Page 3 of 7

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 18:29 04. Mar 2008
by huhulak
no ja si myslim ze zrovna ti lide ktrery se jim nellibej ty mesce plne zlata nemaj :D

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 18:31 04. Mar 2008
by Zyga
zbroj at si treba necha, to by bylo dost voser, ale at si ji pak nenandava cestou misto ukradenejch hadru, vsecko de *sehrat*

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 19:06 04. Mar 2008
by Krata
Jenom něco dodám k tématu

Když budou přepadávající PC zapínat dislike, zase se zvýší procento mrtvých, a pak zas budete rozjíždět flamy že on 12 lvl zabil mě chudáčka 5 lvl a uričit to moc dobře věděl a využil toho ....

I když neni nahozen dislike tak rány se oplácej, vim to protože když sem šlehnul Gerga ve stoje tak se obrátil a vlepil mi taky jednu, není to zas tak velká prasárna jen hráč musí navolit útok přes kruhové menu a když ji někdo přepadne tak stejně útok opětuje..

Útok ve městě je sám od sebe špatnej, aspon by sis ho mohl prověřit, chvíli dělat že ho pozoruje zda je to on nebo tak něco.. to by bylo dobře zahraný, útok přes obrazovku na postavu ve tmě a ještě ve městě se mi jako dobře zahranej nezdá (čerpám z toho co sem tady přečet)

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 19:09 04. Mar 2008
by photter
Lord_Berserk wrote:... 2 hlavy :mrgreen:
hlad je hlad.... :twisted: :twisted:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 19:13 04. Mar 2008
by huhulak
vcem jak a proc deslike způsobi vic smrti?
kdys to stejne napadeny oplaci

tim ze neni dislike proste jen znevyhodnujete ty napadeny

a muzou ho zapnout posledni vterinu pred utokem

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 19:24 04. Mar 2008
by Theogil I
I dle mého je útok bez odporu prasárna nejhrubšího zrna, jednoduchá rovnice ... bez odporu vylepšené stažení (na postavu která stojí ve fletu a oplácela by až po první ráně) a už se nezvedne ... totéž platí o odzbrojení ... atd. atd. Napadená postava nemá vůbec žádnou šanci a můžete si tomu klidně říkat zneužívání informací. Tohle mi někdo provést tak je u mě obyčejné PK a tak se k něbu budu nadále chovat ... v tu chvíli by u mě šlo RP dost stranou.

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 19:35 04. Mar 2008
by Krata
Myslel sem dislike při tomhle chytání postav, když spolu budete bojovat při neutral a necháte toho tak žádný další útoky nebudou, při dislike když toho necháte tak budou příležitostný a tak.. aby nebylo pochopeno blbě, pokud je PvP, jako že postava chce zabít postavu tak dislike samozřejmě jo, ale poku je PvP ve smyslu zajmout postavu tak reději ne, postava by mohla náhodou zahynout a to je škoda pro obě strany

Vzpomínám na hráče fidorku/cairona kterej před útokem varoval, moc neutočil ale jen vyhrožoval a jeho rány byli jen srážení kdy chtěl postavu nějak dostat do kolen.. další vypalování cejchu a mučení nemluvně.. vždycky když mi přišlo ono varování tak sem se těšil kyd se Vrog vyloupne protože byl dobře hranej :) a vypálenej cejch byla pak dobrá RP situace k řešení

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 21:41 04. Mar 2008
by Aznar
vidim to podobne, nedani odporu v tomhle pripade neni mysleny jako vyhoda pro utocnika, ale naopak vyhoda pro cil, aby nedoslo k nejakymu nechtenymu nasledku

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 23:04 04. Mar 2008
by Kiri
No tak cele to loupeni se mi zda dost nedomyslene, jednak sme s Berserkem odkazani na dobrou vuli hrace (prepadeneho) protoze nemame zadnou moznost si nic vzit z invu ci jinak mu cokoli sebrat. Je pak tezke od nekoho neco dostat pokud hrac neni soudnej

