Zamyšlení nad NWN a Thalií

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Theogil I »

kucik wrote:@LD:
Jednotnej strop mi prijde jako takovy dost nestastny reseni. Treba me osobne prijde na tom 20 - 25 uz docela pozde. Radeji jsem pro plynule reseni.
No ba .... když to muší bét tak - progrese ... začneš na 10% na 1 lvl a půjdeš po celých procentech k 1% na 40 lvl. Jesli chceš tak to můžu spočítat a odstupňovat tak aby ztráta v absolutní hodnotě pořád stoupala a procentuelní hodnota v průběhu klesala.

Edit.: Za mírnější nebo skoro žádné postihy v CvC se zase a tudíž opakovaně taky přimlouvám.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Barbar321 »

-RoF- wrote:Nevím jaký by mělo smysl odstraňovat pixii. Dle mě by stačilo zvýšit TO pastí a zámků a dát do craftů a obchodů víc věcí na odemykání a odstranění pastí. Ale tak to je fuk. Vám se nelíbí nic ;)

Jinak to vzájemné rýpaní do sebe si strčte do řiti. Chcete víc hráčů, ale tímhle stylem to asi nepůjde ;)
Osobně bych byl také pro její zrušení nebovelmi výrazné omezení. Moje postava jí má a přecejen když otevře zámek s TO50 bez komplikací, nebude něco v pořádku.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Barbar321 »

Krysak wrote: 2. Alchymie je doted vlemi obtížně dispellnutelná, nevím proč, ale prostě drží lépe než jiné věci. Alchymii bych neničil, neni až tak strašná.
Jestli ono to nebude v systému NWN. Většina lidí dispeluje silnějším rozptýlením. Ale v pravidlech je psáno, že nedokáže zrušit kouzla z předmětů (tudíž alchymii pravděpodobně nevyjímaje)

Toto dokáže jen morka a pokud není wizna/socka po ruce, asi si moc nepomůžeš

PS: a strašně přesílená je a to říkám jak z pohledu mága, tak z pohledu postavy, která je na bázi alchymie postavená
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Barbar321 »

Krysak wrote: Já si improved invis s mou vílou kouzlím.
Mám stejný problém jako Caehan. Nevka mi kouzlit nejde (ne, že bych to nějak výrazně potřeboval)
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by LDamian »

kucik wrote:@LD:
Jednotnej strop mi prijde jako takovy dost nestastny reseni. Treba me osobne prijde na tom 20 - 25 uz docela pozde. Radeji jsem pro plynule reseni.
Co presne myslis upravou vzorce na ziskavani levelu? Rozmisteni potvor je zrovna vec, kterou bych v soucasnym modulu uz nechtel predelavat.

@Shaman88: To nam ale praci zrovna neusnadni.
Je to řešení "baj voko" principem - ne přesným návrhem levelů. A šlo mi prostě o jednoduchost a to, aby se kvůli tomu nemusely upravovat žádné další věci. Udělat to odstupňované by vypadalo elegantněji.

Tou úpravou vzorce myslím koeficient kterým se získané levely násobí v závislosti na tom, na jakém jsi levelu. Takže (nemám tu tabulku, tak budu plácat jen příklad)... pokud jsi na 10. levelu, tak se to násobi 0,5, pokud jsi na 20. levelu, tak 0,2 a pokud jsi na 26. levelu tak 0,05 a pak snad až 0,01. Ten koeficient v podstatě říká, že pokud máš 30. level a zabiješ srovnatelně mocnou potvoru s CR 30, tak místo abys dostal třeba těch 20 expů, tak se to ještě vynásobí tvým koeficientem nula celá nula skoro nic a dostaneš 3-4 expy. Samozřejmě tohle je úprava, která by se musela důkladně otestovat, protože je otázka, zda jsou na ni vyladěné potvory (jak velká pečlivost tam byla u nastavování).

Je to tam složitější, protože skutečná síla postavy se vzrůstajícím levelem neroste lineárně. Osobně bych přemýšlel nad úpravou typu:

a) od 25. levelu žádné postihy za příliš mocnou potvoru (1 exp za draka, protože má příliš vysoké CR)
b) koeficient pro výpočet expů bych přestal snižovat někde na úrovni 25. levelu a místo toho bych zkusmo upravil ten vzorec, který porovnává průměrný level party a CR potvory a zavedl něco jako:

za každé dva levely nad 25. levelem je srovnatelné CR potvory level+1.

Tedy:
25. level - CR 25+0=25
35. level - CR 35+5=40
40. level - CR 40+8=48

Tedy pokud 25. level dostane z potvory s CR 25 třeba 20 expů, tak 35. level by dostal 20 expů z potvory s CR 40. Prostě by to nebylo jako teď, že neexistuje nic, z čeho by ty expy mohl dostat, ale bylo by to jen o tom, že musí poráže dostatečně silné mrchy.

