Page 16 of 142

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 11:30 27. Oct 2011
by Glumišek
KaTo wrote:
Glumišek wrote:No tak to by bylo teprve něco a kdyby takto "získaný" přítelíček pak tomu mágovi propůjčoval nějakou specialitku a to třeba pouze v případě pokud by byl vyvolán .... nu to by bylo nejspíše něco úžasného.
To by bylo. Takže nejen 40x model pro každého mágského přítelíčka, ale ještě 40x nový model pro druidí/hrandovské kompaniony :lol:
A já myslel, že se tu bavím zatím jen v teoretické rovině, krom toho už s tím jistě někdo má zkušenosti vzhledem k faktu kolik nových přítelíčku na Thalii je, tak bych spíš čekal vyjádření někoho kdo v tomto "dělá" zda je to do budoucna napad hodný posouzení nebo zda se cestou přítelíčků vůbec v budoucnu nepůjde. :wink:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 11:34 27. Oct 2011
by Glumišek
Nalkanar wrote:Zaeditoval jsem později.. stejná zákonitost platí jak u drowů, tak u duergarů. Selský rozum říká, že tam ta pixie opravdu nesedí (pravděpodobně i u zbytku ras) a pravidla to říkají též (neříkají ovšem, co ten zbytek ras).
To je pravda, ten samý selský rozum také říká jaké domény mají mít klerici a pravda je někde jinde, dále pak, že zvýhodňovat jedny vůči všem ostatním je neetické, selský rozum toho říká tolik a tolik se toho neděje ....

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 11:39 27. Oct 2011
by Nalkanar
Nevím co hraješ, ale drow a duergar to mají natvrdo napsané, že dobré přítelíčky prostě ne. Zbytek neřeším.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 13:55 27. Oct 2011
by Molly23
Možná už jsem to tu někde psal... ale trošku mě vadí toto:

postava A: *žere jahody*
postava B: *kouká na něj/ní* Teda ty ses do toho pustil/a.
postava A: *jí naprosto kultivovaně*

:)

I já měl kdysi Juaninu kněžku (elfku) co žrala a chlastala a hrál jsem to tak jak jsem si to hold z nevědomosti zdejšího systému udělal a sklidil jsem s tím dokonce i pozitivní ohlasy hráčů ;).

Pro příklad:

*chlastá čaj*,*polila si blůzku* Ale nééé budu to muset zase vyprat... *neštastný povzdech a ruměnec na tváři a ponížený pohled po okolí*

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 14:01 27. Oct 2011
by Silvaner01
Molly23 wrote:Možná už jsem to tu někde psal... ale trošku mě vadí toto:

postava A: *žere jahody*
postava B: *kouká na něj/ní* Teda ty ses do toho pustil/a.
postava A: *jí naprosto kultivovaně*
:)
I já měl kdysi Juaninu kněžku (elfku) co žrala a chlastala a hrál jsem to tak jak jsem si to hold z nevědomosti zdejšího systému udělal a sklidil jsem s tím dokonce i pozitivní ohlasy hráčů ;).
Pro příklad:
*chlastá čaj*,*polila si blůzku* Ale nééé budu to muset zase vyprat... *neštastný povzdech a ruměnec na tváři a ponížený pohled po okolí*
k tomuhle se přidám , a doplním : pozdrav *jak se vede miláčku* - *žere jahody*
- rozloučení *budeš mi chybět drahoušku* /všechno jemným ženským hláskem/ :twisted:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 14:34 27. Oct 2011
by Alvarion
Molly23 wrote:Možná už jsem to tu někde psal... ale trošku mě vadí toto:

postava A: *žere jahody*
postava B: *kouká na něj/ní* Teda ty ses do toho pustil/a.
postava A: *jí naprosto kultivovaně*

:)

I já měl kdysi Juaninu kněžku (elfku) co žrala a chlastala a hrál jsem to tak jak jsem si to hold z nevědomosti zdejšího systému udělal a sklidil jsem s tím dokonce i pozitivní ohlasy hráčů ;).

Pro příklad:

*chlastá čaj*,*polila si blůzku* Ale nééé budu to muset zase vyprat... *neštastný povzdech a ruměnec na tváři a ponížený pohled po okolí*
Bracha to nazval velmi trefně. "Daň za power build" (jo bardi a sorcerori jsou malicko nespravedlivě ve výhodě)
Když budeš mít charismu 10 a víc přestaneš žrát a zacneš jíst.
Myslím, ale že je to celkem vtipná, milá a správná identifikace tvého skutečného osobního kouzla.
PS: mé postavy až na vyjímky taky žerou jsem PB

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 14:37 27. Oct 2011
by Nalkanar
Itemy s charisma +2, když lezete do hospody ;)

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 14:42 27. Oct 2011
by xxxMajkyxxx
Osobne si myslim, ze nastavit si charismu pri zakladani postavy aspon na tech 10, neni zas takovy problem i z hlediska PB :wink:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 14:52 27. Oct 2011
by KaTo
xxxMajkyxxx wrote:...nastavit si charismu pri zakladani postavy aspon na tech 10, neni zas takovy problem i z hlediska PB :wink:
U některých buildů fak je :twisted: . Pokud chceš některý z epic featů (barbarská série epických zuřivostí, dexařské epic dodge, případně (pro potřeby Thalie zbytečné) Rychlost, atd., pro bojovníky ten jejich "slayerský critičák", atd. a nechceš hrát RDD co dostane +16 statpointů zadarmo, tak BOHUŽEL ta "záporná" charisma pro některé kombinace povolání nutná je.

