Page 20 of 21

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 16:22 14. Apr 2014
by sandoftime
Absinthorix wrote:Já myslel, že Žofrey byl tvoje nejoblíbenější postava... :(
Šak já taky mluvil o trpasličí bitce...

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 21:13 16. Apr 2014
by Aulus
Asi nejlepší z Upřímných trailerů, co jsem kdy viděl. :-D

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 16:30 21. Apr 2014
by G-ladiator
Zdá se mi to, nebo ten kabát, co nosí Jaime vypadá nějak moc moderně?

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 18:01 21. Apr 2014
by Molly23
Hele mě se to taky zdá. Ze všech možných kostýmů co v seriálu jsou tak právě Jaime vypadá jako nadčasový fešák :lol: . Jinak má seriál úžasné kostýmy a zbroje. Třeba taková zbroj Sera Lorase.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 18:05 21. Apr 2014
by J.F.Payne
Ser Loras má zbroj? Já myslel že tam jen kouří ptáky.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 18:18 21. Apr 2014
by Molly23
J.F.Payne wrote:Ser Loras má zbroj? Já myslel že tam jen kouří ptáky.
Někdo kouká po zbrojích, někdo po ptákách :D ale pro tebe ti jí ukážu.

Image

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 18:40 21. Apr 2014
by G-ladiator
Jone, já nevím, že tě to překvapuje. V knize to sice nebylo explicitně řečeno, ale jeho duhový plášť z okvětních plátků růží byl jeden z mnoha náznaků :D A jestli se dobře pamatuju, tak ta zbroj, co má v seriálu, je hodně slabý odvar toho, co si na sebe nechal obléknout v knize :)

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 18:44 21. Apr 2014
by Molly23
Ale prostě ty zbroje a obleky v seriálu vypadaj uvěřitelně a funkčně (většinou). To třeba takový Vikings, to je něco strašného co se týče kostýmů :).

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 18:48 21. Apr 2014
by G-ladiator
Tam jsem viděl jen první sezonu, když to zrovna vycházelo - to bylo před rokem? - takže si to už moc nepamatuju. Ale nepřišlo mi, že by tam ty zbroje vypadly neuvěřitelně nebo neprakticky.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 20:23 21. Apr 2014
by Krysak
Molly23 wrote:Ale prostě ty zbroje a obleky v seriálu vypadaj uvěřitelně a funkčně (většinou). To třeba takový Vikings, to je něco strašného co se týče kostýmů :).
Můžeš uvést přiklady, co je tam nefunkční, neuvěřitelé a strašné?

Od odborníka na tuhle dobu mám komentář - minimalistické, ale z 75% to cca odpovídá době.....

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 20:37 21. Apr 2014
by Molly23
No nevím jaký je to odborník. Já teda odborník nejsem, ale poznám rozdíl mezi tímto:
http://www.studiosystemnews.com/wp-cont ... s-cast.jpg

a tímto:
http://mnorth52.files.wordpress.com/201 ... rrior1.png

Je tam prostě víc fantasy oblečků, než historie :wink: . Jinak seriál se mi líbí a dychtivě očekávám každý díl.

A tady máš další obrázky pro porovnání :)
https://www.pinterest.com/styygens/viking-armor/

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 20:41 21. Apr 2014
by Krysak
Nebude to tím, že porovnáváš trošku rozdílné doby, to co vidím na obrázkách by dle mne mělo přijít za 50-80 let. Jako nejsem odborník na dobu, ale jejich oblečení mne neuráží.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 21:32 21. Apr 2014
by Molly23
No tak zrovna na obrázku co jsem poslal ani jeden nemá prošívku :). S tou dobou je to asi pravda, ale stejně mi přijde, že jsou nastrojení aby vypadali prostě cool, spíš než aby se drželi historie.
Jinak by mě zajímalo dle čeho tvůj pan odborník usuzoval, že jsou tam kostýmy OK. Možná by mi ten zdroj otevřel oči a já se něco nového přiučil.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 21:59 21. Apr 2014
by Krysak
Muj zdroj je Grin (nick na foru), dělají historický šerm celkm na úrovni. Stavěli si historicky věrné Variagy, studovali na to, Grin jezdí stavět přímo Vikingskou lod na sever atd.... ta doba bych rekl ho velmi zajímá. Byl kritický , ale nesmetl to ze stolu.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 23:21 21. Apr 2014
by Bahnak
Mě se ten seriál líbí. Fajn charaktery, docela příjemný příběh.
Kostýmy neřeším, přijdou mi více fantasy než historické.
Do boje se chodí zásadně bet přilbic - to aby šlo hrdinům vidět do obličeje.
Prošívanici/vycpávanici pohledat, evidentně bojovat v košilích je víc cool.
Kroužková zbroj či cokoliv co by dotyčné "vikingy" chránilo v boji aneb "zbrojný oděv" se nekoná.
Zato nátepníky a z kousků kůže posešívanými vestičkami se to jen hemží.

Což nic nemění na faktu, že je to vcelku příjemný oddechový seriál.
Ale hledat v něm historii v kostýmech raději ne-e, v tomdle prostě poláky nikdo nepřekoná.
(i když korea, čína a japonsko umí možná ještě lépe)