Page 14 of 17

Nováčkovské dotazy

Posted: 10:10 03. Nov 2013
by Tarja
Zdravím,
nevím si rady s nastavením statů na Zaklínače, jediné co vím je, že musí mít vysokou charismu, měl by mít vyšší inteligenci a odlnost, ale rozložení bodů mi dělá krapet problém. Neměl by někdo návrhy? Pokud jo PM prosím, děkuji.

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 14:10 03. Nov 2013
by Bahnak
Zaklínač to bude solo prskavka nebo to budeš něčím veselým řezat? Podle toho se pak odvíjí staty.

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 15:35 03. Nov 2013
by KaTo
Jedna doplňující otázka, ale ten build má být na stávající Thalii, na novou Thalii nebo na jiný server?

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 23:34 03. Nov 2013
by Derken-
Jeden mudrc z dávných dob, kterého nesmím jmenovat povídal, že exhalt sorcky budou na NT vládnout 8) A určitě by ti doporučil staty:

str: 13
dex: 8
con: 14
wis: 8
int: 14
char: 17

Edit: Human samozřejmě

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 23:59 03. Nov 2013
by Tarja
Derken- wrote:Jeden mudrc z dávných dob, kterého nesmím jmenovat povídal, že exhalt sorcky budou na NT vládnout 8) A určitě by ti doporučil staty:

str: 13
dex: 8
con: 14
wis: 8
int: 14
char: 17

Edit: Human samozřejmě
O.K. To vypadá zajímavě. Děkuji mnohokrát.

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 02:48 04. Nov 2013
by mandos
Derken- wrote:Jeden mudrc z dávných dob, kterého nesmím jmenovat povídal, že exhalt sorcky budou na NT vládnout 8) A určitě by ti doporučil staty:

str: 13
dex: 8
con: 14
wis: 8
int: 14
char: 17

Edit: Human samozřejmě
Čistě ze zvědavosti, proč síla 13? Na to aby šel se zbraní je to málo a na čistou socku je to zbytečné ne? Já jel vždycky 8/10/14/8/14/18 nebo 8/8/14/10/14/18 podle toho jestli jsem chtěl spíš zredukovat postih -1 dex a ac nebo -1 wis (např u EQ na vyvolání)

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 03:00 04. Nov 2013
by Shaman88
mandos wrote:
Derken- wrote:Jeden mudrc z dávných dob, kterého nesmím jmenovat povídal, že exhalt sorcky budou na NT vládnout 8) A určitě by ti doporučil staty:

str: 13
dex: 8
con: 14
wis: 8
int: 14
char: 17

Edit: Human samozřejmě
Čistě ze zvědavosti, proč síla 13? Na to aby šel se zbraní je to málo a na čistou socku je to zbytečné ne? Já jel vždycky 8/10/14/8/14/18 nebo 8/8/14/10/14/18 podle toho jestli jsem chtěl spíš zredukovat postih -1 dex a ac nebo -1 wis (např u EQ na vyvolání)
Ono se tady nikde nepsalo o čisté sorcce ne?
Abys měl drtivý útok. Zkombinuješ s minimálně 3 lvly paladina nebo heretika vezmeš si feat božský štít. Zaklínač má charisma velké takže máš zdarma velmi vysoký krátkodobý bonus do AC.

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 03:26 04. Nov 2013
by mandos
Shaman88 wrote:
mandos wrote:
Derken- wrote:Jeden mudrc z dávných dob, kterého nesmím jmenovat povídal, že exhalt sorcky budou na NT vládnout 8) A určitě by ti doporučil staty:

str: 13
dex: 8
con: 14
wis: 8
int: 14
char: 17

Edit: Human samozřejmě
Čistě ze zvědavosti, proč síla 13? Na to aby šel se zbraní je to málo a na čistou socku je to zbytečné ne? Já jel vždycky 8/10/14/8/14/18 nebo 8/8/14/10/14/18 podle toho jestli jsem chtěl spíš zredukovat postih -1 dex a ac nebo -1 wis (např u EQ na vyvolání)
Ono se tady nikde nepsalo o čisté sorcce ne?
Abys měl drtivý útok. Zkombinuješ s minimálně 3 lvly paladina nebo heretika vezmeš si feat božský štít. Zaklínač má charisma velké takže máš zdarma velmi vysoký krátkodobý bonus do AC.
EEE jo jsem napsal čisté socce, tak oprava. Žádný build exalted sorc co jsem našel na netu nemá power attack ani divine shield přesto že berou level paladina většinou 1 nebo 2. To mě právě vrtalo hlavou. Pokud tohle má bejt na divine shield tak to chápu.

