Page 20 of 21
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 22:37 02. Nov 2011
by DenGrasse
Karathský grešle už neni jak dál rozředit.

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 23:04 02. Nov 2011
by Anderson I
DenGrasse wrote:Karathský grešle už neni jak dál rozředit.

To už jsou jen ze železa? Proklatě. No nic, alchymistu, vyrobit plasty a jedeme dál

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 23:08 02. Nov 2011
by Prasokralik
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 23:26 02. Nov 2011
by Jose
Hahaha....
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 23:39 02. Nov 2011
by kokosak
A pak přijde DMko a dá ti permku. To je tak nespravedlivý...
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 15:48 05. Nov 2011
by LDamian
Je to čistě OOC, ale téma už je snad i tak vyčerpané.
Přemýšlím nad těmi dluhy Řecka a podobně. Chápu, že se může zadlužit jednotlivec a někomu konkrétnímu dluží peníze. Chápu, že se může zadlužit firma nebo i stát.
Ale nechápu, jak může dlužit prakticky celý svět. Jen Evropa prý dohromady dluží 27 bliónů dolarů. USA dluží prachy. Dokonce i Čína má určitou míru zadlužení. Komu celý svět dluží peníze? Kdo je věřitel a kde vůbec ty peníze vzal? Pokud má někdo jakýkoli odkaz na studii o tomto jevu (aspoň třeba o tom, komu vlastně dluží Evropa), budu moc rád.
A druhá otázka. Co by se stalo, kdyby všechny státy světa zázračně ty peníze zaplatily? Myslím tím - je vůbec na světě něco takového, co by pak za tu neskutečnou sumu peněz šlo koupit a nebo už je ten dluh vlastně dávno virtuální a mimo realitu a jde jen o určitou uměle vytvořenou daň ve formě úroků, kterou pak nesou jednotliví lidé ve všech státech? A pokud to tak je a vlastně vůbec nejde o výšku dluhu, ale o úroky (s tím, že systém se nutně blíží krachu), ke komu tyhle úroky tečou? Takže zase - kdo je věřitel většiny světových dluhů, včetně dluhů států?
Vím, že existuje třeba PIMCO, které investuje do dluhopisů států a že má asi 4x víc peněz než je rozpočet Německa. Ale ani to přeci nemohlo ufinancovat půjčování všem státům světa. Nebo je to vážně tak, že celý svět dluží několika soukromým společnostem jako je PIMCO, FED a podobně a že třeba FED, aby mohl dál půjčovat, tak si prostě dolary tiskne v libovolné výši (prý za pár posledních let vytvořil 16 biliónů dolarů). Nebo to nejsou ti hlavní věřitelé a ty dlužené peníze a úroky z nich jdou někomu jinému ještě?
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 16:29 05. Nov 2011
by DenGrasse
Obávám se, že skutečnost je ještě daleko děsivější, pokud bychom uvažovali v čistě obchodních pojmech.
To, proč to zatím drží je dáno tím, že státy - poslední dobou ovšem jen některé a spíše mezinárodní společenstva - mají určité nástroje, jak soukromým subjektům zatnout tipec. Prostě jim řekne něco jako "nic nedostanete". Ale samozřejmě je to tvrdý boj - banka mají jednak vliv na politiky, protože ten stát jsou zase politici a taky na lidi (krach banky odnesou zase idi). Takže z toho vzniká ten guláš co panuje dneska.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 17:01 05. Nov 2011
by LDamian
Už to myslím chápu.
Konečně jsem pochopil, co je to multiplikace peněz a jak může být v oběhu víc peněz než zboží. Já si pořád myslel, že je to tím, že státy tisknou další peníze (jako v době Francouzské revoluce třeba) a ona je situace mnohem horší. Peníze tvoří soukromé instituce, státy už nad tím nemají kontrolu a soukromé instituce ty peníze nemusí ani tisknout, ale prostě je jen virtuálně nakopírují přes poskytnuté úvěry. Přičemž to pákování, jak se tomu zřejmě říká, bude už ve výši 25-50x vyšší, než je množství reálných peněz (když pominu, že i ty reálné peníze jsou jen smluvní a kryté pouze důvěrou lidí a slovem politiků).
http://www.blisty.cz/art/26211.html
Chápu i to, proč třeba od roku 1971 kdy byl dolar krytý zlatem a bylo to tuším 35 dolarů za trojskou unci zlata se to mohlo dostat třeba na 1765 dolarů v současnosti. Jednoduše pokud někdo takhle multiplikuje peníze a zlato ne, tak ty peníze mají čím dál nižší hodnotu.
