Page 16 of 19
Re: Chyby v Alchymii
Posted: 15:00 25. Oct 2012
by kucik
-darkvision- wrote:O tom craftovým lektvaru se bavíme o Leu nebo ještě o nějakým silnějším? Pže Leu, jak zde bylo psáno, přes ampuli nefunguje - což si myslím že je správně takto nastaveno.
Jo, leu (léčí 200hp pro neznalé). Chtěl jsem jen zdůraznit, že kdyby šlo aplikovat na členy party, tak by se jen blázen, nebo lowik tahal s lékárnama.
Re: Chyby v Alchymii
Posted: 08:01 26. Oct 2012
by Barbar321
Nezapomeňme taky na takovou maličkost, že pokud se lékárna použije v boji, neléčí 20+vlastnost léčení, ale pouze vlastnost léčení+k20 (čistě teoreticky je to ten samý vzoreček až na to, že mimo boj je automatický úspěch, že?).
Takže použít lékárnu v boji může mít i horší efekt, jako použití li v boji.
Z mého hlediska určitě nepovolit léčení druhých PC v boji ampulkami (mimo boj je mi to buřt)
Re: Chyby v Alchymii
Posted: 09:20 26. Oct 2012
by Caehan
Zase lékárny jsou levnější než leu (mnohem) a zkušený léčitel s nimi i v boji vyléčí - no, možná takových 40 hp za použití... a léčí i jedy a nemoci, i když ne ztracené vlastnosti, které jsou toho následkem.
Re: Chyby v Alchymii
Posted: 09:52 26. Oct 2012
by Theogil I
No že ty jedy a nemoc v boji někoho brutálně trápí

. Jasně, pokud by lékárna rušila i postihy pak by to bylo něco jiného, ale v tomto nastavení by byly lékarny prakticky k ničemu a body v dovednosti léčení taktéž.
Re: Chyby v Alchymii
Posted: 10:32 26. Oct 2012
by Snekoun
Caehan wrote:Zase lékárny jsou levnější než leu (mnohem) a zkušený léčitel s nimi i v boji vyléčí - no, možná takových 40 hp za použití... a léčí i jedy a nemoci, i když ne ztracené vlastnosti, které jsou toho následkem.
Pokud se použije lékarna včas, ještě před vypuknutím nemoci, tak ti to neubere žádnou vlastnost.
Re: Chyby v Alchymii
Posted: 10:41 26. Oct 2012
by Theogil I
Snekoun wrote:Caehan wrote:Zase lékárny jsou levnější než leu (mnohem) a zkušený léčitel s nimi i v boji vyléčí - no, možná takových 40 hp za použití... a léčí i jedy a nemoci, i když ne ztracené vlastnosti, které jsou toho následkem.
Pokud se použije lékarna včas, ještě před vypuknutím nemoci, tak ti to neubere žádnou vlastnost.
No jo Šneku, ale zase první negativní vliv nemoci (první hod) si hážeš za relativně dlouho poté co tě bubák nakazí. Většinou je dávno po boji a házíš si s automatickou 20cítkou. S ohledem na TO nemocí pak zpravidla staří 1 - 10 bodů v léčení a jsi za vodou, jed je jiná věc a některé podtemňácké potvory mají jedy, že z nich mám dodnes divoké spaní (viva duergar

). U jedu máš negativní efekt okamžitě a čas do dalšího hodu je rovněž kratší než u nemoci, ale tady už se zase více vyplatí lektvat protijed a jiné léčítka než lékárna, která sice léčí HP a odstraňuje chorobu a jed, ale s ničím jiným si neporadí.
Re: Chyby v Alchymii
Posted: 10:54 26. Oct 2012
by Snekoun
Theogil I wrote:Snekoun wrote:Caehan wrote:Zase lékárny jsou levnější než leu (mnohem) a zkušený léčitel s nimi i v boji vyléčí - no, možná takových 40 hp za použití... a léčí i jedy a nemoci, i když ne ztracené vlastnosti, které jsou toho následkem.
Pokud se použije lékarna včas, ještě před vypuknutím nemoci, tak ti to neubere žádnou vlastnost.
No jo Šneku, ale zase první negativní vliv nemoci (první hod) si hážeš za relativně dlouho poté co tě bubák nakazí. Většinou je dávno po boji a házíš si s automatickou 20cítkou. S ohledem na TO nemocí pak zpravidla staří 1 - 10 bodů v léčení a jsi za vodou, jed je jiná věc a některé podtemňácké potvory mají jedy, že z nich mám dodnes divoké spaní (viva duergar

