Page 3 of 3
Re: Galerie - tvorba
Posted: 20:20 19. Jan 2012
by jachyra
Aillen wrote:Bylo by krásné, kdyby ti kteří mají křídla mohli opravdu létat. Jinak jsou křídla jenom na okrasu a to je škoda.
Jestli je to jenom trochu realizovatelné, tak se za létání přimlouvám

I když moje postava křídla nemá.
Olwen
Blbé je to, že ani aasimari ani okrídlení elfovia nevedia lietať

a ani nedokážu (mám taký dojem, že takto sa to určilo, keď sa niekedy o tom debatilo)
V podstate jediná postava, u ktorej som videla, že s ňou aj DMs hrali lietanie je Fallion
Totiž ani okrídlené postavy pomaly vôbec RP nehrajú, že majú krídla. Všetko robia komplet akoby ich nemali

Re: Galerie - tvorba
Posted: 19:47 25. Jan 2012
by davidsoft
Do třetice jsem připravil další zajímavost:
barvitelné hrnky. Nyní je možné vhodně upraveným modelům měnit barvu hrnku i nápoje uvnitř, a to stejným způsobem jako se nastavuje barva zbroje (a nezávisle na ní).
Demo-modul je tentokrát trochu větší, především kvůli správnému držení hrnku pro všechny rasy a fenotypy (animace pochází z nejnovějšího CEPu):
http://www.stud.fit.vutbr.cz/~xhroma06/ds_hrnky.zip (343 kB). Kvůli sadě dlaždic potřebuje také Hak Pak
RL_gothic_int.hak (
http://nwvault.ign.com/fms/Download.php?id=81098, 14,9 MB)(
stránka na Vaultu) Odkazovaný archiv rl_gothic_int_1_4.zip obsahuje i další soubory, ale potřeba je jen
RL_gothic_int.hak.
Diskusi směřujte i tentokrát do http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtopic.php?f=111&t=5647.
V demo-modulu narazíte na barvíře, který funguje velmi podobně jako ten thalijský. Čísla pro barvu hrnků určíte podle palety kovů (hrnky jsou kovové) a čísla pro barvu nápoje podle palety pro látky a kůže. Obojí je přehledně uvedeno v barvířově vzorníku:
http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtopic.php?p=18159.
Re: Galerie - tvorba
Posted: 10:25 29. Jan 2012
by davidsoft
Připravil jsem ještě jednu, skromnější a na delší dobu zřejmě poslední věc. Jde o rybářský prut s nahazováním. Připadá mi realističtější než model používaný na Thalii v době, kdy jsem hrál. (Obrázek reálného prutu např. na
http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=743.)
I tentokrát je ke stažení demo-modul:
http://www.stud.fit.vutbr.cz/~xhroma06/ds_prut.zip
Diskusi směřujte i tentokrát do http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtopic.php?f=111&t=5647.
V demo-modulu dostane vaše postava prut a bude s ním moci rybařit. Rybaření se spouští stejně jako na Thalii ("použitím" předmětu) a trvá necelou minutu. Zvláště si všimněte, že vlasec se na prutu objeví až během rybaření a po vylovení ryby či přerušení rybaření opět zmizí.
Model pochází z umístitelného objektu
plc_fishin.mdl z CEPu (původem z projektu CODI). Není složité předělat jakýkoliv umístitelný objekt na vybavitelný předmět, takže samotná konverze i s doladěním polohy a natočení mi trvala sotva půl hodiny.
Re: Galerie - tvorba
Posted: 20:35 24. Mar 2012
by davidsoft
Sice nemám času na zbyt, ale nedá mi to, abych se nepochlubil aktuálním stavem jednoho svého soukromého grafického projektu. Jedná se o animovanou vodu s odleskem a vlnkami. Mým cílem je mít v NWN hezčí vodu než ve Skyrimu.
Jde zatím o polotovar, ale pokud budete mít nějaké zajímavé postřehy, byl bych za ně vděčný
zde nebo po PM. Nečekejte brzké reakce, nemám moc času chodit na fórum a už vůbec ne na něj psát.
Na co se soustředit:
- detail textury (pohybuje se, i když máte vypnuté animované textury)
- vlnky
- neviditelné (bezešvé) hranice mezi modely
- Vypadá to jako voda? Jak by to mělo vypadat lépe?
- zda se vám to vůbec zobrazí, případně jakékoliv neobvyklé chování hry pravděpodobně způsobené přítomností těchto modelů vody
- problikávání (nemělo by tam být)
Co naopak budu určitě vylepšovat:
Pokud se vám nezobrazují odlesky, je potřeba si v nastavení videa zapnout Environmental mapping ("nanášení prostředí na bytosti").
Malý a jednoduchý DEMO modul:
http://www.stud.fit.vutbr.cz/~xhroma06/ds_voda.zip
Re: Galerie - tvorba
Posted: 10:57 01. Nov 2012
by Amber
Re: Galerie - tvorba
Posted: 18:18 01. Nov 2012
by XŠevyX
Ten pavouk je parádní!
