Page 3 of 3
Re: Koňe
Posted: 09:37 14. Aug 2008
by kucik
Nápady to nejsou špatný, ale je třeba vycházet z možností systému.
1. Nepřijdou mi moc reálný různý rychlosti pohybu. Je jen určité rozmezí rychlostí, kdy kůň vypadá, že nějak rozumně běží, jindy vypadá dost divně.
2. Není možné měnit nosnost postavy - je pevně vázaná na sílu.
3. Stále se mluví o tom, že byl-li by inventář u koně, nebyl by persistentní.
Re: Koňe
Posted: 10:04 14. Aug 2008
by DenGrasse
Shifter wrote:Možná na tom něco málo k zamyšlení je, s tím pachem, ale vůbec nechápu, proč by dobrodruh nemohl používat mulu. Myslím, že hlavně ty muly jsou pro dobrodruha křižujícího svět, pohodlně si provaz přiváže k sedlu a naloží si na ní právě tu možnou korist, obchodník ať si pořídí ten trakař a soumara na tahaní.....
asi jsi pochopil, že nenamítám nic k tomu, KDO mulu používá, ale PROČ. Putuji-li po světě s nákladem (vezu balík, náklad, zásoby) je jedno jestli jsem dobrodruh, zlodruh či podruh. Mluvil jsem o tahání mul do dungů (trochu to připomíná návštěvu diskošky, před kterou si zaparkuješ motorku

).
Možná by stačilo přidat do některých lokací pravděpodobnost, že se mula zjančí a uteče.
Re: Koňe
Posted: 10:37 14. Aug 2008
by Morendred
Me by ta ne persistentnost nevadila, ovsem za predpokladu, ze nebude padat servr. Dokonce by to bylo lepsi, protoze tam pujdou dat i upravene veci a vsechno ostatni co trezor znici.
Re: Koňe
Posted: 10:56 14. Aug 2008
by nomis_b
Morendred wrote:Me by ta ne persistentnost nevadila, ovsem za predpokladu, ze nebude padat servr. Dokonce by to bylo lepsi, protoze tam pujdou dat i upravene veci a vsechno ostatni co trezor znici.
coz mi pripomina, nezda se vam, ze po tom patchi 1.69 hra pada casteji, nez predtim ??
A jinak k topicu:
Stejna rychlost pro vsechny kone (kvuli animacim)
inventar tedy jo, ale bez perzistence (po zakoupeni sedla) , nosnost tak do 500, at to neni jak mula.
Nebo udelat celkovou nosnost kone 1000 s tim, ze se bude pocitat i to, kolik ma u sebe postava a ze samotne telo vazi tak 100 liber u malych, 150 u strednich a 200 liber u velkych (half orc) postav.
jinka featy na pouzivani zbrani na koni.. proc ne?? kdyz uz je tam patch ma.. pak bude mit i to novy povolani poradnej vyznam, protoze tech featu tam ma dost a taky nejake ty vyhody na konich.
Re: Koňe
Posted: 13:29 14. Aug 2008
by Hacanus
Mimochodem chci se zeptat jestli budou nekdy animace na nasedani a sesedani z kone, pripadne by se sedlo mohlo zobrazovat na koni porad, vzdyt je prece blbost aby nekdo osedlaval kone pokazde kdyz naseda kdyz je to treba s odstupem minuty nebo tak...a jeste jestli se nekdy bude zobrazovat i plast postavy - je to otrava porad si ho opet nahazovat...
Re: Koňe
Posted: 13:48 14. Aug 2008
by kucik
Sedlo bych na koni určitě nechal. Animace nasedání a sesedání určitě.
Pláště jsou velká pomsta hráčům nwn. Ty si prostě vždycky a za všech okolností dělaj co chtěj.
Re: Koňe
Posted: 17:58 15. Aug 2008
by fuxxo
no moj navrh je: dat moznost kupit nejaku tu brasnu, ktora by bola perzistentna, a jej velkost cca ako boli napr. zazracne batohy pred wipem (len na take zakladne vybavenie do divociny

), viac by to ani nemuselo byt a max nosnost tak 100-150. Mne by sa pacilo, keby som si na toho kona mohol nalozit stan, deku, nejake jedlo a vody, pripadne nejake drobnosti (bylinky, huby a tak). Podla mna
to nemusi mat inventar jak mula, ale zas si mylim ze perzistencia by bola
vhodna hlavne z dovodu nahleho resetu alebo ked clovek v zapale hry pozabudne na reset a tym padom by prisiel o to co by tam bolo nalozene. a mohlo by to stat cca 10 000 zlt.
tot vse
