Page 3 of 4
Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 16:15 23. May 2008
by Žorž
No teda, dobrá práce, Nomisi! A já podobné questíky odkládal, až budou hotovy rozhovory, hlavně nová paleta, poté to a tamto, pak zase to vedle...atd. Jestliže se to zdaří, určitě díky, moc pěkný oživení. Jo, tomu říkám akceschopnost. *zahanbeně*
Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 16:25 23. May 2008
by Neithan1
DenGrasse wrote:...
Tvoj napad sa mi paci, mozno by som trosku zdvihol obtiaznost.
Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 16:31 23. May 2008
by kucik
200 zlatych? Za takovou jednoduchou cinnost? To proste nejde. Nad 50 zlatych nejdu.
Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 01:36 24. May 2008
by DenGrasse
Neithan1 wrote:DenGrasse wrote:...
Tvoj napad sa mi paci, mozno by som trosku zdvihol obtiaznost.
já se radši držel při zemi, přeci jen to má být jednoduchý quest
kucik wrote:200 zlatych? Za takovou jednoduchou cinnost? To proste nejde. Nad 50 zlatych nejdu.
škudlile...
Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 15:18 24. May 2008
by LDamian
Spravny obchodnik by nabidl 200 000 zlatych a potom se dobrodruhovi vysmal, ze to se asi preslechl a rekl by, ze bud proda za 200 zlatych nebo si s tim lektvarem, ktery za chvili vyprcha muze... Ze jemu je to v podstate jedno.
Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 15:23 24. May 2008
by danielfojt
DenGrasse wrote:nomis_b wrote:...
malý obchodnický quest:
postava: dobrý den, obchodníku! slyšel/a jsem, že sháníš nějaké suroviny.
obchodník: ano, jistě. potřeboval bych elementální essenci prince elementálů Drixxinse, který žije na tejném místě, patrně někde v poušti na jih od kel-et hazru.
postava: ale... jak to mám získat?
obchodník: není to nic těžkého. elementální essenci udrží jen speciální flakón, vybroušený prastarým kyklopem, který na severu v horách vládne kmeni lidožravých obrů. stačí je pobít, kyklopa zajmout a donutit ho, aby ti jeden vyrobil.
postava: ale...
obchodník: nepřerušuj mne pořád. potom už jen dojedeš do pouště, najdeš tajnou bránu do dimenze ohně, pronikneš tam a zabiješ elementálního prince. jeho essenci pak zachytíš do nádoby, kterou ti dá kyklop. nezapomeň, musí ti ji dát levou rukou a mumlat u toho modlitbu k tajemnému ohni, jinak flakón nebude mít svou čarovnou moc. dávej pozor ať tě nepodvede, nepoznáš to dokud to nevyzkoušíš a to už může být pozdě.
postava, vytřeštěně: jak to mám u všech bohů poznat?
obchodník: to je snadné. nastuduješ to v kamenných deskách, které ukrývají elfové v Alvarielu od války s obry. jsou prý prokleté a tak je zakopali někde v prahvozdu. musíš je najít a rozluštit, protože jsou psány v tajném písmu kyklopů.
postava: zalyk...
obchodník: až essenci získáš, musíš ji rychle dopravit ke mně, protože během několika málo hodin vyprchá. jelikož to žádná loď nestihne, doporučuji uzavřít smlouvu s nějakým džinem, aby tě přenesl povětřím přes moře. v poušti určitě nějací džinové žijí, když už tam budeš, takže by to nemělo být nic těžkého.
postav: ugh...
obchodník: když to všechno zvládneš, zaplatím ti... 100 zlatých. ne, ať mý děti třeba pojdou hlady. 200 zlatých!
od ted jsem tvuj fanousek,vymyslis jeste nejake questy?ale treba trochu tezsi jo?treba zlaty ritni chlup zlateho draka....ne fakt pekne

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 10:03 25. May 2008
by nomis_b
Hm, tak velice dekuji, ze se neobjevil. jediny clovek, ktery by odpovedel na ty me ctyri otazky

asi to presunu na jine forum, protoze stejne jeste nevim ty resrefy itemu

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 17:42 25. May 2008
by DenGrasse
tak, tady máš odpovědi...
nomis_b wrote: V souvislosti s tim, bych se rad zeptal :
1) Jake mnozstvi obchodniku by bylo rozumne?
2.) Kolik by mel vykupovat veci od jednoho druhu
3.) Jak casto by se mel vygenerovat novej quest
4.) Jak vidite vykupni cenu? Jelikoz je jednodusi udelat jeden skript pro vsechny obchodniky, kteri budou hledat stejne veci, tak by se hodila jednotna cena
(maximalne ji treba nastavit v nejakem vygenerovanem rozmezi, at neni porad stejna.)
1.) podle hráčů na serveru, v současném nastavení tak 4-5 na povrch a 2-3 na podtemno
2.) podle ceny a dostupnosti. dával bych tyhle questy jen na vzácnější věci, jinak si můžem rovnou zařídit výkupnu druhotných surovin... aby to nebylo jenom se někam dokolíbat, natrhat jetel a hajdy zpátky pro odměnu...
3.) jednou za IG den
4.) 2-3x větší než je standardní cena dotyčného itemu na trhu.
Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 17:49 25. May 2008
by Neithan1
Tieto Q by sa IMHO mohli robit pre tie artefaktove trofeje, ako kozuch samice snezneho tygra, prastareho ledneho medveda a tak podobne nie ? Uz len vymysliet cenu knim
A generovanie Q by mozno bolo lepsie 1x za restart, lebo ak sa to da na den IG moze sa stat ze hrac nabehne kazdu hodinu a pol do hry a zopakuje si Q...
Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 17:51 25. May 2008
by igor
DenGrasse wrote:2-3x větší než je standardní cena dotyčného itemu na trhu.
K tomu mě napadlo něco na způsob všichni třeba 2x víc a pak
bojovník, barbar - těžba x3 (líp natěží)
druid, hraničář - rostlinky x3 (víc tomu rozumí)
atp...
jenom aby se Nomis nenudil

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 17:53 25. May 2008
by DenGrasse
igor wrote:K tomu mě napadlo něco na způsob všichni třeba 2x víc a pak bojovník, barbar - těžba x3 (líp natěží)
druid, hraničář - rostlinky x3 (víc tomu rozumí)
atp... jenom aby se Nomis nenudil

ee, pokud bude item podléhat craftovému skillu, např. při stažení kůže, její cena se už stejně nastaví při získání na nějakou proměnnou hodnostu (podle výšky craftu) a pak dostane 2-3 víc než je tahle hodnota. další levely atd bych už do toho netahal.
Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 11:32 28. May 2008
by photter
tak a když sem se dneska tak rozkecal, tak to rozbalim i tady
sem proti pevnejm questům
nevaděj mi, nikdy sem je nedělal a nebudu dělat
proč mi vaděj ?
je to plyšárna, nikdy nikdo nikoho nepodved, nikdy není zadavatel questu náhončí banditů, kterj pošle postavu na jistou smrt, nikdy neni podvodník, co pak nechce zaplatit, je to přesně jeden z těch "samoplyšatících mechanismů", který mě ve světech tak serou
navíc je to vejvar bez rizika, čili zase plyšárna mimo realitu
navrhuju:
quest se bude muset "koupit" - simulace rizika, Q s vejvarem 10 000,- musí postava "koupit" za 2000,-, pokud nesplní v termínu, záloha propadá
10 % rizika smrtelný pasti - postava s questem nese nějaký označení (Q může mít podobu listiny), který s 10% pravděpodobností vyvolá smrtelnej spawn
20 % rizika "podvodník" - po splnění questu zadavatel odmítne dostát závazku (odmítne koupit pro co poslal, dá jen polovinu ceny, bude chtít eště něco dalšího)
Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 11:37 28. May 2008
by kucik
photter wrote: nikdy nikdo nikoho nepodved, nikdy není zadavatel questu náhončí banditů, kterj pošle postavu na jistou smrt, nikdy neni podvodník, co pak nechce zaplatit,
Proč ne?
photter wrote:
quest se bude muset "koupit" - simulace rizika, Q s vejvarem 10 000,- musí postava "koupit" za 2000,-, pokud nesplní v termínu, záloha propadá
10 % rizika smrtelný pasti - postava s questem nese nějaký označení (Q může mít podobu listiny), který s 10% pravděpodobností vyvolá smrtelnej spawn
20 % rizika "podvodník" - po splnění questu zadavatel odmítne dostát závazku (odmítne koupit pro co poslal, dá jen polovinu ceny, bude chtít eště něco dalšího)
Proč ne...
Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 11:42 28. May 2008
by igor
Mě ty questy taky nevadí, můžou se tam přidat ty podvody *koukne na Nomise*, ale asi bych ty % zmenšil... přecijenom pokud zadává quest hostinskej z Ivory tak má nějakou pověst o kterou nechce přijít. Třeba by šel dát na postavu nějakej koeficient spolehlvosti kterej by zvyšoval odměnu ale zároveň zvyšoval riziko podvodu.
Pro Phottera: běžnej obyvatel plyšákova

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 11:57 28. May 2008
by photter
joooo, to je přesně von, plyšovej evilák...vidiš tu výhružnou kamufláž na tváři ?
ad hospodskej - vono nemá moc logiku aby zadával jednoduchej obchodnickej quest, má svoje dodavatele, pokud přesto zadává, jsou za tim nějaký mimorádný události, ne ?
jedna z těch mimořádnejch událostí je, že mu ženu a dětičky zajali banditi a řekli mu, že je budou tak dlouho ....ehm, něco, dokud jim nepošle tolik kořenů, že z nich vymlátěj půl milionu...
jiná je, že má na baráku hypotéku a nemá na splátky, kolem už šmejdí fenďák i milej šizunk putykář si řekne - naco platit dodavatelům, pošlu si pro to nějaký plyšový vemeno, pak mu místo peněz naseru a je to...