Page 20 of 48

Re: Par dotazu novacka

Posted: 11:03 25. Apr 2012
by Rejty
Bodné mají schválně, protože v NWN je bug, díky kterému se nepočítá bonusové zranění, které má stejný typ zranění jako zbraň, takže kdybych dal na mnišské rukavice bonusové zranění "drtivé" nebude to mít žádný efekt.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 14:58 25. Apr 2012
by Shaman88
Resp. ono se počítá vždy jen to nejvyšší, je to chybka na vaší straně že používáte bonus k vylepšení místo bonusu k útoku.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 15:02 25. Apr 2012
by kucik
Bonus k útoku ti ale nedá bonus ke zranění, o kterém je tu řeč, ne?

Re: Par dotazu novacka

Posted: 15:09 25. Apr 2012
by Shaman88
Ano. Přesně, protože tenhle bonus do zranění je ten co buguje.
Pokud máš sečnou zbraň s +5 bonusem do vylepšení a sečným dmgem k4 tak ta zbran dává jen +5 sečné z bonusu vylepšení.
Pokud máš sečnou zbraň s +5 bonusem do vylepšení a sečným dmgem k10 tak zbran dává jen k10 z toho dmge (ale pořád se chová jako by měla průraznost +5). Vždy se bere to nejvyšší.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 17:11 25. Apr 2012
by kucik
To mi přijde divný. Pokud mám d10 zbraň s +1 vylepšením, tak by mi měla dávat d10 + 1 dmg, ne?

Re: Par dotazu novacka

Posted: 17:26 25. Apr 2012
by KaTo
*přispěje svou troškou do mlýna*
Mám za to že se to navzájem přebíjí, pouze když je bonusová dmg stejná jako základní druh zranění zbraně.

+5 enchant kord (bodná zbraň) a 1k4 bodné zranění, dává ve výsledku jen +5 bodné zranění
+5 enchant kord (bodná zbraň) a 1k10 bodné zranění, dává 1k10 bodné zraněn, minimálně však 5, tj. 1k6+4
+5 enchant kord (bodná zbraň) a 1k4 tupé zranění, dává +5 bodné a 1k4 tupé, tj. 1k4+5

Re: Par dotazu novacka

Posted: 17:30 25. Apr 2012
by Shaman88
Ano to jsem přesně napsal.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 19:19 25. Apr 2012
by Aulus
Chtěl bych se zeptat, jestli jsem správně pochopil mechanismus překupníka.

Má postava mu dnes ráno prodala pírka plivníků, stanovila si cenu a když jsem se pak podíval, překupník je měl ve výběru. Teď večer jsem se byl k němu podívat a pírka už se ve výběru nezobrazují (vůbec žádná pírka plivníků). Když jsem ale došel do banky, zjistil jsem, že na účet mi nepřibylo vůbec nic.

Je to chyba a nebo se u překupníka věci prostě běžně ztrácejí? Jsem si jistý, že se mi to jako hráči nestalo poprvé.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 19:46 25. Apr 2012
by davidsoft
Aulus wrote:Chtěl bych se zeptat, jestli jsem správně pochopil mechanismus překupníka.

Má postava mu dnes ráno prodala pírka plivníků, stanovila si cenu a když jsem se pak podíval, překupník je měl ve výběru. Teď večer jsem se byl k němu podívat a pírka už se ve výběru nezobrazují (vůbec žádná pírka plivníků). Když jsem ale došel do banky, zjistil jsem, že na účet mi nepřibylo vůbec nic.

Je to chyba a nebo se u překupníka věci prostě běžně ztrácejí? Jsem si jistý, že se mi to jako hráči nestalo poprvé.
Před nějakou dobou se tu řešil podobný problém a bylo to způsobeno přetížením překupníka (Překupník zobrazí jen několik set předmětů ze své nabídky, zbylé předměty jsou skryté a jen zatěžují databázi.) Zda je to i tento případ, nevím.

Vedle toho existuje početná množina předmětů, které překupník nebo bankovní trezory sice uloží, ale nejsou schopny je obnovit ze záznamu; takové předměty se pak započítávají do počtu předmětů u překupníka/v trezoru, ale hráči už je neuvidí. (Jeden konkrétní případ hlášen zde.)

Re: Par dotazu novacka

Posted: 19:51 25. Apr 2012
by Aulus
davidsoft wrote:Před nějakou dobou se tu řešil podobný problém a bylo to způsobeno přetížením překupníka (Překupník zobrazí jen několik set předmětů ze své nabídky, zbylé předměty jsou skryté a jen zatěžují databázi.) Zda je to i tento případ, nevím.

Vedle toho existuje početná množina předmětů, které překupník nebo bankovní trezory sice uloží, ale nejsou schopny je obnovit ze záznamu; takové předměty se pak započítávají do počtu předmětů u překupníka/v trezoru, ale hráči už je neuvidí. (Jeden konkrétní případ hlášen zde.)
No, já si myslím, že u mě to bude ten první případ. Jsou to jen obyčejná pírka, žádné hůlky. Spíš mě na tom ale vadí, že uhlí, kterého se tam válí tuny už několik týdnů (za stejnou cenu - takže asi to stejné) a taky jiné předražené suroviny do craftu tam zůstanou a nově prodaná pírka plivníků, které jsou celkem lukrativní zboží, během pár hodin zmizí z databáze. Nešlo by s tím něco udělat? Mám dojem že moje postavy už takhle musely přijít o pěkný balík peněz.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 20:02 25. Apr 2012
by OneHeart
Potvrzuji, že mne hned po restartu zmizely nově přidané komponenty do alchymie. Pírka, bylinky...prostě vše. Nové mizí, staré věci zůstávají, se mi zdá.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 23:15 25. Apr 2012
by Aulus
OneHeart wrote:Potvrzuji, že mne hned po restartu zmizely nově přidané komponenty do alchymie. Pírka, bylinky...prostě vše. Nové mizí, staré věci zůstávají, se mi zdá.
Přepíšu to do hlášení chyb.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 23:32 25. Apr 2012
by tao kan
Nevíte někdo jak se zbavit přetrvávajícího bugu oslepení z kouzla "Temnota"? Dneska sem kuli tomu umřel a už mě to fakt neba.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 23:34 25. Apr 2012
by KaTo
tao kan wrote:Nevíte někdo jak se zbavit přetrvávajícího bugu oslepení z kouzla "Temnota"? Dneska sem kuli tomu umřel a už mě to fakt neba.
Zakouzlit "Ultravision"? (jen hádám, ale tohle kouzlo jsem běžně na prokouknutí Tmy používal).

Re: Par dotazu novacka

Posted: 23:35 25. Apr 2012
by tao kan
KaTo wrote:
tao kan wrote:Nevíte někdo jak se zbavit přetrvávajícího bugu oslepení z kouzla "Temnota"? Dneska sem kuli tomu umřel a už mě to fakt neba.
Zakouzlit "Ultravision"? (jen hádám, ale tohle kouzlo jsem běžně na prokouknutí Tmy používal).
bohužel s tímhle to dělá ještě větší bordel :D
edit.: neb, vlezu do tmy, vylezu a tmu mam stale. S ultravision zmizi jen po relogu.