Page 141 of 143

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 16:22 27. Apr 2016
by pavad

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 21:51 02. May 2016
by Caehan
Pillars of Eternity OST

Teď zrovna tohle, než omrzí.

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 08:49 03. May 2016
by Ikstremist

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 11:02 19. May 2016
by LDamian
Mé oblíbené z různých Got Talent a Voice a X Factor... first auditions:

https://youtu.be/MX-Nj539cY0 - Janet Devlin, Your Song od Eltona Johna, pěkné, dojemné

https://youtu.be/48g-sX36KY4 - Ακης Παναγιωτιδης, Skyfall od Adele, v mužském pojetí

https://youtu.be/rKvHNTzXIeg - Simon Morin, Come with me Now od Kongos, tu písničku jsem neznal a tahle verze je podle mně zábavnější než originál a to je na živo

https://youtu.be/lA016Tv-HwQ - Natalia Sikora, Cry Baby od Janis Joplin, skvělý nástup

https://youtu.be/ffyZNW7Ra7M - Carly Rose Sonenclar, Feeling Good od Niny Simone, je to asi známější, ale super a to měla tuším 13 let

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 16:26 19. May 2016
by LDamian
A mimochodem, ať jsem trochu v tématu fantasy hry.

Zrovna dokončuji svou exkurzi po raně středověké hudbě. Osobně vesměs nelíbí, ještě do Řehoře Velikého to jde - dával jsem sem Kassiu nebo to germánské, líbí se mi prolínání z arabského světa, z Byzance a tak.

Příklad The Great Doxology - hymn k uctění Svaté Trojice, pravoslaví, asi 3. století (i když nevím, nakolik je autentická interpretace):
https://www.youtube.com/watch?v=x6R25RN5C7Q


Po té reformě Řehoře převažuje jednohlasá sakrální hudba, často mi připadá velmi nudná, ale dá se to jako pozadí sem tam nebo na uklidnění. Ještě po té reformě kousky z Carmina Burana jsou docela pěkné a pak až se mi celkem líbí skladby z počátků trubadúrské hudby.

Dostávám se ke klasické středověké hudbě pomalu (+- 1150-1300). Vyznáte se v ní někdo? Co byste případně doporučili k poslechu z ní?

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 23:43 23. May 2016
by Molly23
Dneska mě dostala kapelka Gilead, dudy, píšťali, kráááása
https://www.youtube.com/watch?v=9D8U5JIb-Ls

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 19:02 20. Aug 2016
by sandoftime

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 19:10 19. Oct 2016
by Paulus
Poslední dobu trávím u:

Electro Swing

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 19:33 19. Oct 2016
by sandoftime

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 23:26 19. Oct 2016
by Absinthorix

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 13:36 30. Oct 2016
by Puxina

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 21:08 02. Nov 2016
by sandoftime
Našel jsem NewRetroWave

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 23:00 02. Nov 2016
by Caehan
sandoftime wrote:Našel jsem NewRetroWave
Tak to doporučuji Miami Nights 1984, Flashworx, Lost Years, Lazerhawk, Droid Bishop... nevzpomenu si na všechno.

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 12:59 18. Nov 2016
by LDamian
Výběr z hudebního orgasmu :

Merkur - Adagio in G Minor (Albinoni) - https://youtu.be/XMbvcp480Y4

Mars potkává slunce - Michael Meets Mozart - https://youtu.be/rR94NDIfGmA

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 00:46 05. Dec 2016
by Zeerit
Children of the Smith - "The Dwarves" Soundtrack

https://www.youtube.com/watch?v=Ztm8T50vbtQ