Page 3 of 4

Re: Hledá se král popu

Posted: 21:18 13. Feb 2008
by human_wreck
2Krata: Kdo ví, jak to vlastně bylo. Tohle je prostě takový hloupý pozemský humor :lol:

2Teesha: Tyhle bardky to je děs, neznaj míru

Re: Hledá se král popu

Posted: 11:18 14. Feb 2008
by Teesha
*V jednu chvíli znenadání
na dřevěné veřeje
ozvalo se zaklepání
na chodbě snad někdo je*

*Drow co vstoupí do místnosti
potřísněn je od krve
nemá radost, je to k zlosti
nepřichází poprve*

nerad ruší drowí paní,
*ví jaký je za to trest
nedívá se radši na ni
zná jak dlaň se mění v pěst*

*tiše polkne, nadýchne se
přidá trochu do kroku,
zpráva kterou paní nese
je o stavu otroků*

*Cress si papír odložila
pohledem ho změřila,
tak ta zpráva bude síla
jako by to tušila.*

Ona žena, cos nám dala
Básně píše, kydá hnůj
sedí v cele, mrcha malá
ztrestat ji chcem stůj co stůj

*drowka vstane, pohyb hada
loutnu sevře jemná dlaň
vězně čeká slušná sada
drow pohladil svoji zbraň*

*temná cela, žádné světlo
v rohu sedí bledá tvář
ucítila náhle teplo
oheň dodal k teplu zář*

Nedáš si říct hloupá ženo
Nikdy nevíš, kdy máš dost
*prasklo žebro proraženo,
hlučně lupla prasklá kost*

*pohyb ruky brzdí drowa
ten obušek ukrývá*
Ty jsi z vrchu písní chlouba?
*Drowka se jen usmívá*

*úsměv drowky věstí hrůzu
bílá bardka zbledla víc
uviděla Temnou múzu
slza zvlhčí bardce líc*

všechny blízké, moje milá,
*medový hlas zazní zase*
k mučení jsi odsoudila,
proberem se v jejich mase

Kráse svojí, svému zpěvu
Navždy můžeš vale dát,
Teď pocítíš mého hněvu
Neměla sis se mnou hrát

Bez zubů se špatně pěje
Ruce prsty musí mít
Pohltí tě beznaděje
Budeš moci jenom pít

Rozeklaný jazyk máš,
Vem Mal´raku čepel ostrou,
Pak mi její jazyk dáš
A teď pohni chlape kostrou..

*Cress pak ladně odkráčela
Nemá ráda hlučný řev
Potemněla ztuchlá cela
Zavoněla vzduchem krev.*

*Drowka sedí, preluduje
Zpívá cizí řečí
V cele bardka krev už pluje
Prohýbá se v křeči*

*Ztichla cela, ztichla žena
Teď už jenom chrčí
Bardka byla poražena
Krev z ní jenom crčí*

Berte vážně varování
Když impuls je vám dán
Tak pravím já Písně Paní
Cress del Ssivah N´Abarn

Re: Hledá se král popu

Posted: 12:21 14. Feb 2008
by Theogil I
No ta vo.. :shock:

Re: Hledá se král popu

Posted: 12:24 14. Feb 2008
by Teesha
Theogil I wrote:No ta vo.. :shock:
to se těžko překládá :)

Re: Hledá se král popu

Posted: 12:38 14. Feb 2008
by Lord_Berserk
Abyste se nedivili
kolik ma pan Berserk sily
S jeho tupou sekerou
kdyz ho vsichni naserou

Zkrizite-li mu jeho plany
utrzite trzne rany
Budete-li chtit ho znicit
musite nato denne cvicit

Todle ale radci vzdejte
a na klidny rybolov se dejte
On nesmrtelny skoro je
kdyz se vrha do boje

Mocna ruka Gordulova
potvrzuje tahle slova
S nim si neni radno hrat
a pak prijit o svuj hnat...
:twisted:

Na vic slok pan Berserk nema inteligenci... ma rad jednoduche veci :lol: (a za tydle veci nas plati v pracovni dobe)...

Re: Hledá se král popu

Posted: 12:42 14. Feb 2008
by Theogil I
Teesha wrote:
Theogil I wrote:No ta vo.. :shock:
to se těžko překládá :)
Po tom co tu čtu se mi těžko vyjadřuje, ale zkusím to. Basně jsem četl naposledy na ZŠ a domníval jsem se, že mě tento druh literatury nedokáže oslovit, ohromit .... atd., mýlil jsem se. :D

Re: Hledá se král popu

Posted: 12:46 14. Feb 2008
by human_wreck
No to se nám to tu rozjíždí. Už i Tupá sekera skládá :lol: Tak nakonec je název tohohle topicu docela oprávněný.