Ale jinak *žere* (aspoň pro mě) ukazuje, za co někteří hráči "PB" stojí, když nejsou schopni si ten prsten +2 (nebo +4 pro trpaslíky) za pár šušňů pořídit.
Hlavně hráči elfů, co žerou *následuje lamentování o lidech s ušima* :lol: :lol: :lol: :twisted:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 14:59 27. Oct 2011
by xxxMajkyxxx
KaTo wrote:
xxxMajkyxxx wrote:...nastavit si charismu pri zakladani postavy aspon na tech 10, neni zas takovy problem i z hlediska PB :wink:
U některých buildů fak je :twisted: . Pokud chceš některý z epic featů (barbarská série epických zuřivostí, dexařské epic dodge, případně (pro potřeby Thalie zbytečné) Rychlost, atd., pro bojovníky ten jejich "slayerský critičák", atd. a nechceš hrát RDD co dostane +16 statpointů zadarmo, tak BOHUŽEL ta "záporná" charisma pro některé kombinace povolání nutná je.

Ale jinak *žere* (aspoň pro mě) ukazuje, za co někteří hráči "PB" stojí, když nejsou schopni si ten prsten +2 (nebo +4 pro trpaslíky) za pár šušňů pořídit.
Hlavně hráči elfů, co žerou *následuje lamentování o lidech s ušima* :lol: :lol: :lol: :twisted:
Hadat se s tebou nebudu :D . Ale pro prikald EDckare, takovej rogue/fighter napriklad, vychozi staty sila14(10,12), dex18, con12(14), int14, wis8(10), char10(12), dosahne na ED celkem v klidu :)

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 16:22 27. Oct 2011
by Prasokralik
Rejty wrote:
Glumišek wrote:Myslíš i vrahovo odemykání, hrandovo odpaštění a kouzla zaklep a najdi past?
Vraha počítám mezi zloděje, hraničáři bych odpašťování nechal. Myslím to tak, že zakázat ty skilly těm, co je nemají jako dovednost povolání. Kouzla klidně nechat.
Hraničář neodpasťuje. Hraničář pouze pasti pokládá. Což je logické, na lov králíků ;)

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 16:37 27. Oct 2011
by Prasokralik
Zaměňovat charizmu a krásu postavy je neuvěřitelná pindovina. Takovej opálenej barbar, namakenej s širokejma ramenama určitě sklidí u paniček ( i když třeba měštanky to nepřiznají) větší ohlas, než vousatej pupkatej zaklínač.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 16:43 27. Oct 2011
by Maya

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 18:52 27. Oct 2011
by Molly23
No abych to shrnul, vadí mi když někdo má nějaké staty a ignoruje je, aby náhodou nebyl za hlupáčka, žrouta, chlastače, zabedněnce, slabouška, nemehlo, či třasořitku. Hráči tak mnohdy přichází o možnost rozvynou hru postavy, a ozvláštnit ji. Bezchybných borců máme všude hromady, filmy, knihy, herní světy. Koukněte na film Potopa a pozorujte hlavní postavu Kmitice, to je tyjo postava :D.

Já se to u Vil snažím hrát tak, jako to je napsané na stránkách. Charisma mám 10+ takže jím a piji, a ne devast se dostanu ;).

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 19:15 27. Oct 2011
by Decka
Dobrá tedy, za předpokladu, že si hráč přečte na webu thalie chování postav dle vlastností postavy a bude se jimi řídit stejně urputně jako se tu řeší charisma, pak

postava s CON < 10 - stále chrchlaj, pořád jsou unavený, spíš by neměly vůbec běhat

postava s DEX < 8 - taková postava je tak levá, že věčně zakopává o práh dveří, trhá kliky u dveří, věčně něco rozbíjí, padaj jí zbraně z ruky

postava s WIS < 10 - je pro zmenu natolik omezená, že nezná základní politickou ani ekonomickou situaci ve světě, vzhledem k tomu, že žije, pak by se jí měla tahle vlastnost
v průběhu života uměle navyšovat, naproti tomu by se měly zrušit veškeré kouzla a itemy zvyšující tuto vlastnost, protože to do postavy těžko naleje
nějaký vědomosti

Zajímalo by mně kdo tohle dodržuje .