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 13:43 04. Nov 2013
by Shaman88
mandos wrote: EEE jo jsem napsal čisté socce, tak oprava. Žádný build exalted sorc co jsem našel na netu nemá power attack ani divine shield přesto že berou level paladina většinou 1 nebo 2. To mě právě vrtalo hlavou. Pokud tohle má bejt na divine shield tak to chápu.
Pokud si to pamatuju dobře tak exalted sorcky se prvně dělali na antiworldu a je to sorcka postavena prioritně na AC. Resp. na to aby zvládla tankovat a zároveň castit. Většinou se jednalo o build (sorc 36 / 2 monk / 2 paladin nebo BG). Na netu nanejdeš verzi s divine shield, který se nebere protože často na zahraničních akčních světech mají výbavu i třeba +10 (takže máš +10 boty +5 ema, + 4 haste a +1 ma a jsi na stropu AC z uhýbání).
Ten paladin nebo BG se bral kvůli divine grace, který přidává bonus z charisma do záchraných hodů a mnich pak na to aby jsi měl vysoké AC (vymaxoval jsi akrobacii a díky hodně silným itemům i moudrost a obratnost a měl jsi dalších 10 od AC, a samozřejmě výcvik)

Pro NT tohle z důvodu dualclassu a omezení 3 skillpointů na lvl nepostavíš. To co můžeš postavit je armored exalted sorc (alternativní verze, která se taky později objevila na akčních světech). Tedy se statama co psal derken na verzi sorcerer 28 / 11 paladin, navlíct to do fullplatu a pavézy. A jet na divine shield.
Na topu to dáš AC 77(10 + 5 + 5 + 5 + 5+ 20 + 2 + 8 +3 +4 +10)

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 17:18 02. Apr 2014
by Kady
Zdravím, mám notebook s integrovanou grafikou (mám ho 5 let a nic novějšího 128 grafárna) a NWN 1 na něm neběží hratelně, ale zato NWN 2 běží jako po másle.

Nevíte je nějaký program jak to rozjet i za takových podmínek?

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 17:31 02. Apr 2014
by G-ladiator
Nepoužíváš nějaký GameBooster program? Ten můj od Razeru činí NWN naprosto nehratelným (a ani nemusí být ten boost aktivovaný).
Zkus taky ořezat nastavení grafiky. Mě třeba dělala docela slušné problémy tráva.

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 18:11 02. Apr 2014
by mandos
(Co přesně je nehratelný? sekání?) Spousta lokací na Thálii se teď seká nezávisle na strojích, jinak...No tak jako vždy nový drivery updaty a podobně. Pohrát si s kompatibilitou, zkusit to rozjet pod XP packem nebo nastavit správce. Nadruhou stranu pokud máš tyhle dvě zapnutý zkus je vypnout (mě třeba na jednom kompu běželi NWN líp s kompatibilitou a na druhém se s tím ani nezapnuly. Jestli máš třeba HD Chipset zvlášť a GPU tak se podívej jestli máš u GPU nastavený aby ty NWN šli přes něj. Pohrát si s nastvením, z vlastní zkušenosti je nejhorší Vsync, stíny a obloha...Snad něco z toho pomůže.
PS:Program bohužel neznám který by zlepšoval chod NWN

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 10:29 04. Apr 2014
by Kady
Běží to 1 - 3 obrázky za sekundu v normální kampani, Thálie se vůbec nenačte.

Xp pack a nastavení správce nic nezměnilo.

Po upravě grafiky sem se jednou dostal na 5 obrázků za sek.

Asi budu muset počkat na jinej stroj no...

Moc děkuju za rady snad to poběží na novém stroji (až bude)

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 10:50 04. Apr 2014
by pavad
Kady wrote:Běží to 1 - 3 obrázky za sekundu v normální kampani, Thálie se vůbec nenačte.

Xp pack a nastavení správce nic nezměnilo.

Po upravě grafiky sem se jednou dostal na 5 obrázků za sek.

Asi budu muset počkat na jinej stroj no...

Moc děkuju za rady snad to poběží na novém stroji (až bude)
IMHO s integrovanou grafarnou by mely byt problemy minimalni... Osobne to vidim na nejaky konflikt.

ad "pockat na jinej stroj": Sveho casu jsem hraval nwn na 32 MB grafice - a bezela mi lepe jak ted s 512 MB.

Edit: Mozna stupidni dotaz- ale jake mas vytizeni procesoru a RAMky, ev. jak moc Ti zerou dalsi (=jine jak nwn) procesy techto zdroju? Dale bych patral po preplnenem nadefragmentovanem HDD.

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 10:53 04. Apr 2014
by kucik
NWN opravdu dokáže ,,běžet" na 500MHz s 256MB paměti a 32MB grafikou. Tady bych hledal opravdu problém někde v ovladačích.