Page 3 of 5

Re: zakladni crafty - diskuze

Posted: 23:10 23. Aug 2008
by DenGrasse
v haku se dá nastavit, do jaký proficience zbraň patří, já to ve svym modulu mam tak udělaný...
takže neni problém, aby se sekyrce nebo co to je třeba nastavilo, že ji může užívat simple, monk, rogue, wizzard (celkem je tam myslim 5 pozic, který se daj obsadit.)

Re: zakladni crafty - diskuze

Posted: 23:11 23. Aug 2008
by Rejty
Tak to je super.

Re: zakladni crafty - diskuze

Posted: 23:16 23. Aug 2008
by DenGrasse
jenom upozorňuju, že se jedná o základní druh zbraně (nikoli konkrétní už upravenou), např. krátký meč. Nicméně, v CEPu i jinde jsem viděl, že jsou zbraně přidělané (velké šavle atd). Na to jsem si netroufl, mám jenom změněné parametry klasických zbraní. Pokud bys chtěl, můžu ti ten svuj HAK poslat, nebo pomoci radou.

Re: zakladni crafty - diskuze

Posted: 23:34 23. Aug 2008
by kucik
Pravda, pravda, kdyzuz se v tom hrabu, tak bych mohl tohle upravit. Takze asi nejlip udelat craftici verze tech samych zbrani.

V blizky dobe bude asi hodne velkej update haku, takze bysme to mohli vzit pri tom.

Re: zakladni crafty - diskuze

Posted: 15:27 24. Aug 2008
by nomis_b
Takze, podle odzkouseni vykupy funguji, ale nesmite nic davat do perzistentnich truhel !!
(zatim teda opravdu chybi vykupni stolek), kdyz to budete davat do Q ty vyrobky, tak pocita jejich 3x vetsi cenu podle stejne promenne!! (tam je to ale trosku osetrene. koupil by dany vyroek, ale z ceny byste byli nastvani...)

Zkusim na tom zapracovat, ale takhle ty ceny vyrobku sly pruzneji menit, takze sem to delal pres script, nez se nejak usidli nejaka ta cena.
Ale jak vidno, upravime to, aby to slo davat do tech truhel.

Jinak dalsi odladena vec jsou XP, nejak se nam pomichali XP systemy alchymie a zakladni remesla.
U alchymie je min. XP 25 , u zakladnich remesel tomu tak neni. Za trivilani vec dostanete mene.

Re: zakladni crafty - diskuze

Posted: 17:11 24. Aug 2008
by monstera
[quote="nomis_b"]Takze, podle odzkouseni vykupy funguji, ale nesmite nic davat do perzistentnich truhel !!
Potvrzuji, funguje výkup pouze u čerstvých výrobků, z truhel je to neprodejné .

Re: zakladni crafty - diskuze

Posted: 17:34 24. Aug 2008
by Awadar
Buď je někde chyba, nebo je výkupní cena špatně nastavena(a tedy nepřijatelná).

Měl jsem u sebe 52 prutů cínu a 51 prutů mědi a dostal jsem 60zl(jen cena legur byla 770 zl a to nezohledňuji práci postavičky).

Prosím mrkněte na to – napadá mě možnost, že obchodník nezohledňuje to, že se pruty štočkují

Re: zakladni crafty - diskuze

Posted: 17:40 24. Aug 2008
by nomis_b
jo prave sem to tu chtel napsat.. je problem se stackovanim.
kdyby si je rozdelil po 1, tak by to koupil za vice.. delam na tom ted spolecne s tim nemenenim ceny pri perzistentni truhle.

Urcite si mel dostat kol 1500.. na tehle zakladnich kovech nejde nic moc vydelat.. ale u tech lepsich kovu uz je to dost zajimave :wink:

Re: zakladni crafty - diskuze

Posted: 17:56 24. Aug 2008
by Pivo
Tak dám do pece vyčištěný cín+legury cín=získal jsi prut cínu.Paráda jenže žádný cín nedostanu.Tohle se stalo po výjmečném restartu.
Dále čistím kov cín a ve finále dostanu prut cínu.

Re: zakladni crafty - diskuze

Posted: 18:10 24. Aug 2008
by nomis_b
Pivo wrote:Tak dám do pece vyčištěný cín+legury cín=získal jsi prut cínu.Paráda jenže žádný cín nedostanu.Tohle se stalo po výjmečném restartu.
Dále čistím kov cín a ve finále dostanu prut cínu.
HUH.. na tamtom scriptu se nemenilo vubec nic :shock:

btw kdyz ti to v logu (to zlatym pismem ) napise ziskal jsi prut cinu, mel by si mit prut cinu. Jinak NWN ani nefunguje.. nebo to bylo takovej ten bilej text nad postavu "ziskal si prut cinu" a pak si dostal neco jineho ??

