Page 3 of 13
Re: Připomínka ke questům
Posted: 13:53 24. Jun 2008
by Rejty
Lovec odmen je uz i v podtemnu.
Re: Připomínka ke questům
Posted: 14:28 24. Jun 2008
by nomis_b
Casem prijdou i alchymisticke suroviny, jestli teda neprozrazuju moc a ty by meli byt jak dole, tak nahore.
Ale nam creeperum z dola to muze byt stejne jedno.. my mame radsi xp a koleckovani, nez nejake behani za bylinkama, proto se to zavadelo nejdrive nahore, aby mi to mohli otestovat, protoze dole bych si to musel testovat sam a ztratil bych pobihanim za bylinkama povest druheho nejvetsiho creepera Thalie

Re: Připomínka ke questům
Posted: 14:32 24. Jun 2008
by igor
nomis_b wrote:...
Tak nech bouchat summona a zatim trhej bylinky ne? Mi přijde jako když to hraješ poprvý

Re: Připomínka ke questům
Posted: 14:38 24. Jun 2008
by nomis_b
igor wrote:
Tak nech bouchat summona a zatim trhej bylinky ne? Mi přijde jako když to hraješ poprvý

Aji by ses divil, proc mam v inventari tolik bylinek

jenze vony sou nektery pred zpracovanim priserne tezky!
Re: Připomínka ke questům
Posted: 14:42 24. Jun 2008
by DenGrasse
igor wrote:Tak nech bouchat summona a zatim trhej bylinky ne? Mi přijde jako když to hraješ poprvý

... taky proto je až druhý...

Re: Připomínka ke questům
Posted: 21:52 24. Jun 2008
by kaz
Jenom opet takovy poznatek:
Korenarka v Ivory chtela donest cca 22 korenu echinacei. Mel jsem v baglu 21 ks zpracovanych, a asi 20 ks nezpracovanych. Po tom co jsem ji sdelil ze pro ni neco mam, vzala si tech 21 zpracovanych, a pote co jsem odpoved zopakoval vzala si ten posledni z nezpracovanych. Takze to je myslim potvrzeni nomisovi domenky, (viz prvni strana) aspon myslim
Potom jeste chtela bodlak, a pak uz dlouho nic. Kazdopadne oboji jsou veci na alchymii, ktery teda nevim jestli tam maji byt, kdyz pry se alchymisticke q teprve chystaji(takze tomu nerozumim

asi) I kdyz proc by korenarka nemela chtit takove rostlinky, ze?
Jeste k tem cenam, za tyto dva q jsem dostal docela dost penez, coz je pro meho alchymistu vynikajici financni injekce

,pisu to, jen ze me odmena docela prekvapila (mile) a ve srovnani s napr. navstevou ivorskeho hrbitova a tabora skretu, myslim ze na penize porad vedou tydle q. Tak prave premyslim, jestli je to dobre nebo ne

Na druhou stranu, sehnat tydle veci, neni hned, takze je to asi dobre. To ja si jen tak premyslim, tak se do toho moc neopirejte