2bers: Až založím v Ivory spolek umělců, tak s tebou počítám :mrgreen:

Re: Hledá se král popu

Posted: 12:53 14. Feb 2008
by Lord_Berserk
human_wreck wrote:No to se nám to tu rozjíždí. Už i Tupá sekera skládá :lol: Tak nakonec je název tohohle topicu docela oprávněný.

2bers: Až založím v Ivory spolek umělců, tak s tebou počítám :mrgreen:
:mrgreen: to nepude Berserk je stydlivka :twisted: jedine si ho muzes pozvat jako vyhazovace na predstaveni :P

no koukam ze se nam tady misi prvky Zahrobniho metalu s Popem a jednim mym bojovym vyplodem ala Manowar :D

Re: Hledá se král popu

Posted: 13:49 14. Feb 2008
by kucik
Zpěv preruší zaklepání
Bardka loutnu položí.
"Jak jste přikázala Paní"
Zdvihne jazyk na noži.

Drowka stojí, tiše čeká
Hlavu skloní pokorně.
Líně kapka krve stéká
než dopadne na škorně.

Re: Hledá se král popu

Posted: 14:03 14. Feb 2008
by Teesha
Udělejte představení
ať je vás tam hodně
uzavření ve stavení
zahalení v houně.

v zpěvu, křiku, tleskání
není slyšet z venku nic
neslyšíte praskání
než pocítíte zvláštní hic

spousta světla, hluku, kouře
co ste stalo?, kde je vchod?
dav se valí jako bouře
dostat se ven opřekot

Dveře ale jak se zdá
vůbec nejdou otevřít
velká kláda zapřená
lidem brání odejít

první padl Bersekr
davem ovcí ušlapán
neměl být tak strašně hr
takhle zemřel Seker pán

když vše ztichlo, požár zhas
budova již nestojí
nad popelem nes se hlas
"nespočívej v pokoji"

olej, sláma, pochodně
žádný východ nouzový
dav křičel tak lahodně
skvělý koncert pro drowy

Re: Hledá se král popu

Posted: 16:41 14. Feb 2008
by Darien

V tichém koutě hustých lesů
zástup šelem se tam tísní
jistá druidka prosta děsu
konejší jim uši písní.

Poslouchejte moji drazí
co teď verši řeknu vám
existuji temní vrazi
zplozenci to temných bran.

Nepřátelé lesa tvorů
zlořádi a nafoukanci
původci všech krutých sporů
v duši temno maj´jak v ranci.

Drowové jsou zhouba borů
navíc elfy nenávidí
stavte se jim do odporu
pozor na to - ve tmě vidí!

Moji tygři, vlci, grizzly
chraňte les před těmi vrahy
učiňte vše, aby zmizli
narušitelé rovnováhy.

Lesy se jim stanou pastí
bludné stezky, divá zvěř
jejich kosti jen zachrastí
když jim dupneš na páteř.

Nechceme tu tyhle zrůdy
ať si táhnou do podzemí
mech je jejich krví rudý
panteři své zuby cení.

Hejna orlů klovou oči
uvyklé jen na temnotu
po krku jim vlci skočí
smrt už zpívá svoji notu.

Vyhněte se lesu, vari!
Jděte do měst, drowská chaso
čekají tu šelem spáry
od kostí trhají maso...

Tak pravila šelem Paní
tak zahučel temný hvozd
nebude mít klidné spaní
na koho padne její zlost...


Re: Hledá se král popu

Posted: 17:29 14. Feb 2008
by Phantorris
Smekám před vámi, nevěděl jsem, že tu hraje tolik básnických talentů.
A kdy vyjde sbírka "Thalijské písně"? :wink:

Re: Hledá se král popu

Posted: 19:14 14. Feb 2008
by kucik
Myslim, ze to budou spise "Kvety zla".

Re: Hledá se král popu

Posted: 19:22 14. Feb 2008
by Rejty
kucik wrote:Myslim, ze to budou spise "Kvety zla".
A kdo je autor dila Kvety zla? *zvedne ukazovatko a ukaze do tridy*

Re: Hledá se král popu

Posted: 19:31 14. Feb 2008
by photter
Rejty wrote:
kucik wrote:Myslim, ze to budou spise "Kvety zla".
A kdo je autor dila Kvety zla? *zvedne ukazovatko a ukaze do tridy*
přece Baudelaire, stojí za přečtení :wink: