Mno osobně - dostávám 1 exp za potvoru. Nevím jak dlouho bych musel strávit ve hře činností která mně nebaví, abych začal dostávat expy a v podstatě mne to ani nezajímá. Nevím, proč dokonce i ve hře, kde se chci bavit bych měl trávit svůj čas něčím, co mně nebaví a tehdy kdy mi to systém nakáže jen proto, že to někdo jiný považuje za zábavné.
Hrál jsem teď asi dvě hodiny nebo tři hodiny, nějakou dobu jsem se snažil brát expy za čas a potom vyrazil na lov. Za vše co jsem zabil po 1 expu, takže když jsem pak umřel a ztratil 983 expů, tak abych to dostal zpět, tak musím buď zabít 983 potvor, nebo čekat 4 hodiny ve hře, aniž by mně to bavilo. Argument, že se dá expovat i po jednom levelu je nesmyslný. Ano dá, ale to ten člověk zase musí vybíjet potvory, které už dávno nejsou výzva, které nejsou zábavné.
Pokud chci vyrazit na něco, co je obtížné a umřu, budu drsně v mínusu. Normálně by se mi to vrátilo tím, že ty obtížné potvory dávají hodně expů a pokud přežiju, budu expovat rychleji - je tam ta motivace se snažit. Takhle to nemá pro mně smysl. Jezevci (kteří jsou pro mně bezpeční) mně už nebaví a harpyje, vlci, plivníci, vosy a podobně představují riziko, které se mi statisticky při 1 expu za potvoru prostě nemůže vyplatit.
Takže prostě počkám, jak dopadne hlasování.
EDIT: vlastně jak dlouho vím, co by ne. Mám zhruba 19 000 zkušeností, 6000 jsem dostal jako bonus. Poměr mám 1:2 - časové ku bojovým. Abych se vyhnul postihu drsnému, musím se dostat aspoň na 1:1 nebo spíš 2:1.
Takže momentálně mám asi 4300 expů časových a asi 8700 expů bojových. Potřebuji tedy získat minimálně 4300 časových expů, což znamená, že bych teď musel stát ve hře a nebojovat asi tak 18 hodin reálného času, aby to bylo aspoň 1 ku 1 a abych se vyhl postihu úplně tak 36 hodin reálného času. Asi tušíte, co si o tom myslím.
Bude víc času na práci.
EDIT2: Vlastně když už jsem u toho počítání... s trochou snahy a příslušným rizikem naberu celkem v klidu 1000 expů za hodinu bojem (pokud neumřu). Potom bych si musel pokaždé někam na 4 hodiny stoupnout. Sedět s někým v hospodě mne při mém stylu hry bude bavit tak půl hoďky... možná i hodinu. Systém mne ale tlačí k dalším třem hodinám něčeho, co bych si sám od sebe nezvolil. Aby mne ten systém přímo neomezoval, musely by postihy začít až tak na poměru 1 třetina časové, 2 třetiny bojové - a tam by teprve postihy musely začínat. Tedy počty přesně opačné, než jsou teď. A to podle mne už zase nebude mít moc význam.
