Page 15 of 17
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 07:37 07. Jul 2013
by soul1
tak se znova zeptam protože jsem narazil na dalši věc jenž mě zajima. Mag a jeho škola kouzel. neboly když člověk zaklada postavu vybira mu školu kouzel že a ta ma svuj protiklad s ktereho nemuže použivat kouzla že... když ale vezmu později zaměřeni na kouzla s te protikladne školy povoli mi to ty dane kouzla?
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 07:41 07. Jul 2013
by Aulus
soul1 wrote:tak se znova zeptam protože jsem narazil na dalši věc jenž mě zajima. Mag a jeho škola kouzel. neboly když člověk zaklada postavu vybira mu školu kouzel že a ta ma svuj protiklad s ktereho nemuže použivat kouzla že... když ale vezmu později zaměřeni na kouzla s te protikladne školy povoli mi to ty dane kouzla?
Ne, nedovolí. Kouzla z protikladné školy nejdou kouzlit dokonce ani ze svitků (pokud si to dobře pamatuji) a zaměření na ně nedostaneš nikdy do nabídky. Celkově bych ti silně doporučoval nebrat školu žádnou.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 07:54 07. Jul 2013
by soul1
to už je lechce pozdě

Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 12:48 07. Jul 2013
by Shaman88
Doporučuju vybírat iluze... příjdeš o nejméně užitečných kouzel (tuším jen mass haste).
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:00 07. Jul 2013
by Prasokralik
Mass haste je pro mága do party jedno z core kouzel, to je víc než jen užitečné.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:41 07. Jul 2013
by Shaman88
Na co bys tedy ty vzal zaměření?
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:48 07. Jul 2013
by Caehan
Nekromancie je skušná, protože člověk přijde jen o veštění... hodně lidem pak ale kouzla jako identify, premonition, true sight a tak, chybi, i když se prohlednutí neviditelnosti dá nahradit jinak.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:48 07. Jul 2013
by Prasokralik
Shaman88 wrote:Na co bys tedy ty vzal zaměření?
nebral bych žádné na tohmle modulu
jinde asi takové které by zvedlo taková klasická dcčka jako třeba na prst smrti a podobně
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:52 07. Jul 2013
by Shaman88
Takže radši příjdeš o 9 kouzel....
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:57 07. Jul 2013
by KaTo
Shaman88 wrote:Takže radši příjdeš o 9 kouzel....
Pokud je to do party(!), je snesitelný to zaměření, díky kterýmu mág přijde o Sumonny.
Sloty navíc tak získá a místo sumonnů má WMko

.
Btw - dřív se tohle obcházelo hůlkami, ale ty už ne-ejsou

.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 14:03 07. Jul 2013
by Shaman88
Já radši přijdu o mass haste (kor když si každej může sehnat flašky) než o MA, Mestilák a BBOD.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 23:46 07. Jul 2013
by J.F.Payne
Já bych bral zaměření na nekromancii nebo na iluze.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 14:55 08. Jul 2013
by Bahnak
Já jel vždy víceúčelovou wiznu, všechno se může hodit a leccos se může nakombinovat, ať to postavíš jakkoliv, ta jedna škola ti nakonec bude někde chybět. Raději volím "univerzálnost" před "omezením".
Nějaké to kouzlo navíc sice určitě bodne, to né že né, ale obětovat kvůli tomu nějakou školu u wizny? Za mě nebrat.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 15:04 08. Jul 2013
by J.F.Payne
No, já ti nevím, ono těch 9 kouzel navíc není uplně málo... a třeba z věštění se kdeco dá nahradit lektvarem nebo itemem (snad kromě premonition, ale to mág do party stejně uplně neužije)...
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 15:11 08. Jul 2013
by Caehan
J.F.Payne wrote:No, já ti nevím, ono těch 9 kouzel navíc není uplně málo... a třeba z věštění se kdeco dá nahradit lektvarem nebo itemem (snad kromě premonition, ale to mág do party stejně uplně neužije)...
Pokud se nejde zrovna procházet zástupem low-level potvor, tak premonition neužije ani mág bez party, jde to obejít jakoukoliv zbraní, co je alespon +5 (čti: po osmnácté úrovni je to úplně k ničemu) (leda proti střelcům a to jak kterým)