si dokážu představit, že v podtemnu mají taky nějaké kurzy na kšeftění s různými měnami a jejich hodnotami. I když uznávám, že komplexnější a stylovější by bylo nějaké přepočítávání jednotlivých měn (Karatha, Alwariel, Kel-A-Hazr, Podtemno, další země TH).
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 20:51 12. Nov 2012
by Fryn
Nalkanar: Z tvé odpovědi mi tak zcela nevyplývá, na jakou část mého textu se vlastně váže. Co si to tak čtu, tak jsem si od toho nikde nesliboval, že by to nějak omezilo obchod mezi podtemnem a povrchem (možná tak o něco ztížilo). Te náhled do historie je fajn, ale co jsi tím vlastně myslel ? To že je to jen takové zpestření a nejedná se o žádný zásadní systém jsem už psal.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 20:57 12. Nov 2012
by Nalkanar
V podstatě jde o to, že si myslím, že měny můžou teoreticky už dávno existovat a je to jen otázka tvé představivosti.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 21:03 12. Nov 2012
by Fryn
Teoreticky. Mně šlo o výraznější (systémovou) úpravu.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 20:20 18. Nov 2012
by Kathermara
Možnost spánku ve vězení. Těch přes 70% únavy a selhávání kouzel... nic moc. Přitom IC postavy spaly, jen systémově to nešlo.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 21:38 18. Nov 2012
by Barbar321
Kathermara wrote:Možnost spánku ve vězení. Těch přes 70% únavy a selhávání kouzel... nic moc. Přitom IC postavy spaly, jen systémově to nešlo.
Já bych bral i spánek na lodi. Není nic kráásnějšího, než si pronajmout kajutu a během cesty se prospat

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 23:43 18. Nov 2012
by J.F.Payne
Mně chybí systém IC pošty.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 23:54 18. Nov 2012
by Pajule
pod to se podepisuju, bylo by to fajn

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 23:56 18. Nov 2012
by Aulus
Tak zkuste navrhnout, jak by to mohlo systémově fungovat.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 00:00 19. Nov 2012
by J.F.Payne
Nejsem programátor, ale na EQ je vynikající systém IC pošty, kteý spočívá v tom, že každej dům má svou schránku s přiděleným číslem, které slouží jako adresa. Můžeš přijít na poštu, nadiktovat vzkaz, nebo ho tam přinést už napsaný, a rozhovorem přes úředníka ho odeslat na "správnou adresu" (prostě vyslovíš to číslo). No, a pak se stane nějaké programátorské kouzlo a vzkaz se objeví ve schránce, kam jsi ho poslal, jako regulérní IC předmět.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 00:04 19. Nov 2012
by Nalkanar
Vycházím z EQ modelu...
Každý byt by měl schránku se specifickým číslem. Pak stačilo zajít na poštu, nadiktovat vzkaz (tak jak u nástěnky) a ten se pak pomocí poštovního NPC přeposlal do dané schránky v bytě (zadáním čísla podobně, jako když říkáte kolik chcete vybrat na účtu - důvod? Pro někoho může být důležité, aby měl kontakt, ale moc se nevědělo, kde přesně bydlí).
Na poště ve sklepě by pak mohla být možnost si za určitý poplatek pronajmout na rok schránku (malá místnost pouze se schránkou).
Dopisy by byly perzistentně uloženy ve schránce buďto v podobě listů (přímo jak když si necháte nadiktovat vzkaz a máte předmět v invu), anebo by schránka fungovala jako soukromá nástěnka a kdokoliv s klíčem od daného bytu by mohl mazat její obsah (to je asi náročnější).
Za odeslání dopisu by se asi účtoval nějaký poplatek.
BTW: momentálně je IC možnost přes postavu a tato možnost se dá do jisté míry zařídit vždy, že najmete/pověříte někoho. Systém není až tak nutný, ale je to fajn přídavek.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 00:16 19. Nov 2012
by Aulus
Podle mě by to asi nebylo ani tak složité naprogramovat (v podstatě přesměrovaná nástěnka?), ale muselo by se do toho nějakému WB chtít.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 18:27 19. Nov 2012
by kucik
Nastenka je takovej blbej system z myho pohledu. Navic je strasne svazana dialogama. Uz se nad tou postou myslim i premejslelo, ale bud se to nedomyslelo, nebo to bylo zbytecny.