Page 19 of 21

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 06:14 08. Apr 2014
by Johysek
pavad wrote:Read more, watch less! :)

Co jine rict na dohadovani se nad "kvalitou" serialu vychazejici z knizni predlohy? Inktrikareni a barvitost charakteru posuzovana podle serialu... Tfuj!
Souhlasím.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 09:19 08. Apr 2014
by Molly23
Krysak wrote: Vikingové II. serie - 10/10 - intriky, spád, napětí, překvapení, vykreslené charaktery, jedině herecký výkon hlavního hrdiny to trošku kazí, ale i tak nekriticky maximum, tohle je serial, kterej píše.
Plnej počet by u mě Vikingové nikdy nedostali a to kvůli kostýmům, které jsou jen o trochu lepší než Xena. V tomhle se mi líbí GoT. Tam jsou kostýmy parádní!

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 09:33 08. Apr 2014
by kokosak
Na Vikinzích mi vadí přílišná předvídtelnost a klišovitost, ačkoli uznávám, že je způsobena tím, že od historické předlohy opisoval prakticky každý. Ale ulítlý maník jménem "Loki" a drsný hlavní hrdin jménem "Ragnar" mi prostě zvedají žaludek.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 10:39 08. Apr 2014
by karolina
Tak on Ragnar Lodbrok je hrdina z vikingských bájí no.. tak koho jinýho bys tam dal, když to má být historické.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 10:40 08. Apr 2014
by pavad
karolina wrote:Tak on Ragnar Lodbrok je hrdina z vikingských bájí no.. tak koho jinýho bys tam dal, když to má být historické.
? baje = historie ?

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 10:45 08. Apr 2014
by Bahnak
Molly23 wrote:
Krysak wrote: Vikingové II. serie - 10/10 - intriky, spád, napětí, překvapení, vykreslené charaktery, jedině herecký výkon hlavního hrdiny to trošku kazí, ale i tak nekriticky maximum, tohle je serial, kterej píše.
Plnej počet by u mě Vikingové nikdy nedostali a to kvůli kostýmům, které jsou jen o trochu lepší než Xena. V tomhle se mi líbí GoT. Tam jsou kostýmy parádní!
Jo no, ty kostýmy jsou takový hodně odfláknutý, zbroje jakbysmet, celokroužky a falery nikde ani vidu ani slechu, zato rohaté přilby už se tam mihly...

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 10:48 08. Apr 2014
by kokosak
Jak píšu, uznávám, že je to podle historické (bájné) předlohy. To, že byl zdroj první, od kterýho se pak opisovalo ale na věci nic nemění. Asi jako Tolkien používá klišé "nabručený trpaslík, nesmrtelný elf s lukem", se kterým přišel on. Ve Vikinzích je to "jak se outsider stává náčelníkem" plus "ten, který myslel, že je mezi barbary se dostává na jejich stranu a odvrhává svou civilizaci". A jako bonus používání těch nejprofláklejších "nestandardních" jmen, co snad jsou.

Prostě schéma viděné sto a jedenkrát, nic objevného, nic nového, nic nepředvídaného. Nuda nuda, šeď šeď. Víš, co se asi stane, kdy se to stane, jak se na to budou ostatní tvářit.... Snad jediný zajímavýho na vikinzích byla konfrontace s "angličany", jinak je to o posezu v křesle a sledování očekávaného.

GoT prakticky nikdy nevíš a když si myslíš, že víš, tak všichni umřou :D

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 11:17 08. Apr 2014
by Molly23
Bahnak wrote:
Molly23 wrote:
Krysak wrote: Vikingové II. serie - 10/10 - intriky, spád, napětí, překvapení, vykreslené charaktery, jedině herecký výkon hlavního hrdiny to trošku kazí, ale i tak nekriticky maximum, tohle je serial, kterej píše.
Plnej počet by u mě Vikingové nikdy nedostali a to kvůli kostýmům, které jsou jen o trochu lepší než Xena. V tomhle se mi líbí GoT. Tam jsou kostýmy parádní!
Jo no, ty kostýmy jsou takový hodně odfláknutý, zbroje jakbysmet, celokroužky a falery nikde ani vidu ani slechu, zato rohaté přilby už se tam mihly...
Fakt? No tak to jsem asi špatně koukal.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 12:24 08. Apr 2014
by Krysak
Co je nepředvídatelného na GOT? Dopředu vím skoro vše, autor se tak upjate usiluje o to udělat vše naopak proti očkávání, že už jsem se to naučil číst.

U Vikingů je spousta fajn věcí, kostýmy jsou docela hodně fajn, ale rád si poslechnu odborníka na eru - Grina, miluje Variagy. A hlavně Ragnar Lodbrok je napul legenda, napůl skutečnost - něco jako Ježíš vznikl spojením více skutečných postav.

Díky předloze jsou pravidla dána.....
http://en.wikipedia.org/wiki/Ragnar_Lodbrok

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 12:30 08. Apr 2014
by pavad
Krysak wrote:Co je nepředvídatelného na GOT? Dopředu vím skoro vše, autor se tak upjate usiluje o to udělat vše naopak proti očkávání, že už jsem se to naučil číst.
V te chvili jsi muzskym znovuzrozenim knezny Libuse - a ja se Te rovnou zeptam jake cislo bude tazeno v pristi sportce.

Protoze v knizni predloze neco odhadnout dopredu vskutku moc neumim. K hlavnim prekvapenim patri treba onen slizak-hnusak Jammie Lannister. Kdy se v knize (tusim 4., nebo 5.?) dovidas neco vice o jeho historii kralokata a vyvrazditele poslednich z Targarienu. Navic nejde o "deus ex machina" - zpetne si uvedomis, ze jsi mel naznaky toho co se stalo pred nosem uz hodne dlouho. Z pohlednu psychologickeho dokazes i vysledovat zmenu jeho chovani v zavislosti na onech skutecnostech (ne, nebudu davat spoiler).

Takze ne, nemohu souhlasit ze by "byl tak pruhledny a citelny".

Za uzasne povazuji kdyz konecne pochopim jednani te ci one postavy - proc se zachovala jak se zachovala, ac to vypadalo nelogicky - a pritom mela naprosto zelezobetonove pevny duvod. (Edit: Vetsinou je to tesne pres smrti takto pochopene postavy. :D Ale jsou vyjimky, treba ta ruda carodejnice s motem "Night is dark and full of terrors." )

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 13:16 08. Apr 2014
by Absinthorix
The screen is blue and full of errors

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 13:42 08. Apr 2014
by kokosak
Krysak wrote:Co je nepředvídatelného na GOT? Dopředu vím skoro vše, autor se tak upjate usiluje o to udělat vše naopak proti očkávání, že už jsem se to naučil číst.
Naprosto ti věřím, že dokážeš dopředu odhadnout děj. Krom těch, co tě překvapí. Stejně tak já vím naprosto všechno. Krom toho, o čem nemám ani potuchy.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 17:15 08. Apr 2014
by sandoftime
Já nevím že mu sedáte na med. Prostě nám potřeboval zdělit, že GoT je zkrátka špatné, aby se měl s kým pohádat, a aby se měl o co opřít, tka tam prsknul ragnara alá babica, aneb co je zrovna po ruce.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 14:09 14. Apr 2014
by sandoftime
Už by mohl někdo udělat na youtube 10 hodinovou verzi závěrečné scény z druhého dílu.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 14:52 14. Apr 2014
by Absinthorix
Já myslel, že Žofrey byl tvoje nejoblíbenější postava... :(