Vyzývám všechny špičkové romské lékaře, vysokoškolské profesory, všechny romské herce, všechny romské reprezentanty v ledním hokeji nebo kopané, vyzývám všechny slavné romské hudební skladatele, vynálezce, sochaře a malíře !
Sjednoťte se a udělejte už konečně něco pro romskou menšinu !
Sraz zítra v 17.00 v telefonní budce v Brně na Malinovského náměstí, naproti Národnímu divadlu.
Už bylo ke konci směny a gynekolog čekal na svoji poslední objednanou pacientku. Ta ale nešla a nešla. Po půlhodinovém čekání už nepředpokládal, že přijde, a tak si nalil gin s tonikem, aby se trochu uvolnil před odchodem domů. Uvelebil se pohodlně v křesle a začetl se do novin. Vtom zazvonil zvonek a do ordinace vběhla dotyčná pacientka, celá zadýchaná a omlouvá se. "To nevadí", odpoví lékař, "podívejte, právě jsem si dával gin s tonikem během čekání na vás. Nemáte také na něj chuť, mohl bych vám nabídnout?" "Přijímám s potěšením", odpoví pacientka, "tak jsem sem utíkala, že mám skutečně žízeň". Lékař jí podá pohár, posadí se naproti ní a začnou živou konverzaci na všechna možná témata, smějí se ... když vtom ve dveřích ordinace zachrastí klíče. Lékař znervózní, vyskočí a tiše říká pacientce: "Ježišmarjá, moje žena! Rychle! Sundejte si kalhotky a roztáhněte nohy!"
Sedí feťák na lavičce, žere lentilky, žere a žere... najednou jedna spadne na zem. Feťák na ní: "Pojď sem!" Lentilka samozřejmě nejde. Feťák znova: "Pojď sem Ti řikam, okamžitě!" Lentilka znova nejde. Feťák naháže všechny ostatní lentilky na zem a řve: "PŘIVEĎTE JI!"
Přijdu domu z práce, žejo... Vysypu prachy... A ona zas že to je málo, řvala na mě... Tak jsem se schoval pod postel, ona mě odtamtud rumplovala koštětem a řvala "vylez!", tak povídám: "Já nevylezu, já ti ukážu, kdo je tady pánem!"
http://blog.aktualne.centrum.cz/media/2 ... 1nka04.jpg