Re: Připomínka ke questům
Posted: 22:07 24. Jun 2008
by Phantorris
Myslim, že je to dobře. Aspoň motivace pro některý aby dělaly něco jinyho než vymlacovaly hromady monster, zvířat apod.
Re: Připomínka ke questům
Posted: 23:03 24. Jun 2008
by nomis_b
Jo ty stacky to fakt bere jen prvni, treba vymyslim i neco propracovanejsiho, ale je to dost o hubu. Jako treba kozesnik ted vykupuje kuze normalne vsechny, ale sjednoceni najiti vice stacku + odpocet + kdyz je posledni znici vec a prepni na dalsi je tezky na odbugovani, ale budu se s tim snazit neco udelat.
Btw v dialozich pribyla otazka kolik vam za danou vec da a taky rekne kolik veci od daneho druhu by chtela.
Jinak otazka: Uvitali byste, kdyby se vas zeptala korenarka, zda chcete prodat rostlin mene?
Jo a ohledne tech alcyhmistickych veci: Proste sem dostal nazvy predmetu. Ja opravdu nejsem nahore kazdej den, abych vam to tam vysbiraval, takze je mozny, ze jsou veci i na jidlo a zaroven na alchymii. Jestli to nikomu nevadi, ze to tak je, tak to tak zustane. Alchymisticke veci se budou vykupovat brzo, ale sou rozpracovany jeste i novy veci.
Ad cena: Bavil sem se s Rejtym a cena se menit nebude. Neni vzdy jednoduchy sehnat danou bylinku, Q se diky timeru nedaji koleckovat, takze dosavadni stav je shledan jako vyhodny.
PS: uz posledni otazka: Co si myslite o ziskani xpu u takovychto Q ?
me by se libila myslenka treba 1-3% zlata (rozumej: kdyz dostanes 1000gp ziskas navic i 10-30xp ). neni to moc, ale potesi to. Stejne by se ty Q nemeli dat koleckovat a ty procenta jsou nizke. Neda se ani udelat ty beres prachy, ja xpy - jako predavani hracema, protoze je to vyhodne pro kazdeho hrace.
Ale to samozrejme jen u obchodnika, alchymisty a take u lovce odmen. U kozesnika by mi to prislo zbytecne pridavat. Tam je dost xpu z monster a nekdy ty kuze vydelaji nekolkrat vice nez loot.
Re: Připomínka ke questům
Posted: 08:35 25. Jun 2008
by kaz
Jestli k tomu muzu jako hrac neco rict:
To ze to vybira zpracovany, neni zas az takovej problem, ta minutka, dve, nez si ty veci zpracuji nikoho nezabije. To ze rekne kolik za to da je supr.
Aby se ptala jestli chceme prodat mene rostlinek, to si myslim ze je zbytecna prace, uz na zacatku vim kolik chce-pokud mam mene koupi vsechno a dal shani zbytek, pokud mam vic tak je to jasny, a pokud ji nechci prodat tolik kolik chce, tak si to rozdelim a treba na moment odlozim.
Co se tyce vykupovani alchymistickych veci, s tim ja samozrejme problem nemam(naopak jsem rad) napr u korenarky, me to prijde logicke ze je chce.
Cena-pokud to ma postavu ovlivnit k tomu, aby misto neustaleho zabijeni

obcas radeji neco sehnala, tak je to urcite v poradku. Q tam nejsou porad, a jak pises, nahodne se regeneruji, a ta odmena je dosti motivujici ke splneni ukolu. Me ta odmena jen mile prekvapila.
Tech par xp je docela dobrej napad, pokud to bude jen takova troska, tak to urcite nic neovlivni, a kazdeho to potesi. Na druhou stranu, i kdyz tam ty xp nebudou tak se nic nestane, ale pokud to neni moc prace a schvali se to, tak jedine dobre.
Tot asi vse

Re: Připomínka ke questům
Posted: 09:34 25. Jun 2008
by DenGrasse
nomis_b wrote:...
to že u kořenářky vykupujou alchymistický ingredience mi nepřijde divný, záměr byla třeba jinej ale Rejty to vystih s přiřazením k NPC... takže to bych nechal bejt. Tim pádem je taky zbytečný zavádět alchymistický questy, protože už zavedený sou.
Zkušenosti za to donesení mi přijdou zbytečný, dostaneš časový XP při hledání a za víc to nestojí, nemusíš nic odhalovat ani podstupovat velký nebezpečí.
To snížení ceny jsem navrhoval poté, co si mi dvakrát po sobě řekla o 19-20 třešní a vysypala 1000 zl. to mi přišlo vzhledem k obtížnosti přemrštěný. Nicméně, jsou i další věci, který se tak lehko nesháněj, takže proč ne.
Počet zadavatelů bych nerozšiřoval, maximálně v Karathě ještě 1. Pokud to zůstane na takovýhle úrovni, nic to neohrozí.
Výkup menšího množství a rozšířený dialog - souhlas s kazem.
Re: Připomínka ke questům
Posted: 10:09 25. Jun 2008
by nomis_b
ALchymisticke vykupy pribudou a to ze dvou duvodu:
1.) obchodnik(korenarka) negeneruje vsechny mozne bylinky, co na Thalii existuji, bylo by to vuci ostatnim bylinkam nefer.
2.) Uz to mam stejne rozdelany, tak to nebudu hazet do kose
EDIT: Uz je to udelano, uz je to hotovo. Uz jen rozdat vykupy NPC. A opravdu by ty ingredience prisli zkratka: je jich pres 2x vice, nez bylinek.

