Page 141 of 214
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:03 27. Mar 2013
by -darkvision-
Bruciacullo wrote:A) lokace sa dají obejít žádná oblast není lovlvl odříznutá
B)spawn už se několikrat upravil aby to šlo projít o přímou cestou
C) za vratama ivory jsou přátelská npc což znamená npc co to mají resit, bezpecnost vyresila, za pomoci hráčské postavy dokonce... (stačí sledovat IC informace ale to by bylo moc obtížné když je jednoduší vlítnout bezmyšlenkovitě do lokace chcípnout tam a pak napsat na forum jak je pulka světa odříznutá...

)
Pravdou je, že když jsem tu začínal, tak byly taky Q a byly i globální a šlo jít kudy si chtěl, nic odřízlého nebylo a nikdo si na takové věci stěžovat nemusel. Dřív to šlo, teď to nejde, proč? Vím já? Začala to od Tartenu, odřízlé podtemno, teďka "bojkotujete" low lvl v lokacích kde začínaj (Ivory).
Mě to je jedno, stejně ted hraju jinde, ale je to k zamyšlení ..
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:05 27. Mar 2013
by Paulus
Co se týče na "neaktivitu" DM si stěžovat nemůžu a vlastně ani nikdy nemohl. Dokonce mi byla věnována pozornost i když sem asi neměl nárok za což děkuji.
Ovšem k topicu:
To co mě osobně chybí je "tvrdá ruka DM" a ano řeknu (napíšu) to na plnou hubu je to někdo jako Des. Hráči totiž se svými postavami vždy vyváznou " ze svých průserů " příliš snadno. Například v dobré víře jsou se svými postavami pouze vyhnáni za hranice Karathy...... v případě dočasného vyhnání prostě nehrají za své postavy dokud trest nepomine. V případě trvalého třeba už nelognou za onu postavu nikdy.
Byla doba kdy se upalovalo naprosto běžně (možná víc než zdrávo). Momentálně tu je ale druhý extrém kdy skutečné IC prohřešky vůči zákonům jsou příliš ohleduplné vůči hráčům a jejich postavám.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:07 27. Mar 2013
by Aulus
-darkvision- wrote:
Pravdou je, že když jsem tu začínal, tak byly taky Q a byly i globální a šlo jít kudy si chtěl, nic odřízlého nebylo a nikdo si na takové věci stěžovat nemusel. Dřív to šlo, teď to nejde, proč? Vím já? Začala to od Tartenu, odřízlé podtemno, teďka "bojkotujete" low lvl v lokacích kde začínaj (Ivory).
Mě to je jedno, stejně ted hraju jinde, ale je to k zamyšlení ..
Počkej, tohle se mi nějak nezdá... Za občanské války jsi mohl jít, kam jsi chtěl, když byli gardisti permanentně červení a útočili v houfech na potkání?

Jestli to bereš jen tak, že tam nebyl omezen přístup, tak to není ani teď, akorát jsou tam prostě ti enti.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:15 27. Mar 2013
by Molly23
-darkvision- wrote:Bruciacullo wrote:A) lokace sa dají obejít žádná oblast není lovlvl odříznutá
B)spawn už se několikrat upravil aby to šlo projít o přímou cestou
C) za vratama ivory jsou přátelská npc což znamená npc co to mají resit, bezpecnost vyresila, za pomoci hráčské postavy dokonce... (stačí sledovat IC informace ale to by bylo moc obtížné když je jednoduší vlítnout bezmyšlenkovitě do lokace chcípnout tam a pak napsat na forum jak je pulka světa odříznutá...

)
Pravdou je, že když jsem tu začínal, tak byly taky Q a byly i globální a šlo jít kudy si chtěl, nic odřízlého nebylo a nikdo si na takové věci stěžovat nemusel. Dřív to šlo, teď to nejde, proč? Vím já? Začala to od Tartenu, odřízlé podtemno, teďka "bojkotujete" low lvl v lokacích kde začínaj (Ivory).
Mě to je jedno, stejně ted hraju jinde, ale je to k zamyšlení ..
Začalo to od Tartenu? Spropadení drowové!

