Page 3 of 4

Re: Kupa Nemovitosti v Ivory

Posted: 18:02 29. Apr 2008
by Neithan1
igor wrote:
Neithan1 wrote:Ja uz na ten dom setrim dva dni.
:shock: No jo, je to nějaký předražený :lol:

Dva dni neustaleho koleckovania + RP platy 3 ludi za 3 (v jednom pripade za 5) REAL tyzdnov, ryp ryp ? ;) Ako jednoducho ide vyseknut nieco z textu tak aby to vyznelo ako sa ti hodi. Nechapem ucel tvojho prispevku.

Re: Kupa Nemovitosti v Ivory

Posted: 18:12 29. Apr 2008
by igor
Neithan1 wrote:...
No mě rozesmály ty dva dny a i přes to že jsem přečet i to kolečkování. Jenom mi přišlo vtipný když sem si představil v reálu jak někdo šetří na dům už dva dny :))
2Aznar: on fakt žádnou mitrilovou sekeru nikdy neměl, jednou byla u dobrodruha, ale jen +2 a za takovou mega sumu, že se na ní vyprd a koupil si něco jinýho.

Re: Kupa Nemovitosti v Ivory

Posted: 18:15 29. Apr 2008
by Neithan1
igor wrote:
Neithan1 wrote:...
No mě rozesmály ty dva dny a i přes to že jsem přečet i to kolečkování. Jenom mi přišlo vtipný když sem si představil v reálu jak někdo šetří na dům už dva dny :))
Ja si zas neviem predstavit ze by som v reali setril na dom lovom vlkov ;)

P.S. Dva dni koleckujem v reale.. neviem kolko dni to je v hre ale asi viacej. Este nieco ta irituje vo vztahu setrenie na dom v hre vs. realny zivot ?

Re: Kupa Nemovitosti v Ivory

Posted: 18:27 29. Apr 2008
by Lord_Berserk
Me to pride OK, ze hned kazdej mamlas se nebude moct hned nahnat do nakyho baraku... nakej cas to trva, to by pak kazda nove zalozena postava zakoleckovala a mela by holobyt.

K cemu barak to bych si raci zaridil nakou peknou jeskyni :wink:

Re: Kupa Nemovitosti v Ivory

Posted: 18:39 29. Apr 2008
by Neithan1
Lord_Berserk wrote:Me to pride OK, ze hned kazdej mamlas se nebude moct hned nahnat do nakyho baraku... nakej cas to trva, to by pak kazda nove zalozena postava zakoleckovala a mela by holobyt.

K cemu barak to bych si raci zaridil nakou peknou jeskyni :wink:
Kazda novo zalozena postava nemoze zakoleckovat a mat holobyt, kedze nema stahovanie na 100% ako ja, kedze sama nemoze prebehnut celu jaskynu dajme tomu ladovych medvedov. Teoreticky ano moze, ale 90% lektvarou aj tak vyhodi za liecenie a kozusiny ktore stiahne aj tak nebudu mat taku cenu ako tie moje. Prakticky teda pochybujem, leda by koleckovala niekolko rokov na jaskyni jazvecov. Neviem preco mate stale nejaky problem, ak to moze urobit kazdy mamlas ako vravis preco teda niesu vsetky domky uz davno predane ? Zaujimave ze asi 99.999% domkov su stale neobyvane..cize fakt logicky by som este zvysil cenu, potom uz to konecne bude na 102%.
Naviac tady stale opakujem ze to chcem ako sidlo pre nasu guildu.

Re: Kupa Nemovitosti v Ivory

Posted: 19:33 29. Apr 2008
by Krata
Dyk žoldáci budou mít svůj hrad ne? nebo pevnost bo tak něco..

Dva dny, 3 lidi nejvíc 5 ... hmm... jesli se nepletu tak můžeš ted bejt rád že vůbec šetřit můžeš :twisted:

Re: Kupa Nemovitosti v Ivory

Posted: 19:59 29. Apr 2008
by Neithan1
Krata wrote:Dyk žoldáci budou mít svůj hrad ne? nebo pevnost bo tak něco..

