Page 3 of 9
Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.
Posted: 21:25 30. Mar 2008
by monstera
OneHeart wrote:Sveneld wrote:
a klerikum co se nebudou poctive modlit bych dal neco co jim prerusi spojeni s jejich bohem (treba kamen co jim da 80% selhani na seslani kouzla)
bohužel, myslím že spell failure se nedá aplikovat na divine kouzla
Klerik který se nemodlí nemůže existovat !! Bohužel klerik se musí modlit, aby obnovil kouzla, a to každých pár minut v závislosti na levelu . Zatím co bojovníci a podobní měli problémy s poměrem expů časových a z boje, klerik tyto problémy mít nemůže, protože stále jen čeká, až se zase bude moct pomodlit a obnoví kouzla.... Co mi tu chybí, jsou holy symbols jednotlivých bohů, které před wipem byly.
A že chodí klerik sám - to je tím, že strašně zdržuje partu, než se může pomodlit, než se pomodlí a než se nabostuje, tak jsou všichni již pryč, tak raději chodí sám...
Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.
Posted: 21:34 30. Mar 2008
by Daanri
Holy symbols su uz spravene pre kazdeho boha a vzavyslosti presvedcenia na boha a dokonca aj pridavaju nake veci pre klerika. Budu v planovanej uprave obchodov ked sa podari dokoncit dalsie predmety.
Co sa tyka klerika a jeho viery, mne by sa pacil naky system bodov viery, kazde zoslane klerikovo kuzlo by uberalo nake body viery a ubudali by aj prirodzene casom, klerik by ich ziskaval previdelnym modlenim niekdy mimo (napr. 1 bod viery modlenim mimo posvatnu podu boha, 2 body viery na posvatnej pode jeho boha, 3 body viery nakou obetov danemu bohovi atd), ak by klerik nemal dost bodov viery nezoslal by niektore kuzla. To by prinutilo klerikov chodit do svojich chramov, pripadne prinasat obete svojim bohom.
Pre ostatne postavy by sa body viery mohli tiez nak zohladnit, napr pri oziveni, nahodnom oziveni jeho bohom pri padnuti v boji, pripadne nakymi nahodnymi efektami (pozehnaniami) pre vyznavaca daneho boha.
Bolo by to mozno take pekne spestrenie viery.
Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.
Posted: 00:29 31. Mar 2008
by kucik
monstera wrote:
Klerik který se nemodlí nemůže existovat !! Bohužel klerik se musí modlit, aby obnovil kouzla, a to každých pár minut v závislosti na levelu . Zatím co bojovníci a podobní měli problémy s poměrem expů časových a z boje, klerik tyto problémy mít nemůže, protože stále jen čeká, až se zase bude moct pomodlit a obnoví kouzla.... Co mi tu chybí, jsou holy symbols jednotlivých bohů, které před wipem byly.
A že chodí klerik sám - to je tím, že strašně zdržuje partu, než se může pomodlit, než se pomodlí a než se nabostuje, tak jsou všichni již pryč, tak raději chodí sám...
Zvlastni je, ze klerici u nas v parte s tim problemy nemaji a sami chodit nemusi.
Kde bude asi chyba...?
Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.
Posted: 08:44 31. Mar 2008
by DenGrasse
Daanri wrote:Co sa tyka klerika a jeho viery, mne by sa pacil naky system bodov viery, kazde zoslane klerikovo kuzlo by uberalo nake body viery a ubudali by aj prirodzene casom, klerik by ich ziskaval previdelnym modlenim niekdy mimo (napr. 1 bod viery modlenim mimo posvatnu podu boha, 2 body viery na posvatnej pode jeho boha, 3 body viery nakou obetov danemu bohovi atd), ak by klerik nemal dost bodov viery nezoslal by niektore kuzla. To by prinutilo klerikov chodit do svojich chramov, pripadne prinasat obete svojim bohom. Pre ostatne postavy by sa body viery mohli tiez nak zohladnit, napr pri oziveni, nahodnom oziveni jeho bohom pri padnuti v boji, pripadne nakymi nahodnymi efektami (pozehnaniami) pre vyznavaca daneho boha. Bolo by to mozno take pekne spestrenie viery.
nad něčím takovým jsem také přemýšlel, pokud by to šlo naskriptovat, proč ne...
Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.
Posted: 09:37 31. Mar 2008
by photter
kucik wrote:...Kde bude asi chyba...?
přece v systému, kde jinde

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.
Posted: 15:08 31. Mar 2008
by monstera
Daanri wrote:Jo ty klerici co sa nemodlia, neprinesu svojmu bohovi ziaden dar (obet) alebo ani nevedia kde lezi chram ich boha ma taky stvu. Ale hadam casom na nich dojde.

