Co Vám na Thalii vadí?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Caehan »

A skutečně to platí jen na vlastní hráčské postavy, jednak může z Jona udělat NPC a jednak má jistě dostatečné znalosti in-game církve, aby dokázal tuhle úlohu zastát skrze jiná NPC, která nepochybně jako hráč potkal.

Hodně štěstí!
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Fryn »

G-ladiator wrote:Mě se zase nelíbí, když se někomu říká, co by měl hrát nebo kdy hrát.
Já Jonovi věřím, že kdyby ho hra za Johanna bavila, tak za něj bude hrát. Třeba ho rozehraje, až ho přestane bavit DMkování a bude to střídat. Třeba z Johanna udělá NPC a z jeho družiny hráčskou frakci s NPC v čele.
Tak jsem to rozhodně nemyslel a nikde jsem ani nepsal, co mi vytykáš. Tvou PM a stejně tak Jonovu, beru v potaz a můj příspěvěk je v podstatě odpovědí na to, co se v nich píše.
Jonovo rozhodnutí plně respektuji, je to jeho věc a v životě bych si nedovolil mu nařizovat co smí nebo nesmí hrát (to beru jako samozřejmost, která platí u každého, kterou snad ani není potřeba příliš zdůrazňovat).
Jak píše seveřan, je to pouze můj osobní povzdech, čistě z osobních důvodů, vycházející z toho, že jakmile se hráč stane DM, obvykle se svými postavami loučí nebo je (díky jeho postu) hra za ně už "jiná".
Pokud pozice DM adepta Jona přitáhne do hry častěji, tak budu jenom rád.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
User avatar
Kathermara
Šlechtic
Posts: 454
Joined: 21:00 13. Jul 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Kathermara »

Vtip je spíš v tom, že ať už Jon hraje cokoli, pořád to nic nemění na tom, že moc často nehraje.
Nevyčítám, že nehraje, každý máme své věci důležitější než je hra. Otázkou je, jestli tohle post DM adepta změní. Co mi na Thálii vadí? Že se DM nedělají z aktivních hráčů. A když ano, aktivita obvykle spíš klesá než stoupá.
Chaotic Evil Mistress

Gabriel Grym - šikovný po tatínkovi, hodný po mamince, většinou někde v Kelu
Valindra - bardka ze Sluneční říše
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by kucik »

Kathermara wrote:Vtip je spíš v tom, že ať už Jon hraje cokoli, pořád to nic nemění na tom, že moc často nehraje.
Nevyčítám, že nehraje, každý máme své věci důležitější než je hra. Otázkou je, jestli tohle post DM adepta změní. Co mi na Thálii vadí? Že se DM nedělají z aktivních hráčů. A když ano, aktivita obvykle spíš klesá než stoupá.
Ze kterých aktivních hráčů bys ráda viděla DM?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
seveřan
Měšťan
Posts: 265
Joined: 10:01 24. Aug 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by seveřan »

Je otázka, jestli ti "aktivní" hráči, o kterých mluvíš chtěli být DM a požádali o to, nebo zda raději hrají svou postavu.
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Goran »

A co takhle vytvořit novou funkci pro DM, něco jako plný support. Sice to neřeší primárně problém zmíněný výše Kathermarou, ale mohlo by to prospět, jak hráčské základně, tak DM.

Pár aktivních a spolehlivých hráčů by se stalo DM supportem, bez možnosti vidět v DM forech IC záležitosti a bez práva je ve světě ovlivňovat. Dnes je šance zastihnout DM ve hře v průměru no... nevím, tak 5-10%? Znám případy, kdy někteří hráči čekali na vytažení z podsvětí od buglého ďábla třeba i několik dní. Naproti tomu jména postav hráčů, kteří by snad měli zájem pomoci ostatním, svítí v playlistu každý den dlouhé hodiny. Takový support pomůže ke zrychlení řešení chyb a ztrát, či případné testování na serveru. Odlehčí DM od řešení některých záležitostí a dá jim více prostoru vyvíjet aktivitu v IC rovině.