Dva dny, 3 lidi nejvíc 5 ... hmm... jesli se nepletu tak můžeš ted bejt rád že vůbec šetřit můžeš :twisted:
Jojo budu mat pevnost Ostroh, mozno tak za rok, co viem tak sa robi na Khar Dune, este nieje dorobeny ani Forhenhaim, na povrchu sa budu prerabat obchody a co sa bude este menit v podtemne si ani neviem predstavit. Dalsia vec je ze zoldaci budu doslova vlastnit len cast pevnosti, viem si zivo predstavit ako na fore vznika dalsie vlakno o zvyhodnovani zoldakov o tom ako kazdy jeden z nas dostava artefaktovu pevnost :roll:. Ten dom chcem kupit, aby sme mali docasne sidlo kde mozeme dostavat rozkazy, stretavat sa a planovat taktiku aby sme to nemuseli robit ako doteraz na ceste pred Ivorskym lesikom (DOCASNE nez se dokonci PEVNOST). Nechapem kam Vasimi narazkami smerujete, len som chcel vediet detajly ohladne cien. Uz tu chyba len prispevok danielfojta otom ako to tu sice necital ale nesuhlasi stym.


ad. Setrenie.. narazas nato ze mam byt rad ze ste ma este neuniesli ?

Vysledok : dom od DM dostat ako sidlo nemozeme lebo by to nasralo minimalne igora a musel by otom zalozit vlakno, nasetrit si nanho tiez sam nemozem lebo to vadi napriklad igorovi, alebo berserkrovi ktory aj tak robi devku v podtemne. Opravte ma ak sa mylim.

Re: Kupa Nemovitosti v Ivory

Posted: 20:10 29. Apr 2008
by Krata
No že budete vlastnit jen část pevnosti je celkem pochpitelný, každej vlastní pevnost by bylo trochu náročný přání ne? :) nějaký pokoje jednotky, kuchyn a sklad bo tak něco ne?

Nemyslim že sme tě ještě nenašli... to je jedno :)

Re: Kupa Nemovitosti v Ivory

Posted: 20:15 29. Apr 2008
by Neithan1
Krata wrote:No že budete vlastnit jen část pevnosti je celkem pochpitelný, každej vlastní pevnost by bylo trochu náročný přání ne? :) nějaký pokoje jednotky, kuchyn a sklad bo tak něco ne?

Nemyslim že sme tě ještě nenašli... to je jedno :)
S tou pevnostou je to tak ako pises. Prianie zas tak narocne by to nebolo, ak si precitas realie (aspon my to tam mame tak popisane) pevnost dostali zakladatelia Vojroj a Thick (ktori po case zalozili Zeleznu Pest - zoldaci zdruzovany v pevnosti) od Karathskeho vladara ako odmenu za vycistenie pevnosti od orkov (ta pevnost vtedy bola ruina oni ju prestavali). Takze teoreticky je cela nasa. Prakticky nie.
Aspon predpokladam ze to tak je, v realiach je pisane iba o bande dobrodruhov. Ja som to pochopil tak ze ti dobrodruhovia su prave vyssie zminovani bratri.

Potom neviem co tym ine myslis stym setrenim, prosim napis mi to aspon PM pretoze ma to strasne zaujima.

Re: Kupa Nemovitosti v Ivory

Posted: 20:21 29. Apr 2008
by Lord_Berserk
Neithan1 wrote:Vysledok : dom od DM dostat ako sidlo nemozeme lebo by to nasralo minimalne igora a musel by otom zalozit vlakno, nasetrit si nanho tiez sam nemozem lebo to vadi napriklad igorovi, alebo berserkrovi ktory aj tak robi devku v podtemne. Opravte ma ak sa mylim.
Mylis...me vubec nebude vadit esi ti nekdo domek daruje :wink: neni muj styl rejpat se vtom co kdo ma lepciho, proc ma zvyhodnenou rasu nebo ma lepci built... :mrgreen:

Stejne jako Igora me taky pobavila ta veta s 2 dennim neustalym koleckovanim 8) ale proste podle me cena vokolo 50 000 zl se mi zda vporadku pokud to bude v nejvic frekventovanym miste na povrchu - Ivory :wink:

Re: Kupa Nemovitosti v Ivory

Posted: 20:24 29. Apr 2008
by Neithan1
Lord_Berserk wrote:Mylis...me vubec nebude vadit esi ti nekdo domek daruje :wink: neni muj styl rejpat se vtom co kdo ma lepciho, proc ma zvyhodnenou rasu nebo ma lepci built... :mrgreen:

Ale proste stejne jako Igora me taky pobavila ta veta s 2 dennim neustalym koleckovanim 8) ale proste podle me cena vokolo 50 000 zl se mi zda vporadku pokud to bude v nejvic frekventovanym miste na povrchu - Ivory :wink:
No ja som ti tiez nikdy do buildu ani vybavenia nerypal, tvoj prispevok sa mi zdal ako rypanie.
To koleckovanie je uz vysvetlene dufam a ak sa ti 2 dni real hrania skoro v kuse zda malo tak to uz nieje moj problem, mne sa to zda celkom dost.
Z hracskeho hladiska je to najfrekventovanejsie ano, ale z pohladu postavy v hre to je stale len mozno vacsia dedina (predpokladam ze si chcel napisat ze sa ti cena 50 000 NEzda) Posledny bod mojej obhajoby : cena je 60 000 za prazdny barak.
A aby bol domcek prakticky hodi sa ti prezistentna truhla (+50 000), nerozbitne dvere aby ta stale niekto nevykradal (+20 000) a esteticke zariadenie interieru (+cca 30 000?) cize vysledok za dom zariadeny pre hraca 1 60 000.

