Page 14 of 48
Re: Par dotazu novacka
Posted: 12:40 28. Mar 2012
by Nalkanar
Z pohledu jednoho z půjčovatelů - když půjčím peníze/vyrobím výrobek na dluh tak tím značně právě riskuju, že dotyčný umře, nebo se vydá na dalekou pouť (= OOC - přestane hrát postavu, nebude moct do hry na nějaký čas, dostane BAN, jsou mu smazány postavy atd.) a je to tedy víceméně jen a jen můj problém, jestli dotyčné postavě důvěřuju natolik, abych peníze/výrobek zapůjčil. Takže pokud začneš druhou postavu, tak prohloupila má postava s důvěrou v tu tvou, ale je to naprosto v pořádku v rámci RP a rozhodně není důvod, abych peníze získal pak od nové postavy.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 13:14 28. Mar 2012
by Krysak
Barbar321 wrote:......
Měl jsem nahoře multicrafta - dělal vše.
Často jsem lidi do začátku založil, pro mne drobné, pro ně pohádkové bohatství. Stačilo něco málo udělat. At si říká kdo chce co chce, pokud je to výrobek, kterej ti dá práci +2 mx, +2 zbroj atd..... , tak tě pak nasere, že ten človek přijde a chce to samé s novou postavou. Podvědomá reakce moje byla napálit mu plnou cenu s urokama za předchozí vyhozený čas.
OOC IC jakákoliv jiná zkratka mne od tohoto přístupu neodradila doted. Výrobky v řemeslu jsou hlavně tvrdá investice do času a když nekdo zakládá moc postav jak na běžícím pásu, rozhodně nemůže počítat s podporou craftů..... nejsem sám s tímhle názorem.
PS: za crafetry jsem rozhodně pro řešení - vyrovnat dluhy, případně vrátit veci a probodnout se na ivorském hřbitove do vlasnotučně vykopaného hrobu. Vedle nechat pár zlatejch a lopatu s dopisem a posbou, aby na tebe náhodný kolemjdoucí přihodil pár lopat.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 14:03 28. Mar 2012
by Barbar321
Bruciacullo wrote:mm jednoduše.. představ si že jsi ta postava ty... a to že ji přestaneš hrát si představ jako její smrt... (samozřejmě jen obrazně ne, že tu nějaký blbeček zase začne psát že ji třeba pak muže zase hrát)
Jasně, to je pochopitelný. Problém je v tom, že i když má postava (potažmo já v IC světě) v tomto možnost ukončit svůj život a tak se zbavit jednoduše dluhů, já z hlediska OOC bych toto nikdy neudělal. Takže s tímto bych poté hrál tu postavu tak dlouho, dokud bych dluhy nesplatil a poté teprve založil jinou postavu.
Právě kvůli své povaze v tomto ohledu jsem se (jen čistě teoreticky) dotazoval na tu eventuální možnost dluhy splatit postavou jinou (hranou také od naprostého začátku, takže se nejedná o nějakou výpomoc postavou silnější).
Vše vlastně vysí v tom, že už v principu se předpokládá, že první postava je na zkoušku, druhá pak na to "reálné hraní". S tímto bych byl pak nucen hrát "nechtěnou postavu" třeba ještě týden nebo dva skutečného času a to i za toho předpokladu, že už bych vlastně věděl, že jí nechci a že se tím pádem jedná jen o zbytečně ztracený čas.
Dovolili by za těchto okolností DM vyjímku?
Re: Par dotazu novacka
Posted: 14:07 28. Mar 2012
by Barbar321
Nalkanar wrote:Z pohledu jednoho z půjčovatelů - když půjčím peníze/vyrobím výrobek na dluh tak tím značně právě riskuju, že dotyčný umře, nebo se vydá na dalekou pouť (= OOC - přestane hrát postavu, nebude moct do hry na nějaký čas, dostane BAN, jsou mu smazány postavy atd.) a je to tedy víceméně jen a jen můj problém, jestli dotyčné postavě důvěřuju natolik, abych peníze/výrobek zapůjčil. Takže pokud začneš druhou postavu, tak prohloupila má postava s důvěrou v tu tvou, ale je to naprosto v pořádku v rámci RP a rozhodně není důvod, abych peníze získal pak od nové postavy.