). U jedu máš negativní efekt okamžitě a čas do dalšího hodu je rovněž kratší než u nemoci, ale tady už se zase více vyplatí lektvat protijed a jiné léčítka než lékárna, která sice léčí HP a odstraňuje chorobu a jed, ale s ničím jiným si neporadí.
Souhlas o jedech jsem nemluvil a je potřeba protijed. To vím.
Taky mi to přijde logické, že obvazama a bylinama ( tak si představuji léčitelskou výbavu ) se jed z krve nedostane.
Re: Chyby v Alchymii
Posted: 11:24 26. Oct 2012
by -darkvision-
Neříkám že jsem všeznalec, ale vaše diskuze na mě působí že máte málo praxe v používání těchto itemů při boji.
Za poslední dva týdny jsem si tu vyexpil postavu na 16.lvl s mágem za zády, který mě léčil přes lékárny. Kdyby mě léčil přes nějaký léčení v ampulích tak mám na kontě daleko více smrtí.
Na Thalii jsou npc kteří mají jedy tak silné, že druhé podhození znamená instant smrt. Léčení v ampuli či obnovení tento jed neodstraní.
Máte na výběr bud použít lékárnu za 100gp která vám krom přidání hp, odstraní i jed (a ano i v boji) a nebo použít nějaký léčení a lahev odstran jed (která pokad me pamet neklame stojí cca 600gp).
Takže ať se na to dívám jak chci, body v léčení budou vždy použitelné, využitelné a hodící se, pokad nechcete zbytečně umírat či do toho vrážet mnoho goldů.
to Theogil: Ano tebe jedy a nemoci netrápí, neboť hraješ duergara. Ale ne všichni na serveru hrajou duergara
Ps. Kdybys použil lékárnu při boji, nebo tedy hned po tom co dostaneš jed/nemoc tak nemusíš řešit snížené staty.
Nehledě na to že obnovení tě stojí více jak 200gp, takže tě to zas vyjde dráž.
Re: Chyby v Alchymii
Posted: 11:59 26. Oct 2012
by Theogil I
-darkvision- wrote:Neříkám že jsem všeznalec, ale vaše diskuze na mě působí že máte málo praxe v používání těchto itemů při boji.
Za poslední dva týdny jsem si tu vyexpil postavu na 16.lvl s mágem za zády, který mě léčil přes lékárny. Kdyby mě léčil přes nějaký léčení v ampulích tak mám na kontě daleko více smrtí.
Na Thalii jsou npc kteří mají jedy tak silné, že druhé podhození znamená instant smrt. Léčení v ampuli či obnovení tento jed neodstraní.
Máte na výběr bud použít lékárnu za 100gp která vám krom přidání hp, odstraní i jed (a ano i v boji) a nebo použít nějaký léčení a lahev odstran jed (která pokad me pamet neklame stojí cca 600gp).
Takže ať se na to dívám jak chci, body v léčení budou vždy použitelné, využitelné a hodící se, pokad nechcete zbytečně umírat či do toho vrážet mnoho goldů.
to Theogil: Ano tebe jedy a nemoci netrápí, neboť hraješ duergara. Ale ne všichni na serveru hrajou duergara
Ps. Kdybys použil lékárnu při boji, nebo tedy hned po tom co dostaneš jed/nemoc tak nemusíš řešit snížené staty.
Nehledě na to že obnovení tě stojí více jak 200gp, takže tě to zas vyjde dráž.
Tak jasně, že je to o zkušenostech, nezpochybňuji tvou zkušenost s expením a tvorbou postav, stejně tak nezpochybňuji tvou zkušenost se systémy hry. Mě 16 lvl trvá většinou tak 3/4 roku až rok. Nevím o jakém mágovi (jak zkušeném) se tu bavíme - to jen aby se ta lékárna vůbec vyplatila pokud jde o low lvl, kde se lékárny používají právě spíše jako záchrana před vykrvácením (to jen na okraj) a netuším, jaký je vlastně teď tvůj postoj. Nynější nastavení ti dle předcházejících řádků vyhovuje, přesto by jsi ho rád nahradil nastavemím lečení ampulemi kýmkoli kdo žádné body nikam nedává a dosáhne za mírně více zlata stejného a občas i lepšího výsledku. Já ti Darku fakt nevím, nejsem přesvědčen, že léčení pomocí ampulí je správná cesta.
Nemoci mě u duergara netrápili právě proto, že jsou neškodné ve všech směrech, duergar může onemocnět a jak jsem psal jed je jiné kafe, zase na druhou stranu na jedy, které popisuješ (kameňáci) je třeba pěkných bodů v léčení, aby jsi v boji parťáka bezpečně vyléčil, ale pokud by byl protijed v ampuli - nu tak mu tím třískneš o hlavu a je vystaráno. Vážně nevím, nechám si to projít hlavou a znovu to přehodnotím, třeba najdu na ampulích nějaké skryté plus a přehodnotím názor no.
Re: Chyby v Alchymii
Posted: 12:05 26. Oct 2012
by -darkvision-
1) Byl to mág s kterým jsem expil, ted je asi o 2levely výše už. Body do léčení si dával.
2) Co se týče zkušeností, chtěl jsem jen poukázat na praktickou část jak to funguje.
3) Ano, nynější nastavení mi vyhovuje. Snažil jsem se jen poukázat na to, že kdyby šlo léčení do ampulí a léčit tím druhé (kromě leu), tak že to nebude mít vliv na postavy, které si dávají do léčení body - tedy že by to pro ně bylo ruinující - neboť lékárny by stále byly využitelnější než léčení v ampulích.
4) Dal jsem srovnání jak to vychází peněžně. Ono pak v závěru např u npc s jedem se rozmyslíš zda dáš za výpravu 1k (lékárny) a nebo 10k (protijed +léčení)
Tedy závěrem abychom se my dva pochopili. Poukazoval jsem že pokad se zavede léčení do ampule - stále se budou využívat lékárny (+body které do toho nacpeš) pže se ti to vyplatí.
Re: Chyby v Alchymii
Posted: 14:18 26. Oct 2012
by Barbar321
Caehan wrote:Zase lékárny jsou levnější než leu (mnohem) a zkušený léčitel s nimi i v boji vyléčí - no, možná takových 40 hp za použití... a léčí i jedy a nemoci, i když ne ztracené vlastnosti, které jsou toho následkem.
To si snad děláš srandu, když porovnáváš lékárnu s leu, který vyléčí 200 životů bez jakékoliv nutnosti do léčení investovat drahocenné bodíky
Co ho takhle porovnat s li? Na lektvary nemusíš obětovat nic, co by nešlo nějak nahradit (pro méně chápavé
peníze nebo čas na alchymii)
Nechme to tak, jak to je
Re: Chyby v Alchymii
Posted: 14:44 26. Oct 2012
by Caehan
Barbar321 wrote:Caehan wrote:Zase lékárny jsou levnější než leu (mnohem) a zkušený léčitel s nimi i v boji vyléčí - no, možná takových 40 hp za použití... a léčí i jedy a nemoci, i když ne ztracené vlastnosti, které jsou toho následkem.
To si snad děláš srandu, když porovnáváš lékárnu s leu, který vyléčí 200 životů bez jakékoliv nutnosti do léčení investovat drahocenné bodíky
Co ho takhle porovnat s li? Na lektvary nemusíš obětovat nic, co by nešlo nějak nahradit (pro méně chápavé
peníze nebo čas na alchymii)
Nechme to tak, jak to je
Ano, dělám si srandu! Já jsem holt takový rozverný malý kašpárek a tyhle šprýmy si prostě
nemohu odpustit... tralalalala! Jak vidím možnost si zavtipkovat... no běda
Vůbec jsem tím nechtěl naznačit, že by bylo špatné dívat se na to úplně černobíle a nezmínit další vlastnosti lékáren, které z leu a lékárny dělají dvě úplně jiné věci.
A s tím časem to myslíš vážně ty?

