Page 177 of 214

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 13:10 18. Mar 2014
by Bahnak
Jdou koupit malé pláště s odolností na oheň/chlad/elektřinu 5/-.
Kyselinu jsem nenašel - a zrovna jako jedinou bych ji asi i užil.
Tak nějak jsem doufal, že následně v Kelu někdy budou i pláště s odolností 10/-, ale začínám tušit že asi nic co?

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 13:15 18. Mar 2014
by KaTo
Bahnak wrote:Jdou koupit malé pláště s odolností na oheň/chlad/elektřinu 5/-.
Kyselinu jsem nenašel - a zrovna jako jedinou bych ji asi i užil.
Tak nějak jsem doufal, že následně v Kelu někdy budou i pláště s odolností 10/-, ale začínám tušit že asi nic co?
Věci s redukcemi 5/- (kromě prstenů) jsem viděl na róbách. Věci 10/- jsem našel ve standartní výbavě jen na Amuletech, popř. u dobrodruha na náhodných předmětech.
(ale to platí pro povrch, jak to máte dole netuším)

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 13:17 18. Mar 2014
by Rejty
Nabídka obchodů na povrchu je totožná s nabídkou obchodů dole.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 16:10 18. Mar 2014
by Bahnak
Mě nejde o redukce na robach, ptal jsem se jen na pláště, prostě mi tam v té nabídce malej plášť proti kyselině chybí, ostatní elementy tam jsou no.
Desítkový koukám že jsou občas u dobrodruha, ale obvykle se zvýšenou zranitelností elementu opačného. To se mi vcelku líbí, penízky se vylejou a itemy se v báglu budou točit.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 18:11 18. Mar 2014
by Grin
Mozna to tu uz padlo , ale nikde jsem nenasel prodej zakopavacich lopaticek.
Blbe koukam nebo nejsou?

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 18:14 18. Mar 2014
by Fryn
Nalkanar wrote:Proč? :wall:
A upřímně, černokněžník není zase takový terno.
A proč ne :) ? Zažil jsem už server, kde to pěkně fungovalo. Mágové (apod...) mají oproti ostatním povoláním nejmenší potřebu shánět nějakou výbavu a tenhle systém to alespoň malinko nahrazoval. Mimo to, obchod mezi postavami byl obohacen o novou "surovinu".

Napsal jsem to ale proto, že mě zajímá názor týmu a hráčů (hlavně těch, kterých by se to dotklo), jestli je takový návrh proveditelný a snesitelný.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 18:15 18. Mar 2014
by kucik
Grin wrote:Mozna to tu uz padlo , ale nikde jsem nenasel prodej zakopavacich lopaticek.
Blbe koukam nebo nejsou?
Někde určitě jsou. Už byly hlášeny a opravovány chyby, že nezakopávají.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 18:31 18. Mar 2014
by pavad
Fryn wrote:
Nalkanar wrote:Proč? :wall:
A upřímně, černokněžník není zase takový terno.
A proč ne :) ? Zažil jsem už server, kde to pěkně fungovalo. Mágové (apod...) mají oproti ostatním povoláním nejmenší potřebu shánět nějakou výbavu a tenhle systém to alespoň malinko nahrazoval. Mimo to, obchod mezi postavami byl obohacen o novou "surovinu".

Napsal jsem to ale proto, že mě zajímá názor týmu a hráčů (hlavně těch, kterých by se to dotklo), jestli je takový návrh proveditelný a snesitelný.
Take jsem takovy server zazil. Melo to sve pro a proti.

Proti:
-Komponentova kouzla se stala kouzly pouzivanymi ciste do CvC. V pripade CvE je nikdo nepouzil (ok, jednou, dvakrat jsem videl kdyz opravdu teklo do bot je pouzit).
-Kdo nemel stesti/penize, mohl mit kouzlo ale nemohl jej pouzit.

Pro:
-Doslo k odcerpavani penez, to je pravda.
-Doslo k omezeni sily "prskavcu" - komponentova kouzla se schovavala, mag nebyl az takovy kostic jako v nwn vanilla (lec stale byl u spice potravniho retezce).
-Podporilo to interakci mezi PC - wiz/sorc se primo vnucovali zda nekdo nema komponentu (sla nalezt v drop lootu).

Zde na NT jsou ale kouzla orezana uz takhle. Jmenovite IGMS, ILMS, pracky, timestop ani neni. Tzn. ty nejvetsi prasarny (na ktere byly komponenty) uz takovymi prasarnami nejsou.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 18:38 18. Mar 2014
by kucik
Pak jde samozřejmě uvažovat o tom, zda neudělat komponenty kouzel jen jako bonus k danému kouzlu. Tzn. že by komponenta kouzlo pouze nějakým způsobem modifikovala.
Tím by samozřejmě také došlo k CvC vylepšení casterů, protože to by byla typicky jedna z mála situací, kdy by caster neváhal hodit komponentu do hry.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 18:44 18. Mar 2014
by Nalkanar
Shrnu to, co jsem psal i Frynovi:
1) Tak jak komponentová kouzla chápu dle návrhu a i dle návrhů co jsem potkal jinde, tak by šlo o další omezení mága. Dneska je mág už né moc silné povolání, takže se mi ta myšlenka nelíbí.
Pokud by se vymyslelo nějaké drobné posílení, tak to by mi přirozeně nevadilo (ale tam to hádám vyvetuje Rejty).

2) Už teď je prakticky nemožné dostat se ke svitkům 6. a vyššího kruhu na naučení se pro čaroděje. Představa že ještě musím shánět komponenty pro běžné fungování mě už vůbec nebere. Navíc by to zase posílilo hard core creepery vůči RPerům, kteří se snaží pořádně uhrát čaroděje a netráví čas jen kolečkováním dungů. A Thalie má pořád ve svých specifikacích to, že je RP serverem, takže hraní RP by měl být hlavní zájem.

3) Černokněžník není až tak silný, jak furt někdo vyhazuje. Když ho sledujete v praxi, tak zjistíte, že je sice dost dobře použitelný, ale není až tak přesílený, jak se každý bojí. :wall:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 15:43 20. Mar 2014
by Bahnak
Jak tak pozoruju dění, zjistil jsem, že mi na Thalii chybí jedna zásadní věc a to lektvar "Kafe".
Co takhle do lůtu přidat lektvárek, který by po vypití snížil únavu třeba o 25% dolů?
Věřím, že všechny castící povolání by pro ten lektvar byly ochotny zabíjet :-D
Nebo by se mohl občas jen tak zjevit v krámku...?
Samosebou se to může pojmenovat jakkoliv, od pasu:

Pro podtemno: "Výtažek s blan netopýra"
Pro povrch: "Výtažek ze zeleného čaje"
Pro poušť: "Výtažek z kaktusu"

Co kdo na to?

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 15:50 20. Mar 2014
by J.F.Payne
To už by nikdy nikdo nespal...

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 15:54 20. Mar 2014
by Bahnak
Myšleno že by padalo v lůtu s podobnou četností jako třeba svitek kouzla IGMS...

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 17:51 20. Mar 2014
by Rejty
Tohle v žádném případě, to by se mohla únava rovnou zrušit.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 18:23 20. Mar 2014
by sandoftime
Postava by po spánku měla navíc +20% k pohybu, ale jakmile by boost vyprchal, naskákaly by postihy za unavu v třikrát takovém rozsahu po vyprchání efektu na půl hodiny real. S každým dalším vypitím by se trvání boostu snižovalo o 50% stávající hodnoty. Ce výsledku by po chvíli musela bejt postava buď nonstop na kafi, nebo s rypákem v zemi.