Re: zakladni crafty - diskuze

Posted: 18:12 24. Aug 2008
by Pivo
nomis_b wrote:
Pivo wrote:Tak dám do pece vyčištěný cín+legury cín=získal jsi prut cínu.Paráda jenže žádný cín nedostanu.Tohle se stalo po výjmečném restartu.
Dále čistím kov cín a ve finále dostanu prut cínu.
HUH.. na tamtom scriptu se nemenilo vubec nic :shock:

bte kdyz ti to v logu (to zlatym pismem ) napise ziskal jsi prut cinu, mel by si mit prut cinu. Jinak NWN ani nefunguje.. nebo to bylo tkaovej ten bilej text nad postavu "ziskal si prut cinu" a pak si dostal neco jineho ??
Jo v logu mi to psalo získal jsi prut cínu,ale já nic nezískal.

Dal jsem relog a jsem z toho magor ted to zase vypadá,že to jde.

Re: zakladni crafty - diskuze

Posted: 18:21 24. Aug 2008
by nomis_b
hm.. no tak ted co s tim?? takovejchle nahodnejch chyb divnyho zamereni se mnozi.. mam to svadet na "pomalost" scriptu, bo sou fakt dost rozsahle.. na chybu diky prenosu online na velkou vzdalenost, na svoji blbost??

Fakt s timhle nemam zkusenosti. Ale asi to tak vypada, ze proste se nekdy sekne nejake to zarizeni, ci se sekne vyroba a ja proste nevim proc. :cry: :cry: :cry:

Delal to i minulej craft?? Ja vim, ze nechutne lagoval, ale jestli se i takhle zasekl??

Re: zakladni crafty - diskuze

Posted: 19:03 24. Aug 2008
by nomis_b
tak brzo bude dalsi verze vykupu a Q, ktere by nemeli bugovat. Upravil jsem co sem dalo, ale fakt nemam naladu tomu venovat vice nez 6 hodin v nedeli odpoledne.

Horsi je, ze sem zjistil BIOWARE bug, se kterym nic bohuzel nezmuzu a bohuzel vykup to hodne zneprijemni:
Mame 3 predmety na zemi, vsechny maji spravnou promennou vykupu, vsechny je seberete, stacknou se, a mate stack o 3 vecech, se stejnou promennou. Jakmile vsak date ze stacku jedinou vec pryc, neulozi se ji vubec zadne promenne a to ani ty, co sou v palete primo na navrhu predmetu !! Proste nema ani jednu promennou a tim padem je pro vykup bezcenna..

Bohuzel, nemam jedinou predstavu, jak tohle BIOWARE svinstvo odstranit..

Jedina vec, co pomaha je vlozit novej stack na zem a pak ho znovu sebrat. Tim mate jistotu, ze se stackne do puvodniho stacku, kteremu promenna zustala. a nastavi se tak zpatky pro celej stack. je to dost hloupe, ale nic lepisho bohuzel ani udelat nejde..

Re: zakladni crafty - diskuze

Posted: 19:57 24. Aug 2008
by Sathiran
Je nutne to delat pres promenne a nejde vsechno potrebne navazat treba na tag? Pripadne by slo udelat sadu itemproperties. Bez popisku (neviditelne pro hrace), 1.0 modifikator ceny, +0 level atd., kazdopadne to bude mnohem jednodussi pro persistenci, odstrani se tenhle bug a ted si nejsem jisty, jaky je pomer pouzite pameti a jak rychla je kontrola ma/nema property. Problem je ten, ze bude potreba zmenit itemproperties.2da a tedy zaclenit to do .hak-u

Re: zakladni crafty - diskuze

Posted: 19:58 24. Aug 2008
by nomis_b
Pivo wrote:
Jo v logu mi to psalo získal jsi prut cínu,ale já nic nezískal.

Dal jsem relog a jsem z toho magor ted to zase vypadá,že to jde.
ted me napada u toho predani .. dava se hotovej vyrobek momentalne do pece, a to s delay 1.0 sekundy, kvuli no.. to te nemusi zajimat. :wink:

Bude se to menit na jinou vec, ze se to objevi primo u postavy. Ale mozna ta sekunda se protahla lagem na dyl a tobe se to objevilo az pri vlozeni dalsiho vyrobku..