Rumiště: Co se povidalo v Charaxssu před zničením (historie)

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
maku
DM Thalie
Posts: 807
Joined: 14:19 29. Dec 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by maku »

Další etapa

Skupinky štamgastů v Olath Deis tvrdí, že mělo dojít k tajné schůzce mezi vladařských rodem N'Xial a jeho spojenci někde mimo město. Jednotliví drowové se nyní přou, co ona schůzka znamená a co může znamenat.

Jedni tvrdí, že už by S'Zai měli tu pakáž zastavit, druzí naopak podporují N'Xial ... většina radši názor nevyjadřuje. Na jedno mají ovšem všichni stejný názor ... jestlize se dosud vzajemně poštuchovali ... nyni přijde skutecny boj o moc.

Na většině čelních představitelů vlivnějších domů je patrný náznak nejistoty.


http://www.youtube.com/watch?v=fjZQuPmSJzQ
DM THALIE
ICQ: 648-472-535
e-mail: mkubale@seznam.cz
http://youtube.com/user/ThalieDrow
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by Rejty »

Hon na štíry

Z podivných důvodů zvedli obchodníci výkupní cenu štířích krunýřů a tak se řada drowů a duergarů vydala na doslovný hon na tyto nestvůry. Po několikadenním lovu byli štíři vyhubeni a mnoho obyvatel si namastilo kapsu...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by DenGrasse »

V Olath Deis byl údajně zavražděn drow jménem Jin´rein, člen personálu. Ventash´ma Marloth odmítl poskytnout jakékoli informace, ale povídá se, že ghrellové z personálu se o celé věci vyjadřovali pochvalně, z čehož někteří dovozují, že byl údajně před smrtí mučen a to tak že i zkušené ghrelly to donutilo k uznání. Šušká se, že prý zahlédl v Olath Deis nějakého podivného cizince, snad se tedy stal obětí své zvědavosti...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
maku
DM Thalie
Posts: 807
Joined: 14:19 29. Dec 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by maku »

Mezi domy napojených na vladařský rod S'Zai se rychle rozšířila informace o smrti kněžky Elghingrrok Zaqh R'rorrok a jejím nahrazení mladou sestrou Akor R'rorrok. Někteří představitelé rodu S'Zai se nechali slyšet, že nyní předpokládají větší oddanost domu R'rorrok rodu S'Zai.

EDIT DG: Akor R´rorrok bude muset nyní předstoupit před chrámovou radu a ucházet se o místo své předchůdkyně v kolegiu kněžek. Schyluje se k novému měření sil mezi S´Zai a N´Xial.

// http://www.youtube.com/watch?v=UCDaJKEs90k
DM THALIE
ICQ: 648-472-535
e-mail: mkubale@seznam.cz
http://youtube.com/user/ThalieDrow
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by DenGrasse »

V Charaxssu se rozšiřují podivné zprávy, točící se kolem domu R´rorrok. Prý kdosi vysoce postavený se dopustil porušení Xi´an z´ress. Matrona Srf'Hara z domu Z’Xres požádala o svolání chrámové rady, kde má být tato otázka projednána. Dům S´Zai, který je patronem R´rorrok, se ocitl v nepříjemné situaci. Pokud nezasáhne, bude to považováno za slabost, pokud zasáhne, oslabí tím svou pozici v mocenském zápase s N´Xial. Matriarcha jednání rady svolala, ale až za několik dní, patrně doufá, že se věc mezitím vyřeší...

Škodolibé jazyky přemítají, jak to asi bude se schválením Akor R´rorrok na kněžské místo její předchůdkyně v chrámu...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Žorž
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1274
Joined: 18:11 27. Apr 2007
Location: Praga
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by Žorž »

Cosi jako ve vesmíru, hmotě, čase a vůbec!

Matriarcha se dnes, 2. 10. 1511, nechala slyšet, že očekává jakési záhadné pohyby ve stěnách a chodbách věhomíra. Podle jejích drowích čarodějů jde o zásah do minulosti, současnosti i z obojího vyplývajících časů nadcházejících. Samotný svět se otřese v základech, aniž by při tom kdokoliv přišel o život.

Naznačila, že žádné obětiny v žádném případě přepřimějí Xi'an, aby chystaným trhlinám nezamezila, ovšem že se nějakou tou obětinou nikdy nedá nic zkazit.

Podtemno údajně zasáhnou modifikace vesmíru pozdější, než ony trhlinky, týkající se převážně Povrchu. Nicméně nejspíše půjde o o to silnější a razantnější údery do skutečnosti. Podle citlivějších duší jsme již jeden či dva zaznamenali, aniž by to však bylo zaregistrovatelné, neboť s nimi již žijeme.


//jedná se o upozornění, že upravujeme a přetváříme i základní body thalijských reálií. Kdyby proto něco na stránkách vzájemně nesedělo, je to jen dočasné, než se dostaneme k přepisu i dalšího, tedy než se trhlina reality zacelí. Značně se to dotkne i herních lokací.
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by DenGrasse »

* Odměna! *

V ulicích se povídá, že kolem města se promenuje chátra z Povrchu, jako by se nechumelilo! Matriarcha je prý zhnusena neschopností stráží udržet vetřelce v bezpečné vzdálenosti...

