Re: NPC/Hráčské spolky
Posted: 21:25 25. Nov 2012
A pak se jeden snaží někam dostat a stejně skončí za barem u pípy (A že i to bylo kostrbaté!!!) ... 



Právě z tohoto důvodu sem návrh nejprve předložil na fórum a sleduju, jestli je zájem. Nahánět hráče ve hře je opět časově extra náročné.Nalkanar wrote:
Vážněji...
- nevýhoda je, že jedinec sám nemá šanci, pokud si nesežene nějaké další lidi. Ale kamarády to nutně nemusí bavit a přestanou pomáhat s hraním (se jen podívejte i třeba na uhrávání dětí a jak moc jsou nakonec ty postavičky ve hře). Druhá varianta je lovit ty postavy náhodně ve hře, což se může, ale i nemusí podařit.
Tak dal sem tady přibližný návrh a zajímalo mě jestli by byl zájem a co na to lidi z týmu. To že bychom někoho měli omezovat sem na mysli neměl. Konkrétně - oddíl by neměl xtra pravomoce, jak jsem zmínil, spolupracoval by se stráží a inkvizicí, takže když by DM chtěl, oslovil by postavy skrze NPC. Pokud by někdo dělal něco nezákonného, řešilo b se to dle současných pravidel. Oddíl by se do toho nepletl bez žádosti DM. Od toho aby byl pořádek ve městě dohlíží stráž (NPC). Jinak práce by zahrnovala boj proti podtemnu atd. u toho se hráči dovedou zabavit i sami.Nalkanar wrote: - myslím, že jen malé množství spolků by mělo mít reálné pravomoce vůči ostatním PC. Návrhy typu "spolek cech řemeslníků bude moct zakazovat nečlenům řemeslničit" jsou dle mého názoru zcela likvidační.
Tak já ti dám polopatistický návod, když tě myšlenka nenapadá. Začni s tím, že dáš dohromady fungující skupinu. Družinu, která nestojí a nepadá na benefitech, které se snažíš vydobít, ale lidi, kteří spolu budou fungovat. Spolu dělejte IC akce a předveďte, co ve vás je. A tím nemyslím který všechny dungy dáte. Ukažte, že vydržíte dýl, než ten tejden, dva. A PAK začni řešit, že byste něco chtěli. Pokud možno IC s tím, že se s DM domluvíš a on ti odehraje NPC, který tě vyslechne, nebo pošle do řiti.artaxas wrote: Že by měli cimru s nástěnkou v pevnosti, uniformu a mohli o sobě říkat ,,jsme od Karathských,, to je výhoda, ale pokud by hráči dali na foru najevo že by měli zájem, domluvili jsme se, zvolili někoho komu tým věří, kdo je rozumný a kdo by velel, dali dohromady přesně o co by šlo - tak si myslím že by mohla fungovat slušná guilda (v době války s podtemnem aktuální). Asi příliš utopistická myšlenka, ale jinak mě to nenapadá.
Dík za názory a myšlenku. Zkusím to tímto způsobem.kokosak wrote:Tak já ti dám polopatistický návod, když tě myšlenka nenapadá. Začni s tím, že dáš dohromady fungující skupinu. Družinu, která nestojí a nepadá na benefitech, které se snažíš vydobít, ale lidi, kteří spolu budou fungovat. Spolu dělejte IC akce a předveďte, co ve vás je. A tím nemyslím který všechny dungy dáte. Ukažte, že vydržíte dýl, než ten tejden, dva. A PAK začni řešit, že byste něco chtěli. Pokud možno IC s tím, že se s DM domluvíš a on ti odehraje NPC, který tě vyslechne, nebo pošle do řiti.
Klidně OOC na forech si dej dohromady skupinu a začněte něco dělat. Nečekejte, že cokoli dostanete. Hrej a bude ti hráno
Protože to vede lidi k rozdělení do daných spolků.... s dobrým nastavením do spolků, které si navzájem odporují.kokosak wrote:Proč by měl tým dávat výhodu jen za to, že jde někdo do spolku? Jakej přínos to generuje, že se lidi zapíšou na listinu členů? Konkrétně, jakou výhodu získáváš v jakýkoli onlajnovce z toho, že seš v gildě? Dostaneš gildovní trezor a když si ho postavíš/dobudeš, máš i gildovní sídlo. Co z toho není na thalce?Shaman88 wrote: No podle mě už samotný hráčský spolek musí nabízet nějakou výhodu - tzn. aby se vždy vyplatilo být ve spolku než mimo něj.
Ale můžeš z toho mít spoustu zábavy. A o tu jde především.Shaman88 wrote:To Derken:
To co ty píšeš je o hráčích. Pokud budeš mít v partě postavy co neumí ani chodit... tak nic z toho nemáš
Tak ono každou postavu i hráče láká něco jiného, žejo. Takže to, co ta která gilda nabízí, je dost subjektivní.Derken- wrote:Tak do takový guildy bych asi nešel ne? -> co nic nenabízí
Tak předně jde o to že se bavíme každý o něčem jiném - to co ty píšeš v těch odrážkách je prostě jen o skupině hráčů - tzn. když se dám se 3 hráči dohromady a hrajeme spolu tak jsme parta ale to ještě neznamená že jsme spolek...Derken- wrote:Tak do takový guildy bych asi nešel ne? -> co nic nenabízí
Já tu ale mluvím o spolku...Shaman88 wrote:Tak předně jde o to že se bavíme každý o něčem jiném - to co ty píšeš v těch odrážkách je prostě jen o skupině hráčů - tzn. když se dám se 3 hráči dohromady a hrajeme spolu tak jsme parta ale to ještě neznamená že jsme spolek...Derken- wrote:Tak do takový guildy bych asi nešel ne? -> co nic nenabízí