Page 3 of 3

Re: Prodavacka jidla

Posted: 19:31 12. Mar 2008
by Shifter
Jeden z důvodů by to bejt mohl. Videl jsem na tohle tema i nejakej dokument, kde se tim primo zabyvali. Badatel byl pritomnej u poprav, padla gilotyna a ihned hlavu polozili na lavici a von na ni mluvil a zadaval lehke rozkazy (napr sleduj prst, mrkni kdyz to nebo tamhleto). Nerikam ze hlava po useknuti slysi nebo tak, ale rozhodne o bylo zajimave.
Taky je to nejakej patek, co jsem to videl. Takze doufam, ze se na me hned nezesype tucet oponentu, ze tak to nebylo. Tady se totiz strasne rychle flamuje a ted nemyslim na chlastani :D

Re: Prodavacka jidla

Posted: 19:43 12. Mar 2008
by igor
Shifter wrote:Takze doufam, ze se na me hned nezesype tucet oponentu, ze tak to nebylo.
Nebudeš v tom sám :twisted:

Re: Prodavacka jidla

Posted: 20:26 12. Mar 2008
by Zyga
todle me zajima, uz se tesim co zjisti Daanri od doktoru :mrgreen:
akorat me nenapúada jak nekde ve stredoveku (nebo i za ty revoluce) poznali ze ta hlava este vnima, takze hlavni duvod proc ji zvedali to asi nebyl. Rad se ale priucim

Re: Prodavacka jidla

Posted: 22:18 12. Mar 2008
by Krata
Myslim že v tý době jim to bylo úplně jedno jesli žije nebo ne :wink: spíš ji zvedli aby lidi věděli že je popraven opravdu popraven.. i když to je taky blbost :lol:

Re: Prodavacka jidla

Posted: 22:31 12. Mar 2008
by skarbi
Odstrašující případ??
*Kat pyšně zvedne hlavu a ukáže jí přihlížejícímu davu* Kerej šmejd eště bude chtít takle skončit,hmm?!?!
:) Myslim že to fungovalo dobře :) Asi tak jako dyž Viléma Wallace rozčtvrtili a kusy vystavili ve všech větších městech :lol:

Re: Prodavacka jidla

Posted: 22:46 12. Mar 2008
by Daanri
No uz staroveky rimania mali vcelku pokrocilu chirurgiu, resp nastroje ktore sa pouzivali vtedy, sa pouzivaju v trochu zmenenej podobe este teraz. Minule som nato pozeral vcelku pekny dokument.

Gilotina je vec tak okolo roku 1800 a vtedy bolo znamych uz vcelku dost veci z oblasti mediciny. :wink:

Ako vcelku ma tato problematika zaujala, pokecam s kolegami a uvidime naco prideme. :twisted:

Re: Prodavacka jidla

Posted: 23:00 12. Mar 2008
by Zyga
No jo, rimani meli dobry nastroje (myslim ze podobne i stary rekove), Egyptani taky dobry chirurgove a pak prisel pad rise, stredovek a medicina se soupla o 5000 let zpatky. Otazka je co zjistili o vnimani useknuty hlavy, je docela sranda ze jediny odvetvi kde se snad nikdy vyvoj neposunul zpet je umeni muceni a poprav

Re: Prodavacka jidla

Posted: 23:19 12. Mar 2008
by human_wreck
Osobně bych řekl, že posunulo. Ve středověku už to rozhodně nebylo tak kreativní, jako ve starověku. Žádnej inkvizitor třeba nezavřel obět do plechový krávy a nezatápěl pod ní :mrgreen:

Re: Prodavacka jidla

Posted: 23:53 12. Mar 2008
by igor
Tak myslim si že kolegové doktoři potvrdí že mozek pak ještě nějakou dobu vnímá, což potvrzuje i několik zdrojů. Ale rád se dozvim nějaký podrobnosti :) Těžko říct no kde je pravda... prvotní efekt byl určitě "důkaz" že dotyčnej byl popraven, a kdy přišli na to že mozek ještě vnímá to nevim, třeba když popravenej vypláznul naštvaně jazyk na kata :)) Nicméně pořád čekam na vyjádření lol dějepisáře Rejtyho :-P

Re: Prodavacka jidla

Posted: 10:47 13. Mar 2008
by DenGrasse
human_wreck wrote:Osobně bych řekl, že posunulo. Ve středověku už to rozhodně nebylo tak kreativní, jako ve starověku. Žádnej inkvizitor třeba nezavřel obět do plechový krávy a nezatápěl pod ní :mrgreen:
zjevně víš o inkvizitorech málo... byli to jedni z nejnápaditějších lidí ve středověku :mrgreen:
ale vždycky záleží na účelu... ve starověku se obvykle mučilo z jiných důvodů a obvykle to vedlo ke smrti mučeného... inkvizitor potřeboval doznání a spolupráci, musel získat souhlas oběti s obviněním... rozhodně se to posunulo vpřed

Re: Prodavacka jidla

Posted: 10:50 13. Mar 2008
by DenGrasse
oficiální prohlášení stříbrného draka k mučení:

stříbrný drak žádné mučení nepoužívá, protože kohokoli se dotkne, ten se rovnou rozprskne na kusy

PS: chcete-li se k něčemu přiznat, udělejte to předtím, než potkáte stříbrného draka. potom už je pozdě... :mrgreen:

Re: Prodavacka jidla

Posted: 13:00 13. Mar 2008
by human_wreck
DenGrasse wrote:... ve starověku se obvykle mučilo z jiných důvodů a obvykle to vedlo ke smrti mučeného... inkvizitor potřeboval doznání a spolupráci
Měl jsem na mysli tu podívanou, jak je vidno z narážky na opékání v býkovi. O dobrých vyslýchacích metodách inkvizitorů není sporu. Jedna z nejhorších je známé Comfy chair ... :!: :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=3ZQI0Xm29To
http://www.youtube.com/watch?v=F56ZZzz4 ... re=related

Re: Prodavacka jidla

Posted: 14:22 13. Mar 2008
by Žorž
Tak jo, abych jakožto dějě(s)pravný kronikář nezůstal mimo mimo téma (tedy mimo offtopic :))

Jsem přesvědčen, že sťatá a odkutálená hlavička ještě pár vteřin toho navnímá docela dost... i když se samozřejmě neodvažuji spekulovat, co se jí v tu chvíli honí.

To máte jako s kapříkem a talířem (oboje v tom původním, nikoliv finančním významu). Občas se taktéř zavrtí, nervy jsou fascinující...ač netuším jak...opravdu se těším, co na to řekne konzorcium lékařů. :D