A bylo nám tu tak hezky!
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:16 27. Mar 2013
by Bruciacullo
Aulus wrote:-darkvision- wrote:
Pravdou je, že když jsem tu začínal, tak byly taky Q a byly i globální a šlo jít kudy si chtěl, nic odřízlého nebylo a nikdo si na takové věci stěžovat nemusel. Dřív to šlo, teď to nejde, proč? Vím já? Začala to od Tartenu, odřízlé podtemno, teďka "bojkotujete" low lvl v lokacích kde začínaj (Ivory).
Mě to je jedno, stejně ted hraju jinde, ale je to k zamyšlení ..
Počkej, tohle se mi nějak nezdá... Za občanské války jsi mohl jít, kam jsi chtěl, když byli gardisti permanentně červení a útočili v houfech na potkání?

Jestli to bereš jen tak, že tam nebyl omezen přístup, tak to není ani teď, akorát jsou tam prostě ti enti.
Tak tak nekolikrat se má spostavicka stala obětí zpustlých gardistů neustale se respawnujicich na cestě...

a ani me nenapadlo si na to stezovat...

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:18 27. Mar 2013
by Molly23
Mě za války taky propíchli gardisti, naštěstí jsem jako miláček Juanin smrti utekl!
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:20 27. Mar 2013
by -darkvision-
Aulus wrote:-darkvision- wrote:
Pravdou je, že když jsem tu začínal, tak byly taky Q a byly i globální a šlo jít kudy si chtěl, nic odřízlého nebylo a nikdo si na takové věci stěžovat nemusel. Dřív to šlo, teď to nejde, proč? Vím já? Začala to od Tartenu, odřízlé podtemno, teďka "bojkotujete" low lvl v lokacích kde začínaj (Ivory).
Mě to je jedno, stejně ted hraju jinde, ale je to k zamyšlení ..
Počkej, tohle se mi nějak nezdá... Za občanské války jsi mohl jít, kam jsi chtěl, když byli gardisti permanentně červení a útočili v houfech na potkání?

Jestli to bereš jen tak, že tam nebyl omezen přístup, tak to není ani teď, akorát jsou tam prostě ti enti.
Snažím se na to dívat z pohledu low lvl. Se svými postavami mi to je buřt.
Nicméně je tu například systém balíků a ne každá postava při nesení balíku dokáže běžet (co pamatuji některé vážily i 100liber). Nováček těžko najde mulu tak půjde sám, když bude přetíženej a půjde v noci, jasný, umře. Pokad ale půjde přes den, půjde po cestě co je znázorněna na zemi, tak by se tam měl dostat v pohodě, přeci.)
Systém balíků je dělán pro nováčky, pro low aby si nějak mohly vydělat.
Pokad jim tam jsou do cesty dávány npc tak sic je to reakce na nějaké IC, ale sabotuje to systém balíků zas.
Jako přijde mi že pro nováčky nebo low lvl to tu začíná být čím dál tím těžší a nemyslím si že to přinese užitek.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:21 27. Mar 2013
by Bruciacullo
Paulus wrote:Co se týče na "neaktivitu" DM si stěžovat nemůžu a vlastně ani nikdy nemohl. Dokonce mi byla věnována pozornost i když sem asi neměl nárok za což děkuji.
Ovšem k topicu:
To co mě osobně chybí je "tvrdá ruka DM" a ano řeknu (napíšu) to na plnou hubu je to někdo jako Des. Hráči totiž se svými postavami vždy vyváznou " ze svých průserů " příliš snadno. Například v dobré víře jsou se svými postavami pouze vyhnáni za hranice Karathy...... v případě dočasného vyhnání prostě nehrají za své postavy dokud trest nepomine. V případě trvalého třeba už nelognou za onu postavu nikdy.
Byla doba kdy se upalovalo naprosto běžně (možná víc než zdrávo). Momentálně tu je ale druhý extrém kdy skutečné IC prohřešky vůči zákonům jsou příliš ohleduplné vůči hráčům a jejich postavám.
Je to sice jen jden z důvodů a nebude se ti líbit ale z velke časti je to pro to že se na foru rozmohla móda řvacích flejmů o tom jak jsou dm zli a nespravedlivi.

