Page 14 of 14

Re: Literární koutek

Posted: 13:30 19. Feb 2015
by G-ladiator
Je to dokončená série, nebo ještě píše?

Re: Literární koutek

Posted: 14:12 19. Feb 2015
by pavad
G-ladiator wrote:Je to dokončená série, nebo ještě píše?
Tato serie (Malazan Book of the Fallen) je dokoncena.

Popravde jsou ty dily na sobe velmi, velmi nezavisle. Daji se cist i na preskacku nebo nejaky vynechat - ale tim obcas prijdes o skryte motivy ktere jsou v jine knize obcas objasneny. Pravda je totiz ze pribeh je mnohavrstvy, vnejsi popis toho co se deje je mnohdy zcela chaoticky - protoze nemas predstavy o spoudnich proudech.

Kazdopadne vytecna serie. Hodne, hodne temna...

Autor ze sveho sveta (ruznych obdobi) jeste napsal dalsi knihy - k tem jsem se zatim nedostal, a, popravde, zatim jsem nedocetl ani tento cyklus.

Re: Literární koutek

Posted: 21:07 19. Feb 2015
by G-ladiator
Supr, kouknu na to. Chci se vyhnout další situaci s Písní. To čekání mě příliš nebaví a každým rokem je menší šance, že se konce vůbec dočkáme. Jak to napsal někdo k jednomu článku "[Geroge R.R. Martin] looks like he is one cheeseburger away from a heart attack" :)

Re: Literární koutek

Posted: 09:03 22. Mar 2015
by LDamian
Prosím o doporučení dobrých knih a komixů / mangy (mohou být i dokumenty, filmy, kvalitní weby a podobně), kde je dobře spracovaný japonský folklór, japonská mystika, magie, náboženství...

Zejména bohové, démoni, různé nadpřirozené bytosti, japonská magie, náboženské představy a systémy.

Pokud to bude ve spojení s japonskou historií (nejlépe 10. až 15. století, ale může být i dřívější doba), s ninji (shinobi), samuraji a podobně, tak tím lépe.

Ideálně (pokud dokážete posoudit), když to bude navazovat na historicky skutečně existující náboženské a magické systémy, nadpřirozené bytosti ve které se opravdu věřilo / věří a podobně.

Re: Literární koutek

Posted: 11:08 22. Mar 2015
by G-ladiator
Neznám japonský folklór a esoteriku natolik dobře, abych to dovedl posoudit, ale tohle by mohlo sedět? První díl byl adaptován do anime

Re: Literární koutek

Posted: 09:38 24. Mar 2015
by LDamian
Díky, to neznám. Podívám se na to.

Re: Literární koutek

Posted: 23:44 23. Apr 2016
by pavad
Kdyz uz je to smutne tricetilete vyroci: Světlana Aleksijevičová: MOdlitba za Cernobyl

(treba tady: http://www.zlevnene-knihy.cz/104334-mod ... rnobyl.htm)

Varovani - pouze pro otrle. Jen jedinec bez empatie nebude mit slzy v ocich po prvni kapitole.