Page 186 of 214
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 03:19 29. Jun 2014
by Dragon Soul
kucik wrote:
Lekce první. Cokoliv napíšou místní rozumbradové ber s rezervou, než se nad tím zasměješ.
No tak se omlouvám, ale když si to člověk přečte, opravdu to děsí, já do dneška nechápu hráče kteří sou si schopni spočítat do detailů na kterém levelu přesně co hodí nebo nehodí oporti konkrétním povolání v rámci nejlepších dosažitelných výsledků a to se opravdu snažim do té matematiky nwn proniknout co to dá...Má to celé být opravdu jenom o tomhle? Jako opravdu to nemyslim zle, ale je fakt že typ hráčů "nolifer" jak jeden "kolega" nedávno nazval má víc než jasnou převahu a svět mu nahrává....
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 10:50 29. Jun 2014
by Goran
Dragon Soul wrote:kucik wrote:
Lekce první. Cokoliv napíšou místní rozumbradové ber s rezervou, než se nad tím zasměješ.
No tak se omlouvám, ale když si to člověk přečte, opravdu to děsí, já do dneška nechápu hráče kteří sou si schopni spočítat do detailů na kterém levelu přesně co hodí nebo nehodí oporti konkrétním povolání v rámci nejlepších dosažitelných výsledků a to se opravdu snažim do té matematiky nwn proniknout co to dá...Má to celé být opravdu jenom o tomhle? Jako opravdu to nemyslim zle, ale je fakt že typ hráčů "nolifer" jak jeden "kolega" nedávno nazval má víc než jasnou převahu a svět mu nahrává....
Tak ono jde hlavně o to, že celá řada hráčů nadřadí systémové výhody, RP výhodám a realističnosti postavy. Jenže řekněme si upřímně, kolik z nás pochválilo například hráče Pasqvila, za to, že hrál realistickou postavu s nevýhodami, slabinami, takovou která měla do hrdiny bez bázně a hany velice daleko a dělala svět zajímavější a uvěřitelnější. Málokdo má na to hrát postavu oslabenou záměrně, kterou lze přechytračit, ovlivnit, a na závislosti, touhy či jiné věci dostat. Větišnově je zájem spíše o to dělat prototypy nezničitelných PB, chytré, krásné, po všech stránkách dokonalé. Teď nemyslím, že by hráči nutně museli dohrávat do extrémy staty, to někdy při tvorbě charakteru není vyhovující, ovšem udělat uvěřitelnou postavu s výhody, a zároveň slabinami je dle mého nedoceněné úmění. Čest vyjímkám.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:49 29. Jun 2014
by Bahnak
Kdo je Pasqvil?
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 18:31 29. Jun 2014
by Molly23
Bahnak wrote:Kdo je Pasqvil?
zkomolenina jména Pavadovi postavy
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 20:55 29. Jun 2014
by pavad
Goran wrote:... kolik z nás pochválilo ...
Hrac Gorana zacal, zda se, chlastat tak jak Goran samotny!
Prober se. Zaprve jsem nikdy nebyl prubirskym kamenem eRPe. Zadruhe o pochvaly jsem nestal (a nestojim).
Chces-li vsak moci mermo zminovat hodne dobre hranou postavu, i se svymi slabostmi, zmin Johnova "ctihodneho Ctihodneho".
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 21:25 29. Jun 2014
by Derken-
Takhle se reaguje na pochvalu!
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 16:40 30. Jun 2014
by kucik
Goran wrote:
Tak ono jde hlavně o to, že celá řada hráčů nadřadí systémové výhody, RP výhodám a realističnosti postavy. Jenže řekněme si upřímně, kolik z nás pochválilo například hráče Pasqvila, za to, že hrál realistickou postavu s nevýhodami, slabinami, takovou která měla do hrdiny bez bázně a hany velice daleko a dělala svět zajímavější a uvěřitelnější. Málokdo má na to hrát postavu oslabenou záměrně, kterou lze přechytračit, ovlivnit, a na závislosti, touhy či jiné věci dostat. Větišnově je zájem spíše o to dělat prototypy nezničitelných PB, chytré, krásné, po všech stránkách dokonalé. Teď nemyslím, že by hráči nutně museli dohrávat do extrémy staty, to někdy při tvorbě charakteru není vyhovující, ovšem udělat uvěřitelnou postavu s výhody, a zároveň slabinami je dle mého nedoceněné úmění. Čest vyjímkám.
Mě třeba takové postavy baví hrát. Jedna moje postava byla půl roku naprosto nepoužitelná k vytvoření zápletky pro jiné postavy. Jestli byly dobře nebo špatně zahrané nevím. To musí říct ostatní, jestli je bavila.
Zastávám ale názor, že by postava měla nějak bavit jak hráče, tak i ostatní. Pokud je z ní hráč tak akorát zpruzenej a ostatní to cítí podobně, tak prostě nechápu proč jí hrát dál. Snad krom nějaké emo touhy po sebetrýzni.
Ad build. Neprojel jsem v současném nastavení zas moc classů, ale pořád si myslím, že většina věcí jde stavět relativně intuitivně. Já to tak zatím dělal vždy a jen málokdy byla postava nějak nehratelně slabá. A pořád je tu pár lidí, kteří jsou schopni poradit, jak postavy poskládat.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 16:55 30. Jun 2014
by J.F.Payne
kucik wrote:Ad build. Neprojel jsem v současném nastavení zas moc classů, ale pořád si myslím, že většina věcí jde stavět relativně intuitivně. Já to tak zatím dělal vždy a jen málokdy byla postava nějak nehratelně slabá. A pořád je tu pár lidí, kteří jsou schopni poradit, jak postavy poskládat.
