CO VAM NA THALII CHYBI?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

Legition
Poutník
Posts: 96
Joined: 21:12 12. Dec 2011

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Legition »

ANeb serem na pokrok! K čemu nám jsou radiové vlny? Máme přece noviny.

Jsem rád, že myslíme jako v našem "zlatém věku". Dokonalá historická přesnost! +1
Legitiona Gothartová - mladá naivní eflka jejiž osud je zřejmě spečetěn, neboť jí dlouho nikdo neviděl...
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Krysak »

Legition wrote:ANeb serem na pokrok! K čemu nám jsou radiové vlny? Máme přece noviny.

Jsem rád, že myslíme jako v našem "zlatém věku". Dokonalá historická přesnost! +1
Mám li košík plný jablek, které se mají oloupat, tak rozhodne neberu do ruky to shnilé, ale ty které mají potenciál, že z nich bude fajn štrůdl.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Shaman88 »

Na IC poštu máte telly....
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Braenn »

Krysak wrote:
Legition wrote:ANeb serem na pokrok! K čemu nám jsou radiové vlny? Máme přece noviny.

Jsem rád, že myslíme jako v našem "zlatém věku". Dokonalá historická přesnost! +1
Mám li košík plný jablek, které se mají oloupat, tak rozhodne neberu do ruky to shnilé, ale ty které mají potenciál, že z nich bude fajn štrůdl.
Shnilé? :shock: Koukám že poštovní schránky jsou systém, které by tvou postavu omezily a ztížily jí hru, nebo co že tak vyšiluješ? Je to (pozor, přijde to slovo) RP vychytávka, a ti co si ji zažili jinde s ní jsou spokojení. Když nebude, nebude, když bude, určitě si ji někdo užije. Já teda ano.

PM je fajn, ale podporuji jakoukoli vychytávku, která donutí hráče minimálně se lognout a "něco" udělat. Když je někdo líný a nechce, ať používá dál PM. Ale telly? Že bychom omezili hru do podoby takových těch starých textových řádkových her v DOSu?

Zkrátka - tohle je další ze systémů, které nikoho NIJAK neomezí, ale když bude, může potěšit. Tečka.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Sielencer
Rytíř
Posts: 612
Joined: 18:19 17. May 2009

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Sielencer »

S poštou plně souhlasím. Psani a nechavani dopisu je fajn a nejen člověka vždy potěší když někdo nějaký najde. Po restartu dopis ale zmizí a že byl nechan na mistě kterym postava určitě prošla je už jedno.
Takže kdyby byla možnost dopis "podsunout" pode dveřmi příjemce nebo jej tam nechat donést poštakem by RP hru přinejhorším trochu okořenilo.
(možná by šel použít podobny skript jako je v Obchodní akademii v Karathte, hodim dopis do truhly odtamtud se za poplatek přesune do domu přijemce nebo rovnou do banky do trezoru či k bankéři)

Také mi velmi chybí možnost použít přehozy i na šaty. Jakožto dexař zbroj jednoduše nosit nemužu a ted jsem zjistil, že tím padem ani přehoz.
Logicky ale když jde přehodit přes zbroj měl by se vlezt i přes oblečení... Nešlo by to nějakym jednoduchym technickym zakrokem opravit?
Last edited by Sielencer on 21:06 20. Nov 2012, edited 1 time in total.

"Nikdo není beznadějněji zotročen než ten, kdo falešně věří, že je svobodný."

Johann Wolfgang von Goethe
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Braenn »

Co vám na Thalii chybí? Možnost, aby se Krysakovi na jeho vlastní přání nezobrazovaly příspěvky vybraných hráčů v tomto topicu. Jsem za! Kuciku, Kuciku, šlo by to? :D
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by kucik »

Krysak wrote:Osobne navrhuji klasický postup.
1. Vytvořit vizi funkce poštovního šotka s analýzou - minimálně 100 stran, kdy smysl nebude mít ani jedna
2. Vytvořit zadání o 1000 stranách pro programátora, kde budou ošetřeny všechny situace, ale tak, že kromě autora, tomu bude rozumět už jen dešifrovací komando spojené ze všech národních bezpečnostních služeb světa.
3. Zadat to programátorům, kteří maj zdravej rozum a odkažou vas NA PM na fóru, poslíčka ve hře, dopis v jamce......

