Re: Volby
Posted: 23:45 15. Jan 2013
Obvious troll is obvious 
Problém je, že s Karlem těžko přijde změna a i to její zdání je součástí jeho kampaně. Změna většinou nechodí od místopředsedů vlády, které věří pod 10% lidí v této republice, a který se vyslovuje v podporu hlavních problematických kroků, které tato vláda udělala.J.F.Payne wrote: 1. Mladí lidé (A nejen mladí) volí Kadla ne proto, že je to COOL a IN, ale protože v něm vidí naději na nějakou změnu. Protože po deseti letech Klause už toho bylo dost - a mít na Hradě druhého Klause v bleděmodrém, to si nikdo ani nechce představovat. Navíc Karel vyšel z televizních debat clekem vítězně, pokud můžu soudit. A doporučuju server demagog.cz
Je to logické, protože vzdělanější mívají v průměru více peněz, než méně vzdělaní. Logicky je pro ně tedy výhodnější to, čemu u nás říkáme pravicová politika (ale k regulérní pravicové politice to má bohužel daleko) a co u nás podporuje ODS a TOPka. Problém podle mě ale je, že v posledních několika letech ta výhodnost sklouzla pouze na ekonomicky vrchních 5% obyvatel (a možná ani to ne) a čím dál drzejšímu přelívání peněz kamarádům, což logicky koresponduje s poklesem počtu voličů. Velká část z nich ale hledá alternativu v něčem podobném, co se ještě zdá relativně čisté - odtud podle mého profit Karla.J.F.Payne wrote: 2. Voliči Karla Schwarzenberga jsou většinou vzdělanější než voliči Miloše Zemana. To není nějaký štěk, ale fakt. A nejsou to jen mladí. Dodám, že si opravdu nemyslím, že je člověk tvor stádní.
Co si pamatuju ze známých věcí, tak jsme především podpořili nezávislost Kosova. Což je minimálně rozporuplný krok. Ale podle toho Káju samozřejmě nesoudím.J.F.Payne wrote: 3. Neřekl bych, že nikdy nic neudělal. Naopak bych řekl, že toho má za sebou opravdu hodně. Ministerstvo zahraničí vede prostě dobře. Ono se může zdát, že "nic neudělal", ale to, že o ministerstvu zahraničí média neinformují je spíš dáno tím, že se tam neděje nic nekalého. Běžná politika na vládní úrovni je totiž k uzoufání nudná.
O Zemanovi si nemyslím rozhodně nic dobrého. Netuším, co je za tímhle, ale je jisté, že tato republika zažila jen málo nebezpečnějších a horších politických postav, než je on.J.F.Payne wrote: 4. Je kolem toho tolik nejasností, a Zeman novináře tak nenávidí, že to může být pravda. Přičti jeho agresivní povahu, pomstychtivost, aroganci... Byl premiér, měl konexe, mohl dost dobře ovlivňovat práci policie i státních zástupců... Dneska už ale nikdo pravdu nezjistí.

...což mi připomíná: Molly? Nechci ti hatit tvé archivní bádání, samosebou. Ovšem, aby bylo kruté pravdě učiněno zadost: http://www.infobaden.cz/2013/01/10/kdo- ... je-podvrh/ Já vím, já vím....A pak samozřejmě Infobaden News.
Toho nemůžu vystát.Žorž wrote: Achjo, vždy jsem si přál býti Adamem B. Bartošem, ten ví jak na to!
Ne, já ke Schwarzenbergovi nepřistupuju nekriticky. Naopak. Jenže mi nikdo ještě nedokázal odpovědět, co je na něm tak špatného? Ty argumenty proti němu jsou směšné.Aulus wrote:Nechci do tebe nějak rýt, ale z tvých příspěvků vyznívá až překvapivá nekritičnost vůči panu knížeti. Ono každá mince má dvě strany a pokud se někdy ukáže ta druhá, je dobré se nad ní zamyslet a ne ji hned zase otočit zpět a pomluvit toho, kdo ti ji ukázal.
A co Jone to, že je to místopředseda vlády, která má na svědomí církevní restituce, druhý pilíř důchodovky a nakonec amnestii? A první dva body, co jsem uvedl, dokonce podporuje? Opravdu čekáš pozitivní změnu od člověka, který byl zástupce "šéfa" vlády s nejnižší důvěrou obyvatel ČR? A proti tomu, aby se tyhle věci udály, neudělal vůbec nic...J.F.Payne wrote: Ne, já ke Schwarzenbergovi nepřistupuju nekriticky. Naopak. Jenže mi nikdo ještě nedokázal odpovědět, co je na něm tak špatného? Ty argumenty proti němu jsou směšné.
Přesně tuhle myšlenku nabádal dneska kamarád, co z jakéhosi mně nepříliš pochopitelného důvodu stále pevně podporuje stranu TOP 09, rozšířit po internetu mezi voliče Zemana, čtenáře Referenda a tak. Aneb jak je donutit hlasovat pro Schwarzenberga obrácenou logikou, když argumenty jsou zbytečné.J.F.Payne wrote: Plus, seberte TOPce Schwarzenberga a Kalousek se už nikdy nikam nedostane, pokud tedy nepřejde k ČSSD.
No nekecám, fíkového listu.Eliminujte Miroslava Kalouska tím, že jej zbavíte jeho fíkového listu /sic!/!!!!!! Aneb odstavte tupého Schlafenberga na hrad, nechť si tam dožije a dokoná!!!"
Co myslíte? Zní to dost vulgárně, aby se na to pár voličů Zemana chytlo a poslali to dál?
Já třeba s církevními restitucemi souhlasím. Ten zákon ve své konečné podobě má i celkem dobrou formu. Jednou se Čechy zavázaly majetky vrátit, tak ať se tak stane, nehledě na zavádějící propagandu ČSSD a komunistů. Že je to první krok ke konečnému oddělení církví od státu, jistě víš. Z principielního hlediska navíc musí v právním státě existovat nějaká právní jistota.Aulus wrote:A co Jone to, že je to místopředseda vlády, která má na svědomí církevní restituce, druhý pilíř důchodovky a nakonec amnestii? A první dva body, co jsem uvedl, dokonce podporuje? Opravdu čekáš pozitivní změnu od člověka, který byl zástupce "šéfa" vlády s nejnižší důvěrou obyvatel ČR? A proti tomu, aby se tyhle věci udály, neudělal vůbec nic...
+ je to předseda strany TOP09, ve které mu pravou ruku dělá Kalousek, o kterém Karel ví, že je namočený v korupčích kauzách a sám to přiznává. Přesto proti tomu opět nic neudělal.
Vtipné.Eliminujte Miroslava Kalouska tím, že jej zbavíte jeho fíkového listu /sic!/!!!!!! Aneb odstavte tupého Schlafenberga na hrad, nechť si tam dožije a dokoná!!!"