Samozřejmě je to ale nevděčná pozice založená na snaze pomoci ostatním, a nutnosti dodržování určitých pravidel. Takže je otázka zda by do toho někdo šel, případně jak by se na to díval tým.
seveřan
Měšťan
Posts: 265
Joined: 10:01 24. Aug 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by seveřan »

Nač vymýšlet další pozice, které budou podobné DM pozici? Není snažší, aby se ti, kteří by se rádi stali DM, ozvali na patřičná místa s patřičnou PM zprávou a skutečně se stali DM, bude-li to tým chápat jako rozumné rozhodnutí?
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Goran »

seveřan wrote:Nač vymýšlet další pozice, které budou podobné DM pozici? Není snažší, aby se ti, kteří by se rádi stali DM, ozvali na patřičná místa s patřičnou PM zprávou a skutečně se stali DM, bude-li to tým chápat jako rozumné rozhodnutí?
Sám jsi řekl, kdyby to chtěli, tak by to už nejspíš udělali. Samozřejmě, že je snažší udělat další DM, jenže DM většinou nejsou ve hře třeba 8 hodin 5 dní v týdnu. Tahle myšlenka je založená na využití případného zájmu aktivních hráčů, u kterých aktivitu většinou zaručuje právě pravidelné hraní své postavy. Nevím jak to mají ostatní, ale když se zeptáš třeba mě, jestli se chci stát DM a vidět do sekcí fora s informacemi o světě. Odpovím, že ne. Když se mě zeptáš, jestli bych ti pomohl, kdybys měl zaseklou postavu a měl bych tu možnost, odpovím, že ano. Z dlouhodobého hlediska se mi zdá, že aktivní hraní vlastní postavy je jednou z mála záruk toho, že tu někdo opravdu pravidelně bývá. Teď už je jen otázka, zda tohoto nějak využít u těch, kteří by měli zájem, nebo nevymyšlet nic nového, a nechat věci tak, jak jsou.
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by kokosak »

Goran wrote:Samozřejmě je to ale nevděčná pozice založená na snaze pomoci ostatním, a nutnosti dodržování určitých pravidel. Takže je otázka zda by do toho někdo šel, případně jak by se na to díval tým.
Popsal si všechny ty nudné věci, které DM dělá, protože musí. Člověk by si hrál svoje s vlastní postavou a neustále by mu chodily hlášky že ten a onen potřebuje to či ono, jeden by se musel relogovat do DM klienta a sám nic nemohl odehrát... a ani by nemohl dělat, že tu není. Ty bys do toho snad sám šel? Pokud ano, tak se nech udělat DM a nekoukej do IC for. Jednoduchý.
PUF!
seveřan
Měšťan
Posts: 265
Joined: 10:01 24. Aug 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by seveřan »

Pokud to ty lidi neudělali, protože o DM pozici nemají zájem a raději hrají své postavy (což beru za více než kladnou zprávu), tak by vzhledem k tvým "argumentům" ta pozice měla smysl.

Jo, souhlasím s tebou, pokud je to tak jak říkáš. Pokud to ti dotyční nebudou zneužívat a budou ctít pravidla, budou si psát reporty toho, kdo kdy kde a proč a komu pomohli, pak ta "nová" funkce smysl má.

Stejně tak ale můžeš být DM a nekoukat do IC fóra/ DM fora. Budeš jakási "technická podpora DM".
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Shaman88 »

Mě přišlo že lidi nechtějí dělat DM protože pak nebudou moci hrát své postavy které nějak ve větší míře ovlivňují svět...
A druhá věc, kvůli čemu právě dost lidí s DM skončilo je že právě dělali tento support místo toho aby se věnovali hře.

