CO VAM NA THALII CHYBI?
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
ANeb serem na pokrok! K čemu nám jsou radiové vlny? Máme přece noviny.
Jsem rád, že myslíme jako v našem "zlatém věku". Dokonalá historická přesnost! +1
Jsem rád, že myslíme jako v našem "zlatém věku". Dokonalá historická přesnost! +1
Legitiona Gothartová - mladá naivní eflka jejiž osud je zřejmě spečetěn, neboť jí dlouho nikdo neviděl...
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Mám li košík plný jablek, které se mají oloupat, tak rozhodne neberu do ruky to shnilé, ale ty které mají potenciál, že z nich bude fajn štrůdl.Legition wrote:ANeb serem na pokrok! K čemu nám jsou radiové vlny? Máme přece noviny.
Jsem rád, že myslíme jako v našem "zlatém věku". Dokonalá historická přesnost! +1
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Na IC poštu máte telly....
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Shnilé?Krysak wrote:Mám li košík plný jablek, které se mají oloupat, tak rozhodne neberu do ruky to shnilé, ale ty které mají potenciál, že z nich bude fajn štrůdl.Legition wrote:ANeb serem na pokrok! K čemu nám jsou radiové vlny? Máme přece noviny.
Jsem rád, že myslíme jako v našem "zlatém věku". Dokonalá historická přesnost! +1
PM je fajn, ale podporuji jakoukoli vychytávku, která donutí hráče minimálně se lognout a "něco" udělat. Když je někdo líný a nechce, ať používá dál PM. Ale telly? Že bychom omezili hru do podoby takových těch starých textových řádkových her v DOSu?
Zkrátka - tohle je další ze systémů, které nikoho NIJAK neomezí, ale když bude, může potěšit. Tečka.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
S poštou plně souhlasím. Psani a nechavani dopisu je fajn a nejen člověka vždy potěší když někdo nějaký najde. Po restartu dopis ale zmizí a že byl nechan na mistě kterym postava určitě prošla je už jedno.
Takže kdyby byla možnost dopis "podsunout" pode dveřmi příjemce nebo jej tam nechat donést poštakem by RP hru přinejhorším trochu okořenilo.
(možná by šel použít podobny skript jako je v Obchodní akademii v Karathte, hodim dopis do truhly odtamtud se za poplatek přesune do domu přijemce nebo rovnou do banky do trezoru či k bankéři)
Také mi velmi chybí možnost použít přehozy i na šaty. Jakožto dexař zbroj jednoduše nosit nemužu a ted jsem zjistil, že tím padem ani přehoz.
Logicky ale když jde přehodit přes zbroj měl by se vlezt i přes oblečení... Nešlo by to nějakym jednoduchym technickym zakrokem opravit?
Takže kdyby byla možnost dopis "podsunout" pode dveřmi příjemce nebo jej tam nechat donést poštakem by RP hru přinejhorším trochu okořenilo.
(možná by šel použít podobny skript jako je v Obchodní akademii v Karathte, hodim dopis do truhly odtamtud se za poplatek přesune do domu přijemce nebo rovnou do banky do trezoru či k bankéři)
Také mi velmi chybí možnost použít přehozy i na šaty. Jakožto dexař zbroj jednoduše nosit nemužu a ted jsem zjistil, že tím padem ani přehoz.
Logicky ale když jde přehodit přes zbroj měl by se vlezt i přes oblečení... Nešlo by to nějakym jednoduchym technickym zakrokem opravit?
Last edited by Sielencer on 21:06 20. Nov 2012, edited 1 time in total.
"Nikdo není beznadějněji zotročen než ten, kdo falešně věří, že je svobodný."
Johann Wolfgang von Goethe
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Co vám na Thalii chybí? Možnost, aby se Krysakovi na jeho vlastní přání nezobrazovaly příspěvky vybraných hráčů v tomto topicu. Jsem za! Kuciku, Kuciku, šlo by to? 
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Souhlas. Navrhuji Krysáka jako hlavního oponenta, neboť má ke všemu od kvantové mechaniky, po moderní filosofii jasný a erudovaný názor.Krysak wrote:Osobne navrhuji klasický postup.
1. Vytvořit vizi funkce poštovního šotka s analýzou - minimálně 100 stran, kdy smysl nebude mít ani jedna
2. Vytvořit zadání o 1000 stranách pro programátora, kde budou ošetřeny všechny situace, ale tak, že kromě autora, tomu bude rozumět už jen dešifrovací komando spojené ze všech národních bezpečnostních služeb světa.
3. Zadat to programátorům, kteří maj zdravej rozum a odkažou vas NA PM na fóru, poslíčka ve hře, dopis v jamce......
Upřímě když tu bylo to téma o sexu, tak použiju bonmotek z něj.
Dřív vojákovi, studentovi stačila ruka a jejích pět sestřiček a možná slina do dlaně, ted potřebuje každej jouda superelastickou samozvlhčovací pi*u, ale výsledek je furt ten samej.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Tato možnost tu je. Každý uživatel si ji však musí zakliknout sám. Mluvením o ní se sama nezapne.Braenn wrote:Co vám na Thalii chybí? Možnost, aby se Krysakovi na jeho vlastní přání nezobrazovaly příspěvky vybraných hráčů v tomto topicu. Jsem za! Kuciku, Kuciku, šlo by to?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Touché.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Mě by se líbil systém odměn v podobě zvýšení časovkových xp s tím, že by se odměny udělovali postavám, které nějak více tvoří svět okolo a doplnují atmosféru světa. Byla by to taková motivace pro hráče, kteří upřednostnují RP hru.