Chápu i to, že je to svých způsobem ožebračování 99,9% lidí, protože cena peněz bude klesat rychleji, než bude probíhat růst mezd a přes všechny ty úvěry bude docházet k ožebračování mas a soustřeďování peněz u malé elity (ti kdo peníze vytváří).
Ale ještě nechápu, jak to, že to může tak dlouho fungovat (od zrušení zlatého standartu je to 40 let). Sice rozumím tomu, že se to rozmělnilo s rozrůstajícím se vlivem dolarů na nových trzích (viz třeba i privatizace v Česku). A také faktickým růstem rozvojových trhů o skutečnou produkci (proto Čína nashromáždila tolik dolarů). Ale stejně je úžasné, jak dlouho tahle bublina už roste a jak do sebe zatahuje celý svět.
A je úžasné, jak stejně jako při každé jiné bublině lidé a politici zavírají oči a nevidí, v čem je hlavní příčina problémů a pomocí blbostí (škrty v rozpočtu) se snaží vyřešit něco, co prostě není možno řešit, protože už je to od základu špatně.
Budu nad tím ještě nějakou dobu uvažovat, abych si prověřil, zda jsou moje závěry správné a pořádně to vstřebal. Snad i přijdu na to, jak se to vyvine a v jakém časovém horizontu. Kdyby měl někdo nějaké rozumné prognózy, opět velmi uvítám.
PS: a to jsem byl naštvaný, když DG z původně kvalitních zlatých mincí udělal ten podvodný stříbrný šunt, co je v Karathě. I když je fakt, že mně to naštvalo možná právě proto, že mi to až nepříjemně připomělo realitu.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 17:10 05. Nov 2011
by J.F.Payne
Líbí se mi způsob tvého uvažování, takové kritické, analytické myšlení. Přesně tu otázku jsem si nedávno pokládal též, ale všechny výsledky mých myšlenkových pochodů by se daly nazvat konspirací, a to konspirační teorie nemám v oblibě. Přijde mi, že konec 20. a začátek 21. století je dobou úprku od racionality, od rozumu. Proč se necháváme oklamávat jakousi koncepcí trvale udržitelného růstu? Už z principu je něco takového přece nemožné - a státy se té koncepce držely až k nesmyslnému zadlužení. Kdo ale státům půjčuje? Co je to za peníze, zatraceně? Jak můžu půjčit něco, co nemám?
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 17:23 05. Nov 2011
by DenGrasse
Můj osobní odhad jak dlouho to vydrží - dokud bude s čím obchodovat. Myšleno až příliš "územně". Můj kamarád dělá v rakouské Raiffaisen bank nákupčího a před 4 lety mi říkal, že banky právě skoupily Albánii. Kam to povede dál je jasný - jednoho dne narazí systém na své hranice a pak buď přijde kolaps, nebo se vymyslí něco nového.
PS: ty mince jsem neznehodnotil já, to byl Žorž.

A bylo to dáno potřebou nějak se chytit na nesmyslný finanční systém NWN, žádné konspirace v tomnejsou.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 20:26 07. Nov 2011
by Miking
K těm penězum mám dva dobré odkazy.
První je čtení. Pohádka o zlatníkovy který se vypracoval až na bankéře.
A to druhé je anglické video s českýma titulkama.
Chci celou Zemi a pět procent navíc
http://www.marketiva.cz/2009/01/chci-ce ... ent-navic/
Peníze jako dluh / Money as Debt
http://dokumentarni.tv/penize-ekonomika ... ey-as-debt
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 16:12 09. Nov 2011
by Nalkanar
Jinak.. teďka s propuštěním dvou hráčských postav z vězení jsem zase poslouchal nějaké diskuze.. a ve výsledku tedy mi příjde že:
Pokud jde o uvěznění lze na to hledět ze dvou stránek - IC (RP) stránka vs OOC (pravidla etc.) stránka.
V IC rovině jsou si uvězněné postavy rovny, ať jde o zajaté rebely, drowy, sebevražedné drakonidy, nebo slečny, co nenahlásí, že se s drakonidy muchlují (berte prosím jako nadsázku). Ve výsledku by tam měl být podobný scénář, plus mínus rozdíl ve finálních trestech. Tedy by pak měli pravdu ti, co prosazovali (nebo doufali, navrhovali atd. atd.), aby se všem utíkajícím vymazal obsah invu.
Ovšem příjde mi, že se na TH hledí více na OOC rovinu v dané otázce. Někdo je ve vězení skrz IC reakci světa a dle IC zákoníků příjde/nepříjde o postavu/majetek/X dní "svobodného hraní". Někdo je tam skrz prohrané CvC, a proto nepříjde o nic podstatného (obrání těl nožem při zajmutí), protože v CvCčkách není možné výrazně okrást postavu bez souhlasu, resp. ani se to tradičně neděje. A pak je tam někdo skrze quest, nebo teoreticky další možnosti (nic moc mě nenapadá, ale vždy je něco dalšího) a dle toho se to různí.
Jinak řečeno - v podstatě jsou DMka hodná, protože zohledňují důvody proto, proč jste se dostali do lochu a tedy co je vhodné, aby se vám stalo.
EDIT: Dodatek pro Derkena
kucik wrote:3. Castecne - prohrany frakcni souboj neni duvodem k likvidaci postavy. Stejne jako povrchnan chyceny v podtemnu nedostane permku a neprijde o vybavu.
Původní příspěvek na str. 16
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 16:20 09. Nov 2011
by Derken-
Nalkanar wrote:Jinak.. teďka s propuštěním dvou hráčských postav z vězení jsem zase poslouchal nějaké diskuze.. a ve výsledku tedy mi příjde že:
Pokud jde o uvěznění lze na to hledět ze dvou stránek - IC (RP) stránka vs OOC (pravidla etc.) stránka.
V IC rovině jsou si uvězněné postavy rovny, ať jde o zajaté rebely, drowy, sebevražedné drakonidy, nebo slečny, co nenahlásí, že se s drakonidy muchlují (berte prosím jako nadsázku). Ve výsledku by tam měl být podobný scénář, plus mínus rozdíl ve finálních trestech. Tedy by pak měli pravdu ti, co prosazovali (nebo doufali, navrhovali atd. atd.), aby se všem utíkajícím vymazal obsah invu.
Ovšem příjde mi, že se na TH hledí více na OOC rovinu v dané otázce. Někdo je ve vězení skrz IC reakci světa a dle IC zákoníků příjde/nepříjde o postavu/majetek/X dní "svobodného hraní". Někdo je tam skrz prohrané CvC, a proto nepříjde o nic podstatného (obrání těl nožem při zajmutí), protože v CvCčkách není možné výrazně okrást postavu bez souhlasu, resp. ani se to tradičně neděje. A pak je tam někdo skrze quest, nebo teoreticky další možnosti (nic moc mě nenapadá, ale vždy je něco dalšího) a dle toho se to různí.
Jinak řečeno - v podstatě jsou DMka hodná, protože zohledňují důvody proto, proč jste se dostali do lochu a tedy co je vhodné, aby se vám stalo.
Kámo zmlkni už prosím tě
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 16:50 09. Nov 2011
by wsweetjane
Derken- wrote:Nalkanar wrote:Jinak.. teďka s propuštěním dvou hráčských postav z vězení jsem zase poslouchal nějaké diskuze.. a ve výsledku tedy mi příjde že:
Pokud jde o uvěznění lze na to hledět ze dvou stránek - IC (RP) stránka vs OOC (pravidla etc.) stránka.
V IC rovině jsou si uvězněné postavy rovny, ať jde o zajaté rebely, drowy, sebevražedné drakonidy, nebo slečny, co nenahlásí, že se s drakonidy muchlují (berte prosím jako nadsázku). Ve výsledku by tam měl být podobný scénář, plus mínus rozdíl ve finálních trestech. Tedy by pak měli pravdu ti, co prosazovali (nebo doufali, navrhovali atd. atd.), aby se všem utíkajícím vymazal obsah invu.
Ovšem příjde mi, že se na TH hledí více na OOC rovinu v dané otázce. Někdo je ve vězení skrz IC reakci světa a dle IC zákoníků příjde/nepříjde o postavu/majetek/X dní "svobodného hraní". Někdo je tam skrz prohrané CvC, a proto nepříjde o nic podstatného (obrání těl nožem při zajmutí), protože v CvCčkách není možné výrazně okrást postavu bez souhlasu, resp. ani se to tradičně neděje. A pak je tam někdo skrze quest, nebo teoreticky další možnosti (nic moc mě nenapadá, ale vždy je něco dalšího) a dle toho se to různí.
Jinak řečeno - v podstatě jsou DMka hodná, protože zohledňují důvody proto, proč jste se dostali do lochu a tedy co je vhodné, aby se vám stalo.
Kámo zmlkni už prosím tě
Líbí se mi jak sme tu na sebe všichni slušní a v pohodě...Někteří jsou dokonce epic vydrsnělí...
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 17:06 09. Nov 2011
by Prasokralik