Ano, to chápu. Jen jsou tu občas lidi, kteří své dluhy ctí nade vše. Proto se (teoreticky) dostávám do kolize mezi IC a OOC. Takže tu není otázka
vymahatelnosti dluhu na jiné hráčově postavě, jak mi z tvého příspěvku vyplývá, ale o
snahu vyrovnat dluh OOC skrze jinou postavu.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 14:10 28. Mar 2012
by Barbar321
Krysak wrote:Barbar321 wrote:......
Měl jsem nahoře multicrafta - dělal vše.
Často jsem lidi do začátku založil, pro mne drobné, pro ně pohádkové bohatství. Stačilo něco málo udělat. At si říká kdo chce co chce, pokud je to výrobek, kterej ti dá práci +2 mx, +2 zbroj atd..... , tak tě pak nasere, že ten človek přijde a chce to samé s novou postavou. Podvědomá reakce moje byla napálit mu plnou cenu s urokama za předchozí vyhozený čas.
OOC IC jakákoliv jiná zkratka mne od tohoto přístupu neodradila doted. Výrobky v řemeslu jsou hlavně tvrdá investice do času a když nekdo zakládá moc postav jak na běžícím pásu, rozhodně nemůže počítat s podporou craftů..... nejsem sám s tímhle názorem.
PS: za crafetry jsem rozhodně pro řešení - vyrovnat dluhy, případně vrátit veci a probodnout se na ivorském hřbitove do vlasnotučně vykopaného hrobu. Vedle nechat pár zlatejch a lopatu s dopisem a posbou, aby na tebe náhodný kolemjdoucí přihodil pár lopat.
Nejde o zakládání postav jak na běžícím pásu, ale o problématiku výběru vhodné postavy pro daný svět. To co v singlu byla jako hezká a hratelná kombinace, zde na Thalii už tak vyhovovat nemusí (čímž nemám zrovna na mysli hledání extrémně nabušených a neporazitelných postav). To jsou problémy spojené s poznáváním světa.
Jinak ale s postskriptem souhlasím. Vyrovnat dluhy a někde v tichosti posloužit jako potrava vhodných dravců.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 15:12 28. Mar 2012
by DenGrasse
Nic takového by DM přirozeně nedovolili; důvody již zde byly vysvětleny.
Pokud mám postavu na zkoušku, tak si nepůjčuji peníze.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 16:13 28. Mar 2012
by Grin
a neni pucovani penez , vybavy atd. suport?

Re: Par dotazu novacka
Posted: 16:22 28. Mar 2012
by DenGrasse
Je. Proto by se dít neměl pokud možno vůbec a pokud už se - výjimečně - děje, měl by mít zatraceně dobré IC důvody.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 16:35 28. Mar 2012
by KaTo
DenGrasse wrote:...měl by mít zatraceně dobré IC důvody.
...ten novej trpoš mi je ale vysloveně sympatickej a ty upřímný voči, tomu tu sekyru vykovu rád....je legitimní RP důvod, ne?
Btw - mě osobně potřeba piplat každou postavičku znovu a znovu od nuly (včetně výbavy) nerajcuje (a to postavičky ani náhodou nezakládám jak na běžícím páse), takže chápu potřebu druhých, když si půjčí "pár drobných" ve výbavě od již vypracovaných postav. Nikde v tom ztrátu na vlastní (nebo cizí) hře nevidím.
Mi vyhovuje systém v SW - vyexpím (horkotěžko

) maina, který pak z end-lvlu pomocí výrobků z kraftu pomáhá expit mým altům, aby jejich expení "tak" nebolelo jako u maina (to zahrnuje i pomoc, často křížovou s kámošema, s kterýma expíme). Hi-end výbavu si pak stejně musí pořídit každý sám, ale tu základní-středně levelovou výbavu (rozumějme "spotřební" zboží, které je na "nic") není problém "předávat".
Ale chápu že by to na Thalii rozevíralo nůžky mezi sehranýma partama/NWN nolifery a casual hráči.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 17:47 28. Mar 2012
by slencak
Bonžórno. Trocha vaření.
Vsechny ingredience se deli do zakladnich 6ti skupin. Tyto skupiny lze zjednodusene rozdelit na :....
magie .....Pod tímhle pojmem si neumím představit efekt lektvaru. Dle mě si pletu boosty a magické vlastnosti

Re: Par dotazu novacka
Posted: 21:21 28. Mar 2012
by davidsoft
Barbar321 wrote:Měl bych ještě další dotaz. JDE JEN O ČISTOU TEORII.
