Page 17 of 28

Re: World of Planes

Posted: 11:24 17. Sep 2013
by de Aers
Je to vůbec německý letadlo ?

Re: World of Planes

Posted: 11:57 17. Sep 2013
by Molly23
de Aers wrote:Je to vůbec německý letadlo ?
No má trámové kříže a svastiku :D tak je to přece jasný ne?

Malý tahák. Letadlo se vyznačovalo silnou konstrukcí, která vydržela vysoká poškození. Má výzbroj osmi velkorážných kulometů. Patřilo k největším a nejrychlejším jednomotorovým stíhačkám své doby. Jeho největší slabinou byla malá obratnost a né moc velký dosah, který musel být kompenzován přídavnými nádržemi.

Letadlo je možné potkat i ve hře WarThunder, dokonce má totožnou kamufláž. Jediný rozdíl je ve verzi letoune kde ten herní je verze D.

Re: World of Planes

Posted: 12:20 17. Sep 2013
by de Aers
No mě napadlo, jestli jsi to nedal třeba jako chyták :)

Re: World of Planes

Posted: 12:29 17. Sep 2013
by Molly23
Hele mě to je jedno, vyber si :D...

Re: World of Planes

Posted: 13:24 17. Sep 2013
by Theogil I
Já jsem původně typoval nějaký FW, ale po posledním Mišákově postu nevím at co jsem měl dnes k obědu.

Re: World of Planes

Posted: 14:02 17. Sep 2013
by KaTo
Já vím, ale nepovím :P , snažte se...

Jinak pro Mollyho - dočetl jsem "Buřňák" od Hermanna Buchnera, což byl Rakouský pekař, který začínal v Rakousku na kluzácích, pokračoval v Německu jako učitel lérání, pak šel dobrovolně na východní frontu, kde létal v bitevnících (nejdřív M109, pak Fw190), pak dělal chvíli učitele (létání) + zkušebního pilota a válku končil jako stíhač na M262.
Jako zajímavost - v mezičase, při okupaci ČR, zabíral pražské letiště :twisted: . Jinak měl neuvěřitelný štěstí být zraněn (dá-li se to tak říci) nebo na dovolené v okamžiku, kdy nějaký útok (ať už stíhačů nebo bombardérů) zdecimoval jeho jednotku. Dokonce přežil útok Mustanga, který chtěl sejmout jeho M262 při přistání (což byla, co se pamatuju. jedna z mála šancí, kdy mohli spojenečtí stíhači tuhle německou proudovou stíhačku sestřelit, jinak jim němčouří s přehledem uletěli).
Knížka sama o sobě se čte HROZNĚ a kdybych řekl, že líp bych to nenapsal, asi bych moc nelhal :sad: . Zoufale nečtivá knížka, nevím zda ji ublížil překlad, korektor či sám autor. Nicméně je to obrázek z "druhé" strany fronty. Jo a je tam spousta (zajímavých) fotek.

Re: World of Planes

Posted: 15:36 17. Sep 2013
by Molly23
No jako tohle je docela lehká hádanka. Byl to velmi rozšířený stroj a bylo ho vyrobeno 15 686 kusů!
Sloužil až do roku 1966.
Používal se v zemích: Bolívie, Brazílie, Dominikánská republika, Ekvádor, Filipíny, Francie, Honduras, Chile, Írán, Itálie, Jugoslávie, Kolumbie, Kuba, Mexiko, Německo, Nikaragua, Peru, Portugalsko, Salvador, Sovětský svaz, Turecko, USA, Velká Británie, Venezuela, Tchaj-wan.

To já jsem s kamarády řešil drsnější hádanky. Třeba tahle a nemyslíme ted toho Typhoona, který je tam celý, ale letoun, z kterého je to focené.

Re: World of Planes

Posted: 18:46 17. Sep 2013
by Diemo
Nejakej Lancaster, uz podle znaku.....ale nejak mi tam nesedi ta precnivajici cast vejskovky.

Re: World of Planes

Posted: 18:49 17. Sep 2013
by Molly23
Diemo wrote:Nejakej Lancaster, uz podle znaku.....ale nejak mi tam nesedi ta precnivajici cast vejskovky.
Jsi totálně vedle :D... nám to trvalo asi 2 měsíce než jsme se dopracovali ke správnému výsledku.

EDIT: Na ten znak zapomeň. To co má letadlo natřené na sobě je nesměrodatné :D

Re: World of Planes

Posted: 19:22 17. Sep 2013
by Diemo
Hudson Mk. I/II ,furt se nemuzu zbavit toho znaku :-D

neo PV 1 Ventura?

Re: World of Planes

Posted: 19:40 17. Sep 2013
by radekdnb
hmmmmm ta krása těch křídel a tej turbíny dole bych typoval, že to je Spity :P :D

Re: World of Planes

Posted: 19:45 17. Sep 2013
by Molly23
Diemo wrote:Hudson Mk. I/II ,furt se nemuzu zbavit toho znaku :-D

neo PV 1 Ventura?
BINGO!!!

Re: World of Planes

Posted: 19:46 17. Sep 2013
by Molly23
radekdnb wrote:hmmmmm ta krása těch křídel a tej turbíny dole bych typoval, že to je Spity :P :D
ehm co? kde?

Re: World of Planes

Posted: 20:09 17. Sep 2013
by Theogil I
Hele Mišáku te první obrázek, není to P-47D Thunderbolt?

Re: World of Planes

Posted: 20:28 17. Sep 2013
by Molly23
Theogil I wrote:Hele Mišáku te první obrázek, není to P-47D Thunderbolt?
BINGO!!!