Vlastne je to taková sebeobrana DM pred tim nechat se uplne znechutit... MIMO jiné jak říkám...
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:24 27. Mar 2013
by Aulus
A ještě mě napadlo - od několika hráčů jsem slyšel, že jim na Thalii chybí inovace v dungeonech, protože už je znají nazpaměť a podobně. Ale když se takováhle inovace objeví, tak je to špatně, protože tím kazíme low-level lokace (osobně jsem asi ještě neviděl lowíka, co by cíleně chodil na divočáky

).
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:24 27. Mar 2013
by Paulus
Bruciacullo wrote:Paulus wrote:Co se týče na "neaktivitu" DM si stěžovat nemůžu a vlastně ani nikdy nemohl. Dokonce mi byla věnována pozornost i když sem asi neměl nárok za což děkuji.
Ovšem k topicu:
To co mě osobně chybí je "tvrdá ruka DM" a ano řeknu (napíšu) to na plnou hubu je to někdo jako Des. Hráči totiž se svými postavami vždy vyváznou " ze svých průserů " příliš snadno. Například v dobré víře jsou se svými postavami pouze vyhnáni za hranice Karathy...... v případě dočasného vyhnání prostě nehrají za své postavy dokud trest nepomine. V případě trvalého třeba už nelognou za onu postavu nikdy.
Byla doba kdy se upalovalo naprosto běžně (možná víc než zdrávo). Momentálně tu je ale druhý extrém kdy skutečné IC prohřešky vůči zákonům jsou příliš ohleduplné vůči hráčům a jejich postavám.
Je to sice jen jden z důvodů a nebude se ti líbit ale z velke časti je to pro to že se na foru rozmohla móda řvacích flejmů o tom jak jsou dm zli a nespravedlivi.

Vlastne je to taková sebeobrana DM pred tim nechat se uplne znechutit... MIMO jiné jak říkám...
To si také myslím z toho co jsem vysledoval jen sem to radši nechtěl říct nahlas.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:30 27. Mar 2013
by kucik
-darkvision- wrote:
Pravdou je, že když jsem tu začínal, tak byly taky Q a byly i globální a šlo jít kudy si chtěl, nic odřízlého nebylo a nikdo si na takové věci stěžovat nemusel. Dřív to šlo, teď to nejde, proč? Vím já? Začala to od Tartenu, odřízlé podtemno, teďka "bojkotujete" low lvl v lokacích kde začínaj (Ivory).
Mě to je jedno, stejně ted hraju jinde, ale je to k zamyšlení ..
Takže tu nehraješ, ale máš přesné info o tom, jak ta lokace vypadá. Fakt zajímavé.
Můžu si to vykládat tak, že buď kecáš, hraješ si tu povrchňana a ,,nehraješ" jen na oko. Stejně jako po Tartenu.
Nebo máš info od někoho jiného a v tom případě soudit něco podle věcí z doslechu je asi jako hodnotit politika podle předvolebních slibů.
Nebo ( nejpravděpodobnější varianta ) sis něco přečetl na foru. Zaujal k tomu tvůj tradiční postoj ,,DM všechno ničí a šikaniuje hráče" a na základě toho tu píšeš elaboráty herní situace.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:31 27. Mar 2013
by -darkvision-
Aulus wrote:A ještě mě napadlo - od několika hráčů jsem slyšel, že jim na Thalii chybí inovace v dungeonech, protože už je znají nazpaměť a podobně. Ale když se takováhle inovace objeví, tak je to špatně, protože tím kazíme low-level lokace (osobně jsem asi ještě neviděl lowíka, co by cíleně chodil na divočáky