Ty jo, a kde ten ztracený čas u alchymie dostanu teda zpátky? Stoupnu si do fronty.
Re: Chyby v Alchymii
Posted: 14:55 26. Oct 2012
by Barbar321
Caehan wrote:
A s tím časem to myslíš vážně ty?

Ty jo, a kde ten ztracený čas u alchymie dostanu teda zpátky? Stoupnu si do fronty.
Předně, pojď raději spamovat do spamu. Má poznámka o návratnosti byla myšlena v tom duchu, že neovlivňuje samotnou tvojí postavu. Zvlášť ty by jsi měl vědět, co to je, když máš nevhodně rozhozené body ve schopnostech.
Takže z mého hlediska je mnohem cennější, když někdo musel obětovat body do léčení než když se někdo jako součást hry zabýval alchymií.
Z tohoto důvodu bych nedegradoval utrácení bodů na úroveň ztráty času v alchymii (nebo nedejbože ještě hůř na úroveň ztráty pár zlatých za nakoupené léčivé ampulky)
Re: Chyby v Alchymii
Posted: 23:23 26. Oct 2012
by xxxMajkyxxx
Barbar321 wrote:...
Srovnavas hrusky s jabkama.
Na leceni partaku pmoci "leu" tu mate kleriky... Ja bych leceni partaku pomoci ampuli nezavadel ani v nepovedenem snu.
Re: Chyby v Alchymii
Posted: 01:36 27. Oct 2012
by XŠevyX
xxxMajkyxxx wrote:Barbar321 wrote:...
Srovnavas hrusky s jabkama.
Na leceni partaku pmoci "leu" tu mate kleriky... Ja bych leceni partaku pomoci ampuli nezavadel ani v nepovedenem snu.
*podepisuje se pod to*