AD Setrenie : fakt mi to neda ale musim ti ktomu este napisat :D : ja som koleckoval posledne dva REAL dni preto, aby som nasetril co NAJRYCHLEJSIE na dom ktory bude pouzivat cela GUILDA, chcem mat ten dom co NAJSKOR lebo chcem aby sme ho mohli vyuzit pri dalsom Q VSETCI. Je to fakt teda take smiesne a je fakt take dolezite do toho rypat nesmyslnymi a nikam neveducimi prispevkami ?

Re: Kupa Nemovitosti v Ivory

Posted: 21:25 29. Apr 2008
by Krata
No jsou to vaše realie a nechci vám do nic kecat ale jste žoldáci po jednou vlajkou, což znamen vojáíci.. což znamená hodnosti a prestiže.. jako dobrovolníci budete mít jen nějakou komůrku, můžete postupovat dál přes bažanty, rekruty, vojáky, specialisty až ke gardě a pak třeba budete mít v železné pšsti každý svůj sál :)

Ale jesli budete mít sídlo až u Khar-Dumu což je někde na severu tak by bylo dobrý mít ústřednu někde i v Ivory :)

Jiank u nakupování domů jsem pro.. však po uvážení, aby si nekoupil dům hráč co si zahraje jednou za měsíc ale to je zas problém kdo to bude kontrolovat a jak.. ale možnost si pořídit vlastní nemovitost by mohla být

Re: Kupa Nemovitosti v Ivory

Posted: 22:37 29. Apr 2008
by Neithan1
Krata wrote:No jsou to vaše realie a nechci vám do nic kecat ale jste žoldáci po jednou vlajkou, což znamen vojáíci.. což znamená hodnosti a prestiže.. jako dobrovolníci budete mít jen nějakou komůrku, můžete postupovat dál přes bažanty, rekruty, vojáky, specialisty až ke gardě a pak třeba budete mít v železné pšsti každý svůj sál :)

Ale jesli budete mít sídlo až u Khar-Dumu což je někde na severu tak by bylo dobrý mít ústřednu někde i v Ivory :)

Jiank u nakupování domů jsem pro.. však po uvážení, aby si nekoupil dům hráč co si zahraje jednou za měsíc ale to je zas problém kdo to bude kontrolovat a jak.. ale možnost si pořídit vlastní nemovitost by mohla být
Ok uz sa to z rypania konecne prenieslo na diskuziu, aspon myslim, napisem teda par svojich postrehov:
Casto sa spomina ze nehrame realitu ale fantasy svet. Preto si myslim ze hovorit ze sme zoldaci, takze nemozeme byt pod vlajkou a nemozeme mat vlastny hrad je hlupost. Sme zoldaci ano, ale vidim nas skorej ako platenu armadu (ak potrebuje slovicka z realneho podkladu) - platenu, preto obecne zoldaci. Moze si nas zaplatit ktokolvek, dobra strana ale aj zla. Snad to nebude taka chyba ked napisem ze na medajlach aj hodnostiach sa pracuje, tak isto niesme banda bitkarov, zatial sa delime na pechoty - ja a ostatni hraci sme zacleneni do 9. pechoty, tak isto sa pripravuju aj funkcie v guidle ktore sa budu lisit podla jednotky zaradenia. Vlajku takisto mame - rovnako ako uniformu ale armadu v klasickom slova zmysle to z nas automaticky nerobi.
-ak by si este aj potomto akokolvek pochyboval o nasej podstate prosim dalej to uz riesme cez PM alebo ICQ.

AD umiestnenie : mame pevnost ktora sa nachadza nieke na polcesty medzi Alwarielom a Karathou - doslova na uzemi Orkov, cize nebezpecne prostredie kde hlavnu cast obyvatelstva tvoria Jastery a Orkovia. Preto si myslim ze mat pobocku v Ivory - v podstate bezpecnom a frekventovanom ;) mieste je znacna vyhoda aj z pohladu velitelstva Paste, uz len preto ze bohatsi a pos*anejsi zazobanci si mozu nase sluzby zaplatit v bezpeci stredo-thalie a nemusia sa trmacat cez baziny a plane do neobyvanej oblasti ako je spominane uzemie Orkov.