Re: Připomínka ke questům
Posted: 13:04 25. Jun 2008
by Aznar
Rejty wrote:Ve velkych mestech se usidlili vyslouzili lovci odmen nabizejici odvaznym dobrodruhum praci za nemale penize.
hmm po dvouhodinovym hledani jsem dospel k zaveru, ze bud karatha neni velky mesto anebo je kozesnik lovec odmen
ale nevylucuju, ze hledam spatne, i kdyz uz nevim kde jinde
nejlogictejsi by mi prisla hospoda, ale prolezl sem snad uplne vsechno co se dalo
edit: zapomnel sem samozrejme na moznost, ze terner neni odvazny dobrodruh a proto mu nikdo nic nenabizi

Re: Připomínka ke questům
Posted: 13:14 25. Jun 2008
by Neithan1
Tiez som toho bastarda nemohol najst, ale moja rozviedka to urobila za mna.. v Karathe je.. aj ked to teda nieje ziadna vyhra lebo o tych veciach co po mne chcel som vzivote ani nepocul

Re: Připomínka ke questům
Posted: 13:15 25. Jun 2008
by nomis_b
Napoveda:
Lovec kozichu (ci kozisnik) hleda vice kuzi stejneho tipu a jde o bezne trofeje.
Lovec odmen hleda jen jednu vec, zato ale nejakou hezci. Snad moc nevyzradim, ze se jedna treba o lebku stareho licha, supiny ze zlateho draka a pod.
Napoveda: Dialog o tom ze neco hleda muze byt klidne skryty uprostred jinych dialogu. Hlavne nehledej NPC se sviticim napisem nad sebou "lovec odmen". (divil bych se ze by to Rejty udelal az tak viditelne

)
osobni TIP: podle hradeb bych cekal, ze Ivory uz je taky mesto. Na prohledani je urcite mensi, zkus zacit hledat tam.
PS: Veci na vykup pribyva, co takhle lidem nabizejicim nejake ukoly zmenit barvu jmena? Treba jako ucitele maji zelenou, tak tihle by meli treba fialovou ? Je to dost OOC, ale zase kdyz clovek prijde do jineho mesta, tak se ihned zorientuje, co by se dalo delat.
Ale je sance ze uz to tady bude trochu jak v duhovem mestecku

takze by to chtelo nejakej jednotnej koncept, jestli to ma cenu zavadet. Co ty na to Rejty?
EDIT: to Neithan: Je jich dost, treba casem bude hledat neco co vis kde zije a budes velice spokojen s odmenou. Btw pobihani za bylinkami velky lvly nezabavi, ale tohle je myslim zajimave pro fsechny.
A nejdena se jenom o vylozene nesplnitelne ukoly. Holt lovec si ty slabsi veci ulovi sam, hleda jen veci, co mu do sbirky chybi.

Re: Připomínka ke questům
Posted: 13:30 25. Jun 2008
by kucik
Já bych je nebarvil. Vtip je i v tom, najít je. Mimochodem co udělat lovce persistentního, aby byl trošku dlouhodobější? Navíc bych tyhle questy, za které bude asi i dost zlata a xp udělal trošku opatrnějc. Kdyžtak napíšu na ICQ.