Re: World of Tanks
Posted: 12:06 13. Apr 2012
Jelikož jsem s tímto strojem dost jezdil, musím k tomu něco podotknout. Přiznám se, že ze začátku mě VK3001(P) od hraní spíš odrazoval. Kromě pancíře, který zase tak papírový není (z větší části odpovídá pancíři lehce přesíleného KVčka, což je těžký tank a navíc docela šnek), ten popis sedí celkem věrohodně. Bez vylepšení to opravdu není žádná sláva. Jakmile jsem však dodal něco vylepšení (hlavně podvozek a motory - mobilita je pro toto VK klíčová), bylo to už o něčem jiném, nemluvě o plné výbavě, po tom jsem si tento stroj už nemohl vynachválit. V podstatě to byl první vyšší střední tank, za nějž jsem si hru skutečně pořádně užíval. Navíc, když si dáte tu práci a vynaleznete vše co je v nabídce, tak většina z toho se dá využít i na následujícím tanku Tigrovi (P), což je podle mě asi nejtvrdší těžký tank sedmé třídy.Bahnak wrote:...
5. VK (VI) - expíme jednou denně s násobitelem, jinak je to ztráta času, stroj je to pomalý, dělo neproráží, munice neúčinná, pancéřování jde i proplivnout slinou, natož granátem. Zatím jediné použití co jsem přišel je vyjet na vrchol co nejvyššího kopce (to zabere asi 10 minut) a pak to pustit z kopce dolů a doufat že se vám nějaký nepřátelský tank připlete pod pásy (čtyřkové tanky to zabíjí na místě), nic jiného mě nenapadá, uvidíme co nám asi za rok expení přinese VII...
Ještě co se týče pancíře, kromě základních pravidel, že je vhodné být natočen nepříteli vždy pokud možno tou nejsilněji oplátovanou částí, se dost opomíjí fakt, že platí i jistá mechanika pro to, aby se při správném natočení stroje, nepřátelské střely od pancíře častěji odráželi nebo po něm sklouzávali. Někdy i obyčejné pohnutí věže do správné polohy ušetří spoustu problémů, jen je dost těžké na to při zápalu boje pamatovat (plus některé tanky k tomu mají mnohem lépe koncipovaný design).
Jinak, v mé garáži se právě teď nachází:
Sedmá třída, Tiger (P) - asi perla mé garáže, minimálně patří mezi ty nejdražší
Sedmá třída, T25 AT - americký stíhač, zatím nijak neoslňuje, ale chce to lepší dělo
Šestá třída, ARL 44 - těžký frantík, pancíř skoro z papíru, ale zase má možnost mít dělo, které by mu mohli závidět i tanky sedmé třídy, dobrý do druhé linie
Pátá třída, SU-8 - velmi dobrá artylerie, s namaxovanou posádkou opravdu radost hrát
Pátá třída, KV - co říct, napsalo se o něm dost, snad jen, že už mám konečně ten 107 mm ZiS kanón, s kterým si troufnu i na o dost vyšší třídy
Pátá třída, M7 MT - americký střední tank, podle mě jeden z nejhorších strojů této třídy, ale čím víc za něj hraju, tím víc se s ním bavím (když nic, je to alespoň docela svižný)
Čtvrtá třída, Hetzer - jeden z těch průměrnějších stíhačů, ale občas se s ním zadaří
Až se dostanu konečně k tomu, abych si dokoupil další místo v garáži, tak mám v plánu rozjet ještě lehkou/střední větev frantíků a koupit si zpátky T1 Cunninghama a M3 Stuarta, narvat do nich posádky, které jsem si nechal a vyšperkovat tyto mašinky na maximum
Abych nezapomněl, tvůrci se k výročí své hry docela vytáhli a kromě už postnutých slev a bonusů, opětovně dali možnost si na jeden den vyzkoušet hraní s premiovým účtem. Využijte rozumně