Page 20 of 51

Re: Pady serveru

Posted: 21:10 12. May 2009
by bigbull666
Mno muj skromnej nazor je ten ze to scriptama asi nebude... Mel bych vsak jeden typ, kterej by mohl zpusobovat pady serveru. Jsem laik, tak me za pripadne pitomosti neukamenujte :D

Kdysi jsem hral na jinem serveru (Demona) a ten jistou dobu taky padal. Casem se Demona presunula na Gamepark a padat to prestalo. Mohlo to byt taky tim, ze uz tam nehralo 60 lidi ale jen 20.
Ale Demona se mi skoro nesekala a padala mene a to i pres to, ze jsem mel dost slabej PC. Ted mam AthlonXP X2 4000+, Geforce 8600 GT a 4GB operacni pameti. Thalie se mi tra jako svin a v nekterych lokacich i s minimalnima detailama...

Demona byl relativne malej server oproti Thalii. Z toho bych tedy usuzoval toto:
- blizi se odstavka craftu a tak mene lidi craftuje a naopak jich vice chodi do dungenonu neco mlatit...
- rozlehlost Thalie a k tomu je zde mnoho krasnych detailu (Karatha - dum obchodniku - jedna z lokaci kde se mi to trochu trha, kdyz se nacitaj stolky apod.)
Cili thalie je jako litr vody a server je litrova lahev... Staci pak par kapek a bum... Tot muj nazor, ale mohu se mylit (a rek bych ze je to vysoce pravdepodobne :D)

Re: Pady serveru

Posted: 21:21 12. May 2009
by aster3
bigbull666 wrote: Ale Demona se mi skoro nesekala a padala mene a to i pres to, ze jsem mel dost slabej PC. Ted mam AthlonXP X2 4000+, Geforce 8600 GT a 4GB operacni pameti. Thalie se mi tra jako svin a v nekterych lokacich i s minimalnima detailama...
ja mam podobny problem. Nevim proc ale v porovnani s jinymi servermi mi proste thalia laguja ci som v lokacii sam alebo nas tam je viac. neviem cim to je ale moj tip je ze thalia ma velmi vela placosov po lokaciach (ktore su fakt krasne) a preto to zrejme server "nestiha".

ak porovnam thalii ktera ma limit neco bud 40 nebo 60 hracu (nevim presne) a nedavno sem hral na jistem anglickem serveru ktery ma kapacitu 90 hracu a tehdy bylo cca 60 lidi online - nepostrehl sem jediny lag. Proto se domnivam ze to bude ani ne tak ve hre jako spis v PC zostave nebo mozno zalezitost hostingu.

Re: Pady serveru

Posted: 21:46 12. May 2009
by innfra
Lidi mám kompl rok starej, a thálie mi magoří kvůli Grafický kartě od nvidea, proto hraju na slabším NB, hterej má sdílenou pamět grafiky 1GB a nepadá mi to tolik jako na silnějšim kompu s lepší grafikou...
Prostě smůla, nový ovladače púrostě už nedělaj support pro starý gamesy a kotory, který jednou taky na auroře, si nezahraju vůbec... takže timhle to opravdu neni, je pravda že v ivory je přerváno placeablama jsem slyšel a jediná ta lokace se mi čas od času seká... ale poslední dobou nemám problémy, spíš bych sekání hry viděl na to že máte vista aero a nebo taky jen zasranej komp nějakýma blbostma... toť můj názor...
BTW kdyby byl problém s nekompatibilitou HW servru, tak by se resetoval celej server

Re: Pady serveru

Posted: 08:51 13. May 2009
by Sobik
Thalie je hodně promakaná a v tom asi bude problém. Strašně moc placeablů, v tom bych viděl problém já.

Re: Pady serveru

Posted: 09:17 13. May 2009
by monstera
Sandra si bere od 11.5. dovolenou a ude ji trávit u krbu ve svém domečku - konečně si odpočine.
Ve hře bude Ga Muru, která nekraftí, a i když jí myšlení dělá potíže, bude uvažovat, zda nemá začít uctívat zlého boha Serveropada .

Re: Pady serveru

Posted: 09:19 13. May 2009
by photter
mícháte moc problémů dohromady
sekání hry je problém lokálního kompu a ne serveru, buď to vaše prostupnost paměti/hrubej grafickej výkon dává nebo ne, server nepomůže ani neuškodí
lagy z největší části imho způsobujou: heatbeat scripty, AI scripty, pathfinding
padání serveru je úplně jiná příhoda, stabilní server je schopnej ustát i minutovej lag, kdo zažil hromadný bitky na A1 vzpomene si

Re: Pady serveru

Posted: 09:56 13. May 2009
by Krata
photter wrote:..sekání hry je problém lokálního kompu a ne serveru..
Mám trochu nadupanější komp a Thalie mi neseká.. takové Ivory mám v pohodě, lagy taky minimální

Re: Pady serveru

Posted: 10:09 13. May 2009
by melvik
photter wrote:mícháte moc problémů dohromady
sekání hry je problém lokálního kompu a ne serveru, buď to vaše prostupnost paměti/hrubej grafickej výkon dává nebo ne, server nepomůže ani neuškodí
lagy z největší části imho způsobujou: heatbeat scripty, AI scripty, pathfinding
padání serveru je úplně jiná příhoda, stabilní server je schopnej ustát i minutovej lag, kdo zažil hromadný bitky na A1 vzpomene si

jop myslim ze pathfinding, po včerejších testech. Uvidime esi to dneska padne. Esi to dnes nepadne, tak je to zcela určite pathfinding. Vypnul sem na test npcčkům náhodné promenádování.

Re: Pady serveru

Posted: 22:37 13. May 2009
by nomis_b
nojak sem se dneska dival, tak to celej den vubec nepadlo, takze zatim dekuju Melvikovi, ze se na to superveverka podivala a vypada to, stabilneji.

Pozastaveni craftu se tedy odklada na neurcito... pokud bude probelm vyresen bez vypinani craftu, tak by to bylo super :wink:

Re: Pady serveru

Posted: 23:02 13. May 2009
by kucik
Akorat jeslti to fakt delaj ty walkmeshe, tak to bude docela mrsk vyresit. Kazdopadne je znat, jak se serveru ulevilo na vykonu.

Re: Pady serveru

Posted: 23:59 13. May 2009
by aster3
podle mne ma Thalie taky hodne "nepotrebnych" npc. nektere lokace jsou fakt zalidnene spoustou npc

Re: Pady serveru

Posted: 01:23 14. May 2009
by DenGrasse
jj, mnohde by jich stačila polovina a ještě většině z nich odebrat chůzi...

Re: Pady serveru

Posted: 12:40 14. May 2009
by innfra
agree

Re: Pady serveru

Posted: 17:03 14. May 2009
by melvik
dyt to nepada :), zkusime este nejak poladit a jinac je potreba novej servik tak jak tak. Takze bych zbytecne nekiloval npc. I kdyz mohlo by se nekdy zkusit odpoledne udelat test. Krvelacna dmka by se mohla vyradit a vykilovat co nejvic npc.

ja si treba myslim, ze hlavni problem sou hraci. Kdyz bylo na thalii 5 nebo 6 lidi max online tak slapala v poho. Takze bych zabanoval hrace co mi neposilaj orisky a to byste videly jak by to svistelo :D

Re: Pady serveru

Posted: 17:08 14. May 2009
by Krata
melvik wrote:dyt to nepada :), zkusime este nejak poladit a jinac je potreba novej servik tak jak tak. Takze bych zbytecne nekiloval npc. I kdyz mohlo by se nekdy zkusit odpoledne udelat test. Krvelacna dmka by se mohla vyradit a vykilovat co nejvic npc
Fakt by jsme mohli? :)