Tohle je věc, která si vyžádá dost testování. Pokud bych to měl navrhnout přímo, hodilo by se:

vidět aktuální vzorec výpočtu expů
vidět tabulku potvor na Thalii podle jejich CR (aby se dalo odhadnout, na čem by reálně museli expit a zda takové potvory jsou)
projít si s pár partama zkusmo několik epických dungů
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by kucik »

Ted je za smrt 1% 3% a 5% pokud se nepletu. Takze na 20. je to 1 900, 5 700 a 9 500

Ted jak to chces pocitat?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Barbar321 »

J.F.Payne wrote:Ty časy mezi restama jsou vážně hrouzivý. A vtipný je, že zatímco mág level 1 sešle třeba 4 x kouzelnou střelu než se vyčerpá, mág level 26 jí síce sešle třeba 9 x. Jenže level 1 mág se namedituje během doby na meditaci high lvela nevím kolikrát, takže v podstatě level 1 mág líp zachází s astrální energií... nebo nevím! :))

Jak je čas na meditaci větší než půl reálný hodiny, je to otrava.
...tak snad tu funguje i efekt lvl kouzla, ne? Zatímco on jí sice sešle hodněkrát, nezabije ani jezevce.

Ale jinak si taky osobně nedovedu představit, jak by mág mohl sám vyčistit pomocí kouzel nějaký dung :cry:
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Nalkanar »

Barbar321 wrote: Jestli ono to nebude v systému NWN. Většina lidí dispeluje silnějším rozptýlením. Ale v pravidlech je psáno, že nedokáže zrušit kouzla z předmětů (tudíž alchymii pravděpodobně nevyjímaje)
Pleteš jablka a hrušky.

Dle mé zkušenosti se nedají dispelovat kouzla z itemů. Myšleno buffy dané na nějakém itemu, nikoliv vytvořené buffem. Když si dá někdo obyčejný NWN lektvar, tak ho dispelneš, ale zdispelnout někomu třeba plamenku už skoro nejde. Třeba na EQ jsme kvůli tomuhle záměrně (leč někdy zbytečně) buffovali zbraně, protože tam měla mnohá NPC přesílené dispel hůlky, kterými sundali všechny buffy, ale zůstal nám přinejhorším kompletní buff meče.
.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Shaman88 »

kucik wrote:Ted je za smrt 1% 3% a 5% pokud se nepletu. Takze na 20. je to 1 900, 5 700 a 9 500

Ted jak to chces pocitat?
A co to teda počítat jen s bojovejch expů, tzn. ta ztráta nebude lineární protože čím jsi vyšší lvl tím máš více časovek a zároveň budou na tom lépe dlouhohrající postavy.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by kucik »

Mozna by ses divil, ale jsou postavy, ktere maj xp z potvor (po odecteni smrti) nulovy (protoze do zaporu to nejde). Tim padem ti by meli smrt zadarmo :)
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Barbar321 »

KaTo wrote: Tím by se zabránilo, aby postava šla ihned z fleku znova umřít a zároveň by to RPerovi dalo možnost den zahrát si "následky" znovuzrození, aniž by to znamenalo, že musí znova půlroku expit na ztracený lvl.
To je zajímavá věc, ale jistě se nebude líbit creeperům, protože zatímco sice RPer to bude dohánět půl roku, creeperum bude vadit, že nebude moct dost dlouhou dobu ven a za tu dobu by mohl řádné množství expů (hlavně díky nastavení ve hvozdu) dostat zpět.

Mě osobně by to až zas tak moc nevadilo (i přesto, že patřím spíše do druhé skupiny), protože bych si pro tuto dobu našel jinou činnost.

Ruku na srdce, při takovém nastavení se ale o svou postavičku prakticky přestanu bát a budu riskovat několikrát tolik. Vždyť kromě trochy času není co ztratit
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Shaman88 »

kucik wrote:Mozna by ses divil, ale jsou postavy, ktere maj xp z potvor (po odecteni smrti) nulovy (protoze do zaporu to nejde). Tim padem ti by meli smrt zadarmo :)
To je okrajový případ. (nějaké minimum by tam být mělo)
Nicméně si myslím že takoví lidí by měli mít menší výrazně postih za smrt než normální bijci, takže to by odpovídalo.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Barbar321 »

Aulus wrote:... jaký přínos pro modul má hráč, který sice hraje stále, ale 99% procent času tráví nad craftem v dílně...
To by ti nejspíš řekli ti, kteří zoufae nutně potřebujou novou výbavu pro svou novou postavičku :D
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Nalkanar »

Barbar321 wrote:
Aulus wrote:... jaký přínos pro modul má hráč, který sice hraje stále, ale 99% procent času tráví nad craftem v dílně...
To by ti nejspíš řekli ti, kteří zoufae nutně potřebujou novou výbavu pro svou novou postavičku :D
Jsem takhle jeden čas nelogoval, pak jsem se logl a měl zakázek na celý týden hraní :lol:
.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Barbar321 »

kucik wrote: Jenze prvni levely jsou v podstate k tomu, aby se postava vubec seznamila s tim, jak to ve svete chodi. Pokud budou pomerove stejne postihy na prvnim levelu jako na desatem, tak by to noveho hrace asi trochu odradilo.
Je pravda, že když jsem si zde založil novou postavu, získat 200exp byl pro mě úkol na celý herní den. Do teď si pamatuju, jak mě nějaký lidumil barbar vzal k plivníkům. Mě nic neudělaly, jeho ovládly a jednou ranou mě sejmul.

Jeho hláška "Sorry, zvedat tě nebudu, stejně to máš hned zpět" mě tenkrát fakt dostala a měl jsem v tu chvíli chuť s celým NWN seknout.

Takže opravdu dokážu pochopit problémy začínajících hráčů, kteří nemají páru, jak získat nějaké zkušenosti a postoupit výš
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Locked