).
Ano, protože se u inovací musí taky přemýšlet.
Mám tu systém balíků. Chci udělat inovaci. Udělám si opěrné body mezi balíky, pospojuji a vím kde se mám inovaci vyhnout, abych nepřitížil hru low lvl.
Vemu si opěrné body low dungů. Přes noc se k nim dostat nemusí, ale přes den by měli. Pospojuji a vím kde se inovace dopustit a kde ne.
Udělal tohle někdo? Ne. Hrcprc jste to někam práskly prostě a pak se začali ozívat lidé, tak jste to upravili.
A to je to co mám na mysli.
Třeba to je tím že jsi prostě HCRP hráč/Dm. Koukáš na to hlavně z pohledu IC. Já zas z pohledu systému. Když ten systém tam je, proč ho bojkotovat.
A hlavně si myslím co se týká těhle low lokací a přesunů že by se to stěžovat nemělo, neboť pokad přijde nový hráč, tak právě on bude low a neměl by tu hru mít tak těžkou, dokad se nerozkouká. Můj názor.
edit to Kucik: Ano reaguji pouze na to co se dočtu na forum. Informace nemusejí být 100% pravdivé, máš pravdu, ale částečně pravdivé jsou jinak by se to neřešilo, takže je to zamyšlení.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 18:19 27. Mar 2013
by Aulus
Tak ono jde předně o to, aby si tě entů vůbec někdo všiml, aby to opravdu v lese vypadalo jinak než doposud a podobně. Lokací pro lowíky je mnohem víc a balíky se dají nosit i jinou cestou. Nemyslím si, že motivace pro hráče spočívá v tom, že něčeho snadno a bez rizika dosáhnou. Nebo se v tomhle pletu? Já si vždycky myslel, že zábavné je překonávat překážky a hledat alternativní cesty a ne jen jít cestou nejmenšího odporu.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 18:37 27. Mar 2013
by -darkvision-
Aulus wrote:Tak ono jde předně o to, aby si tě entů vůbec někdo všiml, aby to opravdu v lese vypadalo jinak než doposud a podobně. Lokací pro lowíky je mnohem víc a balíky se dají nosit i jinou cestou. Nemyslím si, že motivace pro hráče spočívá v tom, že něčeho snadno a bez rizika dosáhnou. Nebo se v tomhle pletu? Já si vždycky myslel, že zábavné je překonávat překážky a hledat alternativní cesty a ne jen jít cestou nejmenšího odporu.
Hráč by tam měl mít na výběr, bud tu snažší cestu - donese v pohodě balíky přes den, dostane se do low dungů a zároveň i
těžší cestu - když půjde v noci může umřít, potkat těžší npc etc.
Pak samozřejmě na větších lvl už se bude muset naučit že to nebude jednoduché. Nicméně ten základ by ho neměl odstrašit (proto varianta i snažší cesty).
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 18:41 27. Mar 2013
by Aulus
-darkvision- wrote:
Hráč by tam měl mít na výběr, bud tu snažší cestu - donese v pohodě balíky přes den, dostane se do low dungů a zároveň i
těžší cestu - když půjde v noci může umřít, potkat těžší npc etc.
Pak samozřejmě na větších lvl už se bude muset naučit že to nebude jednoduché. Nicméně ten základ by ho neměl odstrašit (proto varianta i snažší cesty).
Jo, to sice chápu, ale tím, že mu zamezíš jednu až dvě snadné balíkové trasy, se podle mého nic světoborného nestane. Pokud si myslíš, že je to až tak zásadní, tak na to máme jiný názor. Za mě je to inovace, která jednoho naštve a druhého potěší. Tak jako je to s většinou inovací, které nejsou vyloženě přínosné pro všechny.