To sice jo... přecijen je to NWN a člověk by se musel joo snažit aby vytvořil něco absolutně nehratelnýho... ale nemění to nic na tom, že obtížnost serveru je nastavená příliš vysoko. IMHO.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:00 30. Jun 2014
by kucik
J.F.Payne wrote:
To sice jo... přecijen je to NWN a člověk by se musel joo snažit aby vytvořil něco absolutně nehratelnýho... ale nemění to nic na tom, že obtížnost serveru je nastavená příliš vysoko. IMHO.
Obtížnost v jakym smyslu? Vydělávání peněz, rychlost expení, nebo něco jinýho?
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:14 30. Jun 2014
by pavad
kucik wrote:J.F.Payne wrote:
To sice jo... přecijen je to NWN a člověk by se musel joo snažit aby vytvořil něco absolutně nehratelnýho... ale nemění to nic na tom, že obtížnost serveru je nastavená příliš vysoko. IMHO.
Obtížnost v jakym smyslu? Vydělávání peněz, rychlost expení, nebo něco jinýho?
Nevim jak ted. PIsi o situaci z pred 3 mesicu:
- Vydelavani penez jakz takz slo - jen to bylo nedustojne (proste jako hrac jsem neprekousl ze musim jit s 12+ lvl postavou na mravenci kralovnu lvl lvl 1-7 abych ziskal prachy).
- Rychlost expeni: tu jsem pozoroval jako prakticky nulovou (tusim 10k xp za mesic a pul prakticky denniho hrani).
Kdyz odhlednu od ostatnich veci - tak moznost "dustojneho PvE boje" mi chybela (coz bylo spolecne pro onu nulovou schopnost expeni). Mohu svou postavu vydavat za super-maga, lec kdyz dojde na lamani chleba tak sama musi pred NPC co jsou oceneni xp jako "bezna vyzva" prchnout (tzn to co dava alespon 15 xp). Jde o velmi trpkou pilulku ke skousnuti kdyz pak vidis jine postavy, ktere se prosekaji skrz NPC ocenene za 80+ xp...
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:15 30. Jun 2014
by Infra
Dobrodruh VS Krysa
Dobrodruh útočí -> *Miss*
Krysa útočí -> *Hit* 5
Dobrodruh útočí -> *Miss*
Krysa útočí -> *Hit* 2
Dobrodruh -> *upadá do stínových zranění*
Edit:
Ad peníze... nevim jak teď, ale dřív tu alespoň byla možnost otrhat jabka/hrušky ze stromu a prodat hostinskému , aby měla postava alespoň na pokoj. Bez použití vizitky mi průzkum bojem a nastavení cen u dlouhána připadá dost přehnaná. BTW stále tam jsou lektvary dražší než jinde na shardu. A nemluvě o záležitosti směny itemů zpět, na to bych mohl vypsat celej topic do chyb *wall*
Sakra proč ty chyby potkám vždycky já? To jsem jedinej kdo to musí hlásit?
*jde hledat správnej topik*
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:28 30. Jun 2014
by J.F.Payne
kucik wrote:Obtížnost v jakym smyslu? Vydělávání peněz, rychlost expení, nebo něco jinýho?
Hlavně obtížnost NPC a dungeonů. Kdo nemá maxované *volně doplň AC / AB / savy...* neškrtne si. Stejně tak obtížnost DC u odstraňování pastí a podobně. Tak, jak je to nastavené teď, předpokládá, že všichni budou maxovat - což je špatně.
Vydělávání je v pořádku, od balíků se situace hodně zlepšila... stejně by to chtělo i další možnosti typu "systémový Rp plat".
Epxení je taky relativně v pořádku, i když stále vyžaduje neustálé kolečkování dungů.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:34 30. Jun 2014
by pavad
J.F.Payne wrote:kucik wrote:Obtížnost v jakym smyslu? Vydělávání peněz, rychlost expení, nebo něco jinýho?
...Kdo nemá maxované *volně doplň AC / AB / savy...* neškrtne si. Stejně tak obtížnost DC u odstraňování pastí a podobně. Tak, jak je to nastavené teď, předpokládá, že všichni budou maxovat - což je špatně.
Tohle jsem zminoval uz x-krat. Stavajici nastavani nedela rozdil mezi maxovanym cross-class skillem a vubec zadnou hodnotou v onom skillu. Protoze aby byl vyuzitelny, tak potrebujete maxovany class-skill a vybavu k tomu. Proto stale tvrdim ze na NT investice do cross-class skillu jako by nebyla. A cim vyssi uroven postavy, tim mene je takova investice vyuzitelna.
Nekdy jsem na tohle tema i zpracovaval (a zde an foru zverejnoval) graf jak moc rychle "pada" vyuzitelnost cross-class skillu postavy.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:36 30. Jun 2014
by Nalkanar
Expení časovkama se náhodou značně zlepšilo, obzvláště když nejsi samotář.
Jinak souhlasím, ač zatím s dungy nebyl problém v probíjení.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:39 30. Jun 2014
by KaTo
J.F.Payne wrote:...tak obtížnost DC u odstraňování pastí a podobně. Tak, jak je to nastavené teď, předpokládá, že všichni budou maxovat - což je špatně. ...
Z pozice pasťaře pěkně prosím je v pořádku, že DC pastí je nastavené na maxlé staty zloděje. Svého času to bylo někde přepísklé (např. banditi) - tj. zloděj musel být nejen maxlý, ale specknutý TH novými featy, aby si škrtnul. Nicméně dung se po oznámení "přesílení" opravil.
Jinak nutnost maxování AB/AC/save není tak jednoznačná, že je to špatně. Jak pak chceš zařídit, aby dungy byly "výzva" pro partu a ne farma pro solo creepera?
I když je pravda, že DC na instakilly jsou místy chuťovky

.