Je vypsána odměna za každou povrchňanskou hlavu, která bude přinesena hodnostářům velkých domů jako důkaz o smrti drzých povrchňanů...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by Bahnak »

Rozruch v Olath Deis
Podtemnem a obzvláště v Olath Deis se šíří zpráva o smrti čaroděje, jež nedávno smrtícím kouzlem na území klanu Olath usmrtil několik desítek otroků. Do rukou Ilitida Jefhrina jej osobně předal jeho vlastní klan.
Mluví se barvitě o tom, že zemřel velmi nechutnou a pomalou smrtí, ne nezvyklou pro drowy.
Několik výše postavených drowů od té doby prý přestalo jíst v Olath Deis pečené maso, prý z obav aby nenašli v jídle bílé vlasy.
Olath Deis celou záležitost nijak nekomentovalo, nicméně cena zbytků masa určených pro otroky šla výrazně dolů.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by DenGrasse »

* zájem o otroky *

Po městě se povídá, že vznešený dům N´Xial poslední dobou vykupuje hodně otroků a otrokářské klany si mnou ruce. Ale přitom jich není pozorováno nějak výrazně víc s jeho cejchem.. jako by snad někam mizeli.

Někteří představitelé domu S´ZAi se prý vyjádřili, že to N´Xial dělá naschvál, aby si získal podporu otrokářských klanů a odebral ji S´Zai.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by LDamian »

Špína z povrchu

U bran Charaxssu a zejémna v Olathu je možno zaslechnout zvěsti o drzém elfovi z povrchu, který poslední dobou řádí v podtemnu. Útočníkem je podle všeho zkušený lukostřelec, dobře ovládající umění pohybu ve stínech.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Maya
Velmistr
Posts: 1053
Joined: 12:56 05. Dec 2010

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by Maya »

Podvodník?

V Olathu se začíná šuškat o údajném podvodníkovi. Podle všeho se nějaká špína vydává za kněžku a rozkazuje jménem chrámu. Je možné zaslechnout, že Starý démon z Che´el del Wlalths má na tohohle ptáčka spadeno. Údajně mu vyhrožovala přivedením chrámové gardy.
_______________________________________________
"Dejte muži volnou ruku - a najdete ji někde na sobě." - Mae Westová
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by Bahnak »

Zemětřesení
Obyvatelé Charxxassu dnes cítili otřesy z tunelů směrem k Cheelu. Některé sloupy a mosty v Charxxassu byly poničeny, opravy však naštěstí netrvaly dlouho.
Učenci se shodují na tom, že šlo o ojedinělý přírodní úkaz a obyvatelé podtemna se modlí aby měli pravdu.
V tunelech bylo zemětřesení na určitých místech daleko horší, došlo k několika závalům.
Otroci byli nahnáni s krumpáči a lopatami do tunelů a ještě pár dní budou pod biči svých pánů zprůchodňovat zasypané části.
Je jen obrovským štěstím že v době otřesů nebyla žádná drowí hlídka ve zmíněných tunelech na hlídce.
Xi´an nám pomáhej!
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by Bahnak »

Přepadení karavany
Na mostě přes Ix´Rafh došlo k přepadu karavany.
V Olath Deis se povídá o tom, že karavana vezla drahokamy z Hagolu objednané a střežené samotným domem S´Zai.
Ten prý o útoku na karvanu něco tušil a vyslal do tunelů své mágy. Z mágů se vrátilo prý jen pár, most přes Ix´Rafh prý ovládli nemrtví z dávných časů a duergaři. Vyvolaní nemrtví neměli proti jejich síle šanci.
S´Zai je prý přepadením velmi rozhněvána, převážná část zásilky měla putovat do jejich domu.
S´Zai si netroufá otevřeně hledat viníka v jiných vznešených domech, neboť každý byl zastoupen alespoň částečně v stráži karavany.
Každopádně autorita S´Zai byla pošpiněna, ostatní vznešené domy z toho těží.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by LDamian »

Kšefty s Urilto Abrixem

V Olathu se povídá o zakázce na jakéhosi exotického tvora, kterou klan Zau'ndar plnil pro Urilta Abrixa. Nikdo pořádně neví o co přesně šlo a kdo byl konečný zákazník, ale za přinesenou trofej prý Abrixo zaplatil slušnou kopu peněz.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by LDamian »

Drak´Zai Ulras pořádá veřejnou dražbu

V Charaxsssu se vypráví o úspěšných výpravách a bohaté kořisti, kterou nashromáždil Drak´Zai Ulras, mistr stylu Z’har Thalack a jeho družina. Mluví se i o tom, že mnoho z nejcennějších předmětů, zbraní a zbrojí má být rozprodáno ve veřejné dražbě přístupné každému s naditým měšcem za nehorázné sumy peněz.

Šíří se mnoho různých spekulací o tom, k čemu mají být takto získané peníze použity. Veřejně znám není ještě ani přesný termín dražby, i když se povídá, že nákupčí chrámu a vznešených rodů, stejně jako někteří ventash´ma jsou již dobře informováni.


//

Dražba proběhne tento pátek, 7.10. zhruba po 21:00.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Locked