Já vím, Daanri, že ti klerici vaděj, ale opravdu jsi napsal pitomost. Klerik se modlit musí, aby obnovil kouzla. Modlí se vždy a všude, kde není přímo ohrožován. Modlí se častěji než by musel, protože potřebuje obnovit to konkrétni kouzlo. Nemůže se modlit častěji, protože je mu hlášeno že jeho modlitby budou vyslyšeny za X minut... Mimochodem, toto modlení ve stylu muslimů je otřesně šeredné !
Navíc, u hrobů známých nebo ctěných předků, u památníků hrdinů a konečně v chrámu svého boha používá modlení pomocí hůlky emocí - v kleče modlení vypadá lépe, hodil by se mu do ruky holy symbol...
Sandra by koupila do svého domečku domácí oltář milostrdné paní Juany...
A že Sandra chodí sama a ne v partách - přečiti si charakteristiku aasimara , myslím, že jsi ji dokonce psal sám... - podle ní to hraje - "Kedže nikam riadne nepatria, sú často veľmi osamelý a spoločnosť nemajú moc v láske. " ( edit - tahle věta byla spíš pro Kucika )
Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.
Posted: 15:52 31. Mar 2008
by Krata
Tenhle systém by byl dobrej, ale další omezení.. klerici se musej modlit aby získali ty kouzla, klerik kterej se nebude modlit si prostě nezakouzlí.. to by mohli bojovníci začít cvičit aby neztráceli sílu, bardi pořád cvičně zpívat aby neztratili hlas, mágové neustále meditovat aby se mohli soustředit na kouzla
Je to hezký a kdyby to bylo nejsem proti (myslim víru, ne další příklady) ale určitě bych to předem pořádně promyslel než něco udělal.
Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.
Posted: 17:00 31. Mar 2008
by Zyga
Mno.. modleni jako ta meditace na obnovu kouzel je podle me neco jinyho nez modleni na udrzeni prizne boha. Kdyz pominu DnD system kouzel kde se da meditovat az po osmi hodinovym odpocinku (tudiz mily prskavky zapomente na sprtani svitku v dungu) a coz asi urcite neprojde, protoze pak by teprv byli kouzlici povolani fest oslabeny a tezce hratelny (sem presvedcenej ze magus a cleric sou nejsilnejsi povolani) Obnova kouzel trva snad ani ne minutu real (takze treba dejme tomu 5minut herniho casu) s petiminutovou modlitbou se na kazdyho clerdu jeho buh vykasle. Treba IC hodina, to uz je neco jinyho a tech deset minut realu nikoho nezabije... souhlasim s nakejma bodama ktery by cleric dostal za modleni "navic" a podle toho se urcovalo jestli muze ziskavat kouzla nebo ne.
Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.
Posted: 17:03 31. Mar 2008
by Kiri
No vono neco takovyho udelat je docela asi narez, takze urcite je spis na myste ten smysl toh opustit se zas do takovyhle prace .. .to nemluvil za pany scriptery, ale prijde mi to dost optizny neco takovyho vysmyslet....
Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.
Posted: 17:13 31. Mar 2008
by kucik
Udelat selhani divine kouzla samo o sobe neni problem. Vymyslet ale zpusob, jak donutit kleriky, aby byli opravdu knezimi a nikoliv fajtici prskavkou, to je dost velkej problem a myslim, ze se na nic takovyho v dohledny dobe neprijde.
Jednoduse nejde hrace globalne nutit, aby uctivali sveho boha, kdyz hrajou klerika. Vzdycky na to castecne dojede nekdo jinej a vzdycky se to u urcity skupiny mine ucinkem.
Proto bych podobny system v blizke dobe nevidel moc realne.
Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.
Posted: 17:16 31. Mar 2008
by Daanri
Este druha moznost je nechat to na DM, ked uvidi daneho klerika hrat zle, moze zoslat nanho blesk z nebies, pripadne naku inu neprijemnost.

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.
Posted: 17:24 31. Mar 2008
by igor
Daanri wrote:Este druha moznost je nechat to na DM, ked uvidi daneho klerika hrat zle, moze zoslat nanho blesk z nebies, pripadne naku inu neprijemnost.

chvilka srandy a pak se z toho budeš tejden zpovídat ve flejmu

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.
Posted: 17:32 31. Mar 2008
by Daanri
Flame zamknem a smazem a bude pokoj.

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.
Posted: 18:01 31. Mar 2008
by Aznar
Daanri wrote:Este druha moznost je nechat to na DM
zrovna tohle neni dobrej zpusob, a to u jakychkoliv veci, ne jenom u modleni... DM by mel ocenovat, pokud nekdo hraje dobre, ne trestat uz jenom z toho duvodu, ze ve hre neni porad
kdyz se zas vratim k tematu, tak by to vedlo k tomu, ze by se klerici modlili jenom kdyby vedeli, ze je nekdo pozoruje a naopak by byl treba potrestany hrac, ktery se sice modli, ale ma smulu, ze si toho zrovna nikdo nevsimnul
Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.
Posted: 18:05 31. Mar 2008
by monstera
Aznar wrote:Daanri wrote:Este druha moznost je nechat to na DM
zrovna tohle neni dobrej zpusob, a to u jakychkoliv veci, ne jenom u modleni... DM by mel ocenovat, pokud nekdo hraje dobre, ne trestat uz jenom z toho duvodu, ze ve hre neni porad
kdyz se zas vratim k tematu, tak by to vedlo k tomu, ze by se klerici modlili jenom kdyby vedeli, ze je nekdo pozoruje a naopak by byl treba potrestany hrac, ktery se sice modli, ale ma smulu, ze si toho zrovna nikdo nevsimnul
Jako že nemám moc rád EQ, tam je systém, že za oběť bůh přidělí náhodný bonus - třeba krátkodobé zvýšení odolnosti, charismatu a pod. Dále jsou tam ke koupi knihy modliteb, jimiž jde se krátce, středně či dlouze pomodlit za zvýšení některé vlastnosti - a bůh může či nemusí vyhovět..