Page 16 of 26

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 08:35 10. Apr 2013
by -RoF-
Nevím jaký by mělo smysl odstraňovat pixii. Dle mě by stačilo zvýšit TO pastí a zámků a dát do craftů a obchodů víc věcí na odemykání a odstranění pastí. Ale tak to je fuk. Vám se nelíbí nic ;)

Jinak to vzájemné rýpaní do sebe si strčte do řiti. Chcete víc hráčů, ale tímhle stylem to asi nepůjde ;)

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 08:56 10. Apr 2013
by LDamian
-RoF- wrote:Nevím jaký by mělo smysl odstraňovat pixii. Dle mě by stačilo zvýšit TO pastí a zámků a dát do craftů a obchodů víc věcí na odemykání a odstranění pastí. Ale tak to je fuk. Vám se nelíbí nic ;)
O odstraňování pixie jsem nic nepsal. Bohatě by stačilo předělat pixie tak, aby zlodějské skilly měla +1 za každé dva levely třeba. Tedy měla by své schopnosti, ale ne na úrovni zloděje.

Předělávat kvůli pixie všechny zámky a pasti a udělat zloděje závislé na craftu mi připadá zbytečné. Samozřejmě tím neříkám, že by se věci na odemykání a odstraňování pastí neměly do kraftu přidat. Jen to není dobré jako řešení pixie. Řešením pixie je úprava pixie.

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 09:01 10. Apr 2013
by -RoF-
Otázka jestli by to šlo, ale to je spíš na WB.

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 09:11 10. Apr 2013
by Krysak
-RoF- wrote:Nevím jaký by mělo smysl odstraňovat pixii. Dle mě by stačilo zvýšit TO pastí a zámků a dát do craftů a obchodů víc věcí na odemykání a odstranění pastí. Ale tak to je fuk. Vám se nelíbí nic ;)

Jinak to vzájemné rýpaní do sebe si strčte do řiti. Chcete víc hráčů, ale tímhle stylem to asi nepůjde ;)

Pixie překonává casto svu dovednsotí zloděje, zvyšování TO by byla spíš šílensot, děsně náročné na WB atd..... to je jako najmout si černocha, který by si najal černošskou babičku, aby najala chlápka, co má dbátko a ten by vás podrbal na zadku.
Určitě se přikláním k řešení damiána + vůbec bych neměl problém, aby přítelíčci fungovali zcela jinak. (vybereš si přítelíčka a pokud by byl aktivní, tak by něco dělal, dával by bonus do nějakého skillu, +1 do nějakého zachranného hodu atd, byl výbornej spotter)

Za rýpání se omlouvám, Nalkanar je hroznej, ale z testů v aréně třeba vím, že zaklínač vůbec není špatnej, jen to musís umět, více blesků a dmg by jej proměnila v monstrum.
1. Opakuji a souhlasím summoni jsou nastaveni špatně, postih za xp je strašlivý, potvůrky jsou od určitého lvl nanic, mág není řešen idálně, ale v partě se tento rozdíl snadno smyje.
2. Alchymie je doted vlemi obtížně dispellnutelná, nevím proč, ale prostě drží lépe než jiné věci. Alchymii bych neničil, neni až tak strašná.

PS: rofe, tvůj návrh na itemy by zanmenal bohužel jediné - do lvl 20 moc jsi npoužitelnej, protože nemáš na itemy. Zámky maj být odemykatelné na lvl , kdy do toho dungu můžeš, ne aby jsi je pak lootil 12 lvl, protože jsi na 30 lvl dodělal výbavu.

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 09:39 10. Apr 2013
by Nalkanar
Theogil I wrote:...Denně v průměru mohu hře věnovat 60 - 90 min..
Na případnou otázku proč jsem nikdy neměl postavu na vyšším lvl odpovím dopředu - z 99% život mé postavičky na epickém (nebo těsně pod ním) lvl končí serií 1 - 3 smrtí, ...
Tak to pak chápu. Jsem si relaxačního hráče představoval víc jako KaTa, který byl schopný dát každý večer dvě až čtyři hodinky jak nic.

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 10:30 10. Apr 2013
by Caehan
Netvrdil bych, že pixie nahradí zloděje. Vyvoláte ji jen jednou za meditaci, není v tom tak dobrá, nedokáže past nezničit a znovu pak položit, v boji je k ničemu a ubírá partě expy, pokud se nemýlím tak zloděj možná zvládá odstraňování pastí z hidu - pixie žádný hide co za něco stojí nemá.