Ad Danielfojt: Tenhle hrac mi nikdy pri cinu nevidel, pochybuju ze o me slysel, pokud si dobre pamatuju, jde po me od dob kdy jeho kamarad tragickou nahodou zahynul u skretu a potratil scimitar, ze ktereho sem byl tellem obvynen jako loupeznik. O dalsim vyvoji po tellu se zminovat nebudu, nehlede na to, ze mrtvola, kterou sem chtel znuctit a odnes do vsi aby ji pripadne mohl nekdo pomoct pröbehla peklem tak rychle, ze jsem se nestih zbavit skretu kolem tutiz zmizela....Dale si vybavuji prvni setkani s postavou hrace Danielafojta u ktere diky bohu byl i Zorz. Vydeli sme se prvne nic spatneho sem neudelal, vlastne sem se ho vubec nevsimal a postava zacla byt znihe nic agresivni, byt sme se vydeli prvne, byl jsem obvynen z loupeznictvi a vrazd (holy nesmysl). Posleze sem se pokusil vysvetlit, ze jde zrejme o omyl, a ze za ztratu kamaradova scimitaru opravdu nemohu a poukazal sem an esakci na OOC. Jedina zmena, ktera od te doby nastala, je, ze at sem oblecen jak sem oblecen ve tme i ve dne dycky je postava (upozornuji dost lehce nakaknutelna) kamenovana nepravem hnusnymy poznamkami (beru to, ze si dve postavy nesedli do oka tutiz si hrajeme). To je cely problem

a k prevlekum: vsiml si nekdo gestikulaci a dlouhych vlasu trebas? z postav co se s Ynnem/Denisem setkali + otazka komu sem vyzradil jmeno Ynne ustne? Na to si take nikdy nevzpominam.

jinak se omlouvam, ze pisu takhle moc najednou, stihlsem reagovat az ted. :( a chyby taky pls prehlednete, krapet sem psal v emocich :(

Edit: Celkem zajimavy jak clovek v noci na dalku pozna ze nekdo tahne za sebou streva kdyz se prevlekne do cistyho :D:D:D (relativne)

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 01:41 05. Mar 2008
by huhulak
anzar napsal: vidim to podobne, nedani odporu v tomhle pripade neni mysleny jako vyhoda pro utocnika, ale naopak vyhoda pro cil, aby nedoslo k nejakymu nechtenymu nasledku


ale tim odsuzujes prepadeny k nevyhnutelny prohre a beres mu jakoukoli svobodnou vuli nejak reagovat
proste utocit bez dislike je prasarna( to se pak vsichni muzem vyklaslat na spot atd.)

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 02:07 05. Mar 2008
by DenGrasse
huhulak wrote:ale tim odsuzujes prepadeny k nevyhnutelny prohre a beres mu jakoukoli svobodnou vuli nejak reagovat
proste utocit bez dislike je prasarna (to se pak vsichni muzem vyklaslat na spot atd.)
no já bych to viděl tak, že pokud chceš někoho napadnout, musíš mu dislike dát. pokud se ti ho povede srazit (takže v tu chvíli nebojuje) nebo projeví ochotu spolupracovat, zase jej vypnout, aby se předešlo těm nechtěným efektům. jako nejzazší možnost bych viděl kontaktovat hráče předem přes tell...

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 03:08 05. Mar 2008
by huhulak
s tim souhlasim
a pres ten tell to anineni potreba si myslim, tak to fungovalo pri bojich s ostrovany a slo to taky

zrusit dislike je otazka 2 sekund

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 09:41 05. Mar 2008
by Daanri
No tak sa vam skusim k tomu vyjadrit aj ja.

V PvP suboji musi byt dany odpor, rieste to ak chcete tak, ze nahadzujte odpor preventivne a tak sa hadam predite zbytocnym OOC veciam.

