Page 18 of 21
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 10:46 01. Nov 2011
by Radim
Všichni nám nadržujou a když jsme utekli z basy ještě nám do invu něco přidali jako bolestné,aby se neřeklo.Mám sto chutí sem napsat pravdu abych Vás pochybovače ujistil o poctivosti DMs.
Permice jak krásné a ožehavé téma...dostal jsem (s možností nápravy leč marně),mlčel jsem a hraju dál
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 10:53 01. Nov 2011
by kokosak
Ale ne, klidně napiš pravdu. Však na tom, že ste po cestě dostali od gardistů každej jeden artefakt dle vlastního výběru jako odškodný, a pozvánku na čajovej dýchánek s dortíčkem přece není nic špatnýho. Ste nám totiž sympatický, jak nám děláte ty masáže. Teda, vy... vaše mladší sestry.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 10:54 01. Nov 2011
by Radim
To víš a pak se nám to dolů bude hrnout ve velkým na uvěznění,aby něco dostali na cestu domů.Zase tak velkej barák nemáme

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 11:21 01. Nov 2011
by Shaman88
DenGrasse wrote:Shaman mně dycky rozseká
Začínám si myslet, že si tu z nás jen děláš prdel a já se nechám dycky nachytat.
Vyjimečně si srandu nedělám, přece je to vládce a není tam žádná centrální banka co by to kontrolovala kolik je peněz v oběhu. Takže vezme najme si trpoše vytěží nějaké zlato a pak v mincovně si třeba udělá milion mincí. A je bohatej, a nikdo mu nemůže nic říct, protože jako totalitní vládce ho může nechat jen tak popravit....
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 11:25 01. Nov 2011
by Molly23
A takhle nám vzniká inflace

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 11:27 01. Nov 2011
by DenGrasse
To samozřejmě. To ale on dělá furt, průběžně, nečeká s tím než bude zle.
Funguje to tak, že kdo přinese do mincovny kov, dostane místo něj ražené mince a srazí mu část, které se říká urbura. To je něco jako daň, která propadá panovníkovi. Z těch drahých kovů co má se pak razí mince průběžně. Nárazově se razí jen v případech, kdy se třeba ve velkém stříbrné náčiní nebo talíře a svícny přetavuje na mince, je-li naléhavá potřeba peněz.
Kontrolovat kolik peněz je v oběhu není nutné, pokud jsou peníze podložené drahým kovem (což zrovna ty karathské moc nejsou)
Ovšem současní vládci peníze nemusí těžit, kovat, odlévat, razit atd. Prostě je natisknou.
EDIT: mělo by z toho vyplynout, že nikdo nemá žádné velké zásoby drahých kovů, z nichž by mohl masově narazit spousty mincí.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 11:32 01. Nov 2011
by Alvarion
kokosak wrote:Ale ne, klidně napiš pravdu. Však na tom, že ste po cestě dostali od gardistů každej jeden artefakt dle vlastního výběru jako odškodný, a pozvánku na čajovej dýchánek s dortíčkem přece není nic špatnýho. Ste nám totiž sympatický, jak nám děláte ty masáže. Teda, vy... vaše mladší sestry.
Vzhledem k věku eviláků se domnívám, že jsi právě zadal podmět pro zneužívání nezletilých.
Shaman wrote:
Vyjimečně si srandu nedělám, přece je to vládce a není tam žádná centrální banka co by to kontrolovala kolik je peněz v oběhu. Takže vezme najme si trpoše vytěží nějaké zlato a pak v mincovně si třeba udělá milion mincí. A je bohatej, a nikdo mu nemůže nic říct, protože jako totalitní vládce ho může nechat jen tak popravit....
Středověký bankovní stystém byl krytý na rozdíl od současného.
- peníze obsahovaly množství zlata jen o málo nižší než byla hodnota mince, někdy i vyšší....
- dluhopisy vydané "židem" "bankovním ustavem" byly kryté a i v pozdním středověku nebyla jistina nižší než 1/4 hodnoty emitovaných dluhopisů. Papírové peníze mají práve původ v těchto jistinách.
V té době si nemohl žádný král "vymyslet" peníze jako ted. - jasně zkresloval se obsah v mincích, dělaly se vylomeniny, ale nic extrémního.
- Základním zdrojem penez pro krále ve středoveku byly dane, zabavování majetku židům, války.
PS: když to tak uvážím, bejt já Ambitem už by některý prachatý nejmenovaní občani byli vystaveni vykonstruovanému procesu končícím zabavením jejich majetku.....

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 11:32 01. Nov 2011
by Molly23
DG, dneska stačí do počítače natřískat číslo a jsi milionář

:D:D
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 11:35 01. Nov 2011
by DenGrasse
Alvarion wrote:PS: když to tak uvážím, bejt já Ambitem už by některý prachatý nejmenovaní občani byli vystaveni vykonstruovanému procesu končícím zabavením jejich majetku.....

Říká snad někdo že nebyli?
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 11:38 01. Nov 2011
by kucik
Ono v ekonomice fungujou určitý zákonitosti. Ekonomika zrovna není můj koníček, ale zkusim nastínit aspoň něco.
* Vytěžení toho zlata stojí nějaký peníze. Navíc zdroje nejsou neomezený. Ražení těch mincí taky něco stojí.
* Ikdyž pomineme, že jsou zdroje omezený a skutečně nemusí bejt, kde shánět, vychází nám, že je nutný vydat značnou sumu pěněz už na výrobu peněz.
* V tuhle chvíli se nám ve světě objevil ten milion mincí v rukou panovníka. Ale jako jeho protiváha nepřibylo zboží, ani nabízené služby.
* Vláda získanym zlatem zaplatí své dluhy. Tím se zlato přesune do rukou třetích stran. Vzroste jejich kupní síla, ale úměrně tomu nevzroste nabídka zboží. Osoby, které zbohatly směňují zlato za zboží a služby, tim se do systému dostává více zlata a klesá jeho hodnota.
* S klesající hodnotou zlata potřebují všichni, i vláda víc peněz na to, aby mohli zakoupit stejné věci a služby.
* A dostáváme se zpět do původních dluhů.
Doporučuju přečíst si principy inflace, jak funguje zadlužování států, emise cenných papírů, tisky dalších paněz atd.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 11:44 01. Nov 2011
by Alvarion
DenGrasse wrote:Alvarion wrote:PS: když to tak uvážím, bejt já Ambitem už by některý prachatý nejmenovaní občani byli vystaveni vykonstruovanému procesu končícím zabavením jejich majetku.....

Říká snad někdo že nebyli?
[nadsázka]
Pche, nějakej pidi pogrom v minulosti..... to se nepočítá. Sráprávnej hospodář dojí kravku pravidelně.
takový židi byli za Karla IV tyranizování s jeho svolením pravidelně. Nejprve lidé povraždili par zidů a nakradli si. Pak zaplatili Kájovi předem smluvenou pokutu.
Pokud má dojený subjekt dobrou náladu, hýří barvami a pěnezmi, je prokazatene nedodojený. [/nadsázka]
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 12:34 01. Nov 2011
by kokosak
Alvarion wrote:Vzhledem k věku eviláků se domnívám, že jsi právě zadal podmět pro zneužívání nezletilých.
No, asi máme každej na mysli jiný masáže

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 15:08 01. Nov 2011
by de Aers
Takže stěhuju se do Kelu a zakládám mincovnu na zlatym dole

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 15:28 01. Nov 2011
by KaTo
de Aers wrote:Takže stěhuju se do Kelu a zakládám mincovnu na zlatym dole

Ještě musíš sehnat/unést/naklonovat/atd. toho mutantního unikátního mága (kterého má Karathská mincovna), který "cejchuje" pravé mince, čímž je odlišuje od ostatních pajcovaných

.
//to bude zase flame, až ho chytí a permknou Ambitovi agenti s teplou vodou, za znehodnocování měny

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 15:29 01. Nov 2011
by Nalkanar
Proč? Aers založí vlastní stát na té mincovně... elfíci určo nepoužívají jen Karathské mince... a stejně tak Kelani... atd.