Půjčil jsem si se svou hlavní postavou od pár hráčů nějaké peníze. Neznám sice ještě nějak do hloubky tento svět, ale byl jsem vesměs ujištěn, že pro vyspělejší postavy se jedná o relativně zanedbatelnou částku, kterou zde nechci z pochopitelných důvodů vytahovat (pro začátečníka se jedná však o dost).
Pokud bych teď tuto postavu odložil a začal s postavou novou, je možné touto novou postavou vrátit půjčené peníze? Chápu sice, že by se z pohledu RP jednalo o dvě naprosto rozdílné postavy, které nemají praktické právo na takový převod, ale z hráčského hlediska by mě to mrzelo, kdybych si jen peníze půjčil a nevrátil.
Nebo bych byl nucen využít jedné z možnosti, která mě nyní napadla a to ta, že bych musel postavu permanentně zrušit a požádat DM o vyplacení tohoto dluhu postavám?
Upozorňuju opět, že jde jen o teorii. Nehodlám postavu rušit . Jde mi jen o získání odpovědi na samotný princip záležitosti.
Můj názor je takový (a že jde o teorii mě těší, protože ta mi šla vždy lépe než praxe), že veškerý IC majetek postav (ať už vyjádřený formou systémových herních objektů, herních veličin nebo jinou formou) je čistě IC záležitost. Zatímco pro postavy jsou to skutečné, hmatatelné věci, které mají cenu a stály je nějakou námahu, a podle toho je nutno hrát, pro hráče jsou to jen určité symboly z příběhu jejich postavy. Jistě, mají i určitý význam pro hráče, ale tento význam pramení z toho, že určují hráči, kterým směrem může směřovat příběh své postavy, nic víc.
Půjčky a výměny mezi postavami nejsou půjčky a výměny mezi hráči. Vytvářet na jejich základě OOC vztahy či závazky mezi hráči podle mého názoru není správné.
Doplním ještě jeden svůj teoretický dotaz: Kdybych měl dva herní účty, na každém postavu a hrál na Thalii současně za obě postavy, obě postavy by měly regulérně získaný shodný předmět (např. Rybářský prut). Mohl bych jej předávat mezi postavami jen ve hvězdičkách tím způsobem, že by systémově k předání nedošlo, ale jedna postava by pak svůj předmět nepoužívala, protože bych hrál, že jej IC nemá, nebo bych mohl být za takové předávání ve hvězdičkách postižen?
Re: Par dotazu novacka
Posted: 22:23 28. Mar 2012
by Prasokralik
Pokud si někdo půjčil na nějaké vybavení - pořídil si vybavení na sekeru a ví že už za postavu nebude hrát (jak píše barbar123, byla to jeho první zkušební a rozhodl se napevno pro jinou), výbava se dá přece snadno vrátit zpátky na základě domluvy, věřitel to jistě pochopí.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 12:46 29. Mar 2012
by Barbar321
Prasokralik wrote:Pokud si někdo půjčil na nějaké vybavení - pořídil si vybavení na sekeru a ví že už za postavu nebude hrát (jak píše barbar123, byla to jeho první zkušební a rozhodl se napevno pro jinou), výbava se dá přece snadno vrátit zpátky na základě domluvy, věřitel to jistě pochopí.
Dá se říct, že půjčka byla na službu, která se nedá vrátit a dotyčný ji musel zaplatit. Takže takový nevratitelný dluh.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 12:47 29. Mar 2012
by Barbar321
DenGrasse wrote:Je. Proto by se dít neměl pokud možno vůbec a pokud už se - výjimečně - děje, měl by mít zatraceně dobré IC důvody.
Takže pokud to dobře chápu, stačilo by případně vymyslet něco, co zapadne do systému a možné by to bylo. Je to tak?
Co třeba bratr, který by převzal závazky svého zesnulého sourozence?
Re: Par dotazu novacka
Posted: 12:48 29. Mar 2012
by Barbar321
Každopádně všem mnohokrát děkuju za přispění do této debaty. Vzhledem k tomu, že se jednolo opravdu jen o teoretickou otázku, rád bych to uzavřel, protože už jsem získal informace, které jsem potřeboval.