PvP suboji musi predchadzat nake RP. Cize pokial je to len utok a zabitie, tak je to ciste PK a porusenie pravidiel. Pokial samotnemu suboju (zabitiu) predchadza naka hra tak je to v poriadku. (za RP nepovazujem zvolanie "Zomries" alebo nieco podobne) Pokial sa vam, nieco taketo stane, tak je dobre mat aspon naky dokaz (screen), aby sa mohla situacia vyriesit a dany hrac bude potrestany (a pri opakovanych veciach hodne tvrdo). Pokial nemate ziaden dokaz, tak sa tazko nieco riesi, je to slovo proti slovu.

Utoky na PC/NPC v mestach pokial vas vidi straz, su odporne a to, ze dana straz hned nereaguje, pretoze nie je v hre DM neznamena, ze by len tak stala a nic nerobila. To iste kopec dalsich veci co vystrajate pred NPCckami, pretoze myslite ze nezareaguju, sa necudujte potom aj tvrdej reakcii toho NPC.

Pokial hrate zloducha, tak sa pripravte niest nasledky. Bandita ktory v noci prepadava v lese hned pri Ivory a pak sa cez den sa prechadza po Ivory, je totalna odpornost. Vzdy vas mohol niekto vidiet, niekto spoznat a podobne.

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 10:01 05. Mar 2008
by Aznar
Daanri wrote: V PvP suboji musi byt dany odpor, rieste to ak chcete tak, ze nahadzujte odpor preventivne a tak sa hadam predite zbytocnym OOC veciam.
a pokud hrac diky tomu druhou postavu nechtene zabije, tak to pak resit jak? cekat na DM? myslim ze tohle by akorat dost lidi odradilo :?
dokud neni zpusob, jak tohle vyresit (nejaky predmet jak se psalo jinde),tak odpor proste muze znamenat velkej problem
Daanri wrote: Pokial hrate zloducha, tak sa pripravte niest nasledky. Bandita ktory v noci prepadava v lese hned pri Ivory a pak sa cez den sa prechadza po Ivory, je totalna odpornost. Vzdy vas mohol niekto vidiet, niekto spoznat a podobne.
tvoje nazory jsou v tomhle dlouhodobe stejny, at uz to byla Amitha nebo kdokoliv jinej...
mam z toho trochu pocit, ze bys vsechny zlouny nejradsi zavrel a nekde je izoloval (podtemno) a s ostatnimi postavami by vubec nemeli prijit do styku :?
akorat pak by to byla trochu nuda, nemyslis?

jasne, ze pokud nekdo chce hrat zlou postavu, tak musi pocitat, ze se s nim podle toho bude jednat, ale na druhou stranu tohle predstavuje vyrazny zpestreni hry a nemuseli by se mu kvuli tomu hned hazet klacky pod nohy

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 10:08 05. Mar 2008
by OneHeart
Daanri wrote: PvP suboji musi predchadzat nake RP. Cize pokial je to len utok a zabitie, tak je to ciste PK a porusenie pravidiel.
Tohle se mi vůbec nezdá. Každý hráč si určitě rád zahraje RP CvC ,ale jestli je to v pravidlech, tak chudáci vrazi. Pokud mají cíl (objednávku :) ), tak proč vynucovat umělé zahrání situace? (a dát tak casterům šanci, ať se naboostí, bojovníkům ať převlečou adekvátní itemy...)

Proč se vrah prostě nemůže pod rouškou stínu připlížit zezadu a podříznout hrdlo? To se s RP imho vůbec nevylučuje.
Samozřejmě je na soudnosti každého hráče... pokud by tohle dělal jen pro svoje potěšení, tak je to prasák. Se smrtí by se mělo šetřit.
Daanri wrote:Bandita ktory v noci prepadava v lese hned pri Ivory a pak sa cez den sa prechadza po Ivory, je totalna odpornost.
Proč ne? Pokud si dotyční kriminálník poctivě cpe bodíky do Podvádění/Přesvědčování/Umění a pokud má slušné převleky... Kolik vrahů chodí mezi námi na ulici a nepoznáme ani prd...