Dám příklad, máme hráče, který není creeper, mechaniku tolik nezná, ale jeho postava je výrazná, snaží se zapojovat do dění světa a tvořit příběh/y. DM se líbí snažení toho hráče a tak ho podpoří tím, že mu zvednou časovkové xp třeba o 1.
Jde mi o to, že creep vs. RP, je dle mě nevyrovnané. U RP hráčů se říká, že jejich výhodou oproti creeperům je možnost získání IC postavení ve světě ovšem... všichni víme jaká ta cesta za postavením ve skutečnosti je. Nedá se náročností vůbec srovnávat s creepem. Je to běh na měsíce, možná roky hry! A pak hráč třeba narazí na bariéru reálií a celé snažení je tatam... Tato odměna by podle mě vůbec nebyla na škodu.
Jen se podívejte třeba na mě. POstavu už hraju bůhví jak dlouho, expil jsem ji v podstatě jen časovkama. Snažil jsem se získat si nějaké to postavení, ovšem víme jak to dopadlo (třeba nevhodně zvolená rasa postavy, špatná strana v občanské válce atd.). Přitom jsem měl na základě grilovaček, úplatků a dalších raději nejmenovaných činností být už minimálně armálem!
Ale prostě si myslím, že by tento systém odměn motivoval hráče něco dělat. Né každá postava má ambice získat IC status/postavení, přitom může být příběhově skvělá!
Dám příklad, máme hráče, který není creeper, mechaniku tolik nezná, ale jeho postava je výrazná, snaží se zapojovat do dění světa a tvořit příběh/y. DM se líbí snažení toho hráče a tak ho podpoří tím, že mu zvednou časovkové xp třeba o 1.
Jde mi o to, že creep vs. RP, je dle mě nevyrovnané. U RP hráčů se říká, že jejich výhodou oproti creeperům je možnost získání IC postavení ve světě ovšem... všichni víme jaká ta cesta za postavením ve skutečnosti je. Nedá se náročností vůbec srovnávat s creepem. Je to běh na měsíce, možná roky hry! A pak hráč třeba narazí na bariéru reálií a celé snažení je tatam... Tato odměna by podle mě vůbec nebyla na škodu.
Jen se podívejte třeba na mě. POstavu už hraju bůhví jak dlouho, expil jsem ji v podstatě jen časovkama. Snažil jsem se získat si nějaké to postavení, ovšem víme jak to dopadlo (třeba nevhodně zvolená rasa postavy, špatná strana v občanské válce atd.). Přitom jsem měl na základě grilovaček, úplatků a dalších raději nejmenovaných činností být už minimálně armálem!
Ale prostě si myslím, že by tento systém odměn motivoval hráče něco dělat. Né každá postava má ambice získat IC status/postavení, přitom může být příběhově skvělá!
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Zavání to elitářstvím.
Pokud vycházíš z toho že Thalie je svět otevřený pro všechny typy hráčů, tak by všechny typy hráčů měli mít možnosti jak se prosadit ve světě....
Pokud vycházíš z toho že Thalie je svět otevřený pro všechny typy hráčů, tak by všechny typy hráčů měli mít možnosti jak se prosadit ve světě....
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
A náhle z toho budeš mít Labirův systém starších hráčů. Najednou ty lidi krom trošky expů budou dostávat další výhody a přidružovat všechny své kamarády, časem se začne ignorovat RP přínos a budou to dostávat i hard core creepeři, atd. Podívej se na EQ.
.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Já to nepovažuju za špatný nápad, ono odměňování hráčů za jejich hru je kapitola sama o sobě a je to strašně rozsáhlé a komplikované téma... a fakt v tomhle musí být člověk opatrný, protože může dojít k tomu co píše Nalk...
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Nalk to vystihl naprosto přesně. Na EQ měli dobrou myšlenku, ale skončila fakt tragicky. Hlavně tím, že v tom měly co dělat expy navíc pro ty "lepší". Tudy ne, přátelé.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Tak roleplay hráč může za pěknou hru dostat XP odměnu od DM. Sice se povětšinou nedá srovnat s creepem, ale občas nějaká ta stovečka expů rozhodně potěší. Nebo pár stoveček při vyřešení nějakého dlouhodobého questu. Nevidím důvod, proč to dělat systémově.
Ad Molly a jeho stěžování: Reálie bariéra nejsou. Pokud do něčeho jdeš a předem se neseznámíš s reáliemi, tvá chyba. Zkus je spíš vnímat jako určitej návod, jak něco udělat "dobře".
Ad Molly a jeho stěžování: Reálie bariéra nejsou. Pokud do něčeho jdeš a předem se neseznámíš s reáliemi, tvá chyba. Zkus je spíš vnímat jako určitej návod, jak něco udělat "dobře".
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM