Page 3 of 5
Re: Menavec a jeho promeny
Posted: 17:52 12. Jul 2008
by kaz
Pajule wrote:tss někdo popírá mocnost elfů?

takoví smradlaví trpaslící muhahaha
Trpaslik primhouri oci. "Coooo? Toz chces na prdel? Jaci smradlavi trpaslici" Vysmrka se pres prsty a otre je do plaste. "Trasoritky usaty, furt jenom pomlovajo" Nakopne slepici, a zapadne do hospody.

Re: Menavec a jeho promeny
Posted: 18:54 12. Jul 2008
by Krata
"Tak kokej ušaté kocore, moc sa nevyskakuj bo čapnu korbel a dostaneš s nim přes xicht si ještě neviděla* kopne do sebe obsah korbele a napřauhuje se

Re: Menavec a jeho promeny
Posted: 00:55 13. Jul 2008
by DenGrasse
Řeči se tu už řešily, kdesi dříve (hádám že už v koši). Jak jsem psal, spíš než řeč ras bych viděl řeči (nebo nářečí) podle lokací. samozřejmě, elfové, drowové, trpaslíci budou mít nějakou vlastní řeč. ale elf (trpaslík atd.) narozený v karathě a vyrostlý tamtéž ji vůbec umět nemusí...
co se týče drowštiny, určitě bude mít nějaký základ společný s elfy na povrchu. drowové kdysi na povrchu působoli a měli tu dokonce cosi jako pátou kolonu, takže znalost obecné řeči mezi nimi jistě není nic vzácného. a naopak, třeba v alwarielu (a možná i karathě) budou nejspíš existovat nějaké slovníky elfo-drowštiny (mnozí od reality odtržení učenci šedých elfů nad tím jistě dokáží strávit dlouhá léta), ale nebude snadné si je opatřit (nebudou veřejně přístupné).
proměnou v cokoli se samozřejmě příslušnou řeč nenaučíš. co se týče těch frakcí, bylo by super, kdyby se mohly změnit při proměně - to by byla tuňárna....
Re: Menavec a jeho promeny
Posted: 15:02 13. Jul 2008
by Krata
Drowská řeč se vyvynula v podtemnu a je to pokřivenej elfskej jazyk tak o nějakejch slovníkách pochybuju

.. jinak takový věci jako že elf narozený v Karathe neumí elfskej jazyk bych neřešil, to je na hráči jak si tohle zařídí.. samozřejmě aby to dávalo smysl
Re: Menavec a jeho promeny
Posted: 21:58 13. Jul 2008
by DenGrasse
Krata wrote:Drowská řeč se vyvynula v podtemnu a je to pokřivenej elfskej jazyk tak o nějakejch slovníkách pochybuju
proč myslíš? kolik je to staletí, co se vyvinula... myslíš že nikdo v podtemnu nesepsal nějaký slovník? a když drowové válčili na povrchu, jistě byly i možnosti, jak se s drowštinou mohli seznámit povrchňané. v tom nevidim zásadní problém
Re: Menavec a jeho promeny
Posted: 23:32 13. Jul 2008
by Krata
To at posoudí někdo kdo tomu rozumí.. ale drowové kdysi byli jen temní elfové co mělí nejspíš stejnou řeč jako ostantí elfové, potom je odvlekla Xi'An (L'loth) do podtemna a tam je začala přetvářet ke svému obrazu, nebo se z prostředí měnili sami.. a tam se taky plně rozvinula jejich řeč, když válčili s povrchem tak pochybuju že si nějakýho drowa chytli a ten je potom učil jejich jazykem.. v podtemnu slovníky nebo tak něco bejt může ale proč by to podtemnani nosili nahoru nebo prodávali někomu jinýmu

Re: Menavec a jeho promeny
Posted: 08:53 14. Jul 2008
by Jackouback
Krata wrote: rozvynula jejich řeč
No jo. To jsou ty slovniky.
Ne ze bych vas chtel prerusovat v rozebirani drowstiny a jeji existence, ale nejak jste mi odbehli od tematu. Zkusim tedy ten muj prispevek shrnout do jedny vety: Muzu v promenach, co aspon trochu pripominaji humanoida, mluvit? Nemyslim tim jestli jejich jazykem nebo narecim nebo ja nevim cim, ale jestli tu hubu vubec muzu otevrit. Jde mi jmenovite o toho jestera s bicem, takovyho toho malyho skreta, meduzu a mozkomora. Kdyby zalezelo na me tak mluvim treba i za dracka. Kdyz se ale kouknu do kose, co se tady resi za (pro me) zbytecnosti, tak bych nechtel moji pritomnosti nikomu kazit hru.
*mavnutim ruky pomyslne odstartuje druhy start*
Re: Menavec a jeho promeny
Posted: 09:16 14. Jul 2008
by Daanri
V premene mozes hovorit za akekolvek stvorenie ktore ma nato vyvinute organy, avsak len jazykmi ktore poznas ty sam. Cize tebou spomenute tvory ako jaster, skret, meduza a mozkomor mozu mat hlasivky do urcite miery alebo uplne vyvinute cize su schopne rozpravat, je uz ale otazne ako kvalitne a to uz je na tvojej hre.
Re: Menavec a jeho promeny
Posted: 09:33 14. Jul 2008
by Jackouback
To sem chtel slyset.
Re: Menavec a jeho promeny
Posted: 09:58 14. Jul 2008
by Krata
Jackoubek: detailisto

Re: Menavec a jeho promeny
Posted: 10:43 14. Jul 2008
by DenGrasse
nejsem si úplně jistej, ale mozkomor asi hlasivky nemá, pač se dorozumívá výhradně telepaticky....
Re: Menavec a jeho promeny
Posted: 12:36 14. Jul 2008
by Daanri
Re: Menavec a jeho promeny
Posted: 12:40 14. Jul 2008
by kucik
Daanri wrote:... ale mozes telepaticky predavat nake veci osobam ktore vidis pred sebou.
...V případě, že také ovládjí telepatii

Re: Menavec a jeho promeny
Posted: 12:46 14. Jul 2008
by Daanri
Re: Menavec a jeho promeny
Posted: 13:23 14. Jul 2008
by DenGrasse
... to už je teoretická diskuse... skutečnost by vypadala takhle:
měňavec (M): teď se proměním v mozkomora (a šup!)
M (před zrcadlem): to mi to ale sekne! a ta chapadla! půjdu se ven projít!
kolemjdoucí postavy (KP): kreatura! na niiiiiii!!!!!
kolemjdoucí zkušené, popřípadě sečtělé postavy (KZPSP): to je mozkomor! zabijte ho rychle, než vám vysaje mysl!
M: neee! to je omyl! (myslí si, ale nemůže nic říct, protože nemá ústa).
KP, KZPSP: tu máš, mozkomore! (sek, sek, a ještě jednou sek)
M: já nejsem mozkomor, já jsem vašek (sorry vašku)! (myslí si, ale... neovládá telepatii)
KP, KZPSP: tak a je po něm! hele, vašek... a úplně mrtvej... co to... (nenápadně se rozcházejí pryč a utírají krev z čepelí...)