Skutocne zaujimavy vyvoj, uz len cakam s akymi namitkami prijdu dalsi.

Mozno som to napisal trosku zmatene ale vysledkom chcem povedat ze niesme ani klasicky pojimani zoldaci, ani klasicka armada.. proste nieco medzi tym.

Re: Kupa Nemovitosti v Ivory

Posted: 23:19 29. Apr 2008
by igor
2Neithan1:
Opravdu mě jen rozesmál výraz "šetřim na dům už dva dny"... nehledej v tom žádnou skrytou závist ani finanční kalkulace. Přijde mi to jak v tom vtipu jak manžel je celej den nemluvnej a smutnej, manželka to pořád řeší s kamarádkou, že už jim to asi tak neklape, že jí možná podvádí, že už ho nepřitahuje... řeší to pořád a vymejšlí různý teorie a ona zatim jen prohrála Sparta se Slávií.

Kdybych měl ke každý připomínce, vtípku nebo narážce psát komentář a dožadovat se vysvětlení, tak bych tu měl asi nejvíc postů ;)

PS: taky hraju děvku v podtemnu jako Berserk a je to fajn RP, moh bych se zeptat co na tom prozměnu irituje tebe nebo proč se o tom zmiňuješ?

Re: Kupa Nemovitosti v Ivory

Posted: 23:28 29. Apr 2008
by Neithan1
igor wrote:2Neithan1:
Opravdu mě jen rozesmál výraz "šetřim na dům už dva dny"... nehledej v tom žádnou skrytou závist ani finanční kalkulace. Přijde mi to jak v tom vtipu jak manžel je celej den nemluvnej a smutnej, manželka to pořád řeší s kamarádkou, že už jim to asi tak neklape, že jí možná podvádí, že už ho nepřitahuje... řeší to pořád a vymejšlí různý teorie a ona zatim jen prohrála Sparta se Slávií.

Kdybych měl ke každý připomínce, vtípku nebo narážce psát komentář a dožadovat se vysvětlení, tak bych tu měl asi nejvíc postů ;)

PS: taky hraju děvku v podtemnu jako Berserk a je to fajn RP, moh bych se zeptat co na tom prozměnu irituje tebe nebo proč se o tom zmiňuješ?
jasne mozes sa opytat, neirituje mna natom vobec nic, akorat nazov a cela filozofia tejto temy je vtom, ze som chcel vediet financne detajly okolo kupy domu v ivory. To ze ste dve devky v podtemne som spominal preto, ze ste prosto v podtemne, cize nechapem ako vas predaj jedneho domu niekde v dedine napovrchu moze tak obmedzit aby ste kvoli tomu pisali rypave a hlavne BEZPREDMETNE reakcie na takuto temu. Po tom incidente s zvyhodnovanim zoldakov zeleznej peste a naslednej konfrontacie s tebou po telli som si vravel ze si este ten typ clovek ktory je objektivne schopny prijimat fakty, ale po dnesnej konfrontacii tu na fore mi to pride ako ze si proste chces len rypnut kde sa da. Pytal som sa na cenu a skoncilo to u toho ci je spravne predavat domy, ci by sa mali zaviest rozne poplatky a nakoniec ze by sa celkovo mali zvysit ceny. Divis sa ze reagujem podrazdene ked som sa len chcel spytat kolko mam nasetrit a kukoncu musim vypisovat historiu celej zeleznej pasti a aj tak to niekomu nestaci a furt musi hladat dalsie a dalsie komplikacie?.

Ad zivot v podtemne - osobne ti neberiem ze je to pre teba pekne RP, ale ja chcem na povrchu bojovat proti drowom a ich devkam a preto sa zrovna netesim ked ma unesu, vies dufam ze ti je jasne ze su aj ludia ktorych zivotnym cielom nieje skoncit prave tam dole. Ak ma unesu - ano bude to kruta zmena mojho zivotneho planu, ale naucim sa stym zit a budem sa snazit to hrat adekvatne k situacii, avsak sa budem neustale pokusat o utek a kludne zato zaplatim zivotom.

a ak necakas ze ti na tvoj vtipek, narazku, alebo pripominku nebudem reagovat tak preco to sem pises ? Vyzeralo to snad ze nieco take od teba ocakavam ? Ak si nechcel pomoct tak preco si odpisoval na temu v ktorej sa clovek slusne dozaduje informacii ?