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 10:51 10. Apr 2013
by -RoF-
Caehan wrote:Netvrdil bych, že pixie nahradí zloděje. Vyvoláte ji jen jednou za meditaci, není v tom tak dobrá, nedokáže past nezničit a znovu pak položit, v boji je k ničemu a ubírá partě expy, pokud se nemýlím tak zloděj možná zvládá odstraňování pastí z hidu - pixie žádný hide co za něco stojí nemá.
Přes rozhovor se dá odvolat a zase vyvolat několikrát za meditaci ne?

Pokud se nepletu, tak víla může kouzlit vylepšenou invis.

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 10:58 10. Apr 2013
by Krysak
1. Vílu lze přes dialog povolávat a odvolávat neomezeně.
2. Víla si umí seslat improved invis
3. Aby šla vyvolávat, nesmí chcípnout, takže po odstranění pastí ji odvoláte.
Víla je daleko silnější než zlodej, protože má k sobě k ruce zaklínače nebo mága, tedy je to instatní namka dva v jednom.

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 11:00 10. Apr 2013
by Krysak
Dodatek: víla je silná i v tom, že na výpravě nedostává podíl, několikrát jsem vyvolal Jessinku během rozděování kořisti a Jessinka se postaila vedle Jessicy s tím, že chce podíl jako každý člen výpravy. V nejlepším ji bylo doporučeno, že půlka podílu Jessicy je její, že se stejne jen flákaly obě:).

Zkuste řící PC zlodějovi, kterej se klepe hrůzou za každym rohem, že zemře v dungu, že na konci nemá nárok na odměnu, protože byl marnej - to by zlodej na dex byl.
Něco jiného je silový zlodej s thormem/warem na devast, ale ten nemá větsinou místo zámky a pasti, takže to vlastne není klasický zloděj.

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 11:05 10. Apr 2013
by Shaman88
Já jsem proti přidávání víly. Resp. pokud by se přidala tak né v stavajícím nastavení, neměla by nahrazovat zloděje. Naopak bych mágovi upravil kouzlo zaklep a najdi pasti....

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 11:27 10. Apr 2013
by Caehan
Krysak wrote: 2.Víla si umí seslat improved invis
Vícekrát opakovaná blbost se stává pravdou, jak vidím. Jo, systémově to umí, ale nevyberete si, kdy to použije. Pokud totiž ovládáte vílu přímo, je nevyspalá a to kouzlo ji pokaždé selže.

To o tom odvolávání přes dialog nevím! To je super!

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 11:57 10. Apr 2013
by Krysak
Caehan wrote:
Krysak wrote: 2.Víla si umí seslat improved invis
Vícekrát opakovaná blbost se stává pravdou, jak vidím. Jo, systémově to umí, ale nevyberete si, kdy to použije. Pokud totiž ovládáte vílu přímo, je nevyspalá a to kouzlo ji pokaždé selže.

To o tom odvolávání přes dialog nevím! To je super!
Já si improved invis s mou vílou kouzlím.

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 11:58 10. Apr 2013
by KaTo
Btw - DEXař do dungu je skvělej. Cestou prošlápne polovinu pastí, které jsou "pod texturou" (výborná věc z hlediska RP, protože systémově by ty pasti viděl, jen...jaksi...na monitoru vidět nejsou). Postavíte ho nakonec lokace a vylákáte bosse. Boss se vykašle na naboostované WMko, naboostovaného barda, mága a vrhne se na zloděje přes celou lokaci, ignorujíc příležitostňáky, (pokusy o) sražení. Prostě běží, ač na něm "visí" celá parta. Téměř mrtev pak doběhne k zlodějovi, dá ho na jeden kritičák za 120 a vzápětí umře dobit zbytkem party. Celá parta jásá - full of win :lol: :lol: :lol: (až na zloděje :lol: , of course). Jo a jak píšete - poklad pak otevře mág s vílou :wall: .

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 12:09 10. Apr 2013
by -RoF-
Krysak wrote:
Caehan wrote:
Krysak wrote: 2.Víla si umí seslat improved invis
Vícekrát opakovaná blbost se stává pravdou, jak vidím. Jo, systémově to umí, ale nevyberete si, kdy to použije. Pokud totiž ovládáte vílu přímo, je nevyspalá a to kouzlo ji pokaždé selže.

To o tom odvolávání přes dialog nevím! To je super!
Já si improved invis s mou vílou kouzlím.
Takže to Caehane znamená, že musíš spát s vílou. :oops: :roll: :twisted:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 12:19 10. Apr 2013
by kucik
Abysme se vratili k tematu. Casto je tu vzpominany dlouhy cas mezi resty. Tenhle cas jsme nastrelili v dobe pred cca 6ti lety a v te dobe nejake epicke levely nebylo potreba resit.
Obdobne jako postihy za smrt, by asi tady bylo na miste prehodnotit ten vypocet. Prinejmensim tak, aby nebyl linearni.