Upřímě když tu bylo to téma o sexu, tak použiju bonmotek z něj.
Dřív vojákovi, studentovi stačila ruka a jejích pět sestřiček a možná slina do dlaně, ted potřebuje každej jouda superelastickou samozvlhčovací pi*u, ale výsledek je furt ten samej.
Souhlas. Navrhuji Krysáka jako hlavního oponenta, neboť má ke všemu od kvantové mechaniky, po moderní filosofii jasný a erudovaný názor.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by kucik »

Braenn wrote:Co vám na Thalii chybí? Možnost, aby se Krysakovi na jeho vlastní přání nezobrazovaly příspěvky vybraných hráčů v tomto topicu. Jsem za! Kuciku, Kuciku, šlo by to? :D
Tato možnost tu je. Každý uživatel si ji však musí zakliknout sám. Mluvením o ní se sama nezapne.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Braenn »

Touché.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Molly23 »

Mě by se líbil systém odměn v podobě zvýšení časovkových xp s tím, že by se odměny udělovali postavám, které nějak více tvoří svět okolo a doplnují atmosféru světa. Byla by to taková motivace pro hráče, kteří upřednostnují RP hru.

Dám příklad, máme hráče, který není creeper, mechaniku tolik nezná, ale jeho postava je výrazná, snaží se zapojovat do dění světa a tvořit příběh/y. DM se líbí snažení toho hráče a tak ho podpoří tím, že mu zvednou časovkové xp třeba o 1.

Jde mi o to, že creep vs. RP, je dle mě nevyrovnané. U RP hráčů se říká, že jejich výhodou oproti creeperům je možnost získání IC postavení ve světě ovšem... všichni víme jaká ta cesta za postavením ve skutečnosti je. Nedá se náročností vůbec srovnávat s creepem. Je to běh na měsíce, možná roky hry! A pak hráč třeba narazí na bariéru reálií a celé snažení je tatam... Tato odměna by podle mě vůbec nebyla na škodu.

Jen se podívejte třeba na mě. POstavu už hraju bůhví jak dlouho, expil jsem ji v podstatě jen časovkama. Snažil jsem se získat si nějaké to postavení, ovšem víme jak to dopadlo (třeba nevhodně zvolená rasa postavy, špatná strana v občanské válce atd.). Přitom jsem měl na základě grilovaček, úplatků a dalších raději nejmenovaných činností být už minimálně armálem! :lol:

Ale prostě si myslím, že by tento systém odměn motivoval hráče něco dělat. Né každá postava má ambice získat IC status/postavení, přitom může být příběhově skvělá!
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Shaman88 »

Zavání to elitářstvím.
Pokud vycházíš z toho že Thalie je svět otevřený pro všechny typy hráčů, tak by všechny typy hráčů měli mít možnosti jak se prosadit ve světě....
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Nalkanar »

A náhle z toho budeš mít Labirův systém starších hráčů. Najednou ty lidi krom trošky expů budou dostávat další výhody a přidružovat všechny své kamarády, časem se začne ignorovat RP přínos a budou to dostávat i hard core creepeři, atd. Podívej se na EQ.
.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Shaman88 »

Já to nepovažuju za špatný nápad, ono odměňování hráčů za jejich hru je kapitola sama o sobě a je to strašně rozsáhlé a komplikované téma... a fakt v tomhle musí být člověk opatrný, protože může dojít k tomu co píše Nalk...
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Braenn »

Nalk to vystihl naprosto přesně. Na EQ měli dobrou myšlenku, ale skončila fakt tragicky. Hlavně tím, že v tom měly co dělat expy navíc pro ty "lepší". Tudy ne, přátelé.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by J.F.Payne »

Tak roleplay hráč může za pěknou hru dostat XP odměnu od DM. Sice se povětšinou nedá srovnat s creepem, ale občas nějaká ta stovečka expů rozhodně potěší. Nebo pár stoveček při vyřešení nějakého dlouhodobého questu. Nevidím důvod, proč to dělat systémově.

Ad Molly a jeho stěžování: Reálie bariéra nejsou. Pokud do něčeho jdeš a předem se neseznámíš s reáliemi, tvá chyba. Zkus je spíš vnímat jako určitej návod, jak něco udělat "dobře".
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Post Reply