Já si myslím že spíš by se měl vyladit systém tak aby nebyl potřeba žádný DM support i třeba za riziko zneužitelnosti takových featur.... (ala různé odblokovací nástroje, craft který by automaticky nahrazoval věci při pádu serveru, systémová lokace pro změny vzhledu postavy (třeba s veřejným logováním)) atd....
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by kucik »

Goran wrote: Znám případy, kdy někteří hráči čekali na vytažení z podsvětí od buglého ďábla třeba i několik dní.
Tohle je třeba zajímavý případ. Někdo čekal v podsvětí u buglého Astarotha několik dní.
Proč?
Opravdu se stalo, že NPC Astarotha bylo buglé několik dní? Vlastně ani nepamatuju, že by bylo kdy buglé NPC Astarotha.
Může být bug v tom, jak postava umřela, mohla bugem přijít o tělo.
Každopádně co tam asi tak DM udělá? Řekne projdi přes Astarotha a dej screeny toho, jak se to stalo. Protože jelikož už se nestrhávají XP, tak ti stejně DM dluh nezruší a zruší ti ho někdo až potom po probrání v týmu.
Takže jaký smysl má čekat tam několik dní? Jaký smysl má vůbec tam čekat?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Goran »

Kokosak: No takhle. Když se nad tím zamýšlím, 60% herního času jsem připraven přelognout, buď čekám v hospodě jestli někdo příjde, nebo pobíhám po vyřizování, případně jsem v lehčím dungu. Dalších 20% jsou většinou veci typu, dojdu bosse, dokončím rozhovor, u kterých je možné odejít tak do 30 min. Až poslední pětina jsou hry u kterých bych nemohl, nebo nechtěl přelognout, ovšem soudím, že povinnost na přání hráče něco hned ukončit zde nebude. I DM může říct, že nemá zrovna čas. A jednoduché to není. I když budu tím nejzářnějším příkladem supporta, bez bázně a hany, stejně každý může říct, no jo, on vidí do DM for, to je pak jasné. Mimo to mi tu budou vyskakovat názvy topiců co se zrovna řeší. A je tu samozřejmě i zvědavost, s kterou bych po celou dobu svého působení musel bojovat. Tedy, to bych si nechtěl.

seveřan: Část o nekoukání jsem psal Kokosákovi.

kucik: Asi jsem to špatně popsal. Šlo o to, že se odečetlo xp, ale postava nebyla oživena. Soudím, že ten nejmenovaný hráč se obával právě toho, že dluh nejde odebrat. Tedy nevím o žádném případu, kdy se dluh zpětně řešil. Doposud se tyto komplikace odstraňovaly tím, že DM hráče vytáhl z podsvětí (dluh už byl zaplacen, jen ho odstat ven, aby byly věci uvedeny na pravou míru).
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Shaman88 »

kucik wrote:
Goran wrote: Znám případy, kdy někteří hráči čekali na vytažení z podsvětí od buglého ďábla třeba i několik dní.
Tohle je třeba zajímavý případ. Někdo čekal v podsvětí u buglého Astarotha několik dní.
Proč?
Opravdu se stalo, že NPC Astarotha bylo buglé několik dní? Vlastně ani nepamatuju, že by bylo kdy buglé NPC Astarotha.
Může být bug v tom, jak postava umřela, mohla bugem přijít o tělo.
Každopádně co tam asi tak DM udělá? Řekne projdi přes Astarotha a dej screeny toho, jak se to stalo. Protože jelikož už se nestrhávají XP, tak ti stejně DM dluh nezruší a zruší ti ho někdo až potom po probrání v týmu.
Takže jaký smysl má čekat tam několik dní? Jaký smysl má vůbec tam čekat?
Já si pamatuju že to bylo z toho důvodu že nebyl ve hře DM nástroj který by dokázal odmazat dluh. Takže jakmile někdo prošel přes dabla tak to nešlo nijak vyrovnat.

Edit: Goran mě předběhl.
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Krysak »

Groane nejde to.

Jak se staneš GM, i pomocníkem, můžes si roletet svet, osahat NPC, prostě svět pro tebe přestane mít tajemství.
U normálního člověka pak klesá touha hrát poznané a jasné. Poetika sveta se smrskne na GM account a čísla.


Za sebe musím řici, že potřebuji GM tak jednou za 6 mesíců. To, že jsou lidi, kteří vysávají GM až na dno, to je pravda, je škoda, že GM skáčou na udičku temto upírům a na normální příběhy třeba pro celé skupiny není čas.
Post Reply